Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciliśmy własnie z Mariny i...UWAGA!!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 17.08.2010 03:16

No to już całkiem się wystraszyłam ;). Wpłaciłam zaliczkę ( 100 Euro) w lutym, wybrałam kwaterę przez Allegro...Na zdjęciach widac, że "wczesny Gierek", ale na oko czysto, schludnie...Podobno ma być klima, tarasik ( na zdjęciu istniał takowy), kuchnia malutka, ale z osprzętem ;).Natrysk...Zejście na plaże (kawałek kamienia/ betonu widniał na focie) bezpośrednio z domu. Oczywiście w umowie mailowej jak byk widnieje "dopłata od razu po przyjeździe". Już czuję, że "klima kaput", pokoik okaże się norą 2x2, a zejście na "plaże" będzie oddzielać szosa :D

Jakoś podejrzanie mało płacimy...Choć Ribarica jest, jak ktoś już tu na forum mi napisał "straszeczną dziurą" ;) Może termin 27.08-10.09 nie jest atrakcyjny, stąd niska cena...A może będę kolejną zrobioną w bambuko... 8O

W razie czego przeboleję "jedyne" 100 eurasków i w nogi nim będą kazali dopłacac na wejściu... :(
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 17.08.2010 07:36

Monika72 napisał(a):No to już całkiem się wystraszyłam ;). Wpłaciłam zaliczkę ( 100 Euro) w lutym, wybrałam kwaterę przez Allegro...Na zdjęciach widac, że "wczesny Gierek", ale na oko czysto, schludnie...Podobno ma być klima, tarasik ( na zdjęciu istniał takowy), kuchnia malutka, ale z osprzętem ;).Natrysk...Zejście na plaże (kawałek kamienia/ betonu widniał na focie) bezpośrednio z domu. Oczywiście w umowie mailowej jak byk widnieje "dopłata od razu po przyjeździe". Już czuję, że "klima kaput", pokoik okaże się norą 2x2, a zejście na "plaże" będzie oddzielać szosa :D

Jakoś podejrzanie mało płacimy...Choć Ribarica jest, jak ktoś już tu na forum mi napisał "straszeczną dziurą" ;) Może termin 27.08-10.09 nie jest atrakcyjny, stąd niska cena...A może będę kolejną zrobioną w bambuko... 8O

W razie czego przeboleję "jedyne" 100 eurasków i w nogi nim będą kazali dopłacac na wejściu... :(

A opinie czytałaś o sprzedającym , jeżeli były pozytywne to spoko :)
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 17.08.2010 09:57

Opinie były spoko, tyle że sprzedający jest pośrednikiem...I diabli wiedzą co się trafi. Teraz widzę swój błąd, w terminie sierpień/wrzesień mogłam swobodnie jechać w ciemno, szukając fajnej kwatery po drodze.
zuwik
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuwik » 06.09.2010 08:50

Witam!

Nie wiem jak będzie z rodziną, na razie jako kawaler jeżdżę w ciemno z myślą "jak nie znajdę, to jedna noc w samochodzie nie boli". Póki co (3x) znalazłem od strzału, choć w tym roku dojechałem na miejsce ok. 18 i nie było tak lekko. Następnego dnia każdy chciał nam wcisnąć apartman.

Nigdy nie płaciłem z góry. Raz płaciłem w połowie pobytu pół, potem resztę, dwa razy całość na dzień przed wyjazdem. Spokojnie mogę polecić taki sposób szukania, jednak warto być na miejscu koło 10-12.
m.kulczycki
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.kulczycki » 08.09.2010 13:44

Z tym placeniem z gory to nie jest tak do konca, ze sie ryzykuje bo ryzyko jest po obu stronach wynajmujacego i najemcy. W sumie powinno byc tak zeby placic polowe na dzien dobry i druga polowe na "bye, bye, bye". Ja natomiast bylem dwa racy w Cro, dwa razy placilem z gory i dwa razy nie mialem problemu jak dotad :)
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 09.01.2011 22:09

smok131 napisał(a):w tym roku trafiłem w ciemno w primosten sprzątanie,zmiana ręczników , uzupełnianie papieru i opróżnianie kosza codziennie i jeszcze na dodatek musiałem "zmykać" przed gospodarzami bo co mnie zobaczyli to albo loza albo vino albo piwo
40 E za apt 2 osoby 30m od morza


Dzień Dobry.
A ja właśnie po raz czwarty jadę do CRO i Primosten brałem poważnie pod uwagę to jak bym mógł prosić o namiary na kwaterę jak taka sprawdzona.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję i serdecznie Pozdrawiam
Roman
Ketling
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2011
Polecam Apartament Carapina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ketling » 24.07.2011 17:13

Witam,
właśnie wróciłem z Chorwacji( 23.07.2011), mieszkałem u Państwa Carapina i nie mogę powiedzieć żadnego złego słowa. Przeczytałem na forum tę złą recenzję 2 tygodnie przed wyjazdem i przyznam, że zbladłem, bo apartament był zarezerwowany już od stycznia. Zgodnie z radą Pana wydrukowałem całą korespondencje i byłem przygotowany na wszystko. A tu miła niespodzianka- apartament zgodny z opisem, telewizor LCD, klimatyzacja oczywiście w cenie bez żadnych ograniczeń super wydajna, bardzo miła właścicielka( P.S.ma na imię Ivanka- Silvije to jej mąż). Owszem nikt nie wymienia worków na smieci i nie dorzuca papieru toaletowego, bo to nie hotel tylko wynajęte mieszkanie. Myślę, że albo mieli Państwo jakiegoś wyjątkowego pecha, albo zbyt wygórowane oczekiwania. Moje następne wakacje w Chorwacji będą w Marinie u Państwa Carapina- serdecznie wszystkim polecam to miejsce i te apartamenty( mój o nazwie A1 H1), z resztą parking zajmują głównie polskie samochody, ale są też Węgrzy i Niemcy...Miejsce świetne dla rodzin z dziećmi.
benia13
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) benia13 » 04.03.2013 10:03

Witam, prosze o opinie bo też mam zamiar zamówić u Carapna apartament H 13 ze strony dalmatia-marina Pozdrawiam
marol
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 06.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marol » 27.07.2015 06:01

Ja również wróciłem kilka dni temu z Chorwacji, mieszkałem w Apartmani Carapina, A1 H1. Moje odczucia są mieszane, ale najpierw plusy. Apartament naprawde ładny, wygląda jakby był oddany w tym roku do użytku, piękny taras-widok, klima, czysto, prawie nowe mebelki, naprawde super. Z mojego doświadczenia wiem że w zakopanem za taką kwatere zapłacił bym więcej niż 50 euro, a tak tam płaciłem.

Minusy:
- do morza 200 metrów, w linii prostej, hmm, blisko ale przewyższenie około 100 metrów, czego nie widać na zdjęciach w necie, bardzo stromy podjazd i podejscie, dzieci trzeba trzymac mocno za rece zeby się nie rozpędziły i nie wbiegły do morza, o pchaniu wózka nie wspomne.
- gospodyni faktycznie od razu chce kase z góry, mimo zadatku w wysokości dwóch dniówek, w zasadzie można ją zrozumieć, być może ktoś ją kiedyś oszukał - uciekł bez płacenia i teraz się zabezpiecza, ale mogłaby dać chwilę czasu na rozpakowanie się i ochłonięcie po długiej podróży, po wzięciu kasy znika natychmiast i pojawia się w dniu wyjazdu o godzinie 9,55 i pyta za ile wyjeżdzamy.
- co do papieru i worków na śmieci to przysługuje 1 rolka i 1 worek na pobyt, można dyskutować czy należy się więcej czy nie, ale moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś już zajmuje się tym biznesem, to jakim kosztem dla niego byłaby szafka na klatce schodowej z papierem i workami? A wrażenie na pewno inne. Taka wartość dodana na pewno nie uszczpliłaby budżetu.

Co do miejscowości Marina, to woda, jak na standardy chorwackie, brudna. Miasteczko wieczorem sprawiało wrażenie opuszczonego - początek lipca. My na plaży w Marinie byliśmy tylko raz, co dzień w innych miejscwościach - polecam plażę miejską w szybeniku - Camp Solaris.

Na koniec moja rada dla innych jadących do Chorwacji zaraz po zakończeniu roku szkolnego, śmiało można jechać w ciemno, mnóstwo wolnych kwater zaraz przy morzu, bez wchodzenia pod górę. Marina jest świetna pod względem położenia, wszędzie w miare blisko, ale żeby tam jechać i siedzieć cały czas w tej wiosce to ciężko powiedzieć że było się w Chorwacji.

Taka mała sugestia do Admina, może warto pomyśleć o stworzeniu czarnej listy kwater, wiem że jest na forum bank kwater, jednak te polecane często są już zajęte, a taka lista może pomogłaby lepiej zweryfikować okazje pojawiające się w necie z tanimi kwaterami i ostrzec np. tą rodzinę , która przyjechała do Apartmani Carapina z dwójką małych dzieci na wózkach ( te ich miny gdy wjechali pod góre - bezcenne).

Podsumowując, był to mój pierwszy wyjazd do cro i od razu się zakochałem w tym kraju, za rok znowu, dzieci ze świadectwami w rękach do auta i jedziemy, oczywiście w inny region i w ciemno. Jeśli ktos ma więcej pytań odnosńie Mariny i okolic - proszę pisać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2015 08:24

marol napisał(a):Taka mała sugestia do Admina, może warto pomyśleć o stworzeniu czarnej listy kwater, wiem że jest na forum bank kwater, jednak te polecane często są już zajęte, a taka lista może pomogłaby lepiej zweryfikować okazje pojawiające się w necie z tanimi kwaterami i ostrzec np. tą rodzinę , która przyjechała do Apartmani Carapina z dwójką małych dzieci na wózkach ( te ich miny gdy wjechali pod góre - bezcenne).

Jest odpowiedni wątek >>> czarna-lista-apartamentow-t41468.html
beti.ka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti.ka » 31.07.2015 16:11

My wylądowaliśmy w Marinie całkiem przypadkiem 2 lata temu, kiedy mieliśmy już dość szukania kwater w Primosten, bo wszystko było zajęte, a właściciele śmiali się z nas, że w sierpniu w Primosten nie ma szans na kwatery w ciemno dla 4-5 os. Po drodzę na Makarską, przejeżdżaliśmy przez miejscowość Marina, gdzie stał gościu z tablicą 'free appartments', z braku laku i zmęczenia wzięliśmy kwaterę za 50e, z której nie byliśmy zadowoleni, ale przynajmniej wiedzieliśmy, co bierzemy. Ogólnie Mariny nie polecam - mała wioska rybacka, w której wieje nudą i na dodatek znajduje się przy ruchliwej jadrance. Współczuje Ci przykrych doświadczeń związanych z tym miejscem, ale możesz się pocieszyć tym, że nasze wczasy w Marinie to też był mały niewypał, więc na drugi raz będziecie mądrzejsi i bogatsi o nowe doświadczenia;)) Pozdrawiam:)))
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciliśmy własnie z Mariny i...UWAGA!!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone