Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.01.2008 20:03

PAP napisał(a):
Ja też nie bardzo rozumiem, o co Paszczakom chodziło :roll: :?: ... ja myślałem, zanim przeczytałem, że ktoś ich teksty czy zdjęcia publikował jako swoje czy coś w tym stylu ... ale to była jakaś dziecinada ... parę lat temu nie każdy miał szybkie łącze do internetu, więc faktycznie zgranie na płytę paru relacji i pożyczenie jej znajomym bez netu, co by sobie też poczytali, to jak dziś przesłanie komuś linka do relacji :) ... no ale jak ktoś ma chore ambicje, to się mówi trudno :D :D ...


Wiesz PAP-ie może to nie były chore ambicje a właśnie ambicje zawodowe i tak naprawdę to dobrze że Ty, Kulka, LRobert, Buber, Witki, Shtriga, Zawodowiec, Fiolek, Dangol, Szopisko, wymieniam z konieczności tylko tych ostatnio piszących swoje relacje, nie jesteście porównywani ani nie musicie konkurować ze zdjęciami z zawodowymi reporterami i dziennikarzami. Oni mają swoje "dzienniki i czasopisma". Może początkowo sądzili, że tu się płaci za teksty albo że ktoś ich "odkryje" dzięki relacji.


PAP napisał(a):P.S. Ja DALEJ pamiętam o tej waszej relacji z Czarnogóry, co ją zapowiadaliście :!: :roll: :D :D


Trudności :cry: :cry: :cry: ze znalezieniem mapy Jugoslavien Makedonien wydłużają przygotowania z wystrzeleniem bomby do góry. Zależy nam aby w relacji nie było białych plam, bo nie mamy pojęcia którą drogą szliśmy i jak się nazywała górka której zrobiliśmy foto a jest wybitna lub charakterystyczna. Obiecujemy i dotrzymamy (jak Shtriga). W styczniu się zacznie.....ale nie napiszemy jej w tak rewelacyjnym tempie (jak Shtriga). Bez tej mapy trzeba szperać i szukać w różnych zródłach :( :cry:

Będziemy w stosunku do Ciebie znacznie opóźnieni, ale to nie szkodzi, bo teraz u Ciebie tak łatwo można znaleźć się w odpowiednim dniu relacji. :) :) :)
Ostatnio edytowano 04.01.2008 20:21 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 04.01.2008 20:20

Lidia K napisał(a): W styczniu się zacznie.....ale nie napiszemy jej w tak rewelacyjnym tempie (jak Shtriga).

:lol: :lol: :lol:

Shtriga zaczęła pisać swoją Majkę pod koniec marca, więc... kwiecień, maj... grudzień.
Trochę czasu upłynęło. :wink:
Mam nadzieję, że Wy napiszecie duuuuuuuużo szybciej. :D :D :D


Pozdrawiam serdecznie
Jola
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.01.2008 20:32

Jolanta Michno napisał(a):
Lidia K napisał(a): W styczniu się zacznie.....ale nie napiszemy jej w tak rewelacyjnym tempie (jak Shtriga).

:lol: :lol: :lol:

Shtriga zaczęła pisać swoją Majkę pod koniec marca, więc... kwiecień, maj... grudzień.
Trochę czasu upłynęło. :wink:
Mam mam nadzieję, że Wy napiszecie duuuuuuuużo szybciej. :D :D :D


Pozdrawiam serdecznie
Jola


Czasem finisz jest najważniejszy i tylko ten się pamięta :D :D :D

Jak się starannie przygotujemy powinno nam wyjść w takim tempie jak ta relacja: 2 odcinki na tydzień.

Zapraszamy do działu "Jak nie Chorwacja....", będa tylko góry, góry, góry i.......góry w Czarnogórze.

Pozdrawiam
Lidia
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 04.01.2008 23:46

Lidia K napisał(a): Wiesz PAP-ie może to nie były chore ambicje a właśnie ambicje zawodowe i tak naprawdę to dobrze że Ty, Kulka, LRobert, Buber, Witki, Shtriga, Zawodowiec, Fiolek, Dangol, Szopisko, wymieniam z konieczności tylko tych ostatnio piszących swoje relacje, nie jesteście porównywani ani nie musicie konkurować ze zdjęciami z zawodowymi reporterami i dziennikarzami. Oni mają swoje "dzienniki i czasopisma". Może początkowo sądzili, że tu się płaci za teksty albo że ktoś ich "odkryje" dzięki relacji.


Lidia,

Ja uważam, że porównywanie czy konkurowanie nie ma z tym nic wspólnego. Na tym forum i w tym rozdziale piszemy dla siebie na wzajem, aby dzielić się informacjami, obserwacjami, doświadczeniami, czy wreszcie fajnymi i ciekawymi historiami. Każdy pisze jak potrafi i na ile mu starcza czasu, zapału, i samodyscypilny :) . Zdjęcia każdy ma takie jakie udało mu się danym sprzętem i przy określonych umiejętnościach zrobić :) . I jeżeli po napisaniu całości ktoś ma ochotę ze SWOJĄ relacją robić coś jeszcze (publikować, wystawiać na wystawach, itp.), to ma do tego prawo :D . Oni mogli też tak postąpić, więc nie widzę problemu.

Inna rzecz, to jakość ich zdjęć i tekstów. W tej chwili nie mogę tego odnaleźć (może Janusz :papa: przyjdzie z odsieczą googlową), ale zbierając info na wiosnę 2007 trafiłem na ich stronkę z relacjami i zdjęciami (w 2007 mieli jechać do Rumunii, o ile dobrze pamiętam). I powiem tak. Info wyczytane było ciekawe merytorycznie, zwłaszcza na odcinku albańskim, i sporo się z tego dowiedziałem, ale ... ani zdjęcia ani sam tekst mnie nie powaliły :? , więc nie wiem co oni chcieli i gdzie publikować :!: Zdjęcia to już ja robię lepsze, a przy przykładowo waszych , Twigi, czy LRoberta, że też tylko 'z brzegu' podam garść przykładów, to 'wysiadają' w porównaniu. Z tekstem ta sama bajka, przy zawodowcu, caal, shtridze, czy Buberze, znów tylko kilka świeżych przykładów, bledną w cieniu :) ... Reasumując, nie rozumiem 'z czym do ludzi', więc podtrzymuję, że jednak chore ambicje :D ...

Pozdrawiam,

PAP
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.01.2008 23:52

Lidia K napisał(a):
Jolanta Michno napisał(a):
Lidia K napisał(a): W styczniu się zacznie.....ale nie napiszemy jej w tak rewelacyjnym tempie (jak Shtriga).

:lol: :lol: :lol:

Shtriga zaczęła pisać swoją Majkę pod koniec marca, więc... kwiecień, maj... grudzień.
Trochę czasu upłynęło. :wink:
Mam mam nadzieję, że Wy napiszecie duuuuuuuużo szybciej. :D :D :D


Pozdrawiam serdecznie
Jola


Czasem finisz jest najważniejszy i tylko ten się pamięta :D :D :D

Jak się starannie przygotujemy powinno nam wyjść w takim tempie jak ta relacja: 2 odcinki na tydzień.

Zapraszamy do działu "Jak nie Chorwacja....", będa tylko góry, góry, góry i.......góry w Czarnogórze.

Pozdrawiam
Lidia


Shtriga 2006/2007- nie zapomnimy (Ci tego :lol: ) - tak dzięki Wam będę miała na nagrobku na pewno :lol: :lol: :lol:

KOCHAM WAS!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Na pewno jak napiszą o mnie notkę w Wikipedii :wink: :wink: :wink: , to wspomną o tym rekordzie pisania :lol: :D :D

Rozmyłam wątek, ale będą GÓRY i też bedę czekać!!!

PS. Jola - ciąża nie była przenoszona - jak w pysk strzelił 9 miesięcy i Relacja się urodziła :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.01.2008 01:11

To ja krótko jako advocatus diaboli :)
Pogadałem wtedy z Paszczakiem bo znam ich oboje, powiedziałem mu szczerze co o tym myślę, mówił że kiedyś się sparzyli jak ktoś im ukradł jakiś materiał żeby na tym zarobić i odtąd są przewrażliwieni... było minęło, nie ma już po co tego roztrząsać :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 05.01.2008 02:00

shtriga napisał(a): PS. Jola - ciąża nie była przenoszona - jak w pysk strzelił 9 miesięcy i Relacja się urodziła :lol:

:lol: :lol: :lol:

Wyszło na to, że Ty też jesteś majka. :wink:
Gratuluję szczęśliwych urodzin, Matko Urszulo. :D:D:D

I już więcej nie zaśmiecam wątku. :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2008 02:08

PAP napisał(a):Inna rzecz, to jakość ich zdjęć i tekstów. W tej chwili nie mogę tego odnaleźć (może Janusz :papa: przyjdzie z odsieczą googlową), ale zbierając info na wiosnę 2007 trafiłem na ich stronkę z relacjami i zdjęciami (w 2007 mieli jechać do Rumunii, o ile dobrze pamiętam). PAP


Znalazłem coś takiego - ale to chyba nie "paszczaki"

:papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2008 02:30

zawodowiec napisał(a): ... było minęło, nie ma już po co tego roztrząsać :D


zawodowiec,

Jasne ... to była tylko taka mała dygresja, bo dla mnie to był nowy temat :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 05.01.2008 03:17

Janusz Bajcer napisał(a):
PAP napisał(a):Inna rzecz, to jakość ich zdjęć i tekstów. W tej chwili nie mogę tego odnaleźć (może Janusz :papa: przyjdzie z odsieczą googlową), ale zbierając info na wiosnę 2007 trafiłem na ich stronkę z relacjami i zdjęciami (w 2007 mieli jechać do Rumunii, o ile dobrze pamiętam). PAP


Znalazłem coś takiego - ale to chyba nie "paszczaki"

:papa:


Januszu,

Nie, to nie oni ... Paszczaki są tu : http://barpa.blog.onet.pl/

Pozdrawiam,

PAP
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 12.01.2008 09:26

Lidia K napisał(a):
Czy do Bielska dociera halny :?: Chyba nie ma już tej tatrzańskiej siły, skoro piszesz, że na Sedlu było niezwykle wietrznie. Bura jest specyficznym wichrem, jego prędkość w porywach


Lidia! Chciałam zameldować, że halny dotarł w nocy... Łooo rany - urwanie głowy. Huczy, wieje, szaleje. Choć pion da się trzymać, to jednak ołowiu do kieszeni napchałam ( :lol: zabrzmiało, jakbym ze spluwą chodziła :lol: )

PS. Nie bardzo w temacie, ale nie mam zamiaru przepraszać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uściski dla Wrocka!!! Szybko pomkną na tym wietrze! :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 14.01.2008 15:05

shtriga napisał(a):
Lidia K napisał(a):
Czy do Bielska dociera halny :?: Chyba nie ma już tej tatrzańskiej siły, skoro piszesz, że na Sedlu było niezwykle wietrznie. Bura jest specyficznym wichrem, jego prędkość w porywach


Lidia! Chciałam zameldować, że halny dotarł w nocy... Łooo rany - urwanie głowy. Huczy, wieje, szaleje. Choć pion da się trzymać, to jednak ołowiu do kieszeni napchałam ( :lol: zabrzmiało, jakbym ze spluwą chodziła :lol: )

PS. Nie bardzo w temacie, ale nie mam zamiaru przepraszać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uściski dla Wrocka!!! Szybko pomkną na tym wietrze! :D


Oj nie widziałam strzygi dzisiaj na forum, czy na pewno Cię nie porwało :?: :?: :?:

Do nas doleciały wiosenne wiaterki. I zimy nie będzie :lool: :lool: :lool: na razie. To jest halny, wieje z południa ciepły wiatr (może nawet z nad sahary?) i podobnie jak bura spada z gór i tam na pogórzu mocno szarpie, huczy i wieje.

Trzymaj się Shtriga mocno :D :D :D
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 14.01.2008 19:04

Lidia K napisał(a):Oj nie widziałam strzygi dzisiaj na forum, czy na pewno Cię nie porwało :?: :?: :?:

Do nas doleciały wiosenne wiaterki. I zimy nie będzie :lool: :lool: :lool: na razie. To jest halny, wieje z południa ciepły wiatr (może nawet z nad sahary?) i podobnie jak bura spada z gór i tam na pogórzu mocno szarpie, huczy i wieje.

Trzymaj się Shtriga mocno :D :D :D


Już przywiało :lol: Trzymam się mocno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I niech już zimy nie będzie. AMEN.

Aha wspomniało mi się, że wspominany kiedyś tam przeze mnie upalny wiatr na Malcie, który wieje z Afryki i przy którym wybacza się każde popełnione przestępstwo to sirocco przecież!!!

Żeby było choć odrobinkę w temacie gór :lol: to dodam, że najwyższy "szczyt" Malty Ta' Dmejrek ma 253 m ale zdobycie go latem przy ponad 50 stopniach ciepła, to było zbyt wielkie wyzwanie nawet dla nas :D Ale w pobliżu byłam - to niedaleko takich ślicznych klifów Dingli.
A szkoda - byłoby do Korony Europy :lol: :lol: :lol:

A tu taki fajny wykaz szczytów i pagórków świata:): http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C ... go_szczytu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2008 19:25

Ula - tą koronę kiedyś Ci kiedyś podarowałem :wink: :lol:

czy to takie te maltańskie klify były

Obrazek
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 14.01.2008 19:33

Tak, tak Janusz pamiętam :D

A wkleiłeś - o ile mnie pamięć nie myli - Lazurowe Okno, które jest na sąsiadującej z Maltą wysepce Gozo. Malta Gozo i Comino - te największe z maleńkich tworzą państwo Malta. Gozo takie bardziej zielone jest, bo Malta to prawie tylko i wyłącznie skała.

A z lazurowych spraw jest jeszcze Lazurowa Grota na Malcie i Błękitna Laguna przy Comino - niesamowita sprawa - z białym piaseczkiem i potwornie przejrzystą wodą - fotki mam, ale tradycyjne. Jak mnie kiedyś najdzie (może na emeryturze - już za jakieś 30 lat :lol: ), to zeskanuję :D

Aleśmy rozmyli wątek Kulkom... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone