Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuba w grudniu (wróciłem - pytajcie)

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.03.2018 19:51

Z napisał(a):To już w zamierzchłych czasach oni byli czerwoni?,Fidel po prostu wracał do korzeni :D .


Nooo ... jak widać niczego nowego nie wymyślił :D :D :D

KarKoz napisał(a):Ponieważ, prawdopodobnie nigdy się tam nie wybiorę pozwolę sobie na wycieczkę na gapę... :wink:



Powtórzę za klasykiem:
"Nigdy nie mów nigdy ... " :D


piekara114 napisał(a):Ta podziemna rzeczka to nie za ciekawy ma kolor....
Wycieczki z bp czy sami sobie organizowaliście?


Cała wycieczka miała konwencję objazdu, więc cały czas podróżowaliśmy z biurem podróży :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.03.2018 21:22

Cieszę się, że z powrotem ruszyłeś z tematem.
Ten mural, to chyba największy na świecie, a wątki Hemingway'oskie ... nęcące.
Jeżeli chodzi o pisarza, to moja teoria, że żeby stworzyć coś wielkiego trzeba wspomagania, potwierdza się :D .
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.03.2018 01:15

Buber napisał(a):Cieszę się, że z powrotem ruszyłeś z tematem.


Podobno chłopa poznaje się po tym jak kończy, a że relację zacząłem pisać dość dawno temu , to muszę teraz choć trochę poprawić swój męski wizerunek :D finiszując w jako takim stylu ... :D

Buber napisał(a):Ten mural, to chyba największy na świecie


Chyba tak ... Z tego co pamiętam z opowieści przewodniczki to wykonywał go na zlecenie Fidela jakiś meksykański "artysta" :D , do pomocy miał kilka pomocnic :D i zajęło im to jakieś 8 czy 10 lat - wszystko na koszt socjalistycznego państwa :D

Buber napisał(a):
Jeżeli chodzi o pisarza, to moja teoria, że żeby stworzyć coś wielkiego trzeba wspomagania, potwierdza się :D .


Zgadzam się :D Wiele dzieł światowej kultury nie powstałoby bez różnego rodzaju wspomagaczy ... :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.03.2018 22:10

Ostatniego dnia pobytu na wyspie mamy załamanie pogody. Z pięknego tropikalnego klimatu robi się niezbyt piękny tropikalny klimat ... :D :D

DSC03464_HDR.jpg

DSC03477_HDR.jpg


Ale może to i lepiej, bo mniej szkoda nam będzie wyjeżdżać :D

W drodze na lotnisko wpadamy jeszcze na chwilę do El Morro - twierdzy broniącej północnego wejścia do portu

DSC07439_HDR.jpg
DSC07416_HDR.jpg
DSC03518_HDR.jpg


Z murów mamy świetny widok na miasto

DSC03529_HDR.jpg


i fale wściekle atakujące El Malecón - reprezentacyjną arterię drogową Havany

DSC03517_HDR.jpg


Po chwili wsiadamy do autobusu, by prościutką i puściutką :) autostradą bez objazdów :) jechać na lotnisko do Varadero :)

DSC03544_HDR.jpg
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.03.2018 22:24

Dwa zdania podsumowania :?: Proszę bardzo :D

Kuba to biedna wyspa, biednych ludzi. Ale myślę tu o biedzie w sensie materialnym, bo przez wiele lat izolacji Kuba nie miała szans na rozwój gospodarczy. Za to duchowo Kubańczycy, mimo materialnych niedostatków, są przebogaci. Wszędzie słychać muzykę, śpiew, widać świetnie tańczących, uśmiechniętych ludzi w szerokim przekroju wiekowym - od maluchów po staruszków :D
I dlatego wyspa jest warta odwiedzenia - można tam poczuć luz, posłuchać dobrej muzyki, spróbować potańczyć z tubylcami :D , posmakować kuchni i wszędobylskiego rumu :D , zobaczyć wiele ciekawych miejsc ... :D

Jak zapamiętałem pobyt na Kubie i do tej pory po kilku już latach pamiętam :?: O właśnie tak :




:D :D :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Kuba w grudniu (wróciłem - pytajcie) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone