Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wrócilem z CZarnogóry 2/07

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2005 23:41

Dzisiał w Empiku kupiłem mapę "Crnogorsko Primorje" 1: 100 000 wydawnictwa freytag&berndt (obejmuje wybrzeże do wysokości Podgoricy)...jest naprawde niezła. Ponoć jest jeszcze taka obejmująca góry w skali 1: 150 000 i poluję na nią....
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 06.07.2005 01:13

ally napisał(a):Mnie natomiast kempingi, ceny na kempingach i w szczegolności ich porównanie z chorwackimi :D


Tuż obok pięknego sw. Stefana placilem 2 lata temu prawie tyle samo co w cro. za o niebo GORSZE warunki, ale bylo tam b. malowniczo i specjalnie mi to nie przeszkadzalo bo Czarnogore potraktowalismy objazdowo Nie zdecydowalbym sie zeby spedzac tam dluzszy pobyt - zwlaszcza na campie.
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 06.07.2005 01:23

asmsdg napisał(a):Witam!!!

A ja będę wdzięczna za wszelkie informacje....wybieramy się do Czarnogóry pierwszy raz,chcemy jechać w ciemno...czy nie ma problemu w Ulcjin ze znalezieniem kwatery?...no i jakie ceny?...jedziemy od 1 sierpnia,wstępnie były trzy samochody,ale niestety zostaliśmy sami....nie poddajemy się,ale jesteśmy pełni obaw,...chętnie pogadamy na priv lub GG jeśli to możliwe.....Pozdrawiamy !!!!


Ulcinja specjalnie nie polecam jezeli chodzi o pobyt - chociaz ze wzgledu na orientalne klimaty warto tam pojechac. Jest tam strasznie tłoczno zwłaszcza na plaży w "centrum" do wielikiej plazy trzeba natomiast troche jechac. Ja dojechalem tam ze św. Stefana (az do Ady Bojany), jest tam sporo albanczykow i klimaty, ktore mi niezbyt odpowiadaja (troche przypomionaly mi nasze morze. Na pobyt czy noclegi wybralbym okolice od zatoki Kotorskiej do sw. Stefana.
PS tez jezdzimy zawsze sami z dzieciakami - nie obawiajcie sie.
Irem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irem » 06.07.2005 01:28

slapol napisał(a):Jakbyś mógł coś napisać o czystości morza...no i plaż...słyszałem różnie skrajne opinie na ten temat....
pzdr


Moim zdaniem jest zdecydowanie brudniej niz w cro. - zwlaszcza Herceg Nowi, Ulcinji
Byly miejsca gdzie bylo po prostu brudno, ale ogolnie nie jest tak wszedzie i nie zrazalbym sie tym az tak bardzo. Zwlaszcza ze u nas jest zdecydowanie brudniej niz w CG. Nie powinno to byc dla Ciebie odstraszające od wyjazdu bo kraj jest naprawde piekny i wart zwiedzenia.
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 06.07.2005 10:23

Ciao Marco Polo!
Czekalam az wrocisz, bo my tez m.in. do Czarnogory...
Byles tylko w Ulcinju, czy moze cos jeszcze zwiedzales? Chodzi mi np. o mozliwosc splywu Tara, czy na miejscu jest jakies biuro podr. czy agencja turyst.? (jade bez auta).
POZDRO!!! :papa:
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 06.07.2005 15:30

Ulcinij to jeden wielki śmietnik z wyjatkiem kilku płatnych plaż, choć i tam mozna w wodzie natknąć się na pływające śmieci. Nie wiem czy biorąc pod uwagę odległość + opłaty za plaże (4 EURO) wakacje wyjdą taniej niż w CRO (to dla tych co by chcieli taniej) Ja osobiście ostrzegam wszystkich wrażliwych na zapachy stęchłych rozkładających się smieci i towarzyszące temu widoki, ze lepiej się 10 razy zastanówcie zanim zmarnujecie sobie wakacje.
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 06.07.2005 15:39

Witam wszystkich. Jeśli chodzi o czystość to wiadomo opinie różne. w Ulcinju na uliczach bylo czyściutko, w innych miastach też, w zakamarkach wiadomo że brudniej ale to wynika chyba bardziej z usposobienia mieszkańców niz z zaniedbania slużb porządkowych, ogólnie nie bylo żle. Zwiedziłem cale wybrzeże i Cetinje, Lovcen, Jeż.Szkoderskie. Po kolei - w Barze warte zobaczenia oczywiście Stary Bar, od gł. drogi jest ładny drogowskaz a potem na krzyzówce w lewo do końca./warto pytać o drogę bo ogólnie oznakowanie jast trochę kiepskie. Oczywiście Budva i stare miasto, można zaparkować na ostatnim parkingu platnym./www.budvaonline.com/tu jest plan miasta.Sv.Stefan, zat.Kotorska trzeba poswięcic caly dzień i objechać ją w kółeczko bo warto. Oczywiście wejście na twierdze w Kotorze-piekna panorama. W Cetinje najbardzie warte obejrzenia jest stary Monastyr mozna zobaczyć tam rękę św.Jana Chrzciciela, po za tym to tylko małe senne miasteczko. Warto objechać jeż.Szkoderskie tylko nie przegapcie jedynego zjzadu nad jezioro -Duża zardzewiala taclica ze strałką w odwrotnym kierunku-bo inaczej pozostanie tylko oglądanie z góry. Droga wąska i trudna ale warte obejrzenia.
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 06.07.2005 16:45

M.Smith
nie popadajmy w skrajności. W zeszlem roku bylem w Istambule i wieczorem to tam dopiero zobaczylem brud. Brodzilismy w smieciach po kostki po głownej ulicy, I co,? rano znowu bylo czuyściutko a miasto dalej bylo piękne. Niech nam takie sprawy nie przesłaniają piekna tego kraju. nie wszędzie moze być sterylnie ale widać że się starają bo w Ulcinju na gł. ulicach naprawde bylo czysto. Podobno pod koniec sezonu jest troche gorzej. Każdy może mieć inne odczucia. Warto samemu zobaczyć i ocenić. POzdrowienia dla wszystkich którzy wybierają sie do tego pieknego kraju
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 06.07.2005 16:53

Jeśli chodzi o Tarę, to niestety nie udalo mi sie tam dojechać ze wzgl. na długie czasy przejazdu przez góry. tak że przy wycieczkach w głąb kraju trzeba brać to pod uwagę, Przejazd wzdłuż wybrzeża jest w miarę płynny z Ulcinja do Tivatu ok 2 godz. W ulcinju jest pare biur turyst. Przy gł. ulicy w dole przy porcie jedno prowadzi b.mily Czech który mówi po polsku. Pol-Adria, Tylko spływ jest dość drogi. Proponują też wycieczki do Albanii.
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 06.07.2005 17:00

A wracają do trasy to do Puli i z Puli jechałem przez Ucka, dość szybko i płynnie. Dalej w Rijece trzeba uważać żeby nie zgubić drogi na Jadrankę bo drogowskazy kierują wprost na autostrade oczywiście. Pojechalem trochę jadranką do chyba Senj a potem na autostradę. do Zadaru. Radzę uważać na silne wiatry w nocy na autostradzie szczególnie na odcinku przed Zadarem na dużym zjeździe. CZasami trudno bylo utrzymać kier, jazdy. Autostrada super. niestety do Splitu Byl jeczzce objazd.
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 08.07.2005 16:48

Dzidas próbowałem wyśląć maila do Ciebie ale niestety wraca. może zły adres podałeś.
dzidas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzidas » 08.07.2005 16:56

Marco Polo napisał(a):Dzidas próbowałem wyśląć maila do Ciebie ale niestety wraca. może zły adres podałeś.

Może coś się stanęło ale jeśli możesz to poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl myślę, że to powinno chodzić :-)
Pozdr.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
wrócilem z CZarnogóry 2/07 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone