Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 11.10.2016 13:06

kasia.2377 napisał(a):a co do Baśki to nas jakoś specjalnie nie urzekła, na pewno nie chciałabym się tam zatrzymać na dłużej niż jeden dzień. Ale każdy lubi co innego :)


mnie tez nie powaliła na kolana ale jest dość przyjemnie
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 11.10.2016 14:45

kibic hr napisał(a):Witam. Wspomniana ulica jest jednokierunkowa-wjazd na górze od ulicy Miosicia a wyjazd na głównej ulicy przy której są bary,restauracje,lodziarnie,sklepiki,kantory,bank itp. Przy tej ulicy jest też Konzum-na górze są Tommy i Studenac-to 3 największe sklepy w BV. Uliczka położona jest w samym centrum i wszędzie można spokojnie dojść spacerkiem. Prowadzi pod górkę ale nie są to jakieś stromizmy-nie ma schodów tylko schodzi się ulicą. Najbliżej jest do plaży Nikolina-ale to najbardziej oblegana plaża bo jest najdogodniejsza dla dzieci i położona w samym centrum. Ja polecałbym kierować się w lewo w stronę Promajny-plaże są tam znacznie szersze.

Witam, dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze ciekawą ofertę z ulicy Tri ceste 2, orientujesz się może coś w temacie polożenia ?, pisze że jest 300 m do plaży , a patrząc na mapke to widzę że kawałek jest ... Może to jakieś złudzenie :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 11.10.2016 15:33

Z ulicy Triceste bliżej jest do plaży znacznie szerszej i ładniejszej niż ta w centrum. Można dojść ulicą prowadzącą w stronę hoteli-ludzik ze street view tam nie dociera-lub ulicą Radicia-tu sobie można już zrobić spacerek. Z tej ulicy blisko do marketów Tommy i Studenac i do piekarni Palma. Pod Tommy jest bankomat Euronetu z menu w języku polskim.Kłopot może być jeśli apartament jest przy samej ulicy-jest to wjazd i wyjazd z miasta w kierunku na Makarską a więc i ruch i hałas mogą przeszkadzać. Radzę też popytać o miejsca parkingowe w obu miejscówkach-jaki dostęp bo różnie tam też z tym bywa. Na pewno z tej pierwszej ulicy jest bliżej do centrum.
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 11.10.2016 20:40

Dziękuje ponownie za wyczerpującą wypowiedź :) . Myślę że ten drugi adres który podałem będzie odpowiedni :), dowiem się szczegółów i będę rezerwował :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 11.10.2016 22:07

Ja już 3 razy byłem w Baskiej Vodzie i w przyszłym roku wybieram się ponownie-bardzo się nam tam podoba pomimo tłoku w sezonie. Na street view jest jeszcze market Kerum-teraz to jest Tommy-po drugiej stronie jest Studenac,który od niedawna funkcjonuje. Na plażę najbliżej będzie zejść ulicą prowadzącą w kierunku hoteli-za Tommy w lewo.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 12.10.2016 09:01

Ja też polecam BV. Owszem, w sezonie to taki kurort, ale jestem w stanie przeżyć niedogodności. Byłem w tym roku pierwszy raz ale poważnie zastanawiam się nad powrotem w przyszłym roku.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 12.10.2016 09:51

W tej miejscowości jak i np w Vodicach zawsze jest Sajgon :D . Ludź na ludziu ludziem pogania. Plaże bardziej przypominaja kąpieliska miejskie z tą różnica , ze dno jest inne i nie ma kamieni.
ktos kto tam jedzie i lubi spokój lub w miare spokój powinien omijać te miejcowości szerokim łukiem.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 12.10.2016 13:01

W Baskiej Vodzie plaże ciągną się w jedną stronę do Promajny a w drugą do Breli-najbardziej oblegane są te w centrum. Te miejscowości są przygotowane na taką ilość turystów-barów,lodziarni,restauracji,sklepów,stoisk z pamiątkami z owocami,kantorów,piekarni jest tam od groma. Spokojnie da się tam przeżyć a jestem pewny,że osoby wolące mniejsze i spokojniejsze miejscowości świadomie tam się nie wybierają. Oba kurorty już od dawna cieszą się dużą popularnością i nie jest to żadna tajemnica.
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 12.10.2016 18:39

Byłem 3 lata temu w Tribunji, a do Vodic chodziliśmy sobie wzdłuż plaży, fakt, tłok tam był, ale ogólnie podobało się nam.
micham
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 21.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) micham » 13.10.2016 20:23

mi w BV też się bardzo podobało, mimo tego, że były tłumy. W ciągu dnia krótko leżeliśmy na plaży, bo była niezła patelnia, za to późnym popołudniem, kiedy już było o wiele mniej ludzi i trochę chłodniej, nie chciałam stamtąd wychodzić :) Albo te spacery promenadą, mmmm :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 18.10.2016 18:40

Baska Voda jest fajnym miejscem, szczególnie dla rodzin z dziećmi
Zgodzę się z przedmowcami ze trochę denerwujące jest masa płatnych lezakow. Nie każdy ma ochotę płacić dziennie 70 kun za parasol i 2 leżaki. Ale jadąc na Riviere Makarska trzeba być przygotowanym na wydatki
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.10.2016 23:03

W Baska Voda dużo luźniejsze a przede wszystkim znacznie szersze są plaże położone w kierunku Promajny. Są świetnie położone bo za plecami nie ma drogi czy chodnika a trasa spacerowa przebiega w górze na skarpie.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.10.2016 14:36

My znaleźliśmy fajne miejsce w okolicach baru Borik na plaży. Wynajmowaliśmy sobie jeden leżak pod drzewami w cieniu (czyli bez parasola), a przed nim w słońcu rozkładaliśmy koc/karimaty. Można na zmianę leżeć w cieniu i słońcu. Plaża też jest tam już szersza niż w samym centrum, zaraz za cyplem zaczyna się plaża w kierunku Promajna o której mówił mój poprzednik. Nie ma tam już jednak żadnej "infrastruktury" typu baru na plaży, toalety itp. O ile oczywiście ktoś tego potrzebuje, bo wiadomo że każdy woli co innego.
asik00
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 30.01.2017
Wyjazd do baśka Voda w czerwcu 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik00 » 30.01.2017 20:16

Witam.
Na forum jestem nowa.Wybieram się z mężem i synem 15 lat do Bśka Voda w terminie 16.06-30.06.2017
Czy ktoś wybiera się w tym terminie ?
Razem byłoby razniej jechać tyle kilometrów.

Jeśli ktoś już był w Baśka Voda proszę o opinie jakie są ceny,czy w czerwcu tłoczno na plaży,czy jest może gdzieś w okolicy plaża piaszczysta,czy są jakieś dyskoteki,jakie polecacie restauracje,co można zwiedzić w okolicy.????

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyjazd do baśka Voda w czerwcu 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2017 21:40

asik00 napisał(a):Witam.
Na forum jestem nowa.Wybieram się z mężem i synem 15 lat do Bśka Voda w terminie 16.06-30.06.2017
Czy ktoś wybiera się w tym terminie ?
Razem byłoby razniej jechać tyle kilometrów.

Witam.
Proszę poczytać ten wątek.

Na forum jest
kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2017-t51454.html
oraz
forumowy-auto-stop-f21.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone