Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.08.2010 10:50

Lidia K napisał(a):Dzięki za pomysł.

Taki całkiem bezinteresowny to ja nie byłem :wink: :wink: :wink: .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.08.2010 11:35

Rozumiem. Chciałeś, żebym miała troszkę czasu dla Twojej relacji. Dla niej czas się musi znaleźć. Zaglądam tam baaaardzo chętnie. Gorzej z wpisami. :( :oops: :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 09.03.2011 14:12

Kulka53 kilka dni zajęło mi przeczytanie i obejrzenie Twojej relacji.

Fajnie się z Wami podróżowało.
Byliśmy z żoną pod sv Ilją, ale było tak upalnie, że sobie odpuściliśmy, skończyło się na wyprawie na Korczulę, ale teraz to bez dyskusji.
Sv Ilja będzie mój, nasz.

Najpiękniejsza droga jaką jeździliśmy to odcinek Brod - Hum i podobnie jak Wy mamy słabość do BIH i Czarnogóry, do Czarnogóry większą. :lol:

Północne wybrzeże Chorwacji z jej wyspami jest interesujące, znamy Cro od Sibenika w dół.

Na pewno chcemy odwiedzić Cres, z miejscowością Lubenice, uwielbiamy takie klimatyczne miasteczka.

Też nie przepadamy za tłumami, dlatego wszystkie nasze pobyty w Chorwacji zaczynały się miedzy 12 a 14 czerwca.

Wrzesień a właściwie jego mokre oblicze jest trochę przygnębiające, więc pewnie czerwiec będzie już zawsze, z jego żywymi kolorami.

Cieszę się, że mam okazję podbić temat, bo zbliżający się sezon może zachęcić "nowych" do poczytania.

Mam wrażenie, że wpis na chorwackim forum, w którym mowa o Tobie jest chyba pretensją, że po Twoich zdjęciach teraz wszyscy Polacy będą odwiedzać ich tajemnicze, nieodkryte plaże.

Pozdrawiam ze słonecznego Gdańska.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.03.2011 18:06

kaszubskiexpress napisał(a):Fajnie się z Wami podróżowało.

To bardzo nam miło :D

kaszubskiexpress napisał(a):Najpiękniejsza droga jaką jeździliśmy to odcinek Brod - Hum i podobnie jak Wy mamy słabość do BIH i Czarnogóry, do Czarnogóry większą. :lol:

Takich dróg i takich widoków w MNE nie brakuje, sentyment do tego górskiego zakątka pozostanie już chyba na zawsze.... Bardzo miło wspominamy Lovcen, Kotor z całą Boką, drogę Trsa-Żabljak (jeszcze szutrową), kanion Pivy, kanion Mrtvicy, drogę na Cakor, Kucką Krajinę...... Parę celów jeszcze tam mieliśmy, ale jak na razie nie złożyło się by zaplanować tam jeszcze jakiś tydzień.....

kaszubskiexpress napisał(a):Północne wybrzeże Chorwacji z jej wyspami jest interesujące, znamy Cro od Sibenika w dół.

Pag jak dla mnie jest zdecydowanym crohitem :D . Widoki i plaże, czyli to co dla nas na urlopie jest jednymi z najważniejszych rzeczy, tam są w ilości i jakości dla nas baaaardzo odpowiedniej :D . Cres, wg mnie jest ciekawy bo taki trochę surowy i pusty. Jeżeli jeszcze miałbym wrócić tam, gdzie już byłem w CRO, to najchętniej właśnie na te 2 wyspy :roll:

kaszubskiexpress napisał(a):Wrzesień a właściwie jego mokre oblicze jest trochę przygnębiające, więc pewnie czerwiec będzie już zawsze, z jego żywymi kolorami.

Fakt, ani razu nie mieliśmy super idealnej pogody, ale jak już gdzieś kiedyś pisałem, na Bałkanach spędziliśmy w sumie 7 wrześni (od 2004 co rok) i Chorwacja nie jest wyjątkiem. W relacji tylko wspomniane jest, że byłem w Cro również 2 razy w czerwcu, konkretnie w pierwszej połowie. Raz, na Makarskiej riv. to był kompletny pogodowy niewypał :!: , burze, ulewy pomieszane ze słońcem, w sumie może 2 dni pięknej pogody na 2 tyg. Drugi raz, na Pagu, było super :idea: . We wrześniu, zwłaszcza na południu jest dużo cieplejsza woda niż w 1 połowie czerwca :idea: .

kaszubskiexpress napisał(a):Mam wrażenie, że wpis na chorwackim forum, w którym mowa o Tobie jest chyba pretensją, że po Twoich zdjęciach teraz wszyscy Polacy będą odwiedzać ich tajemnicze, nieodkryte plaże.

Poniekąd zapewne tak, ale to właśnie jest znak obecnych czasów..... jednocześnie zaleta i wada internetu..... świat się kurczy i nic na to się nie poradzi :roll: :? . Chorwaci żyją z turystyki i turystów, a że czasem trafią się tacy jak my, którzy na miejscu nie usiedzą i odkryją jakieś fajne miejsce.... od tego nie da się uciec. Po to budują autostrady i asfaltują boczne dróżki, żeby był możliwy dostęp do różnych niedostępnych do tej pory miejsc...... A my wybieramy wrzesień by te miejsca były przynajmniej puste....
A tak swoją drogą nie natrafiłem na forum wzmianki by ktoś dotarł na tę plażę o której mowa :cool: . Oprócz Gajusa, który tę drogę co my przebył pieszo :idea:

kaszubskiexpress napisał(a):Cieszę się, że mam okazję podbić temat, bo zbliżający się sezon może zachęcić "nowych" do poczytania.

I ja się cieszę, że jeszcze kogoś zainteresowały nasze wyjazdy i ich opisy :D
kaszubskiexpress napisał(a):Pozdrawiam ze słonecznego Gdańska.

Pozdrawiamy również, z podobnie słonecznego i ciepłego :cool: Wrocławia :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.02.2012 18:24

EDIT

:oops:
Ostatnio edytowano 20.02.2012 17:21 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.02.2012 19:23

EDIT

:oops:
Ostatnio edytowano 20.02.2012 17:21 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.02.2012 20:38

Nas również Krk ( miasto ) na kolana nie powalił :wink: jednak na wyspie znaleźliśmy kilka ciekawych miejsc i pomimo bardzo kiepskiej pogody wspominamy go dobrze :)


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.02.2012 20:53

:oops: :oops: :oops:

Te posty pojawiły się na końcu relacji w sposób niezamierzony i jak najbardziej przypadkowy..... :roll:

Dzięki super sposobowi stworzonemu przez niezawodnego admina właśnie poprzenosiliśmy większość zdjęć w tej relacji z imageshacka na serwer forumowy :D

Przepraszamy za usterki :wink:

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.02.2012 21:07

kulka53 napisał(a)::oops: :oops: :oops:



Przepraszamy za usterki :wink:

:papa:


Dla mnie takie " usterki " to tylko przpomnienie :) Pawle
Zapamiętanie wszystkich śledzonych relacji graniczy z códem

:lol:


Pozdrawiam
Piotr
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 18.03.2012 02:44

kulka53 napisał(a):Po około półtorej godziny docieramy do zamkniętego schroniska położonego pod skałkami na wysokości 1000 m, mijamy je i szybko wchodzimy na szczyt


co to znaczy, ze "szybko wchodzicie na szczyt"? wspinacie się (haki, liny, itp.ekwipunek) czy jak zwykły smiertelnik turysta na dwóch nogach? chodzi mi o to, aby ocenić skalę trudności (będę miała ze sobą 2-letnie dziecko do wtachania na górkę)
czy to schronisko jest kiedykolwiek otwarte - moze cos Wam wiadomo w temacie?

nota bene zdjecia z całej relacji przepiękne!!!!! gratuluję
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 18.03.2012 02:54

matko, ależ zadałam pytanie nie wiadomo do czego się odnoszące - oczywiście odnosi się ono do relacji z klek 2007 (2. Klek i Ribarica klik)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.03.2012 08:38

Cześć Agata :D

Straszne starocie odgrzebałaś 8O , ale miło, że zainteresowała Cię nasza podróż i sama góra, no i że spodobały się zdjęcia :D.

Co do Kleka... żeby wejść na szczyt nie jest potrzebny żaden sprzęt. Do schroniska trasa jest z tego co pamiętam banalna. Potem jest trochę bardziej stromo i troszkę bardziej skaliście. My jesteśmy, czy właściwie byliśmy :? zwykłymi górskimi turystami i wszelaki górski sprzęt wspinaczkowy jest dziedziną dla nas obcą. Tak więc tam, gdzie weszliśmy my, może wejść właściwie każdy. Z dwulatkiem może być troszkę trudniej, ale myślę, że nie na tyle by szczytu nie udało się zdobyć.

Co do schroniska, w Chorwacji jest to wszystko trochę inaczej zorganizowane i rzadko które jest czynne non stop. Należą one do lokalnych towarzystw górskich (planinarskich drustw) działających na danym terenie i mającym jakoby "pod opieką" poszczególne pasma chorwackich gór. Zwykle są one czynne tylko w lecie i tylko w weekendy, albo w jakieś konkretne dni, gdy członkowie drustwa mają ochotę się spotkać, lub gdy jest np jakaś rocznica.

W schronisku pod Klekiem jest około 40 miejsc noclegowych, można tam kupić coś picia a czynne jest w podobno w weekendy. Telefony do osób opiekujących się nim i inne informacje o tym miejscu i regionie można znaleźć TU, TU, TU albo jeszcze TU

Pozdrawiam :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2012 11:52

kulka53 napisał(a):Cześć Agata :D

Straszne starocie odgrzebałaś 8O , ale miło, że zainteresowała Cię nasza podróż i sama góra, no i że spodobały się zdjęcia :D.


Dostała link :wink:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Wrześniowa Chorwacja 2007,2008 i 2009 - góry,wyspy i jez

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 04.05.2013 22:43

podróżowałam z Wami już przez Pag więc i na relację z Korculi zajrzałam, jak zawsze wspaniała!!! gratuluję:)

zaintrygowała mnie uvala Samograd..koniecznie musimy tam zajrzeć..mam nadzieję że w 2 połowie czerwca będzie tam równie pusto:)

a przy okazji - trafiłam na forum hrvatskie gdzie Wasza relacja jest zlinkowana:)

http://www.forum.hr/showthread.php?p=24897467


pozdrawiam i dziękuję za piękne opisy i zdjęcia!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wrześniowa Chorwacja 2007,2008 i 2009 - góry,wyspy i jez

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.09.2020 15:39

Puk,puk :oops:
Odgrzebalismy ten wątek z zamierzchłych otchłani forum (ostatni wpis sprzed 7 lat) bo... może się nam jeszcze przyda 8O i popełnimy w nim jeszcze jedna relacje
Miało być inaczej a wyszło jak nie-zwykle i kulki dwie w tym roku urlop spędzają w Chorwacji :D
Nie,nie w Grecji :wink: , nie w innym rozważanym kraju ale po 11 latach zawitaliśmy właśnie tutaj. Podobnie zresztą jak tysiące naszych rodaków kochanych :wink:
Jak dotąd jesteśmy bbb zadowoleni ale czasu mamy jeszcze tydzień :) więc wszystko jest jeszcze możliwe :wink:
Pozdrawiamy z upalnej plaży :)
M i P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone