Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 30.09.2012 21:47

mariusz_77 napisał(a):No my w Pałacu Hektorovica też chyba byliśmy po południu...

Pozdr :papa:


jakoś tak miałam podrukowane relacje i chyba maslinka pisała, że spieszą się bo do 13 tylko zwiedzanie....nie doczytałam na stronach o Hvarze, że jeszcze potem od 17-19 czynne i byliśmy mile zaskoczeni:).

tommyjot napisał(a):Dziekuję.Cudowna relacja.


dziękuję, bardzo mi miło:)

aniolhc napisał(a):O jaa jakie foty!!!! Wczoraj wróciłem z Hvaru i chciałem się zabrać za relację ale chyba to nie ma sensu patrząc na Twoje foty! :D



dokładnie to samo myślałam widząc inne relacje ale mimo to stworzyłam swoją, ot jak już tu wspominano zawsze to jakieś może inne spojrzenie, poza tym na ładne miejsca można patrzyć wiele razy:)

JoannaG napisał(a):Witam :D
Nie mogłam doczekać się dalszego ciągu ;)

Przepiękny ten Stari Grad, bardzo klimatyczny. Może nam w przyszłym roku uda się wybrać na Hvar...? Szutrowe drogi bardzo lubimy :)

Pozdrawiam
Asia.


Asiu polecam:) my też lubimy i teraz też troszkę ich było ale przyznaję mieliśmy nieco stresa i dokładnie rozważaliśmy gdzie jechać a gdzie sobie szuter darować bo to nie nasze auto....
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 30.09.2012 22:03

Dzień 7 (5 na wyspie)

Dzisiejszy dzień z założenia miał być taki:

Obrazek

I taki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektórzy wypoczywali tak…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla jasności wybraliśmy się do wcześniej znalezionej już mini zatoczki między Zavalą a Gromin Dolac
Byliśmy tam sami cały dzień….

Niektórzy próbowali okiełznać morskie stworzenia…
Obrazek

Obrazek

W innych obudziło się dziecko:)

Obrazek

Spokojne długo morze powoli zaczęło „falować”…Nadia początkowo przerażona potem wręcz czekała na fale i nie bała się wypływać daleko wyskakując na każdej fali…
Obrazek

Obrazek


Lenka też ma luzik:)
Obrazek

Obrazek



śpieszę donieść, że tylko kilka kropli spadło na młodzież:) zdjęcie dziwnie dużo groźniej wygląda :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ogólnie luz, blues, pływamy, opalamy się, robimy zdjęcia, jemy, znów pływamy itd.:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Siostrzyczki..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Niektórzy ponownie poszli w kimono:)

Obrazek

No cóż plażowanie jest fajne ale ileż można…postanawiamy spontanicznie wybrać się na najwyższe wzgórze wyspy –Sv. Nikola (628m). Podobnie jak kiedyś na wyspie Brac prowadziliśmy wyścig ze słońcem na Vidova Górę chcąc zdążyć jeszcze przed zachodem tak i teraz rzutem na taśmę dotarliśmy.
Skorzystaliśmy ze wskazówek o wjeździe od strony tunela Selca-Dubovica, droga szutrowa, w miarę dobrze się jedzie, na szczęście nikt nie zjeżdża z góry więc nie ma potrzeby się mijać…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy coraz bliżej celu…charakterystyczna sosna pięknie oświetlona przez chylące się ku zachodowi słońce…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parkujemy, ostro wieje więc trzeba się szybko zbierać na szczyt…

Obrazek

Na szczycie jest taka mała budka obserwacyjna, to strażaka stanowisko a to jeden z jego piesków
Obrazek

Obrazek

W dole Sv. Nedjelja
Obrazek

Obrazek


Na horyzoncie Vis…wieje że tak napiszę cholernie, ledwo da się ustać…po morzu widać jak idą fale
Obrazek

Obrazek

Brac widać z lekką mgiełką…
Obrazek

2 lata temu patrzyliśmy tak na Hvar z Vidovej na Brac

Obrazek

Obrazek

Ale wracajmy na Nikola…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpisujemy się do księgi pamiątkowej… Nadia skrobie swoje imie i siostry, cos tam maluje…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słońce tak szybko znika….

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obok nas koczuje jeden Pan..specjalnie chyba na zachód słońca przyjechał….
zmiany na niebie postępują tak szybko, że za chwilę jest już po
Obrazek

Obrazek


W drugą stronę wybieramy trasę na Svirce….wybrać wybraliśmy ale coś źle skręciliśmy i jedziemy trasą na Dol….ogólnie nie polecamy, duuużo gorsza trasa, sporo kamieni i dziur…nierówno….ostatnie odcinki już praktycznie po ciemku pokonujemy….

Wracamy do siebie zmęczeni ale zadowoleni….jutro plan powrócić do zatoczki Dubovica bo z góry wygląda super;)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 30.09.2012 22:55

Bardzo fajnie się z Wami wędruje :)
Tytułowe dziewczyny super, pewnie po mamusi :D

Pozdrawiam Gośka :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4903
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.09.2012 23:14

Gratulacje.....Lena jest chyba najmłodszym zdobywcą Sv.Nicola 8)

Jestem zachwycony Twoimi fotkami....to najładniejsze i najbardziej klimatyczne kadry z tego szczytu,jakie widziałem.
Z zamieszczonych zdjęć emanuje szczęście rodzinne i sielanka.......super :P :!:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 30.09.2012 23:29

Tak. We wrześniu słońce szybko zachodzi, ale zdjęcia zrobiłaś w samą porę, przy wykorzystaniu światła zastałego, że tak mądrze to zabrzmi.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.10.2012 11:29

ArliJ napisał(a):
Słońce tak szybko znika….

Obrazek
...
W drugą stronę wybieramy trasę na Svirce….wybrać wybraliśmy ale coś źle skręciliśmy i jedziemy trasą na Dol….ogólnie nie polecamy, duuużo gorsza trasa, sporo kamieni i dziur…nierówno….ostatnie odcinki już praktycznie po ciemku pokonujemy….
...
Wracamy do siebie zmęczeni ale zadowoleni….jutro plan powrócić do zatoczki Dubovica bo z góry wygląda super;)


A za Visem Bisewo, z Modrą Spilją, widać.
...
My ze Svirce zaczęliśmy podjeżdżać, ale stwierdziłem, że szkoda auta i ostatecznie podeszliśmy na Nikolę pieszo.
...
Już się cieszę na Dubowicę.

pzdr :wink:
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 01.10.2012 11:34

Ach te zachody!
Chciałoby się posiedzieć z Wami na tym szczycie.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 01.10.2012 12:34

Zachód słońca rewelacyjnie pokazany , aż lekkie ukłucie zazdrości poczułam....pozdrawiam....
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 01.10.2012 15:08

Świetne zdjęcia, teraz tylko marzę, ale w przyszłym roku... 8O
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 02.10.2012 08:36

Pierwsze zdięcie z sosną przepiekne ... !!! 8O
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 03.10.2012 20:59

Odpowiadając na te cudowne wspomnienia. Sącząc rakiję, przy pieśniach Gorana Karana ... Kocham Was.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 03.10.2012 23:01

ArliJ napisał(a): Podziwiamy morskie widoki – tereny Korcula i Peljesac jeszcze nam nie znane
ale naprawde przecudne - w lipcu wrócilismy z 2 - tygodniowego pobytu na Peljescu. Jesteśmy nim zauroczeni!!!!!!
Robicie fajne zdjęcia. Fajna relacja. Nabrałem ochoty, żeby tam pojechać. A ja Wam polecam Peljesac i Korculę. Bajka.
Ostatnio edytowano 06.01.2013 23:37 przez ruwado, łącznie edytowano 1 raz
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 06.10.2012 23:15

malina1959 napisał(a):Bardzo fajnie się z Wami wędruje :)
Tytułowe dziewczyny super, pewnie po mamusi :D



miło przeczytać że komuś sie podoba to co piszę i wklejam:)
dziękuję
:)
CROberto napisał(a):Gratulacje.....Lena jest chyba najmłodszym zdobywcą Sv.Nicola 8)

Jestem zachwycony Twoimi fotkami....to najładniejsze i najbardziej klimatyczne kadry z tego szczytu,jakie widziałem.
Z zamieszczonych zdjęć emanuje szczęście rodzinne i sielanka.......super :P :!:


hehe całkiem możliwe że jednym z najmłodszych:).
udało nam się trafić w bardzo klimatyczny moment zachodu słońca, chwilke później i byłoby zupełnie inaczej:)

fan napisał(a):Ach te zachody!
Chciałoby się posiedzieć z Wami na tym szczycie.



hmmm...sama bym teraz tam posiedziała znowu...:)

longtom - tą Modrą to mi smaka wielkiego narobiłeś;)


Iwona75 napisał(a):Zachód słońca rewelacyjnie pokazany , aż lekkie ukłucie zazdrości poczułam....pozdrawiam....


lubimy na takie punkty widokowe wybierać się w tej porze dnia:)

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Świetne zdjęcia, teraz tylko marzę, ale w przyszłym roku... 8O



zleci szybko a jest na co czekać:)

GRZECH 1 napisał(a):Pierwsze zdięcie z sosną przepiekne ... !!! 8O



dziękuję:)

TomKinS napisał(a):Odpowiadając na te cudowne wspomnienia. Sącząc rakiję, przy pieśniach Gorana Karana ... Kocham Was.



hehe mocne wyznania jak i mocna rakija;)

ruwado napisał(a):
Potter napisał(a): Ale powiedz mi kobieto jak to się robi, że mając dwójkę tak młodych dzieci, w dodatku córek, ma się TAKĄ figurę :? 8O ?
dobrze, że ktos pierwszy zadał to pytanie - ja juz nie muszę :D Cudne masz te swoje dziewczyny!
Fajna relacja. Nabrałem ochoty, żeby tam pojechać. A ja Wam polecam Peljesac i Korculę. Bajka.



dziękuję i nabieram ochoty na te rejony:)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 07.10.2012 18:57

piękne zdjęcia... 8O
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.10.2012 22:44

Magda O. napisał(a):piękne zdjęcia... 8O


dziękuje:)

Dzień 8 (6na wyspie)
Wstajemy rano z zamiarem spakowania bo oto dzisiaj wybija termin zmiany apartamentu na dom obok:). Daleko nie ma więc pobieżnie pakujemy swój dobytek, mąż przenosi wszystko na kilka razy….nowe lokum duuużo większe bo dostaliśmy 3 pokojowy apartament i ogólnie wszystko większe (aczkolwiek poprzedni również sympatyczny i spokojnie się mieściliśmy). Szybko rozlokowaliśmy się po kątach, młodzież zjadła 2 śniadanko, mnie już nogi same chodzą i poganiam wszystkich bo już chce gdzieś jechać, kąpać się, zobaczyć coś nowego…..
No ok. ale gdzie?...wcześniej nic konkretnie nie zaplanowaliśmy bo nie do końca było wiadomo o której się przeprowadzimy….ha więc wrzucam pomysł że może wcześniej już upatrzona Dubovica. Pomysł przyjęty, ruszamy.

Tutaj następuje nasz powtórny przejazd szutrową drogą , widokowa jest ta trasa niesamowicie….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po emocjach wizualnych docieramy do zatoki, można zejść ścieżką, z majdanem i dzieciarnią ok. 15 minut. Na razie widać niewiele…

Obrazek

Obrazek
Ale im niżej schodzimy tym coraz urokliwiej widać zatokę
Obrazek

Aż wreszcie ukazała swoje piękno…mrau….pięknie tu…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta urokliwość ma też związek z budynkami nad samą plażą, tak wszystko razem ze sobą pasuje:)
Jest kościółek, jest coś jakby konoba, jakaś prywatna własność obstawiona murem….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Namiocik bardzo się przydawał na tym wyjeździe ale na miejscu do wypożyczenia były parasole – 30kun za dzień.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Walka o koło

Obrazek


Mała przerwa na łamigłówki…polecam dla dzieci na plażę wszelkie naklejanki, malowanki, zadania, farbki, kredy – obmalowaliśmy nimi sporo kamieni:), na kamienie przydają się tez wiaderka, siateczki, kubeczki i takie tam.
Obrazek


Podoba nam się ta zatoczka, jest tak pięknie, trochę dziko, trochę inaczej jak na innych plażach…nie wiem jak to opisać ale tak jakoś czułam….jeszcze tylko gdyby nie było nikogo na plaży to byłaby bajka….:)


Dziewczyna z patykiem:)
Obrazek

Umorusane twarze przy obiedzie w takich okolicznościach przyrody zdecydowanie mnie frustrują mamę i jest powód do ponownej kąpieli
Obrazek

Kamienie to mało, ciekawe są okoliczne skałki
Obrazek

Obrazek

Zatoczka jest naprawdę piękna, co jakiś czas zawita tu jakaś łódeczka czy jachcik, urokliwie prezentujący się w tych turkusach….woda boska…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziewczyny złapały kontakt....:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plażing jest fajny, niekiedy nawet całodniowy, dzisiaj jest taki dzień kiedy za wiele nic innego nie zaplanowaliśmy ale w naszym harmonogramie jest jeszcze pizza w Jelsie.
Pora się zbierać ale trzeba jeszcze zmotywować starszaka na wyjście z powrotem na górę;)….nagroda w postaci pięknego widoku na razie nie cieszy 4-latka tak jak nas ale jakiś drobiazg przekąska zmotywowały odpowiednio.

Obrazek

Obrazek

Parkujemy w Jelsie jak zwykle za darmo….taki urok września – tuż przy wjeździe do miasta po prawej (przed Konzumem) jest budka i 7 kun za godzinę ale nikogo nie ma…wielokrotnie parkowaliśmy tam i za każdym razem za darmo.
Idziemy na pizzę, trafiamy do Bistro Pizza, tuz przy nadbrzeżu i zjadamy 2 pyszne pizze po 33kuny:).
Po pysznej kolacji idziemy tradycyjnie na lody, przy okazji zatrzymujemy się na regionalnym festiwalu coś jakby pieśni i tańca. Chwilę obserwujemy ale młodsze dziecię nie wytrzymuje spotkania z kulturą i daje znaki że pora na nią;).
Ostatnie spojrzenie i zmykamy…

Obrazek

Obrazek

Wracamy na syrenie, na szczęście nie ma zbyt wiele osób w kolejce do tunelu, szybko mamy zielone więc jakoś docieramy mimo wylanych łez młodszej latorośli ale no nie było sensu stawać po drodze będąc tak blisko już naszego lokum.
Jak zwykle wieczór na tarasie i planowanie kolejnego dnia…postanawiamy następnego dnia przejechać prawie do samego Sucuraja..prawie bo plaża przy kempingu Mlaska jest zaledwie kilka km za Sucurajem.
Czytaliśmy że jest to piaszczysto/skalista plaża, przy kempingu… jadąc z Sucuraja do Jelsy widzieliśmy tą zatoczkę…wyglądała uroczo…no cóż…spróbujemy:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone