Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
psycho144
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) psycho144 » 26.07.2016 23:46

Teraz odkrylem Peljesać - wyglada magicznie, biore sie za szukanie noclegow ! :)
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 27.07.2016 10:16

Z pewnością teraz będzie już trudniej znaleźć, ale próbuj. Biorąc pod uwagę, że późno i wolnych miejscówek będzie nie za wiele - ja bym pisał gdzie się da i sprawdzał te oferty, które jeszcze są wolne, albo zwolniły się nagle. Jeżeli jeszcze nie byłeś w Cro to zapewne z każdego miejsca w Dalmacji będziesz zadowolony.
Wyspy odpuść skoro chcesz zwiedzać.
Spróbuj także na ljeto.com; apartmani-hrvatska.com; chorwackie.pl; seecroatia.com; apartamentychorwacja.pl;
A także: brela.hr; baskavoda.com; tucepi.net; promajna.info; gradac.hr
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 30.07.2016 00:43

Czy w Orebić jest jakiś deptak? dużo jest knajp i restauracji, które są do późnych por otwarte aby było co robić wieczorami?
Zależy nam na ładnych plażach, ale również aby nie wiało w danym miejscu nudą. Novalja, Omiś, Primosten spełniły nasze oczekiwania, ale nie chcemy wracać do tych samych miejsc, więc macie jeszcze jakieś propozycje?
wojtek2015
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2014
Bajkowe Miejsca W Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek2015 » 03.08.2016 19:32

Witam serdecznie będę wdzięczny za pomoc :D !! A ujmę to tak poszukuje Bajkowe Miejsca W Chorwacji gdzie sę piękne widoki a morze je naprawdę piękne i można sobie spokojnie ponurkować z fajka i jest co oglądać w morzu i gdzie idzie z korzystać ze wszystkich atrakcji turystycznych czyli sporty wodne i Extremalne a także poszaleć wieczorkiem na imprezie . Będę wdzięczny za wszystkie oferty :D No chyba ze macie konkretne namiary na kwatery to też będę wdzięczny :D
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 04.08.2016 12:39

Ciągle się zastanawiam czy Orebić to dobry wybór. Dojazd przez prawie cały półwysep albo prom. Jak tam w ogóle z życiem nocnym? dzieje się tam coś wieczorami? Zależy nam na ładnych plażach, ale również na jakiś rozrywkach i dużej ilości knajp/restauracji bo tam będziemy głównie jeść obiado-kolacje. Myślałem również o takich miejscowościach jak Podgora, Promajna, Vodice, Murter, Tucepi. Co myślicie o tych typach w porównaniu do Orebić?
menia_menia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) menia_menia » 05.08.2016 13:08

Witajcie :)

Od dobrych kilku tygodni czytam sobie te wszystkie cenne porady, opinie i doświadczenia z Waszych wyjazdów do Chorwacji i tak świetnie dzielicie się swoimi wspomnieniami, że już praktycznie mam wszystko zaplanowane na pierwsze wakacje w tym państwie (aczkolwiek nie będę mieć sztywnego planu), ale jeżeli ktoś z Was chciałby mi jeszcze coś poradzić, odradzić, dodać do podróży lub po prostu "pochwalić" podjęte decyzje to będę niezmiernie wdzięczna za te ostatnie wskazówki :)

11 sierpnia wyjeżdżamy z moim chłopakiem i prawdopodobnie jeszcze 1 osobą w okolice Dalmacji, na pewno miejscowości brane pod uwagę to Nin, Sw. Filip i Jakov, Tribunj, Srima, Brodarica, Grebastica, Primosten, Rogoznica i raczej dalej na południe nie będziemy się oddalać, bo jednak nie możemy sobie pozwolić na większe koszty z dieselem i nie mamy tyle czasu, więc im bliżej, tym krócej w trasie będziemy. Na pewno będziemy się zatrzymywać 1, max 2 dni w jednej miejscowości, także w miarę objazdowo chcemy to załatwić, żeby się nie znudzić w jednym miejscu. Może jeszcze jakieś miejsce możecie polecić w tych okolicach i godne uwagi, no i w miarę tanie?

Chcemy się trochę polenić na plaży (w miarę jak najmniej ludnej jak na sierpień), jak i pozwiedzać, pochodzić, posiedzieć w klimatycznym miejscu na kolacji, trochę wypić, ale bez szału, bo trzeba się solidaryzować z kierowcą!
Bierzemy namiot i planujemy spać albo na kempingu albo u gospodarzy ze społeczności Couchsurfing- tutaj zastanawiam się też, czy znajdą się zwykli mieszkańcy Cro, którzy nie mieliby problemu udostępnić podwórka na rozstawienie namiotu- jak myślicie, Chorwaci są tacy spontaniczni, czy raczej wszędzie nastawieni na zysk?

Wszelkie komentarze będą mile widziane, dziękuję z góry :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2016 13:14

menia_menia napisał(a):Witajcie :)11 sierpnia wyjeżdżamy z moim chłopakiem i prawdopodobnie jeszcze 1 osobą w okolice Dalmacji, na pewno miejscowości brane pod uwagę to Nin, Sw. Filip i Jakov, Tribunj, Srima, Brodarica, Grebastica, Primosten, Rogoznica i raczej dalej na południe nie będziemy się oddalać, bo jednak nie możemy sobie pozwolić na większe koszty z dieselem i nie mamy tyle czasu, więc im bliżej, tym krócej w trasie będziemy. Na pewno będziemy się zatrzymywać 1, max 2 dni w jednej miejscowości, także w miarę objazdowo chcemy to załatwić, żeby się nie znudzić w jednym miejscu. Może jeszcze jakieś miejsce możecie polecić w tych okolicach i godne uwagi, no i w miarę tanie?

Chcemy się trochę polenić na plaży (w miarę jak najmniej ludnej jak na sierpień), jak i pozwiedzać, pochodzić, posiedzieć w klimatycznym miejscu na kolacji, trochę wypić, ale bez szału, bo trzeba się solidaryzować z kierowcą!
Bierzemy namiot i planujemy spać albo na kempingu albo u gospodarzy ze społeczności Couchsurfing- tutaj zastanawiam się też, czy znajdą się zwykli mieszkańcy Cro, którzy nie mieliby problemu udostępnić podwórka na rozstawienie namiotu- jak myślicie, Chorwaci są tacy spontaniczni, czy raczej wszędzie nastawieni na zysk?

Wszelkie komentarze będą mile widziane, dziękuję z góry :)

W Chorwacji są płatne przydomowe mini kempingi.
Lista >>> http://www.chorvatsko.cz/kemp/minidalm.html

Jak funkcjonuje couchsurfing - nie wiem :roll:
http://www.putoholicari.com/couchsurfin ... aucu-3389/
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 08.08.2016 10:36

witam, czy moglibyście mi pomoc przy wybobrze miejscowosci docelowej na makarskiej/dalmacji? W zeszlym roku byłem w Rovinj i jest to miasteczko w ktorym sie zakochalem, zadne inne na polwyspie istria nie zrobilo na mnie takiego wrazenia. Czy na makarskiej sa podobne? z waskimi uliczkami, nad brzegiem morza itd Zastanawiam sie nad Szybenikiem lub Trogirem, Primosten moze Wy polecicie mi coś wiecej, jednym slowem szukam drugiego Rovinj tylko w rejonach Splitu :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 10:58

sain1 napisał(a):witam, czy moglibyście mi pomoc przy wybobrze miejscowosci docelowej na makarskiej/dalmacji? W zeszlym roku byłem w Rovinj i jest to miasteczko w ktorym sie zakochalem, zadne inne na polwyspie istria nie zrobilo na mnie takiego wrazenia. Czy na makarskiej sa podobne? z waskimi uliczkami, nad brzegiem morza itd Zastanawiam sie nad Szybenikiem lub Trogirem, Primosten moze Wy polecicie mi coś wiecej, jednym slowem szukam drugiego Rovinj tylko w rejonach Splitu :)

Witam.
Miejscowości na Riwierze Makarskiej nie mają typowych starówek

Z wymienionych wyżej miejscowości polecam Primošten.
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 08.08.2016 11:28

Janusz Bajcer napisał(a):
sain1 napisał(a):witam, czy moglibyście mi pomoc przy wybobrze miejscowosci docelowej na makarskiej/dalmacji? W zeszlym roku byłem w Rovinj i jest to miasteczko w ktorym sie zakochalem, zadne inne na polwyspie istria nie zrobilo na mnie takiego wrazenia. Czy na makarskiej sa podobne? z waskimi uliczkami, nad brzegiem morza itd Zastanawiam sie nad Szybenikiem lub Trogirem, Primosten moze Wy polecicie mi coś wiecej, jednym slowem szukam drugiego Rovinj tylko w rejonach Splitu :)

Witam.
Miejscowości na Riwierze Makarskiej nie mają typowych starówek

Z wymienionych wyżej miejscowości polecam primosten


A jakas taka miejscowość najbardziej zbliżona do Rovinj? Zalezy mi na urokliwych waskich uliczkach z pochowanymi knajpkami, ktorymi mozna chodzic i chodzic i podziwiac widoki :)
Obawiam sie czy Primosten nie jest zbyt małe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 11:34

sain1 napisał(a):[A jakas taka miejscowość najbardziej zbliżona do Rovinj? Zalezy mi na urokliwych waskich uliczkach z pochowanymi knajpkami, ktorymi mozna chodzic i chodzic i podziwiac widoki :)
Obawiam sie czy Primosten nie jest zbyt małe.

Rovinj jest jeden, na południu Chorwacji nie ma nic podobnego.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.08.2016 12:27

Janusz Bajcer napisał(a):
sain1 napisał(a):[A jakas taka miejscowość najbardziej zbliżona do Rovinj? Zalezy mi na urokliwych waskich uliczkach z pochowanymi knajpkami, ktorymi mozna chodzic i chodzic i podziwiac widoki :)
Obawiam sie czy Primosten nie jest zbyt małe.

Rovinj jest jeden, na południu Chorwacji nie ma nic podobnego.


Dubrownik 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 12:41

Dubrovnik też jest tylko jeden :wink: podobnie jak Rovinj. :lol:
No i nie jest położony na Riwierze Makarskiej :wink:
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 08.08.2016 13:33

sneer napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
sain1 napisał(a):[A jakas taka miejscowość najbardziej zbliżona do Rovinj? Zalezy mi na urokliwych waskich uliczkach z pochowanymi knajpkami, ktorymi mozna chodzic i chodzic i podziwiac widoki :)
Obawiam sie czy Primosten nie jest zbyt małe.

Rovinj jest jeden, na południu Chorwacji nie ma nic podobnego.


Dubrownik 8)


To co mozecie polecic ze swojej strony w rejonach splitu, aby choc troche przypominalo Rovinj i jego waskie klimatyczne uliczki z knajpami i widokami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 13:41

Mala starówka Trogiru.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone