Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 05.08.2015 16:23

jarod napisał(a):
RONINEK napisał(a):Wyslane zapyganie do wszystkich ze strony Baskavoda. W sumie kilkadziesiąt. :D

Napisz proszę jaki był odzew i ewentualnie co wybrałeś.


Jak na razie kilka e-maili z rana typu : "przykro nam, nic nie mamy w tym terminie" itd itd. i kilka wiadomości że mają, ale koniec sierpnia lub wrzesień. Takie same wiadomości z dwóch agencji z BV do których napisałem.
Tylko jedna wiadomość wzbudzająca nadzieję, jakiś pan podał mi dwa numery telefonu, że być może tam coś mają.. tylko nie wiem czy zdołam się dogadać przez telefon.. :D
Wygląda na to, że faktycznie Baska Voda mocno oblężona w sierpniu.. 8O :cry:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2522
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.08.2015 08:17

Nie ma co się dziwić. Podobno dzikie tłumy walą z PL na Cro - w końcu do Afryki nie pojadą, Turcja też jest pod znakiem "?" - zostaje Bułgaria i Chorwacja.
A poza tym generalnie sierpień jest mocno obłożony.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 07.08.2015 20:15

RONINEK napisał(a):
jarod napisał(a):
RONINEK napisał(a):Wyslane zapyganie do wszystkich ze strony Baskavoda. W sumie kilkadziesiąt. :D

Napisz proszę jaki był odzew i ewentualnie co wybrałeś.


Jak na razie kilka e-maili z rana typu : "przykro nam, nic nie mamy w tym terminie" itd itd. i kilka wiadomości że mają, ale koniec sierpnia lub wrzesień. Takie same wiadomości z dwóch agencji z BV do których napisałem.
Tylko jedna wiadomość wzbudzająca nadzieję, jakiś pan podał mi dwa numery telefonu, że być może tam coś mają.. tylko nie wiem czy zdołam się dogadać przez telefon.. :D
Wygląda na to, że faktycznie Baska Voda mocno oblężona w sierpniu.. 8O :cry:



Więc tak, wysłałem przez dwa dni w sumie około 50-70 zapytań o mieszkanie z różnych stron rezerwacyjnych.
Przyszło jakieś 20 odpowiedzi i tu UWAGA ! : część odpowiedzi wylądowała w folderze SPAM ! Dobrze że zauważyłem :lol:
Praktycznie wszystkie odpowiedzi to: przykro nam, nie mamy nic w tym terminie itd..
2 oferty wolnego apartamentu były ok, ale cena była dla mnie zaporowa; 80-100 euro za dobę za mały pokoik z aneksem kuchennym i łazienką na obrzeżach BV..
I tylko jedna przyzwoita oferta; praktycznie centrum BV, bardzo ładny duży pokój z przedpokojem i co ważne z ogromnym tarasem z widokiem na.. wiadomo co :D 70 metrów do plaży.
Cena 60 euro , po krótkiej mailowej negocjacji stanęło na 57 euro za dobę (2+1 " nie mały pies) w cenie internet ,klima ,parking. Wysłałem zaliczkę i rezerwacja "zaklepana" 8)
Z moich obserwacji wynika, że BV jest oblężona bardziej niż zwykle, a dodatkowym moim "problemem" był psiak. Ale sumując, wystarczyło 2 dni intensywnego szukania i bardzo fajny apartament w dobrej cenie czeka .
Już za kilka dni 9 dni w BV , a potem przeprowadzka na kolejne 5-7 dni na półwysep. :mrgreen:

Pozdrawiam :papa:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 07.08.2015 22:47

Baśka jest piękna..zobaczysz....
Życzę super urlopu.:-)
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 08.08.2015 03:22

karin74 napisał(a):Baśka jest piękna..zobaczysz....
Życzę super urlopu.:-)


Karin74, wiem że BV jest piękna :D Byłem tam 6 lat temu z moją lepszą połową 8)
Ale wtedy byliśmy w ciemno i kwatera sama nas znalazła w 5 minutach po wyjściu z samochodu :lol:
Teraz jedziemy pokazać 6 letniemu brzdącowi to piękne miasteczko :wink:

p.s. nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :mrgreen:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 08.08.2015 08:09

Myśmy tez juz byli w Basce 3 lata temu, w ciemno i nie bylo problemu z kwaterą. Ale teraz to juz wolę z rezerwacją. Luzik. Wszystko sprawdzam wczesniej, opinie
lokalizacje. I jadę spokojnie...
Na koncu Baski w strone Promajny, jest super bar w ktorym mozna kupic hamburgera z kalmarami albo krewetkami....rewelka. mimo ze nie jestem fanką fast fodow to polecam. I do tego tanie piwko za 13 kun
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.08.2015 09:02

W 2009 byliśmy w Breli i porównując kiedyś i dziś to nie ma bata żebym pojechał tam w ciemno od 15.07-30.08,jeśli na siedemdziesiąt zapytań dwa były pozytywne,to chyba tylko samobójca by tam jechał w ciemno :D
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 08.08.2015 09:12

Z napisał(a):W 2009 byliśmy w Breli i porównując kiedyś i dziś to nie ma bata żebym pojechał tam w ciemno od 15.07-30.08,jeśli na siedemdziesiąt zapytań dwa były pozytywne,to chyba tylko samobójca by tam jechał w ciemno :D


Masz trochę racji, ale wydaje mi się że nie do końca :D
Na pewno jest o wiele więcej ludzi niż zawsze, ale biorę też poprawkę na to, że nie wszyscy jednak tam mają internet i nie wszyscy reklamują się w sieci. Podejrzewam że jakieś 25 % właściciela nie korzysta jeszcze z neta i szukają klientów tradycyjnymi drogami :D
Gdyby nie to, że jadę z dzieciakiem i psem to bez oporów pojechał bym jednak w ciemno. 8)
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 08.08.2015 09:28

karin74 napisał(a):Myśmy tez juz byli w Basce 3 lata temu, w ciemno i nie bylo problemu z kwaterą. Ale teraz to juz wolę z rezerwacją. Luzik. Wszystko sprawdzam wczesniej, opinie
lokalizacje. I jadę spokojnie...
Na koncu Baski w strone Promajny, jest super bar w ktorym mozna kupic hamburgera z kalmarami albo krewetkami....rewelka. mimo ze nie jestem fanką fast fodow to polecam. I do tego tanie piwko za 13 kun


Karin, tak przy okazji jeszcze zapytam: Kojarzysz gdzie w BV jest plaża dla psów ? Pani Ula która tam mieszka napisała mi że :
"promenadą w kierunku Baśko Polje (Makarska) pomiędzy zejściem na plażę Apollo a Oseka- oficjalna plaża dla psów."
Ale nie mogę załapać gdzie to jest..Dalego od centrum, od portu ?
Jeśli możesz napisz śmiało (na priv, lub tutaj) więcej takich informacji jak ta o tym hamburgerze ! :D
Napisz co polecasz a co nie w BV, jakieś przykładowe ceny itd. itd. 8) Zaoszczędzi mi to trochę czasu i niepotrzebnych rozczarowań.
Jeśli byliście z dzieckiem/dziećmi będę bardzo wdzięczny za info jak stołowaliście pocieche/y, tzn, czy obiadki w domu czy gdzieś w terenie, gdzie można zamówić w normalnej cenie obiad dla dziecka it itd.

Pozdrawiam. :papa:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 08.08.2015 10:22

Dojście do tej plaży jest bardzo proste. Stojąc na głównej ulicy-tej za którą jest plaża-kierujemy się w lewo. W pewnym momencie główna droga odbija w lewo-to wyjazdówka z Baski w kierunku na Makarską lub Split a my idziemy prosto ulicą,która jest wyłączona z ruchu samochodów. Dobrym punktem orientacyjnym jest stojący po lewej Tisak a za nim restauracja Matrioszka i obok niej sklepiki z różnościami-taki biały budynek. Trzeba to minąć i cały czas iść prosto-po lewej będą hotele,pizzeria a zejścia na plaże po prawej. Przed którymś jest tabliczka informująca,że mogą tu zażywać kąpieli pieski. Można też dojść plażą ale obojętnie gdzie się na nią zejdzie czy przy porcie czy np. na Podluce -trzeba zawsze kierować się na lewo i szukać oznakowań.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 08.08.2015 10:38

kibic hr napisał(a):Dojście do tej plaży jest bardzo proste. Stojąc na głównej ulicy-tej za którą jest plaża-kierujemy się w lewo. W pewnym momencie główna droga odbija w lewo-to wyjazdówka z Baski w kierunku na Makarską lub Split a my idziemy prosto ulicą,która jest wyłączona z ruchu samochodów. Dobrym punktem orientacyjnym jest stojący po lewej Tisak a za nim restauracja Matrioszka i obok niej sklepiki z różnościami-taki biały budynek. Trzeba to minąć i cały czas iść prosto-po lewej będą hotele,pizzeria a zejścia na plaże po prawej. Przed którymś jest tabliczka informująca,że mogą tu zażywać kąpieli pieski. Można też dojść plażą ale obojętnie gdzie się na nią zejdzie czy przy porcie czy np. na Podluce -trzeba zawsze kierować się na lewo i szukać oznakowań.


Dzięki, już zaczynam kojarzyć :lol: My jezdziliśmy z psem jeszcze trochę dalej, tam gdzie są takie większe głazy, gdzie częśto przychodzą naturyści :mrgreen: . Czyli wygląda na to że oficjalna plaża dla psów jest bliżej od centrum. Jaka to będzie odległość od portu ? Od portu spacerkiem czy raczej autem ? Jeśli byłeś z psem to napisz proszę czy na plaży dużo piesków ? Puszczane wolno czy raczej wszystkie krótko trzymane ?

Pozdrawiam. :papa:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 08.08.2015 11:56

Nie nie mam pieska ale Bv znam już bardzo dobrze-przed tygodniem wróciliśmy z drugiego już pod rząd pobytu w tym mieście Do tej plaży nie ma dojazdu od strony centum. Jest jakaś szutrowa droga prowadząca z jadranki-czyli drogi nr 8 -w okolice baru Oseka bo widziałem tam zakurzone samochody ale my tego nie robiliśmy. Ta plaża leży przy przepięknym szlaku spacerowym do Promajny. Radzę zaopatrzyć się w wodę czy inne napoje bo ceny w Chorwacji są jeszcze bardziej słone niż Adriatyk. Przed chwilą wróciłem z marketu i kupiłem winogrona po 4 zł za kliogram-to coś koło 6-7 kun. W Basce najtańszy widziałem po 20. Na Węgrzech gdzie mieliśmy tranzytowy nocleg-Balatonlelle-polecam fajna miejscowość i plaża-za 3 porcje ryby z frytkami i napoje zapłaciliśmy koło 50 zł. Za taki sam zestaw w Chorwacji trzeba dać dwa razy więcej. To największy mankament tego przepięknego kraju.
irreversible
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) irreversible » 09.08.2015 19:33

Hej wszystkim,

Dojechaliśmy wczoraj (sobota) do Baski i powiem, ze jest naprawdę pięknie ale MNOSTWO ludzi. Makarska też pełna turystów ale to jest miejscowość z szerszą promenada więc lud się rozchodzi. Wjeżdżając do Baski widziałam tylko 2 osoby z tabliczkami SOBE ale może dlatego, ze było około godz 18.
Po drodze widzieliśmy 3-4 wielokilometrowe stojące korki w stronę wyjazdu z Cro. Mam nadzieję, ze za tydzień w poniedziałek nie będzie tak źle. Ma ktoś doświadczenie z powrotem w poniedziałki? W tamtym roku wracaliśmy w niedzielę i bylo w miarę ok.

Życzę wszystkim udanego urlopu i uważajcie na drogach. Ruch jest naprawdę duży, a w Wiedniu 3 samochody przed nami był wypadek z udziałem motocyklisty. Facet chyba przeżył ale tej kałuży krwi nigdy nie zapomne:(
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 14.08.2015 00:55

No i wszystko już jasne.. :D
Jesteśmy od godzin przed południowych w B,V.
Po krótkim odespaniu podróży, spacerek po miejscowości z psem, a wieczorkiem promenada, browarek, jakaś obiadokolacja itd ;)
Z kwaterami chyba nie jest tak zle jak myślałem; przy wjezdzie do B.V kilka osób z karteczkami, ale jak spacerowałem z psem pół godzinki po centrum, między domami, to spotkałem jeszcze z 7-9 osób oferujących kwatery. Z ciekawości pytałem o ceny, to od 40 euro (2 osoby) w zwyż. Za sensowny apartament dla 2+1 , 70-200 metrów od plaży, wi-fi, klima , satelita itd trzeba liczyć 55-60 euro za dobę. Co ciekawe, siedzieli z karteczkami o godzinie 16-18, więc kwatery jednak są dostępne i moim zdaniem 2 osoby mogą spokojnie przyjechać w ciemno :D
Jeśli ktoś, coś, jakieś pytania, sugestie, proszę śmiało pisać tutaj lub na priv. :wink:
Kończe, bo mi się karlovacko grzeje.. :mrgreen:

Pozdr. :papa:
jafa78
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 18.12.2014
Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) jafa78 » 28.08.2015 17:02

Witam,
Przebywałam w Baska Voda w drugiej połowie sierpnia 2015, 8 dni, 2+1 (dziecko 6 lat). Gdyby ktoś się zastanawiał nad tą miejscowością i miał pytania to chętnie podzielę się wiedzą. Piszcie pytania na priv: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone