Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włoska wycieczka 2012

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 11.06.2012 18:08

To teraz dodatek o pogodzie. Pogodę do zwiedzania mieliśmy fajną. Rano pochmurnie a potem chmury gdzieś znikały i świeciło słońce. Temperatury około 22 stopni, im bliżej końca dnia tym cieplej i bardziej duszno.
Dodatek kulinarny. Jadaliśmy co się trafiło: pizza w całości i kawałkach, spagetti różne rodzaje, włoskie ciepłe kanapki w miejscowych barach, pierożki ravioli ze szpinakiem, no i kawa różne rodzaje w tym zielona - z miętą. Jak dla mnie mogłaby być bardziej miętowa. A jeszcze bym zapomniał o deserach Panna cotta i tiramisu. :D :roll: Sporo było też różnych ciast w hotelu na śniadanie. Staraliśmy się jadać trochę dalej od głównego ruchu turystycznego.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 11.06.2012 19:47

To jeszcze małe uzupełnienie. Płynęliśmy w Wenecji tramwajem wodnym - 7 E za jeden przejazd :evil: . To jak już jesteśmy przy cenach to tylko dla kierowców o mocnych nerwach cena paliwa we Włoszech od 1,4 chyba do 1,85 E za litr. :twisted: Dobrze przejdźmy do przyjemniejszych tematów.
W piątek rano wyjeżdżamy z Wenecji. Zastanawiamy nad zajrzeniem do Padwy, aby spróbować zobaczyć freski Giotta, ale w końcu odpuszczamy temat. Nie mamy zarezerwowanych biletów, a w Padwie już byliśmy. Punktów programu zaplanowanych też mamy kilka i tak pewnie wszystkiego nie uda się zobaczyć. Więc mijamy Padwę i jedziemy do Bassano del Grappa. Po drodze zauważamy drogowskazy na miejscowość Cittadella. W pewnym momencie z drogi widać potężne mury. Postanawiamy zajrzeć. Parkujemy, oczywiście trzeba zapłacić :? i idziemy na zwiedzanie. Największą atrakcją miejscowości są potężne mury obronne z fosą okalające centrum. Dobrze zachowane, remont trwa, ale nie znaleźliśmy możliwości wejścia na nie a szkoda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 11.06.2012 19:58

To jeszcze widok Cittadelli w środku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe czy właściciel knajpy wykupił bilet parkingowy? :P

Obrazek

Obrazek
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 11.06.2012 20:52

ladne widoki,
fajnie tak pomarzyć, kiedy myśli się już o wakacjach.....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.06.2012 21:08

Wszystko git, tylko dlaczego ichni konserwatorzy zabytków na te asfalty pozwolili.
W Toskanii bez ich zgody śruby w drzwiach nie można wymienić... :evil:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 11.06.2012 21:34

Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, ze tam największym zabytkiem są mury.
Bassano del Grappa :lol:
Miasteczko słynie z ......... produkcji tego co w nazwie, ale nie tylko. Znowu ciekawostka parkingowa. Okazuje się, że między 12 a 14 lub 15 parkowanie jest bezpłatne. Parking ma sjestę 8O 8O :lol: Leniwie spacerujemy uliczkami i poszukujemy kawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znajdujemy dobrą kawę i jemy przekąskę. Zwijane kanapki tylko nie ma skórki chleba tylko sam miękki środek. Ciekawe jak to się nazywa? Docieramy do najważniejszej atrakcji miasta chyba :roll: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sporo różnych sklepów

Obrazek

Obrazek

Jest nawet miejsce z instrukcją produkcji. Ciekawe czy sprawdzają dowody przy wejściu, czy wycieczki szkolne też mogą?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.06.2012 12:46

Cześć.

Masz jakieś zdjęcia z Camping Jolly?
Widzę, że tam jest basen - czy jest dodatkowo płatny?
Dlaczego wybraliście ten wariant - wszyscy tu zazwyczaj polecają Punta Sabbioni?


To chyba na razie tyle
:wink:

Pozdrawiam
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.06.2012 13:56

Cześć Jacek basen jest niepłatny. jak byliśmy to już działał, ale nawet nie było kiedy przetestować. 8O Jest jeszcze sklep i restauracja. Co zdecydowało nie mam pojęcia. Podejrzewam, że kwestie transportu - autobus do Wenecji. Cena nie wiem czy dobra za 2doby za 2 osoby 79 Euro w domku z klimatyzacją. Zdjęć z kempingu nie mam. W relacji masz zdjęcia domku jaki zajmowaliśmy. :lol:

To może jeszce dlaszy spacerek po Bassano.
Najwiekszą atrakcją miasta jest most-zaprojektowany w 1568r, grappa i grzyby. Przyw wejściu na most działa sklep - dawna destylarnia grappy załozony w 1779r. Fakt działa, niektórzy testowali - oprócz kierowcy :(

Obrazek

Grappa w tej bramie na lewo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.06.2012 14:03

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle jeśli idzie o Bassano to tyle. Trochę mało fotograficzną pogodę mieliśmy. :( Jak tak patrzę na zdjęcia to mi wychodzi, że ciągle jakieś rowery fotografowałem. :lol: Nastepny przystanek u Romea i Julii. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.06.2012 14:12

Hej. Ale jedziesz z tą relacją szybko. Melduje się, aby mieć w śledzonych. :)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.06.2012 20:13

Witam. :D
Ja wiem czy sZybko? Jak jest chwila to piszę, bo jak się nie zrobi od razu to potem różnie bywa. Mam taki swój wątek, zaczęty w zeszłym roku, odłozyłem na chwilę i do tej pory się nie mogę zabrać. :oops: Teraz siedzę patrzę na mecz Niemcy-Holandia i będę próbował coś napisać.

Z Bassano po degustacji "wesoły autobus" oprócz kierowcy udał się do Verony. Parkujemy w podziemnym arkingu blisko centrum. Zaczynamy od poszukiwania jedzenia. Blisko zabytków siadamy na jedzonko. Nie wiem czemu w knajpach biorą nas za Rosjan? 8O
Podczas oczekiwania na spagetti carbonara, ravioli ze szpinakiem, lasagne i mięsko z sałatą. My za obiadek zapłacilismy 22,10 E znajomi też trochę ponad 20 E.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najważniejsze zabytki widać już od naszego stolika.

Obrazek

Amfiteatr jest czynny i nadal służy do wystawiania przedstawień. Przez to wygląda dla mnie mniej ciekawie, mniej starożytnie. Jak my byliśmy to szykowali się do jakiegoś operowaego spektaklu. Widzieliśmy jak ustawiali dekoracje przy pomocy dźwigu i wózka widłowego. Wstęp do amfiteatru 6 E od głowy. :? Za obejrzenie współczesnych krzesełek i sprzetu nagłaśniającego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry amfiteatru fajny widok na miasto.

Obrazek

Obrazek

Niemcy prowadzą z Holandią 1:0. Za chwilę dalszy ciąg ............
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.06.2012 20:37

Teraz pójdziemy odwiedzić Julię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dotarliśmy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słynny balkon. Ogólnie rozczarowanie. Wejście do środka i na ten balkon jest droższe niż do amfiteatru. :evil: :twisted: Chyba ktoś na głowę upadł. W ogóle dziwnie. W podwórku stoi pomnik Julii. Robiły sobie z nimz djęcie same kobiety 8O :roll: Dziwna sprawa. My chcieliśmy sobie zrobić zdjecie z kolegą i pomnikiem, ale nie mogliśmy się dopchać. Rozczarowani i zmeczeni postanawiamy darować sobie odwiedzenie Romea. Wracamy do samochodu. Mamy jeszcze w planie odwiedzenie Pawii - miasteczko pod Mediolanem-ładne i jeszcze atrakcje w samym Mediolanie. Nie damy rady. Pawię odwiedzimy innym razem. Jedziemy od razu do Mediolanu. Niemcy prowadzą do przerwy 2:0. Jeszcze kilka zdjeć z uliczek Verony.

Obrazek

Obrazek

Ogólnie Verona rozczarowała i jak dla mnie była najmniej ciekawa. Spodobało mi się Bassano i Mediolan też bedzie całkiem fajny. :roll:
arbuz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arbuz » 13.06.2012 21:05

melduje się po meczu.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.06.2012 21:15

Jedziemy do Mediolanu w zasadzie głównego celu podróży. Jest piątek po południu na wyjeździe z miasta korek ma ze 20km. W naszym kierunku spokojnie. W mieście w kierunku wyjazdu też korki. My dzięki nawigacji/2 sztuki/ docieramy do hotelu bez problemu. HOTEL CORTE DEL NAVIGLIO

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe miejsce. Na terenie hotelu znajduje się sala koncertowe - czynna w której się coś dzieje. Są 2 fortepiany. Codziennie ktoś ćwiczy. Cena za 2 osoby i 2 noce 118 E. Bardzo blisko hotelu pętla tramwajowa. Jednym tramwajem do centrum można dotrzeć w 15-20 minut. Bilet na tramwaj jednorazowy kosztuje 1,5 E. Po rozpakowaniu ruszamy w miasto.
Jesteśmy w dzielnicy Naviglio, która na początku czerwca obchodzi dni dzielnicy i sporo się tam dzieje. Przypominam, że jest 1 czerwca, piątek późnym popołudniem. Nie bardzo możemy kupić bilety na tramwaj. Wszystko zamkniete. Idziemy, idziemy a tu jakoś nie widać tego święta. dzielnica słynie z kanałów. Są chyba 2 lub 3. My idziemy drogą wzdłuż jednego. Jesteśmy zmeczeni. Postanawiamy zjeść jakąś kolację. Lokali nie brakuje i są czynne w przeciwieństwie do kiosków z biletami. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajne te półeczki z winem. A jakie pojemne. :D Duży lokal, dużo klientów a mimo to bardzo szybka obsługa. Na kolację pizza, deser panna cotta, wino i piwo - 25 E. Humory się poprawiły to idziemy na poszukiwanie tego festynu.
Niemcy nadal prowadzą.
O przepraszam Holendrzy właśnie strzelili gola kontaktowego. Jest 2:1 dla Niemców. Może jeszcze być ciekawie. To dobrze bo zaczynałem juz zasypiać. :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 13.06.2012 21:34

Idziemy, idziemy i w końcu znaleźliśmy. :D Po prostu byliśmy w złym miejscu. Nie wiem jak prezentuje się to w dzień, ale wieczorem bardzo fajnie. Mam nadzieję, że czytelnikom się też spodoba i poczują tą atmosferę. Kolega zwrócił uwagę, że Wlosi dziwnie się bawią. Stoją w knajpach, przed knajpami, coś tam piją, niektórzy jedzą, ale nikt nie tańczy. Może my znowu nie trafiliśmy do odpowiedniego miejsca. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Włoska wycieczka 2012 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone