Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady koło Mostaru?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 29.01.2007 12:17

Wiła wianki napisał(a):I pozdrawiamy Mamę, Tatę i Kapiszonka.


Dziękujemy, dziękujemy! Znaczy, że jadąc do Mostaru zajrzeliście do wodospadów.
Całuski dla Nataszy i naszych ulubionych imienników!
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 30.01.2007 08:39

mama_Kapiszonka napisał(a):
Wiła wianki napisał(a):I pozdrawiamy Mamę, Tatę i Kapiszonka.


Dziękujemy, dziękujemy! Znaczy, że jadąc do Mostaru zajrzeliście do wodospadów.
Całuski dla Nataszy i naszych ulubionych imienników!



Jasne, że zajżeliśmy :D
Mimo dość chłodnej wody kąpaliśmy się też. Było bardzo fajnie.
W Mostarze byliśmy świadkami skoku do Neretvy z mostu. Zdjęcia zamieścimy niebawem.

Jeżeli ktoś chciałby się tam wybrać (wodospady) to radzimy w tygodniu bo w niedzielę jest sporo ludzi. Tak czy inaczej najlepiej jak najwcześniej.
Pozdrawiamy :D
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 30.01.2007 12:22

Moze i ja moge pochwalic sie ,że byłam? :)
http://petris.dobrebopolskie.fajnafotka ... 5&pageNo=5
http://petris.dobrebopolskie.fajnafotka ... 5&pageNo=6

Jurek ma wspaniałe zdjecia z wodospadow z momentu po ulewach,kiedy była bardzo wysoka woda.Wspaniale zdjecia.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 06.02.2007 01:24

Obiecałem zdjęcia przedstawiające skok do wody z mostu w Mostarze zatem...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 07.02.2007 18:35

W tym roku we wrześniu było baaaardzo dużo wody. Nie dane nam było podejść pod wodospad, bryza była jak na Niagarze 8O
Jedyna tablica którą zauważyłem po drodze



Obrazek

Dalej było tak

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Marysiu dzięki! Jakoś się ożywiłem i wróciło lato, w wspomnieniach!!! :lol:
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 07.02.2007 19:26

Jurek napisał(a):W tym roku we wrześniu było baaaardzo dużo wody. Nie dane nam było podejść pod wodospad, bryza była jak na Niagarze 8O


Uuuu la la 8O

Po tym ciężko stwierdzić, że to spokojne miejsce. W miejscach gdzie jest woda miesiąc wcześniej chodziło się suchą stopą.

Wątpię, czy teraz znaleźliby się amatorzy orzeźwiającej kąpieli.



Jedyna tablica którą zauważyłem po drodze


Tak, tak. Bo więcej znaków nie ma :wink:

Pozdrawiam
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 07.02.2007 21:11

Oooo jaaa cccieee!!!
No to ładnie. Widok równie piękny tylko nie ma możliwośći w tym wypadku obejżeć tego pięknego miejsca dokłdniej z bliska.
Nie wiem czy ktoś poszedł zobaczyć rzekę "w dół" od wodospadu. Przy małej wodzie jest ona głęboka na jakieś 5-8 m - lekko (widziałem zatopione, przewrócone całe drzewo, które nie wystawało ponad powierzchnię). Wyobrażam sobie jaka jest dopiero głębokość przy TAAAAKIEJ wodzie 8O.
Jak ja byłem tam, woda była nieduża, nurt bardzo spokojny, szerokość rzeki niewielka żeby nie powiedzieć mała. I do tego taka przejżystość i głębokość. Stałem jak zachipnotyzowany. Jeziora głębokie i przejżyste to w Polsce widziałem ale rzeki takiej nie. Polecam do oglądania wody okulary polaryzacyjne jeżelli ktoś nie ma.

ps. my byliśmy właśnie we wrześniu. Dokładnie 3 września (niedziela) i wtedy woda była taka jak na moich zdjęciach w poprzednich postach.
Ostatnio edytowano 08.02.2007 00:07 przez Wiła wianki, łącznie edytowano 1 raz
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 07.02.2007 22:51

A my bylismy 12.09.2006 :) i było nas tylko z 6 osob.Piekna pogoda,kapiel wspniała,szkoda bylo wyjezdzac.Mam nadzie spotkac jeszcze wiele pieknych miejsc nie tylko w Chorwacjii czy BiH. :) Lecz zdjecia Jurka sa niespotykane ,Ciekawam jak wyglądały wodospady plitwickie,czy rzeka w wąwozie V.Paklenicy,moze ktos tam był,może ma zdjecia??
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 07.02.2007 23:15

Ciekawe co zostało z tych wszystkich glinianych osadów i rzeźb w glebie po takiej wodzie

:roll:

Pewnie kiszka, albo inne, kolejne.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 08.02.2007 00:02

Janqes napisał(a):Ciekawe co zostało z tych wszystkich glinianych osadów i rzeźb w glebie po takiej wodzie

:roll:

Pewnie kiszka, albo inne, kolejne.



Sooookoooojnie :D
Przyroda sama cały czas tworzy na bierząco.
Człowiek niech się tylko temu przygląda i nie kładzie paluchów w tą odwiecznie świetnie działającą machinę :D
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 25.02.2007 15:09

Będziemy w Marusici i chyba nie jest to tak strasznie daleko-czy można planować jednodniowy wypad do tych wodospadów i zwiedzanie Mostaru? Bardzo chciałabym te miejsca zobaczyć, a dzięki Waszym opisom trafię bez problemu (chyba, bo do mnie to wszystko podobne :) )
alefur
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.10.2013
Re: Wodospady Kravica koło Mostaru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) alefur » 07.10.2013 15:13

Pytanie: czy w sezonie 2013 - zostały wprowadzone opłaty za wstęp do Wodospadów Kravica?
Przed wyjazdem czytałam wiele informacji w internecie i w przewodnikach, że nie pobiera się opłat za wejście na wodospady. Jedyną opłatą jest opłata za parking.

Byłam tam w dniu 29 sierpnia 2013 i okazało się, że jacyś "chłopcy" pobierają opłatę po 0,5 euro. Pieniądz nie wygórowany, ale mocno się zdziwiłam. Na moje pytania od kiedy są te opłaty zaczęli kręcić, straszyć policją [?] - a jak wracaliśmy z dołu, to już nikt opłat nie pobierał i kolejne osoby wchodziły bez opłat.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.10.2013 16:21

Nie ma opłata za wejście na wodospady. Szczególnie, że można tam dojść z drugiej strony, przez masakrycznie obsrany las...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.10.2013 22:15

no proszę:
Bocian napisał(a):Nie ma opłata za wejście (...)

8O
alefur napisał(a):okazało się, że jacyś "chłopcy" pobierają opłatę po 0,5 euro.

pojawiają się w różnych godzinach, czasem ich nie ma w ogóle
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady koło Mostaru? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone