Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

www.novasol.pl - korzystał ktoś? co o nich myślicie?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gebart
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.04.2009
www.novasol.pl - korzystał ktoś? co o nich myślicie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gebart » 01.05.2009 09:38

Witam!!

Jestem świeżym forumowiczem, więc proszę o wyrozumiałość jeśli się gdzieś pomylę. Ciekawi mnie wasza opinia o stronce zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link . Znalazłem ją jakiś czas temu w sieci i ceny wydają mi się dosyć atrakcyjne. Nie mam jeszcze zbyt wielkiego rozeznania, ale byłem na już na paru stronach i ta wypadła najkorzystniej. Jeśli dojdzie do skutku to będzie to mój pierwszy wyjazd do chorwacji (byłem dawno temu na obozie młodzieżowym i bardzo mi się podobało, ale to stare dzieje). Chciałbym uniknąć sytuacji stresowych jakie wynikają niekiedy przy poszukiwaniu noclegów na miejscu. Szczególnie gdy jedzie się z grupą znajomych i każdy myśli , że sam wszystko załatwię.Wiem, że decydując się na pośrednika kupuję kota w worku, ale wolę dać komuś coś zarobić niż się stresować (przy czym nie chodzi tu akurat o mnie , bo mogę spać pod chmurką jak trzeba, ale jak się innym obiecuję udany wyjazd to dobrze by było dotrzymać obietnicy). Co do portalu to napisano mi, że ich ceny są aktualne i niezależne od kursu euro. Dodatkowo w prawie każdym apartamencie w chorwacji wliczone są wszystkie opłaty (wraz z klimatyczną). Często też widziałem promocje 10=14, czyli 14 dni w cenie 10. Z tego co czytałem poza cro.pl to zdania są podzielone. Ktoś im wytoczył proces a inny wychwala pod niebiosa. Specjalnych fajerwerków nie oczekuję. Wyprawa ma być z kategorii low-cost w końcu sierpnia - początku września. Liczba osób zależna od liczby chętnych (pewnie coś w granicach 4 albo 8). Miejscowość bliżej nieznana. Jak ktoś ma jakieś informację lub porady chętnie wyslucham!!
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 01.05.2009 20:34

gebart napisał(a):Witam!!

Jestem świeżym forumowiczem, więc proszę o wyrozumiałość jeśli się gdzieś pomylę. Ciekawi mnie wasza opinia o stronce zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link . Znalazłem ją jakiś czas temu w sieci i ceny wydają mi się dosyć atrakcyjne. Nie mam jeszcze zbyt wielkiego rozeznania, ale byłem na już na paru stronach i ta wypadła najkorzystniej. Jeśli dojdzie do skutku to będzie to mój pierwszy wyjazd do chorwacji (byłem dawno temu na obozie młodzieżowym i bardzo mi się podobało, ale to stare dzieje). Chciałbym uniknąć sytuacji stresowych jakie wynikają niekiedy przy poszukiwaniu noclegów na miejscu. Szczególnie gdy jedzie się z grupą znajomych i każdy myśli , że sam wszystko załatwię.Wiem, że decydując się na pośrednika kupuję kota w worku, ale wolę dać komuś coś zarobić niż się stresować (przy czym nie chodzi tu akurat o mnie , bo mogę spać pod chmurką jak trzeba, ale jak się innym obiecuję udany wyjazd to dobrze by było dotrzymać obietnicy). Co do portalu to napisano mi, że ich ceny są aktualne i niezależne od kursu euro. Dodatkowo w prawie każdym apartamencie w chorwacji wliczone są wszystkie opłaty (wraz z klimatyczną). Często też widziałem promocje 10=14, czyli 14 dni w cenie 10. Z tego co czytałem poza cro.pl to zdania są podzielone. Ktoś im wytoczył proces a inny wychwala pod niebiosa. Specjalnych fajerwerków nie oczekuję. Wyprawa ma być z kategorii low-cost w końcu sierpnia - początku września. Liczba osób zależna od liczby chętnych (pewnie coś w granicach 4 albo 8). Miejscowość bliżej nieznana. Jak ktoś ma jakieś informację lub porady chętnie wyslucham!!

Nie znam firmy, ale na pewno mogę polecić inną - ADRIAGATE ze Splitu. Biuro godne polecenia (są wiarygodni i - co ważne - komunikują sie w kilku językach, z polskim włącznie). Warto załatwiać pobyt przez biuro miejscowe, choć jeszcze taniej wychodzi wprost u właściciela (wielu ma własne strony internetowe, a są nawet tacy, którzy nastawiają się specjalnie na Polaków - przykład: Danijela Vuleta, miejscowośc Trstenik na płw. Peljesac z pobliską słynną 'niebiańską' plażą Zaglavak). Pozdrawiam.
magl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.05.2009
Novasol - odradzam

Nieprzeczytany postnapisał(a) magl » 07.05.2009 09:16

Bardzo nie przejrzysty sposób rezerwacji, często zapytanie o rezerwacje traktują jak rezerwację - później ciężko odkręcić.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 22.11.2009 12:05

W wakacje 2009 korzystałem z zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link i byłem bardzo zadowolony. Na urlop 2010 wybieram się z firmą novasol. Firma ma pośrednictwo domów w całej europie, kapitał zagraniczny powinno być OK. Rezerwacja przebiegła bez problemów.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 16.10.2010 13:28

Witam, podnoszę temat. Niestety moje słowa pod kątem firmy novasol miłe nie będą i pragnę wszystkich przestrzec przed korzystaniem z ich usług.
Zamówiłem dom wakacyjny CDS362 w Karbuni na Korculi. Proces rezerwacji i płatności poszedł bez problemów, kontakt telefoniczny z biurem też był OK. Na miejscu jednak zaczęły wychodzić pewne dziwne sprawy.

1 - Miejsce na łódź w cenie. Bzdura, ponton był co wieczór wynoszony na brzeg z powodu sztucznych problemów z bojami. Niestety prijatele rybacy trzymali na nich swoje łodzie lub rodzina która przyjeżdżała do właściciela apartamentu.
2 - Piękny taras ze zdjęć zamieszczonych w internecie. Kolejna bzdura, w rzeczywistości mieliśmy taras przedzielony w połowie plandeką/szmatą której oczywiście na zdjęciach nie było.
3- Zapewnienia że w domu są tylko dwa apartamenty wakacyjne CDS361 i CDS362 było kłamstwem. W rzeczywistości za wyżej wspomniana szmatą mieliśmy cały czas inną rodzinę nie zgłoszona w firmie.
4 - Na zdjęciach są zdjęcia betonów nad wodą. Widać, że powierzchnia ich jest naprawdę duża. Niestety do dyspozycji naszego apartamentu był tylko ich fragment, na którym dodatkowo co rano zaprzyjaźnieni rybacy oprawiali ryby, więc przykry zapach i osy mieliśmy zapewnione co najmniej do południa.
5 - Dom jest w trakcie rozbudowy, więc ogólny bałagan wokół niego typu deski, kamienie i inne materiały budowlane był normą.

Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że zdjęcia zamieszczone na stronie firmy nie oddają rzeczywistości, informacje o obiekcie też są tylko w połowie prawdziwe. NIE POLECAM. SZKODA NERWÓW.
W porównaniu z firmą interhome firma novasol jest firma nierzetelną i ma wiele do nadrobienia aby dorównała standardem do jakiekolwiek normy.
Znajomi będący z nami korzystali z oferty firmy interhome w domu obok i zastrzeżeń nie mieli żadnych.
Na szczęście urlop spędzam aktywnie i w/w problemy dotyczyły mnie tylko częściowo, ponieważ w dzień mnie w apartamencie nie było (turystyka, zwiedzanie, nurkowanie, ponton) ale dla osób odpoczywających bardziej po domatorsku w/w problemy mogą zepsuć radość z wypoczynku.
Widoki i miejsce natomiast cudowne :D więc za rok znów jedziemy do CRO - ale na pewno nie z firmą zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Poniżej fotki ze strony firmy novasol i na czerwono zaznaczone jak było naprawdę:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
TUTAJ WISIAŁA SZMATA

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
HUŚTAWKA I GRILL TYLKO DLA WŁAŚCICIELA, oraz nasz betonik.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
PRZYSTAŃ WSPÓLNA Z RYBAKAMI... reszta placu tylko na zdjęciu.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
MIEJSCE NA ŁÓDŹ - na zdjęciu rybacy przebierający sieć i ich łodzie.
Ciekawe dlaczego nie było ich na fotce w internecie... Jak widzicie miejsca dla mojego pontonu już nie było.

Mój post kieruje przeciwko firmie NOVASOL, nie mam żadnych pretensji do Chorwatów. Doświadczenia z tą nierzetelną firmą nie zabiły mojej miłości do Chorwacji i nadal będę tam jeździł na wakacje.
Pozdrawiam i odradzam....
Za rok jedziemy w ciemno lub z zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
yustjna
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.05.2011
Novasol nie polecam - oszuści

Nieprzeczytany postnapisał(a) yustjna » 27.05.2011 21:49

[b]Nie polecam firmy Novasol[/b]. Przy rezerwacji płacisz kaucje "zwrotną" a raczej niby zwrotną bo zawsze znajda cos aby Ci jej nie oddac i maja dodatkowy zarobek. Warto wziac to pod uwage bo doliczywszy do kosztów wyjazdu kaucje koszty wzrastaja dość znacznie. Na reklamacje nie odpowiadają. Oddział w Polsce tłumaczy, że monituje ale bez skutku i na tym koniec. Nie polecam wg mnie to oszustwo. Wyposazenie domku tez nie takie jak na zdjęciach, domek po przyjeżdzie musiałam wysprzatac bo raczkujace dziecko wygladało jakby wyszło z kopalni a niby był sprzatany. Novasolu nie polecam szkoda nerwów. Chorwacja piekna.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 28.05.2011 03:02

I kolejny powód dla jakiego nie korzystam z pośrednictwa przynajmniej jeśli chodzi o Chorwację. Wole jazdę w Ciemno i jakoś nigdy nie miałem powodów do narzekania. O kosztach nie wspomnę :D
Adrians
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrians » 01.09.2011 09:50

Ze względu na strach moich znajomych przed jazdą w ciemno zdecydowałem się w tym roku na wybór oferty jednej z agencji turystycznych. Mimo negatywnych opinii wybór padł na firmę novasol. Było fantastycznie!!! Wszystkie opisy i zdjęcia rzeczywiście odzwierciedlały sytuację jaką zastaliśmy na miejscu. Baaaa, było lepiej niż w opisie, z którego wynikało, że za każdy klimatyzator jest dopłata 5E/dzień a której absolutnie właściciel nie chciał od nas pobierać. Nie chciał również zapisanej w regulaminie kaucji zwrotnej 100E. Ponadto na wyposażeniu apartamentu było wiele przydtanych urządzeń o których nie bylo ani słowa w ofercie. I co najważniejsze ;) nasza lodówka była już wypełniona zimnym Karlovacko oraz wodami i sokami. Miałem olbrzymie obawy przed wyjazdem, bo wolę jechać w ciemno i na miejscu wybierać co mi się podoba, ale moje obawy były absolutnie nieuzasadnione. No i mogę powtórzyć za jednym z forumowiczów, że na Ciovo jest fajowo :) Jak się trochę ogarnę to postaram się napisać, może w innym temacie, kilka słów więcej i pokazać kilka fotek :) .... (wróciłem wczoraj wieczorem).
etush
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) etush » 26.07.2012 12:14

ja również chciałbym dopisać, że nie wszyscy maja złe doświadczenia z tego biura. Na początku lipca wróciliśmy z Korculi (Gradina) . Oferta zgodna z opisem, pełny zwrot kaucji (tale to chyba zależy od gospodarza domu). Nasza starsza Pani bardzo miła przywiozła już pieniążki dwa dni przed wyjazdem.
Lechosław
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechosław » 27.02.2013 20:02

Potwierdzam opinię yustjny - oszuści. Kilka razy korzystałem z wynajmu domku w Danii. Zawsze problem ze zwrotem kaucji. Za ostatnim razem jawne oszustwo. Kaucja pobrana w złotówkach a zwracana w koronach bo na druku potwierdzenia nie została wybrana waluta. Gdy zaprotestowałem kontakt się urwał. Pani w polskim biurze "bezradna" ;-). Od tego czasu omijam szerokim łukiem i innym też zalecam.
etush
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) etush » 28.02.2013 09:17

A mnie sie wydaje że to kwestia stosunku "gospodarza" który sie opiekuje domem. Nie wydaje mi się by mieli to narzucone "z góry". Ale moge się mylić, bo był to mój pierwszy taki wypad .

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
www.novasol.pl - korzystał ktoś? co o nich myślicie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone