Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 04.07.2009 02:07

Super Super Super Relacja
I jeszcze lepsze zdjęcia
Podziwiam i zazdroszczę
:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2009 13:25

gego napisał(a):Super Super Super Relacja
I jeszcze lepsze zdjęcia
Podziwiam i zazdroszczę


gego, dziękuję bardzo :D


A oto fotorelacja z czerwcowego wyjazdu do Chorwacji, miejscowością docelową było miasto PAG......

Obrazek

Obrazek
Wschód słońca na Pagu


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czerwcowa lawenda w Zadarze

Obrazek

Obrazek
Kilka fotek z Zadaru

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kilka fotek z NINU


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Plaża w Ninie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Okolice Paskiego Mostu i ich mieszkańcy :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Okolice miasta PAG


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Okolice Bosany


Obrazek
"Moja" :wink: plaża w Pagu


Obrazek
I mój widok z tarasu.....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Plaża w Simuni.....


Obrazek
......i jeden z jej mieszkańców :wink:


Obrazek
Budowa nowego mostu w Pagu


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bardzo stare drzewa oliwne w LUN


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lun i Towarnele


Obrazek
Najdalej na północ wysunięty skrawek wyspy PAG :D


Obrazek
Vransko Jezero........


Obrazek
....... i jego okolice.....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Biograd na moru i rejsik do TKON


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chorwacka flora


Obrazek
Wieczór na Pagu

:papa:
Ostatnio edytowano 02.03.2012 10:08 przez kulka53, łącznie edytowano 4 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2009 13:29

Pięknie Pięknie Pięknie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2009 13:32

czy będzie ulubiony c.d.?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 06.07.2009 13:41

Zdecydowanie proszę o jakiś ciąg dalszy, nawet nie wiesz jak bardzo mnie te zdjęcia ucieszyły, jeszcze kilka dni i będę na Pagu ;) , szkoda tylko, że nie tak jak Ty przed sezonem.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.07.2009 15:27

Pięknie, pięknie, pięknie 8) aż się chce tam być!

kulka53 napisał(a): ... i rejsik do ...

Czyżby nastąpiła przemiana Górskiego Zdobywcy na wilka morskiego :wink: :?: Jak wrażenia?
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 06.07.2009 18:50

I tak mało napisane ... Chyba że to oszczędzanie słów na jesienną wyprawę :wink:
Piękne kolory. Czuć prawdziwy wypoczynek. Mamie się podobało ?
Zresztą po co pytam :)
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2009 19:58

Dziękuję WAM za miłe słowa :D

Parę słów wyjaśnienia, Jacku, Helenko, Piotrze, ciągu dalszego tym razem nie będzie........... Dłuższa relacja (mam głęboką nadzieję) powstanie jako uzupełnienie dwóch poprzednich części z lat 2007 i 2008 po powrocie z wyjazdu wrześniowego :D

dangol napisał(a):Czyżby nastąpiła przemiana Górskiego Zdobywcy na wilka morskiego :wink: :!: Jak wrażenia?

Danusiu, zamiana......... :roll: , raczej nieeeeeee :wink:
Co najwyżej połączenie tych dwóch możliwości spędzania urlopu byłoby satysfakcjonujące, dwa tygodnie w górach, potem kolejne dwa na morzu, kołysząc się wśród fal..... Echhhhh marzenia :roll: :lol:
To był tylko zwykły rejsowy promik relacji Biograd - Tkon :D

Plavacu, dokładnie tak, wypoczynek w upale, w naszych bałkańskich wrześniach tego nie doświadczamy...... Ale nie do końca tylko sielanka i wypoczynek, poszukiwania pięknych Paskich zatoczek przypłaciłem bolesną kontuzją łokcia gdy potknąłem się na stromych, ostrych jak brzytwa, wysmaganych burą skałach :roll: Mama, cóż......... zachwycona to mało powiedziane, nie zeszłoroczna Riviera Makarska, a tegoroczny Pag i okolice to dla niej piękno Chorwacji.......



Kilka słów na temat wyjazdu czyli mini-relacja :D :

Wyjazd z Wrocławia 5.06 (piątek), około południa, powrót 16.06 (wtorek) po południu. Przesunąłem go o dwa dni by uniknąć zapowiadanej brzydkiej pogody i opłaciło się.

Trasa: Strzelin-Nysa(PL)-Vrbno-Bruntal-Sternberk-Olomouc-Prerov-Uherske Hradiste(CZ)-Holic-Bratysława(SK)-TRASA 86(H)-Lendava(SLO)-Varazdin-Zagrzeb(autostradą :!: :wink: :!:)-PAG, z powrotem identycznie.

Całkowity koszt wyjazdu to 2000 PLN

Kilka słów wyjaśnienia odnośnie autostrady, jechałem z osobą w podeszłym wieku i na dodatek panicznie bojącą się wszelakich wzniesień, stąd wybór autostrady by uniknąć jazdy po chorwackich górach....... Wrażenia z jazdy - może być :wink: , jakoś przeżyłem poruszając się ze średnią prędkością 100 km/h :wink:

Cały wyjazd poruszałem się nie całkiem sprawnym autkiem, nie włączał się niestety wentylator chłodnicy w związku z czym silnik grzał się niemiłosiernie, w krytycznych momentach pomagało włączenie grzania kabiny i otwarcie szeroko wszystkich okien :?

Przyjechaliśmy na Pag w sobotę po południu, początkowo szukałem kwatery w Simuni ale to nie był dobry wybór, drogo i brak widoków na morze, a u właścicielki gdzie wynajmowałem apartament 2 lata temu nie było wolnych miejsc. Miasto Pag wyglądało jak wymarłe, większość domów zamknięta bądź przygotowywana do sezonu (remonty itp.) ale w pierwszym domu do którego weszliśmy (część miasta w kierunku na Bosanę) z miejsca dostaliśmy bardzo wygodny apartament za 25 euro z przepięknym widokiem na Velebit, Paską zatokę i oba półwyspy.

Wyjazd był całkowicie relaksacyjny, przedsezonowy Pag był bardzo gościnny, właściwie tylko jeden dzień nie należał do udanych pogodowo, a poza tym panowała wspaniała, słoneczna pogoda jak na Chorwację przystało. Potwierdziły się moje wcześniejsze wrażenia, że Pag należy i zawsze będzie należał do moich najbardziej ulubionych miejsc w Chorwacji (krajobrazowo rzecz jasna) :!:

Wycieczki:

1.) Zadar, Nin, plaża w Ninie
2.) Półwysep zamykający zatokę Paską (za miastem Pag)
3.) Bosana, Sv Marija, Sv Marko
4.) Lun, Towarnele, koniec Pagu :D
5.) Vransko Jezero, Biograd na moru, Tkon


Mała ciekawostka, poniżej dwa zdjęcia ruin nieopodal Paskiego Mostu:

Obrazek
Wrzesień 2007

Obrazek
Czerwiec 2009

Jak widać okienko z uchwyconym przed dwoma laty księżycem już nie jest kompletne :( . Taki los nawet najpiękniejszych ruin :roll:

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 19.02.2012 20:06 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 06.07.2009 20:28

Tempus fugit ... :?
Krajobrazy paskie - księżycowe. Ale uroku nie sposób im odebrać.
Natomiast Mama - niezłomna :!: Na chorwackiej autostradzie w czerwcu bez klimy z włączonym ogrzewaniem i otwartymi szybami przy 100 km/h 8O
Chapeau bas :D
Pozdrav dla Mamy 8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2009 20:51

plavac napisał(a):Na chorwackiej autostradzie w czerwcu bez klimy z włączonym ogrzewaniem i otwartymi szybami przy 100 km/h


:lol: nie było aż tak źle, te krytyczne momenty o których pisałem to przejazd przez upalny Zagrzeb albo Zadar i stanie na wielu światłach, albo ciągnięcie się w korku przez Olomouc :lol: choć mnie nie do śmiechu było :roll:

Podczas normalnej jazdy np po autostradzie i temperatura silnika była całkiem normalna....... na szczęście :D

plavac napisał(a):Pozdrav dla Mamy :cool:


Dzieki :cool:
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 06.07.2009 23:48

Oglądając Twoje zdjęcia odechciewa mi się fotografowania, są niedoścignionym wzorem do naśladowania. Mam też przy okazji pytanie, czy aby picasso, na którym ja zamieszczam swoje nie ucina kolorów?
Jeżeli dobrze zauważyłem to ty swoje zamieszczasz na żabie, czy to nie pomogłoby choć trochę poprawić moje fotki?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.07.2009 10:34

tadeusz2 napisał(a):Oglądając Twoje zdjęcia odechciewa mi się fotografowania, są niedoścignionym wzorem do naśladowania. Mam też przy okazji pytanie, czy aby picasso, na którym ja zamieszczam swoje nie ucina kolorów?
Jeżeli dobrze zauważyłem to ty swoje zamieszczasz na żabie, czy to nie pomogłoby choć trochę poprawić moje fotki?



Miło nam, że Ci się podobają nasze zdjęcia. Tym bardziej, że jest to efekt pstrykania małym aparatem kompaktowym.

Nie przekreślałabym absolutnie Twoich umiejętności robienia zdjęć. Oczywiście zawsze można coś zrobić lepiej, i to na etapie robienia zdjęć. O tym jak robić poprawne zdjęcia można poczytać w dziale FotoCroClub - dyskusja. Ale najważniejsze jest, żeby robić to co nam się podoba.

To jednak nie wszystko. Zwłaszcza kiedy chcemy pokazać zdjęcia na forum.

Na każdy serwer przechowujący zdjęcia możemy wysłać zdjęcia prosto z aparatu lub po przerobieniu ich na mniejszy rozmiar. Jeżeli wysyłamy na jakikolwiek serwer zdjęcia prosto z aparatu (mają po kilka MB) są właśnie na tym etapie kompresowane. Jak dużej kompresji podlegają - nie wiem, ale to widać.
Żeby nasze fotki nie zostały zmasakrowane przez programy "dbające" o nasze zdjęcia musimy sami oto zadbać. Dlatego prostym rozwiązaniem jest skorzystanie z jakiegoś darmowego programu (moim ulubionym i łatwym w użyciu jest IrfanView) i zmienienie rozmiaru zdjęć do obowiązującego na forum z wyostrzeniem po zmianie rozmiaru. To jest niezbędne minimum. Dużą rolę odgrywa też kadrowanie - przycięcie tak zdjęć aby pokazać to coś na czym nam zależy. Robimy to przed zmianą rozmiaru.

Z mojego doświadczenia wynika, że po takim przygotowaniu zdjęć najmniej zmieniane przez kompresję są zdjęcia przesyłane na ImageShack. Jest jeden tylko problem - niektóre zdjęcia znikają gdy korzystamy z darmowego konta. Ale jakość jest jednak najlepsza.

Lidia
AndreaMia
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndreaMia » 14.07.2009 00:21

:D Bardzo interesujące relacje- zdjęcia zapierające dech, piękne.
Swoja przygodę z Chorwacją zaczęliśmy z mężem i dziećmi 7 lat temu własnie od Pagu i nie wyobrażamy sobie innych wakacji.
Pozdrawiam :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.07.2009 22:08

Bardzo nam miło Andreo - Gosiu, że spodobały Ci się nasze relacyjne wypociny :D :wink: no i zdjęcia.
A jeszcze bardziej się cieszymy, że swój pierwszy post na cro.pl umieściłaś właśnie w naszym wątku :D
Pozdrawiamy
:papa:
AndreaMia
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndreaMia » 16.07.2009 20:22

Emocje po oglądnięciu zdjęć byly tak wielkie -że nie mogłam pójść dalej ot tak sobie......Powiększone moje zdjęcia z pięknych chwil i miejsc mam zawsze w zasięgu ręki-biurko , półka , ściana, dom , praca-gdy mam dość to spojrzenie i powrót na moment do tych miejsc mnie regeneruje w jednej chwili.
Ale Wasze zdjęcia , hmmm....doskonalość sama w sobie!!!
Tak nieśmialo napisalam ten pierwszy post - bo nikogo na forum jeszcze nie znałam...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wrześniowa Chorwacja 07,08,09 i 2020 - góry,wyspy i jeziora - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone