Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Kravice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 28.02.2017 21:56

magnyc napisał(a):No niestety potwierdzam, miejsce straciło trochę urok. Byłem w 2008 roku we wrześniu - cudownie, odludnie, jedna budka z cevapcici wielkości kiosku Ruchu. Tłum turystów liczył może z kilkanaście sztuk. Mógłbym tam siedzieć z tydzień.

A byłem też w lipcu 2016, przywitał mnie parking osobny dla aut, osobny dla autobusów, tłok, ledwo udało mi się dojść do wody, a było to już koło 17stej. Budka z cevapcici rozrosła się do dwóch restauracji. Szybkie foto z rodziną i uciekliśmy do auta. Mostek w lipcu 2016 był - ale jego przejście wymagało wpadnięcia sobie w ramiona i uściski wielu osób balansujących wspólnie by nie wpaść w tłoku do wody :mrgreen:

delikatnie napisane :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.02.2017 22:49

między lipcem i sierpniem 2016 niby blisko, ale chyba sierpień lepszy, bo ani tłumów, ani śmieci nie było...też koło 17...
JaroDj
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaroDj » 23.07.2017 14:51

Witam.
Mam pytanie odnośnie zielonej karty. Czy przy wypożyczeniu w Chorwacji: samochodu, motocykl czy skutera tez jest wymagana zielona karta?
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 24.07.2017 11:48

tak zawsze, opuszczasz teren UE i aby samochód był ubezpieczony musi posiadać zieloną kartę. Dodatkowo jeśli chcesz wypożyczać jakiś pojazd to uprzedź w wypożyczalnię, że chcesz opuścić teren kraju. Nie wszystkie się na to godzą, a w momencie przekroczenie granicy GPS ich poinformuje o tym i potem zabulisz cholerną kasę !
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 24.07.2017 11:53

Na granicy celnicy również zweryfikują czy posiadasz zieloną kartę.
JaroDj
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaroDj » 24.07.2017 14:44

Dzięki wielkie teraz będę miał to na uwadze :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 25.07.2017 09:54

śmigacz napisał(a):Na granicy celnicy również zweryfikują czy posiadasz zieloną kartę.

aha i nie dajcie się zbajerować celnikom, mój przyszły szwagier w zeszłym roku jechał autem teścia (przyszłego) wraz z przyszłą żoną :) i na granicy w Neum celnik wymusił na nich bakszisz łapówkę w wysokości 20Euro, gdyż właściciel auta i osoba prowadząca (ubezpieczająca) go to nie były te same osoby - nie było pisemnej zgody na to. Oczywiście ja bym się nie dał, dlatego ostrzegam przed cwaniakami i nie dawajcie się !
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 16.08.2017 10:03

Witajcie jakie ceny wejścia w 2017 roku?
mk64
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 14.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk64 » 16.08.2017 17:07

3 euro.
nelumeh
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nelumeh » 09.09.2017 19:00

Witam, na dzień dzisiejszy cena za parking 1Euro + 3Euro od osoby za wejście. Osobiście nie polecam jeżeli ktoś się wybiera specjalnie. Dużo budek, parasoli które psują atmosferę miejsca. Pieniądze lepiej przeznaczyć na inne atrakcje.
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 09.09.2017 20:24

Byłem tam wczoraj. Ludzi od groma... Do kasy tyle ludzi, ze w sumie nikt nie zauważył ze weszliśmy za darmo :) Nawet nie płaciliśmy za parking :D Zrobiliśmy sobie zdjęcia z znajomymi i wracaliśmy :) Jedynie co, to zatrzymał nas Policjant, twierdząc ze przekroczyłem prędkość... Podobno było na znaku ograniczenie do 40. Ja raczej tej predkosci nie przekroczyłem, bo droga była ciu**** i po łuku.. Nie wiem Wgl jak to stwierdził bo Nawet suszarki nie miał. Chciał 20 eur, ale dałem mu tylko 10 eur - jeszcze sobie zarzyczyl zeby te 10 eur dać mu pod fotel... Moja noga już w Bośni raczej nie powstanie...
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 09.09.2017 21:16

mk64 napisał(a):3 euro.

A kiedyś wejście i parking za darmo.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 13.09.2017 22:44

danny napisał(a):Byłem tam wczoraj. Ludzi od groma... Do kasy tyle ludzi, ze w sumie nikt nie zauważył ze weszliśmy za darmo :) Nawet nie płaciliśmy za parking :D Zrobiliśmy sobie zdjęcia z znajomymi i wracaliśmy :) Jedynie co, to zatrzymał nas Policjant, twierdząc ze przekroczyłem prędkość... Podobno było na znaku ograniczenie do 40. Ja raczej tej predkosci nie przekroczyłem, bo droga była ciu**** i po łuku.. Nie wiem Wgl jak to stwierdził bo Nawet suszarki nie miał. Chciał 20 eur, ale dałem mu tylko 10 eur - jeszcze sobie zarzyczyl zeby te 10 eur dać mu pod fotel... Moja noga już w Bośni raczej nie powstanie...


Powstać to można z krzesła albo z niewoli, a Twoja noga, to najwyżej na bośniackiej ziemi więcej nie postanie. Dumny jesteś z tego, że weszliście za darmo wykorzystując fakt, iż nikt nie widział? Miedzy innymi takie zachowania kreują negatywny obraz Polaka na wczasach. Przyzwoitością jest nie zrobić niczego nieprzyzwoitego mimo przekonania, że nikt nie widzi.
Na Twoim przykładzie widać, że życie weryfikuje takie "oszczędności". Zapłaciłeś bośniackiemu "pieskowi" jak frajer 10e (czyli tyle, ile wstęp na wodospad dla 3 osób). Mnie też zatrzymał w rejonie dojazdu do wodospadu. Chciał kasę za to samo. Byłem pewny, ze jechałem nie więcej niż 40km/h. Wymieniliśmy kilka zdań, a gdy zacząłem szukać na smartfonie numeru do naszej ambasady stwierdził, że możemy jechać.
Rada na przeszłość; szukaj oszczędności tam, gdzie masz rację i ktoś Cie chce potraktować jak frajera, a nie tam, gdzie zachowanie jest biegunowo odległe od przyzwoitości.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 13.09.2017 22:53

marko350 napisał(a):
mk64 napisał(a):3 euro.

A kiedyś wejście i parking za darmo.


Powiem szczerze, że wolałbym, aby wejście kosztowało 5e i był tam porządek. Byłem w lipcu, a poprzednio w 2014r. Różnica ogromna, bo 4 lata temu w lipcowy dzień było tam kilkanaście aut i nawet gość pozwolił zjechać na dół. Teraz armagedon (zresztą, nie tylko tam). To miejsce na tym traci, bo jest niezły bałagan i jeszcze ta prowizoryczna kładka nad wodą (w 2014r. jej nie było). Komercja wygrywa ze szkoda dla piękna tego miejsca. Przy takiej liczbie turystów i opłatach powinna być tam służba porządkowa, a władze (lokalne lub centralne) powinny dbać o zachowanie unikatowości tego miejsca.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.09.2017 15:12

danny napisał(a):Byłem tam wczoraj. Ludzi od groma...

było pisane niejednokrotnie, by unikać tego miesca od piątku po weekend
danny napisał(a):Do kasy tyle ludzi, ze w sumie nikt nie zauważył ze weszliśmy za darmo :) Nawet nie płaciliśmy za parking :D

cwaniactwo :x
danny napisał(a):Jedynie co, to zatrzymał nas Policjant, twierdząc ze przekroczyłem prędkość... Podobno było na znaku ograniczenie do 40. Ja raczej tej predkosci nie przekroczyłem, bo droga była ciu**** i po łuku.. Nie wiem Wgl jak to stwierdził bo Nawet suszarki nie miał. Chciał 20 eur, ale dałem mu tylko 10 eur - jeszcze sobie zarzyczyl zeby te 10 eur dać mu pod fotel...

frycowe :lol:
danny napisał(a):Moja noga już w Bośni raczej nie powstanie...

i bardzo dobrze :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Kravice - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone