Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wspinaczka skalna w chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adratm
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.07.2005
wspinaczka skalna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) adratm » 17.07.2005 15:32

slyszalem ze w chorwacji som fajne tereny wspinaczkowe. prosze o jakies dokladniejszde informacje:
- gdzie w chorwacji mozna sie wspinac
-jak wysokie sa skaly
-czy som poprowadzone drogi
-jakiej skali trudnosci drog uzywa sie w tym pieknym kraju
- czy sa jakies przewodniki (gdzie je mozna kupic) po skalkach w chorwacji
-czy drogi som ubezpieczone, czy tez trzeba brac kosci, friendy itp
-jakie sa tam skaly (granit, wapien, czy co innego?)

ponadto interesujom mnie wszystkie inne informacje dotyczace uprawiania wspinaczki skalnej w tym kraju. bede bardzo wdzienczny za wszelkie informacje. chentnie bym sie skontaktowal z koms kto uprawial ten najwspanialszy sport w chorwacji.

z gorskim pozdrowieniem adratm


z gury wielkie dzieki za wszystkie informacje
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 17.07.2005 16:23

adratm napisał(a):slyszalem ze w chorwacji som fajne tereny
wspinaczkowe. prosze o jakies dokladniejszde informacje:


Ja sam się nie wspinam ale chodzę po góreach. Z własnego doświadczenia znam tylko jedno miejce Park Narodowy Paklenica
gdzie są 2 wąwozy z czego tylko w jednym wolno sie wspinać
a w drugim jest to zakazane

adratm napisał(a):- gdzie w chorwacji mozna sie wspinac

Polecam sobie ściągnąć broszurkę ze strony http://www.croatia.hr/
broszurka nzaywa sie Pustolovna Putowania i jest w niej rozdział Penjanie czyli wspinanie wspinaniu. Sa wymienione miejsca i zdjecia oraz trochę zasad. jak nie zrozumiesz to ktoś Ci to tu przetłumaczy. Z resztą dużo tego nie ma


adratm napisał(a):-jak wysokie sa skaly


No, tak na oko to w Paklenicy ściany mają po 70-80m, moze trochę więcej

adratm napisał(a):-czy som poprowadzone drogi

Tak, w paklenicy jest droga przy drodze co jakieś 4 m ;-)

adratm napisał(a):-jakiej skali trudnosci drog uzywa sie w tym pieknym kraju
- czy sa jakies przewodniki (gdzie je mozna kupic) po skalkach w chorwacji


Nie wiem.


adratm napisał(a):-czy drogi som ubezpieczone, czy tez trzeba brac kosci, friendy itp


Tak w Paklenicy są ubezpieczone. Ale i tak dobrze jest coś wziąść ze sobą


adratm napisał(a):-jakie sa tam skaly (granit, wapien, czy co innego?)


Większość skał to wapienie, zwłaszcza blikso morza. Ale mozesz się zdziwić bo czasem pod warstwą wapieńia jest krzemień lub marmur
W środku kraju góry są inne - przypominają nasze sudety więc to może być granit.

Ja Ci więcej nie pomogę. W broszurce jako miejsca do wspinaczki wymieniają jeszcze Park Narodowy Welebit górę Ućka, Dinari i Omiszkaj Dinari, Masoru, Biokowo (całe pasmo?) oraz na wyspach Brać Vis Mljet oraz Klerk Samarske i Bijele Stijenie Kalnik Papuk ze strony od środka lądu

A na druugi raz nie pisz dwa razy. Już lepiej jest podciągać wątek
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 17.07.2005 19:39

Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 17.07.2005 19:43

Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.08.2005 12:55

krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 03.08.2005 13:26

A sa jakies krociutkie drozki, ktore mozna zaczac z wody i na "zywca" :?:
Chodzi o to zeby byly sprawdzone bez zadnej kruszyzny no i w razie czego "plums" do wody a nie na skaly.
Czy ktos widzial takie miejsca :?:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 03.08.2005 13:44

Bawiłem się tak na Hvarze na południowym wybrzeżu - Zavala, widziałem też w Sv. Nedielji. Również na Korculi na pd-zach. na dzikim wybrzeżu i na jednej małej wysepce na Paklenih Otocih. Na pewno też są w tysiącu innych miejsc :) A jak woda głęboka i bezpieczna to żadna kruszyzna niestraszna, chociaż tam gdzie widziałem to skała była lita!
pzdr
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 03.08.2005 14:19

Widzieliśmy ekipę wspinaczkową na ścianie w Omiszu, tuż na początku Kanionu Cetiny przy parkingu.
Ale na tym moja wiedza na ten temat się kończy ;-) absolutnie nie moja pasja...(no, chyba, ze musialabym sie wdrapywać po jakieś extra skamielinki).
Miękkich lądowań!
A.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.10.2005 14:42

zawodowiec napisał(a):Bawiłem się tak na Hvarze na południowym wybrzeżu - Zavala, widziałem też w Sv. Nedielji.

W najnowszym(?) numerze magazynu GÓRY (wrzesień2005) jest duży artykuł ze zdjęciami o "deep water soloing" (żywcowaniu nad głęboką wodą) na Hvarze. Słowak Miroslav Štec ma stałą bazę nad morzem o kilka minut marszu od Świętej Niedzieli. Do dobrych miejscówek można też dopłynąć pontonem jeszcze dalej na zachód. Oprócz żywcowych dróg nad głębokim morzem jest też kilkadziesiąt dróg ospitowanych (ubezpieczonych) przez Miro. Więcej informacji na http://www.cliffbase.com/
BigJar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 20.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigJar » 22.10.2005 22:45

w omisiu jest szkoła wspinaczkowa, można skorzystać z ich przewodników/instruktorów http://www.climbingomis.com
pozdrawiam,
BJ

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
wspinaczka skalna w chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone