Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samcro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) samcro » 20.07.2018 14:07

Sadeczanin78 napisał(a):Nie obraz się ale rezerwowanie miejsca kocem na plaży to bractwo i 'januszowanie' leżak kosztuje 40 kun a parasol 20 to chyba nie majątek a jeśli chcesz poleżeć na ręczniki to po prostu poszukaj wolnego miejsca ( znajdziesz je nawet idąc na plażę o 11 )


3 osoby = 120 kun +20 x 1 parasol x 10 dni daje jakies 900 zl
:roll:
mustr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Baška Voda - pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) mustr » 22.07.2018 17:56

philips90 napisał(a):Witajcie,

We wrześniu wybieramy się do Baška Voda. Będzie to nasz drugi wypad do Chorwacji, pierwszy na Riwierę Makarską. W związku z tym mam kilka pytań do osób, które miały okazję odwiedzić już to miejsce. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, nawet jeśli ktoś zna odpowiedź tylko na jedno pytanie. Myślę, że w przyszłości skorzysta na tym sporo osób.

1) Jedziemy z Wrocławia. Przeglądałem to forum oraz listy dyskusyjne na kilku innych portalach i w większości przeważają polecenia trasy przez Międzylesie i Ołomuniec. Są to jednak stare wpisy, 5-letnie i starsze. Nawigacja prowadzi mnie przez A4 na Śląsk i potem A1 na Ostrawę. Jak lepiej? Nie ukrywam, że mógłbym nawet nadłożyć 100km, jeśli trasa miałaby być przyjemniejsza i porównywalna czasowo.



Co do 1.
Też jeździmy z Wrocławia przez Międzylesie i Ołomuniec - fakt nie pruje się 130-140 na odcinku Wrocław - Mohelnice (jakieś 30km od Ołomuńca), ale potem cały czas autostradą. Płacić za A4 nasze i jeszcze nadkładać ponad 100km to bezsens według mnie. Ten odcinek przez Ołomuniec się jedzie może 5-10 minut dłużej.
loocas
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) loocas » 24.07.2018 10:39

Ewelina97 napisał(a):Dziękuję za podpowiedź. Jak wrażenia po wyjeździe ? Czy polecasz jakieś szczegolnie urokliwe miejsca lub retauracje :D ? Oprocz mieszkania troche martwią nas prognozy pogody.


Jeżeli chodzi o restaurację to w mojej opini Bracera nie ma sobie równych. Poziom obsługi, jakość potraw na najwyższym poziomie.

Będąc w BV polecam odwiedzić wioskę Topići i Crveno i Modro jezero w Imotskach.

Z dodatkowych informacji to polecam popołudniami poszukać Pana przy sklepie rybnym, który sprzedaje paški sir - rewelacja.

Zakupy w samej BV najkorzystniej robić w markecie Tommy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2018 07:02

Witam :)
Mam to szczęście że po lipcowych wakacjach w Baśce vodzie wracam tam jeszcze na tydzień we wrześniu i mam takie pytanie czy sam początek września jest zazwyczaj ciepły i słoneczny czy po prostu loteria ?
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 23.08.2018 07:24

Odnośnie moich wspomnień to byłem kilka lat temu na początku września na najbardziej nasłonecznionej wyspie Chorwacji - Hvarze. Cały tydzień lało i było 15 stopni.
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 30.08.2018 13:54

Cześć
Zaczynam przygotowania do wakacji 2019. Proszę o namiar na jakiś fajny apartament: 2+1, najlepiej z widokiem i blisko morza, no i przy cichej i spokojnej plaży. Nie chcę dużego apartamentowca, tylko coś kameralnego. Przeglądam linki ale jak ktoś był i widział to mimo wszystko lepsza rekomendacja. Czekam na info na priv. Wielkie dzięki.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.08.2018 14:03

Nieźle mi jeszcze lipcowa opalenizna nie zeszła, a tutaj już przygotowania do 2019 :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 30.08.2018 16:50

Po pięciu z rzędu pobytach w Baska Voda jedno mogę stwierdzić-w wysokim sezonie wszystko można tam znaleźć tylko nie cichą kameralną plażę. Żeby takie znaleźć to trzeba pospacerować w stronę Breli lib Promajny a i tak w sezonie żadna nie świeciła pustkami. To bardzo chętnie odwiedzany latem rejon. Jeśli chodzi o samą BV to najładniejsze i najszersze plaże znajdują się w stronę Promajny.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 31.08.2018 15:59

kaeres napisał(a):Nieźle mi jeszcze lipcowa opalenizna nie zeszła, a tutaj już przygotowania do 2019 :)

Ja też zaczęłam przygotowania na przyszłe wakacje :-)
konrad.bebenek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad.bebenek » 01.09.2018 08:17

Cześć wszystkim.
To mój pierwszy post na tym forum.
Wybieram się po raz pierwszy na riwierę Makarską do miejscowości Bratus.
Mam pytanie do osób które znają tę okolicę.
Cz istnieje możliwość spaceru z wózkiem do miejscowości Promajna i Krvavica?
Może ktoś zna apartamenty Apartment Ana Bratus 66, 21320 Baška Voda?
Niestety nie mogę jeszcze zamieszczać linków :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2018 20:47

Witaj :) jestem aktualnie w Baśce i spokojnie można śmigać do promajny z wózkiem natomiast do krvawicy już trochę może być ciężej bo pod górkę jest dość sporo drogi
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 04.09.2018 20:56

Hej. Spokojnie przejedziesz z bratus do promajny i baski:) fajnie wyasfaltowana droga. Jest tez droga do makarskiej ale to droga linia brzegowa i miejscami trzeba wózek przenieść:) dozobaczenia ja uderzam do bratka w przyszlym tygodniu:)
Na mnie juz czeka taki widiczek z pokoju. Zdjecie zrobione we wrześniu tamtego roku.
20160916_103149_1536092375239.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2018 16:31

Wstyd i bractwo niestety szerzy się wraz z beneficjentami 500+ w Chorwacji ...jestem od kilku dni w Baśce wodzie i przez to że kilka razy dziennie trenuje na trasie baska-promajna codziennie obserwuje całe rodziny naszych rodaków zatrzymujące się przy barierkach nad plażą naturystów i słyszę komentarze na temat opalających się nago ludzi ...po prostu wstyd nie dość że stoją i natarczywie się w nich wpatrują to naśmiewają się z nich ....aż wstyd
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 05.09.2018 20:46

Niestety tak już jest:( czasem jak się jeszcze słyszy te k***** i Ch*** jakie lecą to człowiek się zastanawia skąd my się urwaliśmy. Od innych nacji tak nie słychać bardzo.
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 06.09.2018 02:53

Sadeczanin78 napisał(a):Wstyd i bractwo niestety szerzy się wraz z beneficjentami 500+ w Chorwacji ...jestem od kilku dni w Baśce wodzie i przez to że kilka razy dziennie trenuje na trasie baska-promajna codziennie obserwuje całe rodziny naszych rodaków zatrzymujące się przy barierkach nad plażą naturystów i słyszę komentarze na temat opalających się nago ludzi ...po prostu wstyd nie dość że stoją i natarczywie się w nich wpatrują to naśmiewają się z nich ....aż wstyd


Och te słynne 'wypolerowane' barierki :)
Wiele razy z żoną i córką tam plażowaliśmy i faktycznie te barierki ludzi ( w większości kobiety) przyciągają jak magnes.
Od ostatnich kilku lat spędzamy wakacje w Valalcie więc tam obrazek kogoś w stroju na basenach/plaży jest tak samo 'zjawiskowy' :)

Pozdrówka :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone