Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 15:21

Dzięki za zdjęcia :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.07.2018 10:47

Hej hej pogoda za oknem marna i chcemy podskoczyć do Baaski na spacer promenada bo nigdy nie byliśmy. Z Lokvy to rzut beretem ale nie wiem gdzie w miarę blisko zaparkować i w dobrej cenie. Podpowiedzcie gdyż za chwilę chcę jechać a nie mam czasu na szperanie wątków.
grzes124
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzes124 » 01.07.2018 12:49

Niedawno wróciliśmy z Baśki. Przed wyjazdem obawialiśmy się o pogodę, ale niepotrzebnie, było bardzo dobrze.
Była to nasza czwarta wizyta w Chorwacji, zaczęliśmy od północy i sukcesywnie kierujemy się na południe.

O ile wyjazd, jak zwykłe, był udany, to jednak spodziewaliśmy się czegoś więcej po Riwierze Makarskiej (zjeździliśmy miejscowości od Omisia do Podgory).
Czuliśmy się trochę jak nad Bałtykiem, komercja, budki z tandetą, tylko lepsza pogoda no i to morze :)
Jako przygoda na jeden raz - tak, jako miejsce, do którego chcielibyśmy wrócić - nie.

Z miejsc wartych odwiedzenia w okolicy (oprócz plaż, knajp, itp): góry Biokovo, Itomski - jeziora, Omiś.
Pod względem kulinarnym było tak sobie, jedzenie w restauracjach co najwyżej poprawne.

Ceny jedzenia i owoców wysokie, porównując rok do roku z centralną Dalmacją.
pati2323
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.03.2018
Baśka Voda czy warto i czy za tą cenę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pati2323 » 04.07.2018 21:45

Witam, to mój pierwszy post na forum, ale przejrzałam już chyba większość wątków odnośnie Baśkiej Vody i chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych.
Otóż udało mi się zarezerwować pokój 2-osobowy na 9 dni w sierpniu 50m od morza w Baśce za 65euro/dobę na bookingu, jednak teraz mam trochę wątpliwości (do sierpnia mam bezpłatne odwołanie rezerwacji)
Planowaliśmy z chłopakiem pojechać pierwszy raz w życiu do Chorwacji oczywiście samochodem. Zdjęcia z Chorwacji już od kilku lat mnie zachęcają do odwiedzenia tego kraju, jednak przeglądając forum i zdjecia z Baśki mam trochę obaw. Otóż zależało mi na spokoju i odpoczynku na plażach, a z tego co widzę, to chyba w Baśce ze względu na tłumy to raczej tego nie zaznam (?) oczywiście bierzemy pod uwage dojeżdżanie na mniej zaludnione plaże lub nawet każdego dnia plażowanie gdzie indziej + zwiedzanie itd, ale nie wiem czy w sezonie jest wogóle możliwe znalezienie jakiejś spokojnej plazy na riwierze makarskiej i żeby nie trzeba było do niej dojeżdżać niewiadomo ile km :|
Ponadto martwi mnie kwestia jedzenia, nie mamy aneksu w pokoju (jednak dostęp do kuchni w naszym pensjonacie jest) choć szczerze mówiąc liczyłam na możliwość spróbowania tak chwalonej dalmackiej kuchni, natomiast czytając forum odniosłam wrażenie ze Baśka stoi fastfoodami i typowym kurortowym jedzeniem :(
Dlatego chciałabym się poradzić doświadczonych Cromaniaków czy jest szansa, żebym to na czym mi zależy mogła uzyskać mieszkając w Baśce, czy lepiej zmienić miejsce? W koncu Chorwacja długa i miejsca tam duzo, ale jesli tak to gdzie indziej sie kierować? I jak szukać kwatery, póki co przeglądałam booking i tam raczej już zostały albo bardzo drogie albo po prostu słabe miejsca. Nie wiem czy rozsądniej zostać przy obecnej rezerwacji, czy totalnie zmienić cel.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady, pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2018 22:23

Witaj nie jestem doświadczony jak większość tutaj koleżanek i kolegów ale byłem 5 razy w Chorwacji z czego 3 na riwierze i jak dla mnie jest tam najpiękniej moim zdaniem: cena ok ,lokalizacja ok , oprócz fastfoodow są też restauracje z ' normalnym' jedzeniem więc napewno znajdziecie coś dla siebie jak nie w Baśce to w bliskiej Makarskiej jeśli chodzi o plaże to w sierpniu nie znajdziesz ciszy i spokoju nigdzie ale bez problemu znajdziesz mniej zatłoczone plaże niż w samym centrum pozatym Baśka jest idealnym miejscem na wycieczki ( split i Dubrownik ) minusem jest brak kuchni w apartamencie ale myślę że da się przeżyć i ....ja bym na twoim miejscu został w Baśce :) to naprawdę urokliwe miejsce
Pozdrawiam
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.07.2018 08:57

W Baska Voda na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego do jedzenia bo jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o plaże to najlepiej kierować się na te w kierunku Promajny. Są o wiele szersze od tych w centrum i ładniejsze i dla dwóch osób miejsce się znajdzie. Atutem BV są przepiękne trasy spacerowe. Z jednej strony do Promajny właśnie a z drugiej do Breli i cudowne widoki. Góry z jednej strony a z drugiej lazur morza i te cudownie pochylające się w jego stronę drzewa. W centrum deptak przy którym rosną okazałe palmy. Byliśmy tam cztery razy i za tydzień jedziemy piąty raz i jeszcze się nam nie znudziło.
Ascet
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ascet » 06.07.2018 08:51

A ja mam takie pytanie. Mamy namiar na nocleg dla 6 osob na adresie Zagradina 3. Czy ktos kojarzy jak daleko jest to od plazy bo co innego widac na zdjeciach a co innego z google maps. Znam baske bo byliśmy tam 3 razy ale ten adres nic mi nie mowi. Ktos pomoze?
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 06.07.2018 23:38

Ascet napisał(a):A ja mam takie pytanie. Mamy namiar na nocleg dla 6 osob na adresie Zagradina 3. Czy ktos kojarzy jak daleko jest to od plazy bo co innego widac na zdjeciach a co innego z google maps. Znam baske bo byliśmy tam 3 razy ale ten adres nic mi nie mowi. Ktos pomoze?

Byłam na ul. Zagradina pod nr 28. Nie jest to długa ulica, jadąc ulicą Naputica od strony Breli dość ostry zakręt w prawo w wąską drogę w dół. Z domu piękny widok w dół. Do plaży Podluka dróżką w dół jakieś 150 m, z powrotem pod górkę, ale nie jest źle, my jako osoby sporo po 50-tce dawaliśmy radę (no może z jednym przystankiem na oddech). Na forum jest też relacja forumowicza DeKa, który też był w domu przy Zagradina 28. Mam trochę zdjęć z widokiem "z dołu" na domy przy ul. Zagradina i na tę dróżkę w dół (mogę przesłać na maila). Przede wszystkim mimo gwarnej Baski Vody w tym miejscu jest spokój.
Pozdrawiam, ewa-irena
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2018 10:45

Witam :) jestem aktualnie w Baśce i jeśl ktoś potrzebuje jakiś informacji to chętnie pomogę
Ewelina97
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelina97 » 19.07.2018 15:45

Witam! Czy znajdziemy w ciemno na miejscu jakiś nocleg dla 6 osób? Czy raczej są ogromne tlumy i bedzie ciezko ?
loocas
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) loocas » 19.07.2018 17:59

Wróciliśmy w niedzielę z BV, więc jesteśmy na bieżąco. Powinno się udać, najlepiej zostawić auto na parkingu przy porcie i szukać pieszo. Dużo osób z karteczkami oferujących apartamenty jest przy ul. Tri Ceste, która dalej przechodzi w ul. Kačića Miošića.
Ewelina97
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelina97 » 19.07.2018 18:21

Dziękuję za podpowiedź. Jak wrażenia po wyjeździe ? Czy polecasz jakieś szczegolnie urokliwe miejsca lub retauracje :D ? Oprocz mieszkania troche martwią nas prognozy pogody.
samcro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) samcro » 19.07.2018 19:24

cześć,
w sobotę wybieram się na 10 dni do baski, stad moje pytania:
- czy można zarezerwować rano kocem miejsce na plaży? (na kamerkach widzę rozkładających leżaki, chyba na wynajem)
- czy opłaca się wybrać do BiH na duże zakupy oraz tankowanie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 08:21

Nie obraz się ale rezerwowanie miejsca kocem na plaży to bractwo i 'januszowanie' leżak kosztuje 40 kun a parasol 20 to chyba nie majątek a jeśli chcesz poleżeć na ręczniki to po prostu poszukaj wolnego miejsca ( znajdziesz je nawet idąc na plażę o 11 )
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015
Baška Voda - pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 20.07.2018 13:46

Witajcie,

We wrześniu wybieramy się do Baška Voda. Będzie to nasz drugi wypad do Chorwacji, pierwszy na Riwierę Makarską. W związku z tym mam kilka pytań do osób, które miały okazję odwiedzić już to miejsce. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, nawet jeśli ktoś zna odpowiedź tylko na jedno pytanie. Myślę, że w przyszłości skorzysta na tym sporo osób.

1) Jedziemy z Wrocławia. Przeglądałem to forum oraz listy dyskusyjne na kilku innych portalach i w większości przeważają polecenia trasy przez Międzylesie i Ołomuniec. Są to jednak stare wpisy, 5-letnie i starsze. Nawigacja prowadzi mnie przez A4 na Śląsk i potem A1 na Ostrawę. Jak lepiej? Nie ukrywam, że mógłbym nawet nadłożyć 100km, jeśli trasa miałaby być przyjemniejsza i porównywalna czasowo.

2) Gdzie można dobrze zjeść w Baška Voda?

3) Na która plażę najlepiej się kierować, by uniknąć tłumów?

4) Czy w samej Baška Voda jest coś wartego koniecznego zobaczenia, a niekoniecznie popularnego turystycznie?

5) Biegam amatorsko. Warto brać ze sobą buty do biegania, czy w tym rejonie raczej mogę zapomnieć o jakiejś sensownej pętli 10 kilometrowej?

6) Czy do Breli można przejść wzdłuż wybrzeża spacerkiem?

7) Bardzo lubimy chodzić po górach. Czy w tym rejonie jest jakaś góra oprócz Sveti Jure, na którą warto wejść i nie będzie bardzo trudna technicznie, a widokowo będzie bardzo porównywalnie? Sveti Jure wydaje mi się jednak zbyt długą wyprawą pieszo (szacun dla kilku osób z tego forum, które tego dokonały)

8 ) Gdybyśmy chcieli wjechać samochodem na Sveti Jure, to czy musimy się udać najpierw do Makarskiej, czy z Baška Voda jest jakaś droga? Czy za bilet można płacić kartą?

9) Czy opłaca się jechać do Makarskiej na jakąś imprezę, czy w Baška Voda jest równie atrakcyjnie pod tym względem?

10) Czy warto wybrać się do Mostaru? Jeśli tak, ile orientacyjnie potrzeba na zwiedzenie najważniejszych miejsc w tym mieście.

11) Nastawiać się na ciekawe widoki przy snorkelingu? Jeśli nie w Baska Voda, to gdzie w okolicy?

Gdyby mi się przypomniały jeszcze jakieś pytania, to będę pisał w odpowiedziach :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone