Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.08.2017 20:35

marko1280 napisał(a):to jeśli mogę się jeszcze spytać jak najlepiej się tam dostać mieszkam w kastel gomilica i jak to wychodzi cenowo. Jestem pierwszy raz w chorwacji i troszkę nie wiem jak się czegoś doszukać do tego muszę gdzieś na jutro wynająć tanię auto bo moje się padło czy ma ktoś pomysł jak ugryźć

Cennik masz na stronie Parku.
Gdzie wynająć tanio auto - nie wiem.
https://www.rome2rio.com/pl/s/Ka%C5%A1t ... odowy-Krka
Napraw auto, pojedź po naprawie.
marko1280
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko1280 » 22.08.2017 20:43

dzięki za pomoc co do auta niestety nie da się tak szybko naprawić i czekam na lawete z Polski bo asistans pzu się wypięło i nie pomogą
marko1280
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko1280 » 22.08.2017 20:47

w cenę tych biletów jest tylko rejs czy też spacer po parku czytałem że można też gdzieś usiąść i ewentualnie popływać przy wodospadzie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.08.2017 20:49

W cenie biletu jest rejs, zwiedzanie i pływanie w wyznaczonym miejscu.
marko1280
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko1280 » 22.08.2017 20:55

wielkie dzięki za pomoc :)
Minionka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minionka » 23.08.2017 12:35

Mielismy przyjemnosc byc dokladnie tydzien temu na Krka i szczerze powiedziawszy zawiedlismy sie.
Spodziewalam sie czegos innego po suchej teorii nt. parku i... cenie za bilet :wink:
Wszedzie pelno ludzi, wrecz pielgrzymki ludzi.
Stanie w kolejce po bilety poszlo sprawnie, bo stalismy ok. 20 minut, w kolejce na statek juz nieco dluzej, ale nawet szybko to szlo. Powrot z Krka juz byl nieco dluzszy.

Na samej Krka ludzi multum, wejsc do wody czy przejsc obok wodospadu graniczylo z cudem :roll:
Im dalej tym nieco mniej ruchu. Reasumujac caly wyjazd, to najprzyjemniejszy byl rejs statkiem i zwiedzanie Skradlina :)

Dlatego tez calkowicie zgadzam sie z opinia -Katka-.

Jesli chodzi o parking to kierowalismy sie na parking Centar w Skradlinie.
Widzac cene 70 kun/dzien, postanowilismy zawrocic i poszukac czegos innego. Podczas zawracania zagadnela nas pani z tego domu obok, czy nie chcemy u nich kolo domu zostawic auta za 20 kun na dzien. Bez zastanowienia sie zgodzilismy :D
kristoferos74
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristoferos74 » 24.08.2017 08:42

Witam.
Czy w cenie biletu dojadę autokarem pod wodospady ,zaliczę kąpiel ,popłynę do Skradlina w dwie strony i wrócę autokarem na parking do Lozovac. Termin wrzesień
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.08.2017 11:25

-Katka- napisał(a):My byliśmy tydzień temu ok 10.00 rano (i to.już było dużo za poźno) w kolejce po bilety staliśmy 45 min, potem ok 20 min w kolejce na stateczkek.
Zanim dotarliśmy juz byliśmy zmęczeni upałem i kolejkami ;-)
Przy wodospadzie baaardzo dużo ludzi, teren beznadziejny, kurz, brak jakiejkolwiek trawki na rozłożenie ręcznika, wszystko co położyliśmy na ziemię było brudne w kurzu i ziemi.
Powrót na parking -godzina stania w kolejce na statek :-(

Dla mnie też Pitvice dużo atrakcyjniejsze, piękne poprostu ,
ale dla mojego 10 latka kąpiel w wodospadzie była niezapomniana ;-)


A ja w tym roku odkryłem Krka na nowo.
Fakt, ludzi masa, ponad godzinę stania w kolejce po bilet, pod wodospadem mrowisko, ale:
- po raz kolejny popływaliśmy tym razem także poza mostem,
- Maja wypatrzyła węża co było sporą atrakcją,
- młyn pracował więc lekcja historii i techniki,
- popłynęliśmy na Visovac,
- pojechaliśmy na Roski Slap.
Przy Burnum byliśmy poprzednim razem.
Do Oziđana pecina nie doszliśmy bo zabrakło czasu.
Jest jeszcze monastyr, Manojlovački slapovi i kilka innych miejsc. Może następnym razem...

:)
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.08.2017 11:33

Vjetar napisał(a):
-Katka- napisał(a):My byliśmy tydzień temu ok 10.00 rano (i to.już było dużo za poźno) w kolejce po bilety staliśmy 45 min, potem ok 20 min w kolejce na stateczkek.
Zanim dotarliśmy juz byliśmy zmęczeni upałem i kolejkami ;-)
Przy wodospadzie baaardzo dużo ludzi, teren beznadziejny, kurz, brak jakiejkolwiek trawki na rozłożenie ręcznika, wszystko co położyliśmy na ziemię było brudne w kurzu i ziemi.
Powrót na parking -godzina stania w kolejce na statek :-(

Dla mnie też Pitvice dużo atrakcyjniejsze, piękne poprostu ,
ale dla mojego 10 latka kąpiel w wodospadzie była niezapomniana ;-)


A ja w tym roku odkryłem Krka na nowo.
Fakt, ludzi masa, ponad godzinę stania w kolejce po bilet, pod wodospadem mrowisko, ale:
- po raz kolejny popływaliśmy tym razem także poza mostem,
- Maja wypatrzyła węża co było sporą atrakcją,
- młyn pracował więc lekcja historii i techniki,
- popłynęliśmy na Visovac,
- pojechaliśmy na Roski Slap.
Przy Burnum byliśmy poprzednim razem.
Do Oziđana pecina nie doszliśmy bo zabrakło czasu.
Jest jeszcze monastyr, Manojlovački slapovi i kilka innych miejsc. Może następnym razem...

:)

Masz rację piękne miejsce byłem ostatni raz w 2015 roku jednak ta masa ludzi o której napisałeś jest porażająca .
Ale to miejsce przyciąga nadal ..
lasus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 09.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lasus1 » 31.08.2017 10:04

Przekonaliście mnie do nie jechania tam, trochę mi szkoda al dziękuję za Wasze opinie.
Wybieram się połowie września na objazd i po drodze z miejsca C do D mojej podróży chciałem tam wpaść na pół dnia. Nie lubię tłumów, ale rozumiem ze w takim miejscu tłumy muszą być i kropka.
Dzięki 'Janusz Bajcer' za link do tego free mostku, tam się zatrzymam i poszwendamy po okolicy. Coś tam zobaczę, bardziej przyroda mnie interesuje, cisza i spokój a tam wygląda ciekawie. Może jak ludzi będzie mało to się zdecyduję na wejście, zobaczymy.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 31.08.2017 11:07

Ja tam byłem w połowie lipca. W Bibinje było akurat pochmurno, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Krka. Przyjechaliśmy do Skradin ok. 11, kolejka po bilety na 15 minut. Po dopłynięciu na miejsce, pogoda była już mocno plażowa. W okolicach wodospadu i knajpek jeden wielki dziki tłum, kurzyło się niemiłosiernie, przez mostek trzeba było się przedzierać. Przeszliśmy trasę tylko do przystanku autobusowego i zawróciliśmy, 45 min stania na statek powrotny. Podsumowując... widoki piękne, warto zobaczyć, ale termin chyba trzeba wybrać inny. Mój brat był tam dwa tygodnie później, weszli o 16 i nie dość że bilety tańsze to ludzi było już mało.

Tak poza tym, jest już cennik na przyszły rok. W szczycie sezonu (lipiec, sierpień) cena biletu wzrośnie ze 180Kn na... 200Kn.
Robert986
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert986 » 01.09.2017 23:33

Po dzisiejszej wizycie w Krka dodam/uściśle informację, których mi tu brakowało.

1. Skradinski Buk & wózek dzieciecy
Da się bez problemu. Byliśmy z parasolką z 2 latkiem. Ścieżkę wokół wodospadów przeliśmy, jest trochę noszenia ale spokojnie da radę. Ja małego wnosiłem w wózku bo mu się akurat usnęło. Schody na ścieżce są zaznaczone na oficjalnej mapce parku (do ściągnięcia ze strony parku).
Sugeruję przejść najpierw przez mostek, potem jest trochę wnoszenia na górę, następnie już płasko po kładkach. Na końcówce możemy przejść na żwirową drogę i zejść bez schodów (opuszczając jednak z 5-10% trasy). Będzie znak, że z wózkami dla dzieci i inwalidzkimi można iść w odpowiednią stronę.

2. Visovac
Na samej wyspie nie byłem bo stwierdziliśmy, że już nie mamy czasu ale za to polecam punkt widokowy TUTAJ.

3. Roški Slap
Jak wyżej. Trasa zielona spokojnie z wózkiem (patrz szczegółowa mapka na www parku). Idąc do Roškiego Slapu weźcie kąpielówki i ręcznik. Na samym dole jest ostatni, śliczny fragment wodospadu pod który można wejść. Na pewno niezapomniana ochłoda i zdjęcia. Nam niestety nie było dane z przyczyn różnorakich, zadowoliliśmy się zdjęciami. Jest też np. betonowa a'la bania z bieżącą wodą z rzeki. Podczas naszej wizyty kąpało się tam trochę dzieci.

4. Manojlovački slapovi
Punkt widokowy TUTAJ. Trochę trzeba się jeszcze przejechać ale warto. Piękna panorama doliny z wodospadem.
bomati13
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bomati13 » 03.09.2017 11:01

Ktoś podpowie jakim wejściem najlepiej udać się do Krka? Będziemy z rocznym maleństwem, chcielibyśmy zaliczyć rejs statkiem i skorzystać z kąpieli, ale też pozwiedzać i zrobić trochę zdjęć... Jakieś porady, opinie, sugestie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2017 11:38

bomati13 napisał(a):Ktoś podpowie jakim wejściem najlepiej udać się do Krka? Będziemy z rocznym maleństwem, chcielibyśmy zaliczyć rejs statkiem i skorzystać z kąpieli, ale też pozwiedzać i zrobić trochę zdjęć... Jakieś porady, opinie, sugestie?

Przeczytaj pot wyżej ... i kilka innych w tym wątku.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2017 19:48

lasus1 napisał(a):Przekonaliście mnie do nie jechania tam, trochę mi szkoda al dziękuję za Wasze opinie.
Wybieram się połowie września na objazd i po drodze z miejsca C do D mojej podróży chciałem tam wpaść na pół dnia. Nie lubię tłumów, ale rozumiem ze w takim miejscu tłumy muszą być i kropka.
Dzięki 'Janusz Bajcer' za link do tego free mostku, tam się zatrzymam i poszwendamy po okolicy. Coś tam zobaczę, bardziej przyroda mnie interesuje, cisza i spokój a tam wygląda ciekawie. Może jak ludzi będzie mało to się zdecyduję na wejście, zobaczymy.


W tym terminie takich dzikich tłumów już nie będzie. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Krka - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone