Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2017 00:00

fhuzbych napisał(a):To może wyspa ? tylko że gnać 1500 km i jeszcze prom jakoś mnie to zniechęca, to może PAG ?

Pag jak tam jest ?gdzie wybrać miejsce na nocleg co polecacie?
Pag, blisko Zadar można skoczyć a i na upartego do Szybenika da się dojechać aby połazić wieczorem.


Prawie wszystko o Pag >>> klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
carolbe
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolbe » 25.01.2017 01:26

Witam,

Planuję powoli wypad na lipiec i na początku brałem pod uwagę Tribunj, Vodice, Primosten i Pakostane. Czytając TROCHĘ o wszystkich miejscowościach wybór podł na Primosten. Jedziemy w połowie lipca w 8 osób, szukamy miejsca nie bardzo zatłoczonego, z plażami kamienno-żwirowymi... Za betonowymi nie przepadamy.

Tribunj ogólnie był faworytem ale doczytałem, że tam są 2 plaże z czego jedna właśnie betonowa...

Czy Primosten to dobry wybór? Czy polecicie mi może coś innego? :)

Wiem, że jest faq, spis miejscowości ale im więcej czytam tym mam jeszcze większy dylemat, tym bardziej że im więcej czytam tym dalej bym mógł jechać a jako, że jeszcze dużo czasu pod uwagę biorę tak naprawdę całą Dalmację... Jednak zaczynam szukać od góry ;)

Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.01.2017 11:08

carolbe napisał(a):Witam,

Planuję powoli wypad na lipiec (...) szukamy miejsca nie bardzo zatłoczonego

Czy Primosten to dobry wybór?


W Primošten w sezonie wypoczywa raczej sporo ludzi. 8)
mmmariuszekkk
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.01.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmmariuszekkk » 25.01.2017 11:28

fhuzbych napisał(a):To może wyspa ? tylko że gnać 1500 km i jeszcze prom jakoś mnie to zniechęca, to może PAG ?

Pag jak tam jest ?gdzie wybrać miejsce na nocleg co polecacie?
Pag, blisko Zadar można skoczyć a i na upartego do Szybenika da się dojechać aby połazić wieczorem.


My mieszkaliśmy w miejscowości Caska, bardzo malutka, ale wszystko na plus. Gdybyście chcieli zaszaleć to jest zawsze jest Zrce :D ale jest też dużo pieknych mniej obleganych plaż gdzie jest bardzo mały zwirek, więc można chodzić bez "gumowców" :D Połazić wieczorem to można jechać do miejscowości Pag na Pagu :D ewentualnie do Novalji. :papa: :D

Jeżeli chodzi o sam wyjazd w tym roku to myślałem o Primosten ew. o Breli ale sam już nie wiem. Może być dużo ludzi- i nie wiem jak z "dzikimi" plażami gdzie jest mniej ludzi także wyżej wymienione miejscowości odpadają raczej :/ Do tej pory byliśmy 3x na Pagu (Caska- Bardzo nam sie podobało za każdym razem) - teraz chcieliśmy pojechać w nowe miejsce ale zupelnie nie wiemy co wybrać. Dodam że jedziemy w 2 pary w wieku 23-26 lat. Wyjeżdzamy około 6-7 lipca na 10 dni. Lubimy posiedzieć wieczorem w jakimś klimatycznym pubie lub restauracji . Przydałaby się jakaś nieduża klimatyczna miejscowośc. Dodatkowo Cenimy sobie też czystą i bardziej dziką plażę... :hut: Pomożcie... :D
maczos1988
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos1988 » 25.01.2017 13:17

Witam, z uwagi na fakt, że wybieram się do Makarskiej mam kilka pytań:

1. jakiej pogody trzeba się spodziewać koniec maja początek czerwca?
2. jaka może być temperatura wody?
3. kiedy zaczyna się sezon wakacyjny?
4. czy w/w terminie wszystko jest już otwarte?
5. czy w/w terminie ceny są niższe?
6. czy w Makarskiej można kupić świeże owoce morza tj. małże, krewetki?

Z góry dziękuję za pomoc.
carolbe
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolbe » 25.01.2017 13:46

Mikromir napisał(a):
carolbe napisał(a):Witam,

Planuję powoli wypad na lipiec (...) szukamy miejsca nie bardzo zatłoczonego

Czy Primosten to dobry wybór?


W Primošten w sezonie wypoczywa raczej sporo ludzi. 8)


Jak co roku trudny wybór heh :) Do tej pory byłem w Baśce na Krk i w Rabac. W Baśce były dosłownie tłumy w lipcu. W Rabacu dużo lepiej ale akurat byłem w połowie sierpnia. Nie szukam też bezludzia tylko miejsca gdzie nie muszę iść o 7 rano na plażę żeby zająć miejsce :P
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008
Re: 3 razy na PAG-u , gdzie teraz? Pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 25.01.2017 15:16

mmmariuszekkk napisał(a):Zależy nam na tym żeby wieczorem można było posiedzieć w jakiejś klimatycznej restauracji ale nie chcemu też tłumów na plaży. Jakieś małe klimatyczne miasteczko /wieś :D Doradzicie coś.
Myślałem o Baśka Voda ale tam bedzie pewnie nabitka.
Dodam że jedziemy od 07.07 do 17.07.
:papa: :hut:

Najpiękniejsza jest południowa Dalmacja czyli powiedzmy od Szybenika po Makarską. Wszelkie większe miejscowości zapewniają rozrywki im większa tym zwykle bardziej tłoczna. Primosten jest rewelacyjny ale drogi np ceny apartamentów itp.
Makarska tłoczna ale nikt nikogo nie "gryzie" na plaży w przeciwieństwie do plaż nad Bałtykiem. Jest czysto woda bardzo czysta. Jeśli nie byłeś w tych rejonach to każde miasteczko będzie OK. Tłumy w dużych kurortach są ale każdy znajdzie miejsce lub można szukać mniejszych plaż bo linia brzegowa jest długa. Mnie też bardzo spasowała malutka miejscowość Vrbnik na wyspie Krk. Woda tam bajecznie czysta i widoki super. Dojazd na Krk płatnym mostem. Miło zaskoczyła mnie też Istria np Miejscowość Fazana, mniej ludzi blisko Pula i słynny Kamjenjak z powalającymi widokami falami ale też urokliwymi zatokami z wodą krystalicznie czystą. My będąc w Fazanie zwiedziliśmy przy okazji inne miasta na Isrii takie jak np bajeczny Rovinj słynne jaskinie w Postojnej (Słowenia) a nawet Wenecję do której jest ok 2,5 h drogi.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.01.2017 00:28

maczos1988 napisał(a):z uwagi na fakt, że wybieram się do Makarskiej mam kilka pytań:


http://seatemperature.net/monthly/makar ... n-may-7949
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
Ostatnio edytowano 26.01.2017 00:34 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2017 00:33

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.01.2017 00:37

Janusz Bajcer napisał(a):Był już tam informowany :lol: :idea:

I to szczegółowo przez samego moderatora, ho ho ho! :mrgreen: :smo:
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 26.01.2017 13:48

Witam. Od kilku dni zrodziła się w nas chęć pojechania latem do Chorwacji. Wstępne plany na wakacje były inne, wycieczka samolotem z biura, ale niestety ceny nas pokonały i muismy zorganizwać cos na własną rękę. Planowaliśmy wstępnie Węgry bo bliżej ale wiele ludzi namawia nas na Chorwację. Niestety jestem zielona, czytam i już sama nie wiem jaka miejscowość i okolice wybrać. Będziemy z dwójką dzieci 4 i 8 lat i 4 latka nie wiem jak sie odnajdzie w tak długiej podróży wieć myślałam o Istri ale koleżanka odradza że zimno, że ostry klimat. I teraz czy rzeczywiście, czy pojechać dalej bo tam urokliwiej? Podpowiedzcie coś poproszę. ja wiem ze ile ludzi tyle opini i każdy lubi cos innego ale może jakoś rozjaśnicie mi umysł i coś podpowiecie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2017 14:01

DorotaF napisał(a):Witam. Od kilku dni zrodziła się w nas chęć pojechania latem do Chorwacji. Wstępne plany na wakacje były inne, wycieczka samolotem z biura, ale niestety ceny nas pokonały i muismy zorganizwać cos na własną rękę. Planowaliśmy wstępnie Węgry bo bliżej ale wiele ludzi namawia nas na Chorwację. Niestety jestem zielona, czytam i już sama nie wiem jaka miejscowość i okolice wybrać. Będziemy z dwójką dzieci 4 i 8 lat i 4 latka nie wiem jak sie odnajdzie w tak długiej podróży wieć myślałam o Istri ale koleżanka odradza że zimno, że ostry klimat. I teraz czy rzeczywiście, czy pojechać dalej bo tam urokliwiej? Podpowiedzcie coś poproszę. ja wiem ze ile ludzi tyle opini i każdy lubi cos innego ale może jakoś rozjaśnicie mi umysł i coś podpowiecie.

Jaki ostry klimat na Istrii w lecie 8O
Czasem jest tam cieplej niż w Dubrowniku.
Każdy region ma swój urok, tylko trzeba się zdecydować, bo faktycznie tyle opinii ile ludzi.

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 26.01.2017 14:36

DorotaF napisał(a):Witam. Od kilku dni zrodziła się w nas chęć pojechania latem do Chorwacji. Wstępne plany na wakacje były inne, wycieczka samolotem z biura, ale niestety ceny nas pokonały i muismy zorganizwać cos na własną rękę. Planowaliśmy wstępnie Węgry bo bliżej ale wiele ludzi namawia nas na Chorwację. Niestety jestem zielona, czytam i już sama nie wiem jaka miejscowość i okolice wybrać. Będziemy z dwójką dzieci 4 i 8 lat i 4 latka nie wiem jak sie odnajdzie w tak długiej podróży wieć myślałam o Istri ale koleżanka odradza że zimno, że ostry klimat. I teraz czy rzeczywiście, czy pojechać dalej bo tam urokliwiej? Podpowiedzcie coś poproszę. ja wiem ze ile ludzi tyle opini i każdy lubi cos innego ale może jakoś rozjaśnicie mi umysł i coś podpowiecie.


Na Istrię co prawda bliżej, ale dzieci 8/4 to nie są maleństwa i jeśli nie mą jakichś gwałtownych przeciwwskazań do podroży, to moim zdaniem lepiej podjechać dalej na południe. 2 godziny więcej jazdy. Okolice od Omisa w dół widokowo są bezkonkurencyjne, a plaż żwirowych więcej.

Istria w wysokim sezonie jest mocno zatłoczona i dość droga, głownie prze Włochów, którzy mają tam blisko od siebie.

Zależy kiedy jedziesz, jeśli w wysokim sezonie to Mimice, Medici, Marusici, albo np. Zivogosce, Zaostrog, Gradac, tam jest trochę luźniej i ceny relatywnie rozsądne jak na chorwackie warunki.
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 26.01.2017 14:43

Piszę do Was z prośba i nadzieja, że mi pomożecie, rozjaśnicie umysł i doprecyzujecie moja niewiedzę. Kilka dni temu zrodził się w nas pomysł spędzenia tegorocznego urlopu na Chorwacji. Pomysł powstał po tym jak ceny wycieczek z biur podrózy powalily nas na kolana i niestety nie możemy sobie na tak krótki czas pozwolic na taką kwotę. Stąd taki pomysł, oczywiścię znajomi którzy choc raz tam byli nas namawiają. Od ilku dni czytam i jestem zielona, jaka miejscowość wybrać a nawet który region. Jedziemy w czwórkę, z dwójką dzieci: 4 i 8 lat. Z racji, że czterolatka troche marudna myślalam o krótszej drodze czyli o Istrze, ale koleżanka mówi, że tam może być zimno i klimat jest ostrzejszy. Piszą, że południe jest barzdiej urokliwe i piękniejsze. Jedziemy, musimy z racji na wakacje dzieci, w szczycie sezonu czyli dwa ostatnie tygodnie licpa. Chcielibyśmy coś zobaczyć, ale także i chyba najbardziej zależy nam na plaży i na tym by dzieci mogły się kąpac i pływać w morzu. Lubimy miejscowości które nie są dziurami ale też nie maksymalnie tłoczne jak np. Mielno czy władysławowo w Polsce. Wiem wiem porównanie żadne ale chodzi o natłok ludzi :) Możecie mi coś podsunąć, podpowiedzieć, znacie może namiary na fajną kwaterę. Proszę o pomoc :) może jakoś będzie mi łatwiej podjąc decyzje i znaleźć coś fajnego!
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Jetsem zielona - POMÓŻCIE :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 26.01.2017 15:26

Z małymi dziećmi polecam piaszczyste plaże w okolicy NIN'u koło Zadaru. Piękna laguna z płytką i mega ciepłą wodą, super widoki na Góry Velebit. Możecie zwiedzić najstarsze chorwackie maisto NIN, w 20 min autem dojedziecie do przepięknego Zadaru, z którego odpływa wiele morskich wycieczek np do Parku Narodowego Kornati lub na Velis Rat. Napewno nie będziecie się nudzić a i dojazd w miarę bliski... W drodze "do" lub "z" można spędzić dzień na wędrówce przez Plitwickie Jeziora z pięknymi wodospadami - do wyboru kilka tras różnej długości w zależności od wytrzymałosci maluchów :)

poniżej fotka wyciągnięta z netu z mojej ulubionej laguny w CRO czyli Nińskiej Laguny (sorki że nie moja własna ale akurat na tym kompie nie mam zmagazynowanych żadnych)

Ninska-laguna-Nin-Dalmatia-Croatia_1000_6661-490x368.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone