Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciliśmy z Hvaru, Jagodna - Camp Lili - pytajcie!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006
Wróciliśmy z Hvaru, Jagodna - Camp Lili - pytajcie!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 07.07.2008 08:55

Hej, wczoraj wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu na Hvarze.
Trasa: Toruń - Cieszyn - Czechy/Austria/Słowenia - prom na wyspę w Drweniku. Powrót przez Węgry i Słowację.

Camp Lili (ogromne podziękowania dla "hvarowej" Kasi - to ona poleciła nam to miejsce) to przecudowne miejsce, po raz piąty byliśmy w Cro i tak dziewiczego miejsca nie widzieliśmy, tak czyściutkiej wody i klimatycznej plaży. Na leniwy wypoczynek - idealne.

Cena noclegu na campie (2 osoby + namiot) - 12 euro/dobę.
Wino na campie - 15 kun/litr.

Macie pytania? Pytajcie.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.07.2008 09:38

Mariusz, ja mam tylko jedno... kiedy pokażesz jakieś fotki :wink:

PZDR
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 07.07.2008 09:44

rafał krasoń napisał(a):Mariusz, ja mam tylko jedno... kiedy pokażesz jakieś fotki :wink:

PZDR
Cierpliwości :-) Trochę tego się nazbierało - choć, wg mojej opinii, są słabsze niż z moich poprzednich wyjazdów (pogoda była wybitnie "afotograficzna" - przez dwa tygodnie zero chmurki + piekarnik, tylko plaża i morze :-)
Obrazek
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 07.07.2008 23:21

mariush_foto napisał(a):Hej, wczoraj wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu na Hvarze.
Trasa: Toruń - Cieszyn - Czechy/Austria/Słowenia - prom na wyspę w Drweniku. Powrót przez Węgry i Słowację.

Camp Lili (ogromne podziękowania dla "hvarowej" Kasi - to ona poleciła nam to miejsce) to przecudowne miejsce, po raz piąty byliśmy w Cro i tak dziewiczego miejsca nie widzieliśmy, tak czyściutkiej wody i klimatycznej plaży. Na leniwy wypoczynek - idealne.

Cena noclegu na campie (2 osoby + namiot) - 12 euro/dobę.
Wino na campie - 15 kun/litr.

Macie pytania? Pytajcie.


Witaj - pewnie będę miał kilka pytań. Odpalam na Hvar za półtora tygodnia. Przede wszystkim - jak dojazd przez tunel Plitve? Bez problemu? Napisz też, czy były jakiekolwiek problemy z płaceniem za camp - ponoć właścicielka (?) "lubi" zmieniać cenę - inną podaje przy przyjeździe, inną przy wyjeździe... I najważniejsze: czy na Lili jest prąd? Czy jest osobno płatny? Czy końcówki (gniazda) są w miarę gęsto porozstawiane i czy trezba mieć eurowtyczkę, czy normalną? Przepraszam za tę lawinę, ale skoro byłeś... Pozdrawiam.
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 08.07.2008 07:21

Trebor napisał(a):
mariush_foto napisał(a):Hej, wczoraj wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu na Hvarze.
Trasa: Toruń - Cieszyn - Czechy/Austria/Słowenia - prom na wyspę w Drweniku. Powrót przez Węgry i Słowację.

Camp Lili (ogromne podziękowania dla "hvarowej" Kasi - to ona poleciła nam to miejsce) to przecudowne miejsce, po raz piąty byliśmy w Cro i tak dziewiczego miejsca nie widzieliśmy, tak czyściutkiej wody i klimatycznej plaży. Na leniwy wypoczynek - idealne.

Cena noclegu na campie (2 osoby + namiot) - 12 euro/dobę.
Wino na campie - 15 kun/litr.

Macie pytania? Pytajcie.


Witaj - pewnie będę miał kilka pytań. Odpalam na Hvar za półtora tygodnia. Przede wszystkim - jak dojazd przez tunel Plitve? Bez problemu? Napisz też, czy były jakiekolwiek problemy z płaceniem za camp - ponoć właścicielka (?) "lubi" zmieniać cenę - inną podaje przy przyjeździe, inną przy wyjeździe... I najważniejsze: czy na Lili jest prąd? Czy jest osobno płatny? Czy końcówki (gniazda) są w miarę gęsto porozstawiane i czy trezba mieć eurowtyczkę, czy normalną? Przepraszam za tę lawinę, ale skoro byłeś... Pozdrawiam.

1. Pitve - bez problemu (mocne wrażenie, szczególnie pierwszy przejazd :-) - ale podobno 2 lata temu było jeszcze mocniejsze, teraz jest sterowany ruch wahadłowy).
2. Ja nie miałem problemów - cena ustalona na początku była ceną końcową :-)
3. Trudno mi na to odpowiedzieć - nie zwracałem uwagi... ja miałem gniazdko przed namiotem, włożyłem do tego normalny polski przedłużacz i wszystko działało. Nie zauważyłem aby jakieś strasznie długie kable gdzieś się walały, myślę, że spokojnie wystarczy 20 m. kabla kosiarkowego. Za prąd płaci się dodatkowo - ale my ładowaliśmy w tym tylko akumulatory do aparatu i czasem zapalaliśmy lampkę (nie używaliśmy lodówki ani kuchenki elektrycznej) - więc nie płaciliśmy.

Nie wiem czy o tym pisano, ale na campie, przy łazienkach, jest duża, ogólnodostępna zamrażarka.

Pytaj dalej :-)
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 08.07.2008 08:55

mariush_foto napisał(a):
Trebor napisał(a):
mariush_foto napisał(a):Hej, wczoraj wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu na Hvarze.
Trasa: Toruń - Cieszyn - Czechy/Austria/Słowenia - prom na wyspę w Drweniku. Powrót przez Węgry i Słowację.

Camp Lili (ogromne podziękowania dla "hvarowej" Kasi - to ona poleciła nam to miejsce) to przecudowne miejsce, po raz piąty byliśmy w Cro i tak dziewiczego miejsca nie widzieliśmy, tak czyściutkiej wody i klimatycznej plaży. Na leniwy wypoczynek - idealne.

Cena noclegu na campie (2 osoby + namiot) - 12 euro/dobę.
Wino na campie - 15 kun/litr.

Macie pytania? Pytajcie.


Witaj - pewnie będę miał kilka pytań. Odpalam na Hvar za półtora tygodnia. Przede wszystkim - jak dojazd przez tunel Plitve? Bez problemu? Napisz też, czy były jakiekolwiek problemy z płaceniem za camp - ponoć właścicielka (?) "lubi" zmieniać cenę - inną podaje przy przyjeździe, inną przy wyjeździe... I najważniejsze: czy na Lili jest prąd? Czy jest osobno płatny? Czy końcówki (gniazda) są w miarę gęsto porozstawiane i czy trezba mieć eurowtyczkę, czy normalną? Przepraszam za tę lawinę, ale skoro byłeś... Pozdrawiam.

1. Pitve - bez problemu (mocne wrażenie, szczególnie pierwszy przejazd :-) - ale podobno 2 lata temu było jeszcze mocniejsze, teraz jest sterowany ruch wahadłowy).
2. Ja nie miałem problemów - cena ustalona na początku była ceną końcową :-)
3. Trudno mi na to odpowiedzieć - nie zwracałem uwagi... ja miałem gniazdko przed namiotem, włożyłem do tego normalny polski przedłużacz i wszystko działało. Nie zauważyłem aby jakieś strasznie długie kable gdzieś się walały, myślę, że spokojnie wystarczy 20 m. kabla kosiarkowego. Za prąd płaci się dodatkowo - ale my ładowaliśmy w tym tylko akumulatory do aparatu i czasem zapalaliśmy lampkę (nie używaliśmy lodówki ani kuchenki elektrycznej) - więc nie płaciliśmy.

Nie wiem czy o tym pisano, ale na campie, przy łazienkach, jest duża, ogólnodostępna zamrażarka.

Pytaj dalej :-)


Dzięki serdeczne za speed. No to jeszcze właściwie dwa pytania: czy na campie były miejsca na duże namioty? Czasem w Cro są z tym problemy; ja mam namiot bardzo duży... b) piszesz, że dojechałeś z Drwenika. A wiesz może, na co kierować się wyjeżdżając z Hvaru czy Stari Gradu tak, żeby dojechać do Lili?
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 08.07.2008 09:09

Trebor napisał(a):Dzięki serdeczne za speed. No to jeszcze właściwie dwa pytania: czy na campie były miejsca na duże namioty? Czasem w Cro są z tym problemy; ja mam namiot bardzo duży... b) piszesz, że dojechałeś z Drwenika. A wiesz może, na co kierować się wyjeżdżając z Hvaru czy Stari Gradu tak, żeby dojechać do Lili?

1. Jak duży? Z rozłożeniem półtunelu wojskowego mogłbyby być czasem problemy, ale widziałem, że ludzie mieli naprawdę wielkie namioty; koleś, którego poznaliśmy miał dwa namioty (w tym jeden duży) + "ogródek" do picia winka. Nie powinno być problemu. Najwyżej nie zmieścisz samochodu "na działce".
2. Z Sucuraja (tam dopływa prom z Drvenika) masz tylko jedną drogę - GO WEST :-) Jedziesz 1,5 godziny, dojeżdżasz do Jelsy, tam jest drogowskaz na Pitve (w lewo). Jedziesz pół godziny, przez tunel, dojeżdżasz do morza - i skręcasz w prawo (na sw. Niedielę). Potem 10 minut, zjazd na camp jest zaraz za tablicą Jagodna (w lewo, ostro w dół - mała tablica, ręcznie malowana).
Wg mnie, lepiej płynąć ze Splitu niż z Drvenika... wygodniej, koszty podobne. Wtedy lądujesz w Starim Gradzie i jedziesz na Jelsę - i dalej tak jak pisałem.
Pamiętaj że w Jelsie jest chyba ostatni bankomat - na południu wyspy chyba nie ma żadnego (ja nie znalazłem).
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 08.07.2008 09:43

mariush_foto napisał(a):
Trebor napisał(a):Dzięki serdeczne za speed. No to jeszcze właściwie dwa pytania: czy na campie były miejsca na duże namioty? Czasem w Cro są z tym problemy; ja mam namiot bardzo duży... b) piszesz, że dojechałeś z Drwenika. A wiesz może, na co kierować się wyjeżdżając z Hvaru czy Stari Gradu tak, żeby dojechać do Lili?

1. Jak duży? Z rozłożeniem półtunelu wojskowego mogłbyby być czasem problemy, ale widziałem, że ludzie mieli naprawdę wielkie namioty; koleś, którego poznaliśmy miał dwa namioty (w tym jeden duży) + "ogródek" do picia winka. Nie powinno być problemu. Najwyżej nie zmieścisz samochodu "na działce".
2. Z Sucuraja (tam dopływa prom z Drvenika) masz tylko jedną drogę - GO WEST :-) Jedziesz 1,5 godziny, dojeżdżasz do Jelsy, tam jest drogowskaz na Pitve (w lewo). Jedziesz pół godziny, przez tunel, dojeżdżasz do morza - i skręcasz w prawo (na sw. Niedielę). Potem 10 minut, zjazd na camp jest zaraz za tablicą Jagodna (w lewo, ostro w dół - mała tablica, ręcznie malowana).
Wg mnie, lepiej płynąć ze Splitu niż z Drvenika... wygodniej, koszty podobne. Wtedy lądujesz w Starim Gradzie i jedziesz na Jelsę - i dalej tak jak pisałem.
Pamiętaj że w Jelsie jest chyba ostatni bankomat - na południu wyspy chyba nie ma żadnego (ja nie znalazłem).


No to jeszcze raz wielkie dzięki. Widać, że zmieszczę się ze swoim namiotem, a płynąć będę niemal na pewno ze Splitu. No to... oglądaj zdjęcia i wspominaj. A stamtąd przywozi się zawsze i dużo zdjęć, i dużo wspomnień. Pozdrawiam.
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 08.07.2008 20:10

My też mamy pytanka:
1) Jak krajobraz po tamto-rocznym pożarze, czy bardzo jeszcze widać?
2) Czy wracałeś promem do Splitu? Czy pamiętasz koszty? W tamtym roku było znacznie drożej niż z Drvenika.
3) Baza nurkowa już się rozłożyła (lewa strona campu patrząc w stronę morza)?
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 09.07.2008 07:23

Jadaccy napisał(a):My też mamy pytanka:
1) Jak krajobraz po tamto-rocznym pożarze, czy bardzo jeszcze widać?
2) Czy wracałeś promem do Splitu? Czy pamiętasz koszty? W tamtym roku było znacznie drożej niż z Drvenika.
3) Baza nurkowa już się rozłożyła (lewa strona campu patrząc w stronę morza)?

1. 200 metrów od campu w kier. wschodnim (na lewo, patrząc w stronę morza) jest taka duża otwarta przestrzeń z opuszczonym domem, na której "rośnie" masa spalonych kikutów "podrzewnych". Podobne kikuty spotkałem też przy drodze z Sucuraja. Poza tym - nie zauważyłem. W "odległym" krajobrazie tego nie widać, zauważa się to raczej w "zbliżeniach" (wieczorem postaram się coś pokazać).
2. Wracałem przez Sucuraj - w necie jest gdzieś strona z aktualnymi cennikami.
3. Nie - i podobno nie będzie jej w tym roku (tak twierdziła właścicielka campu).
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 09.07.2008 11:57

Dzięki za info i również czekamy na fotki!
Pozdrawiamy
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 10.07.2008 08:05

W kwestii spalonych kikutów w okolicach campu - o tym pisałem
Obrazek

(i w cz/b wersji, która bardziej mi leży :-) -> http://img183.imageshack.us/img183/9503/hv4ut3.jpg )
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 10.07.2008 17:28

Wszystko zaczęło się od łąki obok, a potem już szybko poszło. Dzięki za fote, naprawdę to niesamowite jak przyroda potrafi się regenerować. Troszkę obawialiśmy się przykrego widoku, ale z tego co widać i piszesz, raczej to co działo się rok temu, już dziś nie ma wpływu na odpoczynek u Lili.

Pozdrawiamy
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 10.07.2008 18:27

Jadaccy napisał(a):My też mamy pytanka:

2) Czy wracałeś promem do Splitu? Czy pamiętasz koszty? W tamtym roku było znacznie drożej niż z Drvenika.


podróz ze Splitu do Starego Gradu trwa prawie 2 godziny i kosztuje ok. 290 kun za auto I kat. i chyba 42 kuny za osobe dorosłą. Nie pamiętam dokładnie :oops: , choc tak niedawno tam byłam ( 20.06).
Sucuraj-Drvenik prom płynie ok 20 minut, stąd cena jest znacznie niższa
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 11.07.2008 07:36

Powoli zdjęcia mi się obrabiają... :-)

Obrazek

Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciliśmy z Hvaru, Jagodna - Camp Lili - pytajcie!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone