Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrócilam, Montenegro, Cro-Peljesac Orebic. Pytajcie.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004
Wrócilam, Montenegro, Cro-Peljesac Orebic. Pytajcie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 28.07.2005 22:45

Pojechalam do Czarnogóry, a wrócilam do Chorwacji, Orebić. Super kwatera, do tego blisko morza i w dobrej cenie. Na pytania odpowiem, Czarnogórę jaknajgoręcej odradzam. A teraz dobranoc.
Ostatnio edytowano 30.07.2005 17:27 przez iwona_73, łącznie edytowano 1 raz
kone
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kone » 28.07.2005 22:51

Dlaczego odradzasz?
krisso
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisso » 29.07.2005 00:21

No właśnie-dlaczego?Mam zamiar tam wyskoczyć.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 29.07.2005 08:54

ja już wielokrotnie pisałem, że Czarnogóra jest dobra na jednodniowy wypad i szczerze odradzałęm ten region na spędzanie nawet kilku dni urlopu, ale wobec postawy niektórych, co to twierdzą że przesadzam nie będe się wiecej na ten temat wypowiadał. Kto chce niech prześledzi moje posty w tematach o Czarnogórze.
tu jeden z postów http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=778 ... c&start=15
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.07.2005 09:35

Opinie na temat Czarnogóry są różne.
Bardzo proszę o uzasadnienie "odradzania" bo ciekawi mnie ten rejon a w szczególności Boka Kotorska. Rejon, który wpisany jest na listę UNESCO, ma chyba coś do zaoferowania turystom - oczywiście nijak się to ma do warunków bytowych etc, dlatego proszę o więcej szczegółowych informacji w tym temacie.
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 29.07.2005 10:11

ally napisał(a):Opinie na temat Czarnogóry są różne.
Bardzo proszę o uzasadnienie "odradzania" bo ciekawi mnie ten rejon a w szczególności Boka Kotorska. Rejon, który wpisany jest na listę UNESCO, ma chyba coś do zaoferowania turystom - oczywiście nijak się to ma do warunków bytowych etc, dlatego proszę o więcej szczegółowych informacji w tym temacie.


Boka Kotorska - owszem - piękna (przeprawa promem 3,5 Euro samochód). Krajobrazy super od Herceg Novi po Ulcnj. Czarnogórscy celnicy straszni służbiści. Wszystko to zobaczyłam w ciągu 7 godzin na terenie Czarnogóry. Dlaczego odradzam? Kwatery brzydkie, czasem brudne i drogie - powyzej 10Euro od osoby (obejrzeliśmy ich 17). W Sutomore poszliśmy rano nad morze (w nocy wynajęliśmy kwaterę, rano zapłaciliśmy za nocleg i wróciliśmy do Chorwacji), które w żadnym razie nie przypominało morza Chorwackiego. Brudne, zaniedbane plaże, do tego stopnia, że widzieliśmy pływające ekstrementy :?. Być może do zwiedzania Czarnogóra z jej wysokimi górami i stromymi zboczami jest piękna. Do wypoczynku stacjonarnego dla mojej rodziny - nie.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 29.07.2005 10:35

iwona_73 napisał(a):
ally napisał(a):Opinie na temat Czarnogóry są różne.
Bardzo proszę o uzasadnienie "odradzania" bo ciekawi mnie ten rejon a w szczególności Boka Kotorska. Rejon, który wpisany jest na listę UNESCO, ma chyba coś do zaoferowania turystom - oczywiście nijak się to ma do warunków bytowych etc, dlatego proszę o więcej szczegółowych informacji w tym temacie.


Boka Kotorska - owszem - piękna (przeprawa promem 3,5 Euro samochód). Krajobrazy super od Herceg Novi po Ulcnj. Czarnogórscy celnicy straszni służbiści. Wszystko to zobaczyłam w ciągu 7 godzin na terenie Czarnogóry. Dlaczego odradzam? Kwatery brzydkie, czasem brudne i drogie - powyzej 10Euro od osoby (obejrzeliśmy ich 17). W Sutomore poszliśmy rano nad morze (w nocy wynajęliśmy kwaterę, rano zapłaciliśmy za nocleg i wróciliśmy do Chorwacji), które w żadnym razie nie przypominało morza Chorwackiego. Brudne, zaniedbane plaże, do tego stopnia, że widzieliśmy pływające ekstrementy :?. Być może do zwiedzania Czarnogóra z jej wysokimi górami i stromymi zboczami jest piękna. Do wypoczynku stacjonarnego dla mojej rodziny - nie.

Miałem podobne wrażenia, dodam tylko straszny smród rozkładających się śmieci. Pewnie ktośnapisze, że i nad naszym morzem jest brudno, owszem ale miedzy innymi dlatego wole jechać 1500 km.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 30.07.2005 09:31

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź.
Czyli poprostu warto ulokowac się gdzieś za Dubrovnikiem w hR i pojechać do Czarnogóry na wycieczkę.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 30.07.2005 09:56

Dokładnie tak. Jest co zobaczyć ale spędzić tam urlop :roll: . Nie dziękuję. Juz w zeszłym roku pisałem-w pierwszej połowie września wyjazd z okolic Dubrovnika /cisza, spokój,porządek) do Montenegro to mały szok /tłumy, brud i syf/. Prześliczny jest Kotor i Boka Kotorska. Budva byłaby śliczna gdyby nie wszechobecny syf (np. oszczane i osrane mury obronne 8O ) .
W mojej ocenie problemem Czarnogóry jest krókość wybrzeża - z powodów politycznych najliczniejszy naród byłej Jugosławi jeździ nad Adriatyk tylko do Czernogóry. 8 mln Serbów + turyści zagraniczni na kilkudziesieciu kilometrach to musi tak wyglądać. Plaże, co z tego że piaszczyste jak wyglądają jak mrówkowce - człowiek na czlowieku.
Nawet we wrześniu wyglądało to kiepsko nie wyobrażam sobie jak tam jest teraz. Co innego interior tam jest pięknie, cicho i spokojnie no ale po to się jedzie tyle km żeby choć raz dziennie się w tym Jadranie wykąpać :wink: Krotko mówiac mieszkać w HR od Dubrovnika po Molunat a Montenegro zwiedzać bo warto.
PZDR :)
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 31.07.2005 15:49

Witam wszystkich. Również wróciłem z wakacji przedwczoraj , nad czym szczerze ubolewam... Byłem przez tydzień w Czarnogórze i muszę powiedzieć , żę moje odczucia były zgoła inne. Zjechałem prawie cały region od gór po wybrzeże (cała długość czarnogórskiej riviery) i nie mam takiego odczucia jak Wy co do syfu. To znaczy : oczywiście jak sie porówna do Chorwacji to jest faktycznie wrażenie ogólnego zaniedbania , zaśmiecenia itp. Ale wierzcie mi - byłem w zeszłym roku w Bułgarii i nic w Montenegro nie przebije tamtejszego syfu. Czarnogórę i stan warunków sanitarnych można spokojnie porównać do tych panujących na polskim wybrzeżu (byłem tam co prawda 4 lata temu , ale nie sądzę by się coś zmieniło). Dlatego ja osobiście szczerze polecam wszystkim spędzenie jeśli nie całych to przynajmniej połowy wakacji w Czarnogórze. My np. poszukaliśmy sobie takiej kwatery (zarówno w górach jak i nad morzem) gdzie syfu nie było. Można takie znaleźć i standard dorównuje chorwackiemu a ceny o połowę niższe. Płaciliśmy w Montenegro 15EURO ( góry) i 18 EURO (morze) za pokój 3 osobowy z kuchnią i łazienką lub dostępem do niej. Góry tak piękne że Tatry się chowają , a widoki nadmorskie...zresztą co będę pisał to trzeba zobaczyć , poznać Czarnogórców super życzliwych turystom... Ceny w sklepach takie jak w Polsce , nie potrzeba więc zabierać prowiantów. Miałem do czynienia i z celnikami i z policją - wszyscu bardzo uprzejmi , nikt nie był służbistą.
Jedyną niedogodnościa jaka przez ten tydzień rzuciła mi sie w oczy to fakt ogólnego przepełnienia plaż. Zrobiłem nawet zdjęcie Malej Plazy w Ulcinj... Parasol przy parasolu , nie wiem czy ktoś wetknąłby tam igłę. Wszystkie plaże , na których byliśmy , lub które widzieliśmy z plaży były tak przepełnione...no może za wyjątkiem Wielkiej Plazy na granicy Albańskiej.
Nie neguję niczyich odczuć , ale sądzę , żę moi przedmówcy musieli po prostu kiepsko trafić , albo oczekują rzeczywiście czegos więcej niż obecna Czarnogóra może dać wczasowiczom. Ale moi drodzy : nic straconego. Kraj ten rozwija się bardzo dynamicznie. Część tego "syfu" o którym tyle tu się pisze wynika po prostu z rozgrzebanych budów , remontów i modernizacji obiektów i dróg. Myslę że za kilka lat nie będzie żadnej różnicy pomiędzy Chorwacją i Czarnogórą. Dlatego niech ci , którym się nie podobało sprubują za jakiś czas.

pozdrawiam , Jacek
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 31.07.2005 16:10

Jacol8, nie mówię, że nie masz racji, my również mamy zamiar wrócic do Czarnogóry za kilka lat, ale teraz do wypoczynku stacjonarnego wolę 100x Chorwację. Mnie przeraził brud, niemiły zapach i brzydkie, w większosci niezagospodarowane plaże. Nie po to jechałam po drodze(na Sarajewo), konczącej sie z powodu oberwanej półki skalnej, po wybitej na prędce wśród skał trudno, to nazwać jakimkolwiek okresleniem, sciezce. Może krowy, pałętejące się tuż za zakrętem drogi krajowej to cos fajnego, ale nie dla mnie, jednak wolę Chorwację.
Ostatnio edytowano 01.08.2005 18:43 przez iwona_73, łącznie edytowano 1 raz
hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 31.07.2005 16:18

Jak najbardziej Jacek ma rację. Ja wróciłem dzisiaj rano. Byłem tydzień w Czarnogórze i tydzień w Chorwacji.
Jestem oczarowany Czarnogórą i brud taki jak u nas!!
Mieszkaliśmy za Ulcnijem 7 km, do plaży Copacabana 15 min spacerkiem, kwatery po 6 euro !! Czasami zdarzy się że coś pływa w morzu ale i takie cuda widziałem w Chorwacji np na Korculi.
Zwiedzanie Czarnogóry zajmuje troszkę czasu, jeżeli oczywiście chcemy zobaczyć ciekawe miejsca np. Kotor, Lovcen, Monastyr Ostrog czy Jezioro Szkoderskie. Uwaga 270 km jechaliśmy 11 godz. a tylko przez 3 zwiedzaliśmy, ale za to jakie widoki!!! Wszędzie gdzie zajechaliśmy ludzie bardzo uprzejmi życzliwi i chętni do pomocy. Ja jestem zafascynowany i w przyszłym roku powtórka z rozrywki. Mamy w planie spływ Tarą i góry Durmitroru.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
pozdrawiam
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 31.07.2005 16:20

iwona_73 napisał(a):Może krowy, pałętejące się tuż za zakrętem drogi krajowej to cos fajnego, ale nie dla mnie, jednak wolę Chorwację.


Ha ha ha to zupełnie tak jak w Rumunii - na drodze korek bo się jakimś dwóm krowom spodobało postać chwilkę na szosie :-)
W Czarnogórze do krów dołączały kozy i owce :lol:

Iwonka , ale za to mamy co wspominać , no nie ?

Ja też uważam , że Chorwacja jest bardziej cacy , ale nadal twierdzę , że w tej Czarnogórze nie jest znowu aż tak najgorzej , wystarczy trochę dystansu , może poczucia humoru... No i ceny są znacznie niższe.

pozdrawiam
hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 31.07.2005 16:50

jacol8 napisał(a):
iwona_73 napisał(a):Może krowy, pałętejące się tuż za zakrętem drogi krajowej to cos fajnego, ale nie dla mnie, jednak wolę Chorwację.


Ha ha ha to zupełnie tak jak w Rumunii - na drodze korek bo się jakimś dwóm krowom spodobało postać chwilkę na szosie :-)
W Czarnogórze do krów dołączały kozy i owce :lol:

Iwonka , ale za to mamy co wspominać , no nie ?

Ja też uważam , że Chorwacja jest bardziej cacy , ale nadal twierdzę , że w tej Czarnogórze nie jest znowu aż tak najgorzej , wystarczy trochę dystansu , może poczucia humoru... No i ceny są znacznie niższe.

pozdrawiam

A ja spotkałem jeszcze osły, muły i konie to dopiero frajda. Ale chętnie ustępowały drogi samochodom. Ja w taki sposób wypoczywam.
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 31.07.2005 17:40

Jacol, w sumie masz rację. Jest co wspominać, czym błysnąc wśród znajomych, a jakie zdjęcia :lol: Może dlatego ,że do Czarnogóry(Sutomore) dojechaliśmy ok 23, i nastroje po tych krowach, kozach i Bóg jeden wie po czym jeszcze tak się nam pogorszyły. Musze jeszcze jakiś czas odreagować , aby byc obiektywną. Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wrócilam, Montenegro, Cro-Peljesac Orebic. Pytajcie.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone