Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Kravica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009
Wodospady Kravica

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 30.07.2009 11:09

Witam ...

Posiada ktoś może dokładnie zaplanowaną trasę do wodospadów Kravica w BiH? Lub przynajmniej dokładną mapę?

Z góry dziękuję ...
mar-sew
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar-sew » 30.07.2009 11:45

__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 30.07.2009 12:41

No dobrze ... tylko w miejscu do którego prowadzi Twój link nie ma dokładnego opisu dotarcia do wspomnianych przeze mnie wodospadów.
Jest tylko coś takiego:
My w zeszłym roku jednego dnia zwiedziliśmy własnie Mostar - Medjugorje - i na koniec wodospady. Wyjechaliśmy coś około 8.00 (okolice Makarskiej) i jechaliśmy drogą na Vrgorac, potem Ljubuski i na Mostar. Tam bylismy koło 11.00, zwiedzilismy co chcielismy i juz o 14.00 wchodzilismy na górę objawien w Medjugorje. Do wodospadów dojechalismy na 16.00, to w sumie niedaleko. Wiedząc że tam mozna sie kąpac przebrani w kostium zeszlismy na dół, ale nie wzielismy pod uwage jednego - to byl pazdziernik i woda byla lodowata. Tak wiec tylko porobilismy zdjecia, posmialismy sie i po krotkim odpoczynku wrócilismy do samochodu i na riwiere, gdzie jeszcze zdazylismy wykapac sie w cieplejszym od wodospadów morzu....


Tylko, że szczegółów tutaj żadnych nie widać :P
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 30.07.2009 13:08

el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 30.07.2009 13:30

__Marcin__ napisał(a):Witam ...

Posiada ktoś może dokładnie zaplanowaną trasę do wodospadów Kravica w BiH? Lub przynajmniej dokładną mapę?

Z góry dziękuję ...


Z relacji Crayfish'a lokalizacja wodospadów

43°9'21"N 17°36'29"E -> możesz wrzucić do googleearth albo gps
albo
http://wikimapia.org/#lat=43.1564671&lo ... 28&m=b&v=8
albo
. Z Metkovic jedziemy na Mostar.
. Za granicą bośniacką w miejscowości Capljina skręcamy w lewo na Ljubuski.
. Jedziemy dosyć długo prosto - chyba z 15-20 km.
. Po drodze przejeżdżamy przez miasteczko Studenci. Strasznie długie.
. Na końcu miasteczka brązowa tabliczka ze skrętem w lewo, w napisie jest Kravica. Skręcamy.
. Jedziesz prosto aż na duży parking dla autobusów.
. Można zjechać jeszcze w dół osobówką. Troszkę stromo. Od parkingu do celu ok. 0,8-1 km.
(Ten opis jest z kierunku Chorwacja-Bośnia oczywiście icon_wink.gif )
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 30.07.2009 22:14

a ja napisze tak z Medzugorje to prawie rzut beretem, a jak się spytasz to powiedza jak jechać. Dodam, że nie znam angielskiego tylko rosyjski, polski i słabo chorwacki a dojechałem - ludzie poprowadzili
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2289
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 17.08.2009 21:33

Bardzo dokładny opis dwa posty wyżej, moja rodzina była bardzo zadowolona z tych wodospadów.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 18.08.2009 07:03

Dojazd bardzo łatwy.

Wodospady to obowiązkowy punkt dla wielu pątników w drodze do Medjugorje
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 18.08.2009 09:47

Ja użyłem podanych namiarów gps przez Google.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 20.08.2009 23:40

Głupio tak siebie cytować, ale trudno, tematy są identyczne, więc i napiszę identycznie:J
a tak tylko "poboczem" tematu. Jeżeli komuś będzie po drodze, to w trakcie wycieczki do wodospadów warto zajechać do miejsowości Vid. Jest tam niezła knajpa "DUDA I MATE" usytuowana na brzegu Neretwy. Niezłe żarełko w przystępnych cenach - porcje porządne, prostuje na jakiś czas . Polecam. Jest to po stronie chorwackiej, tamtędy można również dojechać do Krawicy, z Metkowić, z centrum miasta jest drogowskaz na Vid, granicę przekracza się błyskawicznie - nie to co w zakorkowanym Metkovic, a potem dojezdża się do Ljubuski i należy kierowac się na Studenici, Capljina, Mostar. pozdrawiam
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 29.08.2009 09:33

Romo napisał(a):Głupio tak siebie cytować, ale trudno, tematy są identyczne, więc i napiszę identycznie:J
a tak tylko "poboczem" tematu. Jeżeli komuś będzie po drodze, to w trakcie wycieczki do wodospadów warto zajechać do miejsowości Vid. Jest tam niezła knajpa "DUDA I MATE" usytuowana na brzegu Neretwy. Niezłe żarełko w przystępnych cenach - porcje porządne, prostuje na jakiś czas . Polecam. Jest to po stronie chorwackiej, tamtędy można również dojechać do Krawicy, z Metkowić, z centrum miasta jest drogowskaz na Vid, granicę przekracza się błyskawicznie - nie to co w zakorkowanym Metkovic, a potem dojezdża się do Ljubuski i należy kierowac się na Studenici, Capljina, Mostar. pozdrawiam

Prosta, klarowna instrukcja. Dodam tylko, że po drodze warto choć na pół godzinki zatrzymać się w Pocitelj. Pzdr
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 03.09.2009 08:07

Witam. Parę fotek z Pocitelja na zachętę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Kata
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kata » 14.09.2009 22:12

Byłam przy wodospadach tydzień temu jechaliśmy drogą z Mostaru, nie widziałam zadnych drogowskazów na wodospady Kravica, zatrzymaliśmy sie na stacji zaraz za Mostarem i pan dokładnie wyrysował nam trase gdzie mamy jechać, a zaraz później inny pan zaproponował że możemy za nim jechać to pokaże nam gdzie mamy skręcic. Jedno jest pewne będąc w Dalmacji warto wybrać się na wycieczkę do BiH.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.09.2009 07:24

Kata, jadąc od Mejugorja jest taka tablica w krzakach, gdzieś w tych Studenicach (czy jakoś tak), na której widnieje jakiś bohomazoł w stylu "Jelenie na Rykowisku" czy "Przenajświętszej Panienki", taki błękitno-wypłowiały, z którego po chwili można się domyśleć, że autor miał na myśli coś na kształt wodospadu, a pod tym malowidłem pisze jak byk "Kravica"
8)
Ljudzje.. toż to na prawdę łatwo znaleźć.
Myśmy mieli bardzo mglisty opis, zwykłą mapkę BiH i tylko chyba raz spytaliśmy o drogę, gdy wyjeżdżaliśmy z Medjugorje...

Trochę odwagi i fantazji, bo niedługo to poprosicie, by za was tam pojechać i opowiedzieć wam!
Correggio camerate!
Witaj przygodo!
Najwyżej się trochę pobłądzicie!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2009 08:23

Byłem tam kilka lat temu. W Studenicach nie było tablicy i z tego co czytam nie ma nadal... może dlatego wciąż można zobaczyć ten urokliwy zakątek za darmo.
Ciekaw jestem czy na pustym odcinku drogi dojazdowej są nadal progi zwalniające, czy też powstały tam wzdłuż jakieś domy i progi się w końcu przydadzą.

Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone