Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady koło Mostaru?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.10.2013 21:25

te kiero napisał(a):no proszę:
Bocian napisał(a):Nie ma opłata za wejście (...)

8O

:lool: :lool: Zmienisz jeszcze ze dwa razy? :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wodospady Kravica koło Mostaru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.10.2013 21:57

alefur napisał(a):Pytanie: czy w sezonie 2013 - zostały wprowadzone opłaty za wstęp do Wodospadów Kravica?
Przed wyjazdem czytałam wiele informacji w internecie i w przewodnikach, że nie pobiera się opłat za wejście na wodospady. Jedyną opłatą jest opłata za parking.


Byliśmy na wodospadach pod koniec lipca 2013 - opłaty tylko za parking. Wydaje mi się, że gdyby wprowadzono jakieś oficjalne opłaty za wstęp, w okolicy parkingu wisiałby równie oficjalny cennik - co niechybnie kiedyś nastąpi. :?
Tymczasem jednak biletów wstępu nie ma. Cwaniaczki to były jakieś pewnie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.10.2013 07:01

Bocian napisał(a): :lool: :lool: Zmienisz jeszcze ze dwa razy? :lol:

jak będzie taka potrzeba? :roll: zamierzona prowokacja, widzę że czuwasz :mrgreen: powinieneś startować/być wytypowanym na moda :wink:
Mikromir napisał(a): w okolicy parkingu wisiałby równie oficjalny cennik - co niechybnie kiedyś nastąpi. :?
Tymczasem jednak biletów wstępu nie ma.

ciekawe co na to powiedzą miejscowi, których tam jednak najwięcej...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 08.10.2013 07:55

W takim razie my "wpadliśmy" :lol: .
Tuż przy wejściu na schodki stał sobie niebieski parasolik, pod nim plastikowy stolik i krzesełka. 2 łebków wzięło od nas 1 euro i dało jakiś bilecik ...
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 08.10.2013 10:09

Potter napisał(a):W takim razie my "wpadliśmy" :lol: .
Tuż przy wejściu na schodki stał sobie niebieski parasolik, pod nim plastikowy stolik i krzesełka. 2 łebków wzięło od nas 1 euro i dało jakiś bilecik ...

w naszym przypadku ( we wrzesniu br ) było podobnie :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 08.10.2013 10:26

Pamiętam nasze 2 wizyty:
- pierwsza na przełomie sierpnia i września, gdy narzekałam, że po terenie łazi ekipa żołnierzy (tak z 10 sztuk, bo przyjechali busem), i że tłok niemiłosierny.
- druga na przełomie lipca i sierpnia, gdy .... nawet zdjęcie bez człowieka było trudno zrobić. Plus jedyny to konieczność pochodzenia poza tłok i znalezienie starych zabudowań, strumyczków...
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 08.10.2013 17:16

ja byłem tam w sierpniu i stali ci chłopcy i wolali po 0,5 euro od osoby....
Dałem im 1 euro za 2 osoby a dziecko gratis...
Jak wracałem to juz ich nie było...parking bezpłatny, nie płaciłem za niego wcale.
Też wydawało mi się to dziwne, że biorą jakąs opłatę ale ja nie zbiednieje o jedno ojro a jak bym im nie dał to nie wiadomo co by im mogło szczelic do głowy np. wybicie szyby w samochodzie lub przebicie koła...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.10.2013 18:17

Bubek74 napisał(a): ale ja nie zbiednieje o jedno ojro a jak bym im nie dał to nie wiadomo co by im mogło szczelic do głowy np. wybicie szyby w samochodzie lub przebicie koła...

u nas to zwykle skierowanie do blacharza i lakiernika :wink: masz rację 1€ to nic wielkiego i można dać
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 10.10.2013 08:49

Byłem dwa tygodnie temu. Zapłaciłem za parking, żadnych chłopaczków nie było, pewnie szkoła ;)

Co ciekawe - tam przy parkingu jest znak 'zakaz wjazdu' - że niby nie można zjechać na dół, ale mimo to widziałem na dole kilka samochodów z polskimi i niemieckimi blachami. Wodospady naprawdę urocze, ale zaczyna się i tam komercjalizacja, budki, knajpki... zepsują to miejsce tak samo jak Blagaj...
Żałuję, że nie odwiedziłem tego miejsca dużo, dużo wcześniej.
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 10.10.2013 08:58

Byłem w sierpniu 2013.Opłata za parking obowiązkowa.Przy wejściu na wodospady stali chłopcy ale ja im nie płaciłem.
Chłopcy kasowali przy szlabanie wjeżdżające na dół samochody.Od wchodzących na piechotę nie pobierali opłaty.
alefur
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alefur » 10.10.2013 15:20

Czyli zakładam, że to jednak cwaniaczki - tak przypuszczałam. Oczywiście nie zbiedniałam od tego, ale warto ostrzegać, że to nie "oficjalna" opłata.

A wodospady sympatyczne, choć tłok ... ale kąpiel w takim miejscu ma swój klimat. Chciałabym trafić tam, gdy będzie mniej osób.

Dziękuję za odpowiedzi.
Załączniki:
DSCF1537.JPG
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 11.10.2013 07:54

My za pierwszym razem takie tabuny ludzi odnotowaliśmy ;-)

kravica.JPG
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 09.11.2013 20:32

Patrząc na zdjęcia, widzę że są zmiany w porównaniu do roku 2010 jak my byliśmy. Jest kładka po której można przejść na drugą stronę czyli tzw. wyspę. Wtedy trzeba było przepłynąć. Nie przypominam sobie aby za parking była jakakolwiek opłata. Jedno jest pewne, po całodniowej wycieczce do Medjugorie i Mostaru, wodospady nie zrobiły na nas większego wrażenia. Mieliśmy już wcześniej zaliczone Plitwice. Pewnie teraz po BiH można jeździć z nawigacją. Wtedy tylko wg mapy i nie było najlepiej.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady koło Mostaru? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone