Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 06.09.2017 11:31

Czy ktoś kupował może wejściówkę przez internet? Taka opcja może chyba rzeczywiście ułatwić wyprawę do NPKrka.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 20.10.2017 16:25

Hejka;) może mi ktoś tu coś odpowie bo szczerze to nie mam czasu na czytanie...( czekam na zimę wtedy będzie czas:) ) wybieram się w czerwcu do Makarski...chcę odwiedzić PNKrka - ile czasu zajmuje zwiedzenie Parku- chodzi mi o czas podróży pieszej...nie żadne płynięcie statkiem itp. Patrząc na mapę parku to wybrałabym żółty szlak z Lozovac do wodospadu Skradinski buk a następnie różowym szlakiem do Roski slap. powrót pomarańczowym do Lozovac. ????
Czy w okresie czerwcowym tłumy tam są takie same jak w sezonie lipiec-sierpień??
dobat
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dobat » 12.06.2018 22:06

Hej. Jestem pierwszy raz w Chorwacji w tucepi,gospodyni poleciła nam Sibenik i wodospady do zobaczenia ale na stronie parku jest takie info'the walking trail over the Necklaces at Roski slap waterfall is closed.' Warto jechać czy to główna atrakcja i nie warto?jak nie to co polecacie w zamian? Będę wdzięczna za wszystkie odp
Krismel
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 12.06.2018 22:39

Główna atrakcja to Skradinski Buk. Ja w KRK byłem z dziećmi i już nie brałem pod uwagę Roski slap. Skradin, statkiem do Skradinski Buk, kilka godzin spokojnego zwiedzania, jakaś kawa lody po drodze i mi starczyło. Plitwice ładniejsze ale w Krk mniej chodzenia i jest na co popatrzeć.
dobat
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dobat » 12.06.2018 22:50

Ok dziekuje za szybka odp. Ja tez bede z dziecmi 5 o 2 lata wiec sie chyba wybiore tym bardziej ze nie wiem czy plitvice uda nam się zobaczyć. pozdrawiam
kornelia_madeksza
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.06.2018
CHORWACJA Z PSEM 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kornelia_madeksza » 16.06.2018 12:55

WODOSPADY KRKA
Już w piątek ruszamy na wyczekane wakacje do Chorwacji. Jedziemy z psem planujemy również coś pozwiedzać i tu pytanie czy wodospady Krka można zwiedzać z psem?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: CHORWACJA Z PSEM 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 16.06.2018 13:03

Adam_rzeszow
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 25.06.2018 15:17

Witam
Koło 18 lipca tego roku zamierzam wybrać się po raz kolejny na wypoczynek do pięknej Chorwacji, i po raz pierwszy chcę zwiedzić jeziora KRKA. W ubiegłym roku zwiedziłem Plitwickie Jeziora pod koniec czerwca i było bardzo fajnie, tłoku nie było.

A wracając do tematu KRKA, przeczytałem wszystkie 23 strony, i albo ja nie umiem czytać albo za dużo wiedzy przyswoiłem i zrobiło mi papkę z mózgu. Jeśli możecie to mi pomóżcie.

Planuje zaparkować w SKRADIN (koszt parkingu około 50 KN) następnie przepłynięcie statkiem do Skardinski Buk wysiadka i oglądanie wodospadów oraz kapanie pod wodospadami a następnie powrót do SKARDIN. Z taryfikatora na 2018r wynika że koszt tej wycieczki wynosi dla osoby dorosłej około 200 KN.

A teraz jeśli chciałbym kontynuować wycieczkę statkiem i dalej popłynąć z Skardinski Buk i płynąć dalej do VISOWAC i dalej do ROSKI SLAP to czy dobrze rozumiem że muszę dopłacić kolejne 130KN za cały ten odcinek.

Jak to ponadto będzie wyglądać w Skardinski Buk wsiadam o której chcę godzinie na łódkę do ROSKI SLAP przez VISOWAC. W VISOWAC mam na zwiedzanie 30minut następnie wracam na pokład i tym samym statkiem dopływamy do ROSKI SLAP i tam mamy 90minut a następnie z ROSKI SLAP dalej tym samym statkiem wracamy bez postojów do Skardinski Buk, a następnie już innym statkiem wracam do KRADIN. Może od razu przy zakupie biletu mam powiedzieć że chcę do ROSKI SLAP. Jak coś sknociłem to mnie poprawcie i napiszcie jak to wygląda ile to wszystko będzie kosztować i trwać w godzinach. To że mam się pojawić pod budką z biletami co najmniej 0 7:30 to już wyczytałem. Z góry dzięki za odpowiedz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2018 15:40

Adam_rzeszow napisał(a):Planuje zaparkować w SKRADIN (koszt parkingu około 50 KN) następnie przepłynięcie statkiem do Skardinski Buk wysiadka i oglądanie wodospadów oraz kapanie pod wodospadami a następnie powrót do SKARDIN. Z taryfikatora na 2018r wynika że koszt tej wycieczki wynosi dla osoby dorosłej około 200 KN.
TAK

Adam_rzeszow napisał(a):A teraz jeśli chciałbym kontynuować wycieczkę statkiem i dalej popłynąć z Skardinski Buk i płynąć dalej do VISOWAC i dalej do ROSKI SLAP to czy dobrze rozumiem że muszę dopłacić kolejne 130KN za cały ten odcinek.
TAK

Na ost. pytanie nie znam odpowiedzi.
croar
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) croar » 21.07.2018 10:40

Adam_rzeszow napisał(a):Witam
Koło 18 lipca tego roku zamierzam wybrać się po raz kolejny na wypoczynek do pięknej Chorwacji, i po raz pierwszy chcę zwiedzić jeziora KRKA. W ubiegłym roku zwiedziłem Plitwickie Jeziora pod koniec czerwca i było bardzo fajnie, tłoku nie było.

A wracając do tematu KRKA, przeczytałem wszystkie 23 strony, i albo ja nie umiem czytać albo za dużo wiedzy przyswoiłem i zrobiło mi papkę z mózgu. Jeśli możecie to mi pomóżcie.

Planuje zaparkować w SKRADIN (koszt parkingu około 50 KN) następnie przepłynięcie statkiem do Skardinski Buk wysiadka i oglądanie wodospadów oraz kapanie pod wodospadami a następnie powrót do SKARDIN. Z taryfikatora na 2018r wynika że koszt tej wycieczki wynosi dla osoby dorosłej około 200 KN.

A teraz jeśli chciałbym kontynuować wycieczkę statkiem i dalej popłynąć z Skardinski Buk i płynąć dalej do VISOWAC i dalej do ROSKI SLAP to czy dobrze rozumiem że muszę dopłacić kolejne 130KN za cały ten odcinek.

Jak to ponadto będzie wyglądać w Skardinski Buk wsiadam o której chcę godzinie na łódkę do ROSKI SLAP przez VISOWAC. W VISOWAC mam na zwiedzanie 30minut następnie wracam na pokład i tym samym statkiem dopływamy do ROSKI SLAP i tam mamy 90minut a następnie z ROSKI SLAP dalej tym samym statkiem wracamy bez postojów do Skardinski Buk, a następnie już innym statkiem wracam do KRADIN. Może od razu przy zakupie biletu mam powiedzieć że chcę do ROSKI SLAP. Jak coś sknociłem to mnie poprawcie i napiszcie jak to wygląda ile to wszystko będzie kosztować i trwać w godzinach. To że mam się pojawić pod budką z biletami co najmniej 0 7:30 to już wyczytałem. Z góry dzięki za odpowiedz.


Witam wszystkich.
Kolego @Adam_rzeszow, byłeś już? Jak tak to opisz w paru zdaniach skąd wystartowałeś, jak, co i po ile po drodze, gdzie zakończyłeś.
Z góry dziękuję.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 05.08.2018 09:52

Byłem w ostatni piątek i dla mnie mizeria. Może moja wrażliwość na przyrodę jest inna, a może już po prostu za dużo w życiu widziałem, efektu "wow" u mnie nie było. 200 Kun za wejście to gruba przesada. Świetnie zrobili to marketingowo, jak amerykanie reklamujący mizerny film. W zwiastunie pokazują jedną, jedyną dobrą scenę z filmu i to wystarcz, żeby tłumy ruszyli do kas. Dokładnie take samo odczucie miałem po zobaczeniu reklamówek z NP Krka i po wyjściu z parku. Statek dodatkowe 140 Kun,piwko na miejscu 35 a naleśniczek 22.....dla mnie zdzierstwo. Oglądanie Niagary powinno kosztować z milion.
Według mnie do obejrzenia Skradinski buk o reszcie wodospadów można zapomnieć. Niestety żeby ten wodospad zobaczyć i tak trzeba zapłacić 200. Zjeździłem jeszcze samochodem dookoła poszczególne lokalizacje i im dalej w las, tym większa była u mnie konsternacja. Podobne miny widziałem u większości turystów, którzy zdawali zadawać sobie pytanie za co oni chcą tyle kasy?
Według mnie warto czy nie warto, za 200 Kun nie warto. Opłata powinna być symboliczna, jak za wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego, 5 PLN. W naszym TPN jest znacznie więcej do obejrzenia.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.08.2018 08:31

Kurcze zazdroszczę przeżytych widoków skoro NP Krka nie robią żadnego wrażenia.
Kruger75
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruger75 » 06.08.2018 19:49

Odpowiadając na pytanie czy był ktoś z psem. Tak , my byliśmy dzisiaj , z półrocznym husky i nie było żadnego problemu , z resztą widzieliśmy jeszcze kilka innych psów różnej wielkości. Ale... Byliśmy przy kasach 7.45 , gdzie już była mała kolejka, i popłynęliśmy pierwszym statkiem, dzięki czemu można się było spokojnie wykąpać i pójść dalej na obchód. Wraz z upływającym czasem ludzi było coraz więcej. Jak szliśmy na statek powrotny to ludzi było już bardzo dużo... Ogólnie cena moim zdaniem jest ciut za duża ( 760 kun za całą rodzinę) , ale jak to mówią być i nie zobaczyć...następnej okazji może nie być.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.08.2018 22:27

SebastianM napisał(a):...200 Kun za wejście to gruba przesada...
...Według mnie warto czy nie warto, za 200 Kun nie warto. Opłata powinna być symboliczna, jak za wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego, 5 PLN. W naszym TPN jest znacznie więcej do obejrzenia...

czy wodospady robią znacznie większe wrażenie niż Kravica w Hercegowinie?
hmm, Jeziora Plitwickie od 01.09 (i w sezonie po godz. 16.00) 150 kun, parking 7 kun/h...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.08.2018 22:30

kaeres napisał(a):Kurcze zazdroszczę przeżytych widoków skoro NP Krka nie robią żadnego wrażenia.

jest to możliwe, wodospady Norwegii, Szwajcarii, Austrii potrafią "nasycić"...
ale zauważ, że post dotyczy relacji ceny do widoku, nie jakości samego widoku...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Krka - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone