Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.12.2007 14:36

I znowu piękne zdjęcia - zwłaszcza słynne cztery wieże w Rabie na Rabie :D :wink: i ta woda na nadbrzeżu.
Marzy mnie się kiedyś KRK (i wtedy Rab), ale najpierw jednak bardziej na południe.
Pozdrav
W.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.12.2007 15:51

Na Rabie nie byliśmy, pamiętam tylko ten widok z Jablanca na drugą stronę, tam wygląda trochę tak łyso jak Pag. Może kiedyś na 1 dzień do samego miasteczka Rab?
Fajne te gołe krajobrazy na wzgórzach, trochę jak moje Białe Góry na Krecie :) No i kociarnia też fajna.
Stara droga z Zagrzebia do Varazdina też mi coś przypomniała. O mało bym tam nie zakończył moich podróży na dobre, brrrr :)
Czekam na góry Czarnogóry.
Dzięki za oprowadzenie nas po paru mniej znanych miejscach Chorwacji. Wspaniała relacja. Wielkie dzięki dla Autorów i wesołych Świąt! :D
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 24.12.2007 11:56

Lidia i Kulka,

Fajnie się czytało i piękne zdjęcia były :D Jak już pisałem wcześniej, dla mnie to materiał poglądowy do miejsc, które warto by było jeszcze zobaczyć w HR :) ...

Czekam na Czarnogórę :D ...

Pozdrawiam,

PAP
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 03.01.2008 12:29

Podsumowanie naszego wrześniowego wyjazdu do CRO 8)

Sumaryczny koszt wyjazdu (17 dni) to około 2400 zł, w tym:
- noclegi ok. 1000 zł
- benzyna ok. 800 zł (przejechaliśmy ok. 3500 km)
- jedzenie ok. 300 zł
- inne (bilety wstępu, promy) ok. 300 zł

Plusy :D czy też coś co nas na plus zaskoczyło:
- perfekcyjnie oznakowane górskie szlaki 8O :D
- bardzo dobre i niezatłoczone drogi (w większości przypadków)
- piękne krajobrazy nie tylko na wybrzeżu :D
- dobre połączenia promowe
- naprawdę niedużo o tej porze roku turystów
- życzliwe nastawienie Chorwatów
- czuliśmy się bezpiecznie :!: zostawiając samochód z bagażem w lesie

Minusy, czy też zaskoczenie na minus:
- pozamykane kwatery :!:
- kwatery działające, mimo braku wynajmujących turystów, nadal drogie :?
- dość wysokie ceny
- mało odpowiadających nam plaż :?
- miejsca z dużą ilością śmieci :?
- z roku 2005 - tłumy w Dubrowniku
- osiedla turystyczne bez stałych mieszkańców, np Stinica - koszmarek

Zaskoczeniem 'neutralnym' było z pewnością to, że chorwackie wyspy naprawdę między sobą się różnią...........8O

Do najpiękniejszych miejsc w których byliśmy mogę zaliczyć PN Plitvice, PN Sjeverni Velebit, wyspę Pag, oraz Sibenik (i Rovinj z 2004). Miejsca które nas zaskoczyły na minus to z pewnością wyspa Rab (oprócz samego miasta Rab) oraz odcinek wybrzeża między Zadarem a Sibenikiem.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 03.01.2008 14:56

Ach! Ech! Och! :lol: :lol: :lol: Wreszcie i ja dotarłam do końca - a dziś przeczytałam uważnie od początku... Cóż powiedzieć, kiedy... "jest tyle gór do zdobycia"... :lol: Trzeba będzie kiedyś się w góry Cro wybrać...

Pojęcia nie miałam, że bura taka silna! A ja myślałam, że to co nas na Sedlu w Durmitorze spotkało, kiedy nie dao się wysiąśc z auta, to już był szczyt mocy wichru :lol:

Dzięki za wszystko!

Aha - Ja się opuncjami obżeram wszędzie, gdzie jestem. Że tez jeszcze żyję...:):):):). Na Malcie były takie prawie czarne - dziób miałam jak potwór, ale były przesłodkie. Nie wiem jak je zbieram, że nie miałam dotąd kolczastych przygód :lol:

I jeszcze o Pirovacu, gdzie tankowaliście drogo :) - Swego czasu (w 2005) - przy jeździe do miasta jakiś tłumok dopisał na tablicy przy drodze, pod nazwą PIROVAC -POLSKA. Ale obciach :? :D

Gratuluję jeszcze raz i dziękuję!
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 03.01.2008 18:56

Dzięki za relację. Dla mnie najfajniesza z fajnych na forum ( chociaż jest wiele innych równie pasjonujących). Ciekawy opis, fantastyczne zdjęcia, sposób wypoczynku idealnie mi pasujący. Zresztą w roku 2008 zaplanowałem, zainspirowany Waszą relacją niemalże identyczą trasę tj Senj, Sw Juraj, Otari, Veliki Zawizan, przeprawa promowa Prizna -Żyglien na Pagu, a nastepnie Novalija, Lun, Novalija,Pag, Povljana, Razanec, Lukowo Sugarje,Karlobag, Jablanec, Veliki Alan, Senj.
Znam niemal na pamięć Waszą relację ( zrobiłem sobie wydruki ), mam nadzieje , że nie naruszę praw autorskich ( a to forum zna takie przypadki tj. urażonych opisywaczy przygód)
Pozdrawiam GAJUS[/i]
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.01.2008 11:40

shtriga napisał(a):Cóż powiedzieć, kiedy... "jest tyle gór do zdobycia"... :lol: Trzeba będzie kiedyś się w góry Cro wybrać...

Wszystkie opisywane przez nas "chorwackie szlaki" są to spacerowe wyjścia w góry. Mogą poczekać nawet .... do "górskiej emerytury" albo "leczniczych przeciwskazań". Jedyne co warto mieć zamiast kondycji, odpowiednie buty. Kamienie są ostre :!: :devil: , w naszych polskich górach nie ma takich.


shtriga napisał(a):Pojęcia nie miałam, że bura taka silna! A ja myślałam, że to co nas na Sedlu w Durmitorze spotkało, kiedy nie dało się wysiąść z auta, to już był szczyt mocy wichru :lol:


Czy do Bielska dociera halny :?: Chyba nie ma już tej tatrzańskiej siły, skoro piszesz, że na Sedlu było niezwykle wietrznie. Bura jest specyficznym wichrem, jego prędkość w porywach wydaje mi się, że może być porównywalna do tych wichrowych zjawisk specyficznych dla gór. Tyle, że wcześniej nie byliśmy w takim miejscu, gdzie wiałoby bardziej niż bura.


shtriga napisał(a):Aha - Ja się opuncjami obżeram wszędzie, gdzie jestem. Że też jeszcze żyję...:):):):). Na Malcie były takie prawie czarne - dziób miałam jak potwór, ale były przesłodkie. Nie wiem jak je zbieram, że nie miałam dotąd kolczastych przygód :lol:


Żyjesz, bo opuncje są jadalne, te bez kolców są specjalnie wyhodowane. To dopiero musi być specjał. Że nie trafiłaś na te kolczaste, jak Ci zazdroszczę, bo to chyba jest pycha a ja dalej nie wiem jaka :( :( :(
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.01.2008 11:55

Gajus.ems napisał(a):Dzięki za relację. Dla mnie najfajniesza z fajnych na forum ( chociaż jest wiele innych równie pasjonujących). Ciekawy opis, fantastyczne zdjęcia, sposób wypoczynku idealnie mi pasujący. Zresztą w roku 2008 zaplanowałem, zainspirowany Waszą relacją niemalże identyczą trasę tj Senj, Sw Juraj, Otari, Veliki Zawizan, przeprawa promowa Prizna -Żyglien na Pagu, a nastepnie Novalija, Lun, Novalija,Pag, Povljana, Razanec, Lukowo Sugarje,Karlobag, Jablanec, Veliki Alan, Senj.
Znam niemal na pamięć Waszą relację ( zrobiłem sobie wydruki ), mam nadzieje , że nie naruszę praw autorskich ( a to forum zna takie przypadki tj. urażonych opisywaczy przygód)
Pozdrawiam GAJUS[/i]



Odpowiem cytatem

PAP napisał(a):to materiał poglądowy do miejsc, które warto by było jeszcze zobaczyć w HR


taki przede wszystkim był nasz cel, podzielić się naszymi doświadczeniami i przeżyciami z tego pierwszego dokładniejszego spotkania z Chorwacją i pokazania tego co zobaczyliśmy.

pozdrawiam Lidia



Kulka:

Gajus, bardzo się cieszę :lol: :lol: :lol: , że nasze opisy komuś się przydadzą. A co do wydruków i praw autorskich to możesz być spokojny......... Ja też pamiętam jak w 2005 (czytałem to forum nie będąc jeszcze zarejestrowanym) wyniknęła jakaś afera, której do końca nie rozumiałem z Paszczakami. :cry: :cry: :cry:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.01.2008 13:40

Coś tam z halnego do BB dociera... Z moich obserwacji klmatycznych :wink: : dość często bywa, że strasznie wieje - tak, że oszaleć można :D Wprawdzie mieszkam tu dopiero od 7 lat, ale jeszcze tak starsznie - żebym nie umiała utrzymać pionu - to nie było... :D

A propos wiatru - na Malcie wieją takie od Afryki - potwornie silne i potwornie upalne (przeżyłyśmy coś takiego). Podobno nie odpowiada się za popełnione w tym czasie - nawet najcięższe - przestępstwa :D
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 04.01.2008 14:13

Te Wasze super opisy powoli powodują, że mnie "fotelowego lenia" zaczyna nosić. Najpierw Ula mnie rozkręciła, a teraz Wy... i te zdjęcia, nie pisz Lidia, że tylko się bawisz aparatem, bo fotki są świetne :wink:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 04.01.2008 14:34

Lidia K napisał(a): Ja też pamiętam jak w 2005 (czytałem to forum nie będąc jeszcze zarejestrowanym) wyniknęła jakaś afera, której do końca nie rozumiałem z Paszczakami. :cry: :cry: :cry:


Do Wszystkich,

Mógłby ktoś jakiegoś linka podpiąc albo w kilku słowach wyjaśnić o co chodziło, bo brzmi ciekawie :D ...

Z góry dzięki,

PAP
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.01.2008 14:48

PAP napisał(a):
Lidia K napisał(a): Ja też pamiętam jak w 2005 (czytałem to forum nie będąc jeszcze zarejestrowanym) wyniknęła jakaś afera, której do końca nie rozumiałem z Paszczakami. :cry: :cry: :cry:


Do Wszystkich,

Mógłby ktoś jakiegoś linka podpiąc albo w kilku słowach wyjaśnić o co chodziło, bo brzmi ciekawie :D ...

Z góry dzięki,

PAP


Chodziło PAPie o to :( :

forum/viewtopic.php?t=8606&start=364

forum/viewtopic.php?t=9066&postdays=0&postorder=asc&start=48

Ale jak mówię, dokładnie nie wiedziałem i nie wiem jak to tam było, dopiero parę miesięcy wcześniej to forum odkryłem, z zapałem czytałem o wszystkim co było związane z Czarnogórą bo jakiś miesiąc wcześniej stamtąd wróciliśmy a tu nagle takie coś.............. :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2008 14:54

:D tym razem kulka :wink: była pierwsza i mnie uprzedziła :wink: :lol:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.01.2008 15:01

Tekla napisał(a):Te Wasze super opisy powoli powodują, że mnie "fotelowego lenia" zaczyna nosić. Najpierw Ula mnie rozkręciła, a teraz Wy... i te zdjęcia, nie pisz Lidia, że tylko się bawisz aparatem, bo fotki są świetne :wink:


Namawiamy gorąco do ruszenia się z fotela od wiosny, teraz trzeba siedzieć w fotelu i grzać się. Bo zima jest i będzie :( :( :(

Zdjęcia w zdecydowanej większości aparatem robi Kulka :lol: , ja tylko czasem dostaję go do ręki, kiedy on ma ręce na kierownicy. Na stałe dostaję do obsługi kamerę :D :D :D , więc kamerowałam ostatnio tylko ja. Tego się nie pokaże na forum.

Natomiast komputerowym obsłużeniem tych fotek zajmuję się rzeczywiście ja, bo mam w tym kierunku lepsze warunki i troszkę większe doświadczenie w pracy z komputerem i z różnorodnymi programami. I tu się bawie na całego. Nie znam profesjonalnych programów obróbki zdjęć, na przykład najbardziej popularnego Photo Shopa, używam tych za freeko :D

Robimy zdjęcia kompaktowym aparatem (chociaż mamy lustrzankę analogową, nie używaliśmy jej w Chorwacji, bo z nią jest więcej kłopotu) a tym można tylko zabawowe zdjęcia robić. Bardzo to lubimy. Kiedy mamy warunki i dużo wolnego czasu, np na plaży, pstrykamy zdjęcia falom i kamieniom w wodzie. Od Uli i Wioli weźmiemy przykład i postaramy się o nowe ujęcia, bo my to widoki, widoczki przede wszystkim :(
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 04.01.2008 16:24

kulka53 napisał(a):Chodziło PAPie o to :( :

forum/viewtopic.php?t=8606&start=364

forum/viewtopic.php?t=9066&postdays=0&postorder=asc&start=48

Ale jak mówię, dokładnie nie wiedziałem i nie wiem jak to tam było, dopiero parę miesięcy wcześniej to forum odkryłem, z zapałem czytałem o wszystkim co było związane z Czarnogórą bo jakiś miesiąc wcześniej stamtąd wróciliśmy a tu nagle takie coś.............. :(


Kulka,

Dzięki za te linki :) ...

Ja też nie bardzo rozumiem, o co Paszczakom chodziło :roll: :?: ... ja myślałem, zanim przeczytałem, że ktoś ich teksty czy zdjęcia publikował jako swoje czy coś w tym stylu ... ale to była jakaś dziecinada ... parę lat temu nie każdy miał szybkie łącze do internetu, więc faktycznie zgranie na płytę paru relacji i pożyczenie jej znajomym bez netu, co by sobie też poczytali, to jak dziś przesłanie komuś linka do relacji :) ... no ale jak ktoś ma chore ambicje, to się mówi trudno :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP

P.S. Ja DALEJ pamiętam o tej waszej relacji z Czarnogóry, co ją zapowiadaliście :!: :roll: :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone