Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.01.2010 22:45

Piotrze, aż tak długo czekać nie będzie trzeba :D . Wspominałem już, że niedługo, mniej więcej za tydzień, ruszy kolejna relacja z lata 2009..... Rumunia, Bułgaria, te sprawy ..... :wink:
A w 2010 będzie się działo :wink: , przynajmniej mamy taką nadzieję.

Wojtku, przy zakupie paliwa w Chorwacji kierowałem się tym, żeby nie zostały nam w portfelu żadne kuny. Wtedy sądziłem, że nieprędko tam wrócę, ale jak ostatecznie będzie :roll: , czas pokaże. Poza tym, w tym roku cena chorwackiego paliwa była całkiem przyzwoita w porównaniu z latami poprzednimi :D , kiedy to faktycznie uzupełnialiśmy bak w BiH płacąc w euro.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.01.2010 23:05

kulka53 napisał(a):Poza tym, w tym roku cena chorwackiego paliwa była całkiem przyzwoita w porównaniu z latami poprzednimi :D , kiedy to faktycznie uzupełnialiśmy bak w BiH płacąc w euro.

Ja jednak uznałem, że różnica w cenie jest na tyle istotna, że w drodze do BiH tankowałem w Chorwacji tylko tyle, by do niej dojechać, a przy powrocie nabiłem bak do pełna przed wyjazdem z BiH. Wiesz... różnicę wolałem przeznaczyć na inne płyny. ;)

Fajnie się z Wami podróżowało. Zobaczyłem wiele rzeczy mi nie znanych, bądź znanych tylko z relacji Maslinki. Cóż... moje zwiedzanie Chorwacji nie obejmowało wsiadania na prom. ;)

Dziękuję i pozdrawiam,
Wojtek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.01.2010 23:31

Oj dawno się tu u Was nie odzywałem..., ale czytam systematycznie :)
...a skoro pojawił się Pradziad to i ja muszę się pojawić :wink: :lol:
Dzięki za kolejną fajową relację :!: :D

pozdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.01.2010 09:34

kulka53 napisał(a):... Jak to zwykle jesienią gdy jeziora zaporowe są nieco wysuszone, wyraźnie widać odcinający się żółty, ziemisto-piaszczysty pas zapewne wiosną zalany wodą...


Gdzie brzeg w stanie wysokim widać wyraźnie po tym gdzie siedzą gęsi :wink: :lol: i łódka na łące.

Pozdrawiam i dziękuję.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.01.2010 14:24

Kulki :D, dziękuję Wam za wspaniałą relację, okraszoną pięknymi zdjęciami. Nabrałam ochoty, żeby zobaczyć, jak to było u Was w ubiegłych latach i czytam sobie teraz o wrześniowej Chorwacji 2007 i 2008 :D I oczywiście czekam na NieGórskie lato :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.01.2010 14:50

Dziękujemy za piękną i ciekawą relację , fotki i masę przydatnych wiadomości

To kolejna relacja - plan " gotowiec " dla innych :D , nie koniecznie leniwszych :wink: :wink: :lol:

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 08.01.2010 15:00

Ja również towarzyszyłam Waszej podróży.

Dzięki za ciekawą relację i pozdrowionka dla Was :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.01.2010 16:55

I ja podziękuję za miłe chwile spędzone w Waszym towarzystwie :D :D :D No i przede wszystkim za pokazywanie w Cro wszelkiego rodzaju pełnych uroku zakamarków, a także tych wrześniowych pustek, które chociaż u Was na zdjęciach sobie pooglądam :wink: :D

No to gdzie jedziemy teraz?

pozdrawiam
:D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.01.2010 20:19

Dziękuję Wszystkim :D

Przy tak licznym gronie aż chce się pisać dalej :D

Mamy nadzieję, że NieGórskie lato też znajdzie choć paru chętnych do towarzyszenia nam przez kolejne paręnaście tygodni......

Tu niedługo pojawi się jeszcze parę słów podsumowania :roll:

Uwaga Piotra o planie "gotowcu" bardzo celna :D , nie wiem co prawda czy znaleźliby się chętni do wiernego nas naśladowania :wink: , zwłaszcza w kwestii samochodowych noclegów :wink: ale jak już wspominałem, cel był taki by samemu zobaczyć i pokazać jak najwięcej miejsc mniej znanych. Zawsze staramy się jak najintensywniej wykorzystać nieliczne urlopowe dni. A ze swego doświadczenia wiemy już jak takie croplowe "gotowce" mogą się nieoczekiwanie przydać :idea:

Magdo, jedziemy na Bałkany, gdzieżby indziej :D . Rumunia, Bułgaria i jeszcze jakieś tam pobliskie kraje :wink: , oto nasze cele :D

Pozdrawiamy
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.01.2010 19:18

Na koniec, zapowiadane krótkie podsumowanie.
:cool:



We wrześniu 2009 przejechaliśmy około 4000 km, z czego w Chorwacji 2500 km

Obrazek

Całkowity koszt wyjazdu, trwającego 17 dni, to 2.800 zł, w tym:

paliwo (benzyna) - 1000 zł
noclegi (w Ustrine 5 nocy, 28 euro, w Priżbie 5 nocy, 21 euro) - 1000 zł
inne (promy na Cres, Krk, Korculę, Lastovo, jedzenie z Polski, drobne zakupy) - 800 zł
dodatkowy koszt (nie wliczony w koszty wyjazdu) - lakierowanie zderzaka Felicji - 300 zł

To był zdecydowanie nasz najlepszy chorwacki urlop, pod każdym względem :!: . Byliśmy bardziej świadomi, czego oczekujemy, czego możemy się spodziewać. Dopisała wrześniowa pogoda (najlepsza ze wszystkich dotychczasowych sześciu bałkańskich wrześniów :idea: ), dopisała temperatura wody. Udało się zrealizować prawie wszystkie tegoroczne cele, oprócz zdobycia szczytu Svilaja i wycieczki na wysepkę Proizd. Za to dodatkowo i niespodziewanie znaleźliśmy się w zatoce Zavratnica, no i na wyspie Lastovo. Wróciliśmy zadowoleni i pięknie opaleni :D z zaspokojonym głodem popływania w ciepłym morzu. Cres zaskoczył nas bardzo na plus, zostało tam jeszcze bardzo wiele miejsc, niczyich plaż do penetracji. Korcula, niewątpliwie piękna krajobrazowo wyspa, rozczarowała nas zwłaszcza z jednego powodu, tak dużo wybrzeża zostało sprzedane, zabudowane prywatnymi domkami, tylko ta jedna odkryta przez nas plaża Samograd jest dzika i dostępna dla każdego.

Obrazek

Miejsca, które wspominamy najmilej, które były w naszym odczuciu najpiękniejsze:
(w kolejności odwiedzenia)

- szczyt SIS (Cres)
- zatoka Ustrine (Cres)
- miasto Cres (Cres)
- Lubenice (Cres)
- szczyt Televrina (Losinj)
- zatoka Zawratnica (niedaleko Jablanca)
- wjazd na przełęcz Veliki Alan (Sjeverni Velebit)
- Duba Peljeska (Peljesac)
- miasto Korcula (Korcula)
- wyspa Lastovo
- zatoka Samograd (Korcula)
- Ramsko Jezero (BiH)

Miejsca, które nieco nas rozczarowały, okazały się dla nas mniej atrakcyjne niż się spodziewaliśmy:
(w kolejności odwiedzenia)

- szczyt Risnjak i okolice
- zatoka Liski (Losinj)
- zatoki Galboka, Stivan i Toverascica (Cres)
- miasto Krk (Krk)
- Priżba, Karbuni i całe, zwłaszcza zachodnie wybrzeże Korculi
- zatoka Zitna (Korcula)

---------------------------------------------------------------------

Lądowe wybrzeże Chorwacji oceniamy jako nie nadające się do stacjonarnego spędzenia na nim naszego urlopu. Poniżej bardzo subiektywny ranking atrakcyjności (krajobrazy, plaże) odwiedzonych przez nas w ciągu 3 lat wysp:

1. Pag :D:D:D
2. Peljesac (półwysep) :D:D
3. Cres :D
4. Hvar
5. Losinj
6. Lastovo
7. Rab
8. Korcula

Przez Krk tylko przejechaliśmy, więc nie możemy ująć go w rankingu :roll:.

Na przyszłość, jeżeli jeszcze kiedyś wybierzemy się do Chorwacji, (co jest niewykluczone), powinniśmy odwiedzić, w kolejności:

1. Vis :idea: :idea: :idea:
2. Dugi Otok :idea: :idea:
3. Mljet :idea:
4. Lastovo (nieco dłużej)
5. Brac
6. Pag (ponownie)
7. Cres (ponownie)

Dziękuję za uwagę :D
:papa:
Ostatnio edytowano 02.03.2012 10:27 przez kulka53, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2010 20:00

Witam!
Podczytywałem na bieżąco, jednak dopiero owo zestawienie, a w szczególności mapki uświadomiły mi jak wiele przez ten czas udało Wam się zobaczyć!

Dziękuję i pozdrawiam
Interseal M.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12739
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.01.2010 20:20

I ja dziękuję za wspaniałą 8) podróż z Wami. Miłą mi szczególnie, gdyż szlaki nasze wielokrotnie się krzyżowały i uzupełniały :D, chociaż przesunięcia w czasie były niejednokrotnie dość duże.
Ciekawe, czy planowany wrzesień 2010 znów przyniesie jakieś zbieżności odwiedzanych miejsc?
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 11.01.2010 00:25

Hej, Obieżyświaty :D
Pięknie było się z Wami zabrać na gapę (kolejny już raz ! :) ) na włóczęgę po Cro.
Lastovo jest mi bliskie od czasu, kiedy kilka razy obserwowałem w centrum Hvaru, jak zawijał prom o tej nazwie, wysadzał i zabierał pasażerów, niektórych z rowerami, i bucząc syreną odpływał do Ubli. Ogromnie egzotycznie jawiła mi się wtedy daleka nieznana wyspa, która w starym paskalowym przewodniku po Cro opisana była raptem na jednej stronie.
Dzięki za lato w zimie :)
Życzę Wam serdecznie wspaniałych chwil podróżowania w AD 2010 !
Ciepło pozdrawiam 8)
P.S. Zwierzątko - może fretka ? Albo coś popielicopodobnego ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.01.2010 10:59

Myślę sobie, że podsumowanie wydatków nie jednego wprowadziło w zdziwienie - można? :)
Ten post (znaczy Twój :lol: ) powinien być w dziale z cenami jako przykład.

Pzdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2010 11:17

JacYamaha napisał(a):Myślę sobie, że podsumowanie wydatków nie jednego wprowadziło w zdziwienie .....

Mnie nie zdziwiło ;-)
Kulki po prostu myślą i tyle :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone