Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrócilam, Montenegro, Cro-Peljesac Orebic. Pytajcie.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 31.07.2005 17:53

Hej , Iwona , a może wymienimy mailowo co bardziej ekstremalne zdjęcia ? Mam kilka takich "do pochwalenia się". Mój mail to : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Jeśli nie masz nic przeciwko to wyslij mi fotkę jakieś krowy (he he he ) a ja Ci cos tam odeślę. Pośmiejemy się...Bądź co bądź byliśmy tam w jednym terminie , prawie sie spotkaliśmy :-)


Jacek
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 31.07.2005 18:17

Spędziłem ze swoją rodziną 3 razy wakacje w Chorwacji i 2 razy w Czarnogórze i uwieżcie mi, że oprócz cen ( w Czarnogóerze 50% taniej) nie widziałem większych różnic. Posiadam zdjęcia kwater w Boasici za które płaciłem 3 E !! od osoby w sierpniu, przez drzwi balkonowe wychodziłem na plażę, klimatyzacja, nowy aneks kuchenny, dwie łazienki i ubikacje itd. itd.
Niepiszcie więc, że syf bo naprawdę tak nie jest wszędzie. Mogę każdemu polecić wypoczynek w Czarnogórze, ludzie są przemili i w moim wypadku właściciel chodził po miasteczku i przechwalał się,że u niego mieszkają Polacy. Mało jest takich miejsc na świecie.
Aga poszukujaca
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga poszukujaca » 01.08.2005 08:36

Hej Ja w niedziele zaczynam podroz:) Chorwacja i Czarnogora. Jade w ciemo. Hobi - powiedz mi cos tych Twoich kwaterach:) W Chorwacji kwater również poszukuje:) bede wdzieczna:) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.08.2005 10:37

Nie wiem jak jest w Czarnogórze ale moim numerem 1 co do okropnego brudu jest Grecja.
Polska w porównaniu do tego popularnego kraju turystycznych wyjazdów jest zadbana do granic możliwości!!! Pod tym względem Grecy mogą się od nas wiele nauczyć!

Z uwagi na tak odmienne wrażenia z pobytu w czarnogórze, nie pozostaje nic innego jak sprawdzić osobiście :mrgreen:
Jedno pytanie -> czy nadal wjeżdżajac do Czarnogóry płacici się jakieś pieniążki (coś w rodzaju dosć drogiej wizy wjazdowej)?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 01.08.2005 10:44

Nie nic się nie płaci musisz mieć tylko ZK o która pan pogranicznik nie omieszka się na wstępie upomnieć w nadziei ze nie masz :twisted:
PZDR :)
hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 01.08.2005 11:20

Aga poszukujaca napisał(a):Hej Ja w niedziele zaczynam podroz:) Chorwacja i Czarnogora. Jade w ciemo. Hobi - powiedz mi cos tych Twoich kwaterach:) W Chorwacji kwater również poszukuje:) bede wdzieczna:) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Ja wszystko rezerwowałem wcześniej przez internet z racji tego, ze mam małe dziecko i nie mogłem sobie pozwolić na "tułanie" się od kwatery do kwatery i sprawdzanie warunków. W Czarnogórze stoją tak jak u nas przy drodze z tabliczkami "sobe", trzeba iść sprawdzić warunki i targować cenę. Cena są różne od 5 do 15 E.
W Chorwacji natomiast może być gorzej bo to środek sezonu. To wszystko zależy w które miejsca jedziesz i ile masz kasy na kwatery.
Pozdrawiam
Hubi
Aga poszukujaca
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga poszukujaca » 01.08.2005 12:32

Dzieki Hubi
Bylam w zeszlym roku w Czarnogorze i mieszkalam przy Copacabanie - tez rezerwowalam przez internet - 6 Euro ale niestety w tym roku maja juz zajete wiec jade w ciemno. NIe chce w Ulciniji.
Zdaje sobie sprawe ze Chorwacja jest droższa, ale nie bede szukac drogich noclegow - 10-15 euro:)
pklimas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pklimas » 01.08.2005 12:48

Wydaje mi sie ze ta dyskusje mozna podsumowac w ten sposob jak to powiedzial mi kiedys jakis Czarnogorzec:
"Kazdy w Czarnogorze zobaczy to co chce zobaczyc.
Kto chce zobaczyc syf to go zobaczy.
Kto chce zobaczyc piekne widoki tez je zobaczy".

W niektorych miejscach faktycznie jest bardzo brudno i to znacznie gorzej niz w Polsce czy Bulgarii. Zamiast ulicznych koszy po prostu lezace na chodnikach sterty zgnitych pomidorow wymieszane z tektura i plastikowymi butelkami. Mozna jednak starac sie to ignorowac
a rozkoszowac sie pieknymi gorami, dolinami i kanionami w glebii kraju.

Dla mnie ten syf jest elementem lokalnego kolorytu i mi on nie
przeszkadza, jednak osoby inaczej to odbierajace moga czasami czuc nawet obrzydzenie. Oczywiscie "syf" nie jest wszedzie - na sprzatanych plazach jest calkiem milo lecz spacer brzegiem morza w poszukiwaniu muszelek niekoniecznie musi nalezec do przyjemnych.

PiotR
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2007 19:47

Zbyszek_mat napisał(a):Spędziłem ze swoją rodziną 3 razy wakacje w Chorwacji i 2 razy w Czarnogórze i uwieżcie mi, że oprócz cen ( w Czarnogóerze 50% taniej) nie widziałem większych różnic. Posiadam zdjęcia kwater w Boasici za które płaciłem 3 E !! od osoby w sierpniu, przez drzwi balkonowe wychodziłem na plażę, klimatyzacja, nowy aneks kuchenny, dwie łazienki i ubikacje itd. itd.Niepiszcie więc, że syf bo naprawdę tak nie jest wszędzie. Mogę każdemu polecić wypoczynek w Czarnogórze, ludzie są przemili i w moim wypadku właściciel chodził po miasteczku i przechwalał się,że u niego mieszkają Polacy. Mało jest takich miejsc na świecie.


A masz jeszcze namiar na tą kwaterę?
Pozdrawiam

FUX
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 17.08.2013 14:48

Ja też poprosze o ten namiar
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2013 15:32

Zobacz na datę postu Zbyszka :oczko_usmiech:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 17.08.2013 15:40

Widziałem wczesniej. Liczę jednak, że się w końcu przebudzi.
Jesli nie on to ktoś inny.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2013 12:33

Zbyszek_mat - ostatnia wizyta: czwartek, 7 września 2006, 21:48
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wrócilam, Montenegro, Cro-Peljesac Orebic. Pytajcie. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone