Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem 11-25 lipca. Pytajcie.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004
Wróciłem 11-25 lipca. Pytajcie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 27.07.2005 11:47

Byłem 2 tygodnie 11-25 lipca. Zadar, Podgora, Orebic, Ston, Mostar, Sarajewo, Dubrownik, Kotor, Split. Pojechałem samochodem, spałem w kwaterach prywatnych. Mam trochę swieżych informacji, którymi chętnie się podzielę. Pytajcie.
Ewelka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelka » 27.07.2005 14:42

hej, hej. skoro jesteś chętny to pytam bo też się wybieram w tamte okolice. powiedz czy faktycznie jest szansa znaleźć kwaterę dla 2 osób (z jakimś małym aneksem kuchennym) za cenę 11-12 EUR/osobę? co polecasz do zwiedzenia?
z góry dzięki za info
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 27.07.2005 16:18

Ewelka napisał(a):hej, hej. skoro jesteś chętny to pytam bo też się wybieram w tamte okolice. powiedz czy faktycznie jest szansa znaleźć kwaterę dla 2 osób (z jakimś małym aneksem kuchennym) za cenę 11-12 EUR/osobę? co polecasz do zwiedzenia?
z góry dzięki za info


To zależy w jakim okresie. Jeżeli mówisz o szczycie sezonu (II połowa lipca i I połowa sierpnia) to będzie to bardzo trudne. Może znajdźcie sobie drugą parę do podróży, nam się to udało bez problemów właśnie przez forum cro.pl (pozdrowienia dla Poli i Tomka). 2 osobowe apartamenty w szczycie kosztują przeważnie ok. 30 Euro, a 4 osobowe zwykle 50. Do okazji należy apartament za 25 Euro dla 2 osób, albo za 40 Euro dla 4 osób. Nie mniej jednak zdarza się. Jeżeli zależy ci na bardzo niskiej cenie, to po pierwsze nastaw się na pokoje a nie apartamenty, bo pojedyncze pokoje z łazienką są zwykle tańsze, po drugie szukanie kwater zaczynaj jak najwcześniej, bo będziesz musiała na nie poświęcić wiele czasu.
Co zobaczyć? Trudno powiedzieć. Napisz gdzie będziesz, jak długo, czy autem itp. Może coś wtedy doradzę.
Ewelka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelka » 29.07.2005 10:28

Wybieramy sie 08-08 więc to faktycznie szczeyt sezonu ale mimo wszytko mam nadzieje że coś niedrogiego. Wiesz tak naprawdę to nie zdecydowaliśmy jeszcze gdzie dokładnie jechać więc (na pewno na południe) więc jeśli masz jakieś propozycje ciekawych miejsc to...zamiwniam sie w słuch/wzrok :D Jakby co podaję maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, dzieki[/quote]
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 29.07.2005 10:59

Ewelka napisał(a):Wybieramy sie 08-08 więc to faktycznie szczeyt sezonu ale mimo wszytko mam nadzieje że coś niedrogiego. Wiesz tak naprawdę to nie zdecydowaliśmy jeszcze gdzie dokładnie jechać więc (na pewno na południe) więc jeśli masz jakieś propozycje ciekawych miejsc to...zamiwniam sie w słuch/wzrok :D Jakby co podaję maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, dzieki
[/quote]

Oczywiście polecam Dalmację. Byłem w Drveniku, Podgorze, Igrane i w Orebicu. Mogę Ci polecić wszystkie 4 miejscowości. Jeżeli jedziesz na 2 tygodnie to zatrzymaj się w dwóch miejscowościach. Wyjedź najlepiej w poniedziałek nad ranem. Unikniesz w ten sposób weekendowych korków na autstradzie w Chorwacji (niestety bardzo utrudniają podróż). Jak będziesz miała dobry czas, to dojedziesz nawet do Zadaru. Warto się tam zatrzymać na nocleg i przy okazji obejrzeć miasto następnego dnia. POtem możesz jechać całkiem na południe Dalmacji. Gdyby z czasem nie poszło tak dobrze (nocleg najlepiej zacząć szukać już ok. godz. 17-18), to planem awaryjnym może być nocleg w Plitvicach. Warto wtedy wcześnie wstać, obejrzeć park do południa i kontynuować podróż, tak aby w miejscu docelowym być ok. godz. 17-18.
BTW, w poniedziałek (tym bardziej we wtorek) lepiej się negocjuje ceny kwater, bo jak coś zostało wolnego po fali weekendowej ("zmianie turnusów") to i tak jest niskie prawdopodobieństwo, że zostanie wynajęte do końca tygodnia. Dlatego można coś utargować.
Ewelka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelka » 01.08.2005 16:24

Hej Marek_K bardzo wielkie dzieki za infromacje. Pozdrawiam
marek_k napisał(a):
Ewelka napisał(a):Wybieramy sie 08-08 więc to faktycznie szczeyt sezonu ale mimo wszytko mam nadzieje że coś niedrogiego. Wiesz tak naprawdę to nie zdecydowaliśmy jeszcze gdzie dokładnie jechać więc (na pewno na południe) więc jeśli masz jakieś propozycje ciekawych miejsc to...zamiwniam sie w słuch/wzrok :D Jakby co podaję maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, dzieki


Oczywiście polecam Dalmację. Byłem w Drveniku, Podgorze, Igrane i w Orebicu. Mogę Ci polecić wszystkie 4 miejscowości. Jeżeli jedziesz na 2 tygodnie to zatrzymaj się w dwóch miejscowościach. Wyjedź najlepiej w poniedziałek nad ranem. Unikniesz w ten sposób weekendowych korków na autstradzie w Chorwacji (niestety bardzo utrudniają podróż). Jak będziesz miała dobry czas, to dojedziesz nawet do Zadaru. Warto się tam zatrzymać na nocleg i przy okazji obejrzeć miasto następnego dnia. POtem możesz jechać całkiem na południe Dalmacji. Gdyby z czasem nie poszło tak dobrze (nocleg najlepiej zacząć szukać już ok. godz. 17-18), to planem awaryjnym może być nocleg w Plitvicach. Warto wtedy wcześnie wstać, obejrzeć park do południa i kontynuować podróż, tak aby w miejscu docelowym być ok. godz. 17-18.
BTW, w poniedziałek (tym bardziej we wtorek) lepiej się negocjuje ceny kwater, bo jak coś zostało wolnego po fali weekendowej ("zmianie turnusów") to i tak jest niskie prawdopodobieństwo, że zostanie wynajęte do końca tygodnia. Dlatego można coś utargować.[/quote]

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wróciłem 11-25 lipca. Pytajcie.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone