Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włosi i Niemcy, ....

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004
Włosi i Niemcy, ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 11.07.2005 00:23

Witam.

Dowiedziałem się właśnie, że w czasie gdy będziemy zamieszkiwać jeden z apartamentów wraz z nami w domu będą zamieszkiwać dwie rodziny włoskie i jedna niemiecka.
Mam w sumie pytanie z tym związane. ;-)
Każdy naród jest inny to pewne ;-) Czego możemy się spodziewać podczas wspólnego zamieszkiwania domu? Takie plusiki i minusiki
W sumie chyba taki temat nie był tu poruszany na tym forum i być może Wasze spostrzeżenia mogą być przydatne.

Pozdrawiam gorąco ;-)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 11.07.2005 00:43

Jeżeli Niemcy są starsi to spoko - raczej wy im będziecie przeszkadzać. Jak są młodzi to możesz się spodzewać jaiegoś up-upa z radia. Ale grzeczne zwrócenie uwagi powinno pomóc.
Jak Włosi będą dużą rodziną to wieczorami nie będziesz miał cicho- rodzinne imprezy. Jak nikt ich nie będzie odwiedzał to całkiem spoko. Choć czasem pojęcie czystości może być w naszych krajach opacznie rozumiane
Nie martw się zobaczysz na miejscu
Ostatnio edytowano 11.07.2005 00:46 przez Kir, łącznie edytowano 1 raz
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 11.07.2005 00:45

Moim zdaniem to nie zależy jakiej nacji będą Twoi sąsiedzi ale jakimi są ludźmi.Mozesz trafic na naprawdę wporzo Niemców i niesamowitych buraków Polaków(tak jak to przytrafiło się mi w tym roku na Pagu).Tak więc nie ma co uogólniać,ze Niemcy to są tacy,Włosi tacy,a Polacy tacy.Po prostu wszystko zależy od człowieka,a nie od kraju z jakiego pochodzi.
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 11.07.2005 08:57

Ostatnio mieliśmy sąsiadów:

Włosi, dwóch facetów - spokojni do później nocy ich nie było, a wieczorem jeśli nawet "rozrabiali" ;) to po cichu.

Włoszki, dwie dziewczyny - sympatyczne i grzeczne.

Myślę sobie ale zoo, geje, lesby sodomici. Po chwili pomyślałem sobie: a my? Jeden facet i dwie dziewczyny w jednym pokoju.... dopiero nasi sąsiedzi mogli sobie pomyśleć hehe.

Aha, jeszcze Chorwatka z córką (ok. 12l)- obrażone na cały świat i wszystkich sąsiadów, a najbardziej na nas. Nie wiem, czemu..?

Z innych wyjazdów utkwili mi w pamięci słowacy. Fajnie się z nimi gadało, ale słowak się upił i oczywiście w ich narodowy temat: czesi bee, polacy sztama, janosik ok. Przy rakiji ujdzie :)

Marcin
Ania87
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania87 » 17.07.2005 17:37

Niemcy i Włosi sa bardzo dobrzy we.. współżyciu (ale mi tu bez skojarzeń !!!!) międzyludzkim :)...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2005 22:16

WoYo napisał(a):Witam.

Dowiedziałem się właśnie, że w czasie gdy będziemy zamieszkiwać jeden z apartamentów wraz z nami w domu będą zamieszkiwać dwie rodziny włoskie i jedna niemiecka.
Mam w sumie pytanie z tym związane. ;-)
Każdy naród jest inny to pewne ;-) Czego możemy się spodziewać podczas wspólnego zamieszkiwania domu? Takie plusiki i minusiki
W sumie chyba taki temat nie był tu poruszany na tym forum i być może Wasze spostrzeżenia mogą być przydatne.

Pozdrawiam gorąco ;-)

Zgadzam się z moim ziomalem Kirem....to ludzie są sąsiadami....a nie narodowości......
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 18.07.2005 08:20

Czasami lepiej nie rozumieć co ludzie plotą. A jak byś miał sąsiadów rodaków to niestety nie miałbyś wyjścia.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 18.07.2005 08:33

WoYo napisał(a):Witam.

Dowiedziałem się właśnie, że w czasie gdy będziemy zamieszkiwać jeden z apartamentów wraz z nami w domu będą zamieszkiwać dwie rodziny włoskie i jedna niemiecka.
Mam w sumie pytanie z tym związane. ;-)
Każdy naród jest inny to pewne ;-) Czego możemy się spodziewać podczas wspólnego zamieszkiwania domu? Takie plusiki i minusiki
W sumie chyba taki temat nie był tu poruszany na tym forum i być może Wasze spostrzeżenia mogą być przydatne.

Pozdrawiam gorąco ;-)

Normalni ludzie... jak uśmiechniesz się rano i powiesz "dzien dobry" (po ang lub niemiecku do niemcow np by zrozumieli) to na 99% będzie milusio :-)

Pozdr
Ania87
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania87 » 18.07.2005 13:30

Piotr Lutynski napisał(a):
WoYo napisał(a):Witam.

Dowiedziałem się właśnie, że w czasie gdy będziemy zamieszkiwać jeden z apartamentów wraz z nami w domu będą zamieszkiwać dwie rodziny włoskie i jedna niemiecka.
Mam w sumie pytanie z tym związane. ;-)
Każdy naród jest inny to pewne ;-) Czego możemy się spodziewać podczas wspólnego zamieszkiwania domu? Takie plusiki i minusiki
W sumie chyba taki temat nie był tu poruszany na tym forum i być może Wasze spostrzeżenia mogą być przydatne.

Pozdrawiam gorąco ;-)

Normalni ludzie... jak uśmiechniesz się rano i powiesz "dzien dobry" (po ang lub niemiecku do niemcow np by zrozumieli) to na 99% będzie milusio :-)

Pozdr


Ojjj tak :). Bardzo łatwo można zaiponować Niemcom i zdobyć ich serca zamieniając z nimi parę zdań w ich języku :). Nie nalezy się przejmować, ze nie mówisz płynnie po niemiecku - oni to przeciez zrozumieją ;)..
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 18.07.2005 13:38

Ania87 napisał(a):
Piotr Lutynski napisał(a):
WoYo napisał(a):Witam.

Dowiedziałem się właśnie, że w czasie gdy będziemy zamieszkiwać jeden z apartamentów wraz z nami w domu będą zamieszkiwać dwie rodziny włoskie i jedna niemiecka.
Mam w sumie pytanie z tym związane. ;-)
Każdy naród jest inny to pewne ;-) Czego możemy się spodziewać podczas wspólnego zamieszkiwania domu? Takie plusiki i minusiki
W sumie chyba taki temat nie był tu poruszany na tym forum i być może Wasze spostrzeżenia mogą być przydatne.

Pozdrawiam gorąco ;-)

Normalni ludzie... jak uśmiechniesz się rano i powiesz "dzien dobry" (po ang lub niemiecku do niemcow np by zrozumieli) to na 99% będzie milusio :-)

Pozdr


Ojjj tak :). Bardzo łatwo można zaiponować Niemcom i zdobyć ich serca zamieniając z nimi parę zdań w ich języku :). Nie nalezy się przejmować, ze nie mówisz płynnie po niemiecku - oni to przeciez zrozumieją ;)..

moje doświadczenie jest takie ze zawsze pozdrowienie w jezyku rozmowcy jest odbierane sympatycznie...

Piotr
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 18.07.2005 14:09

Ja kiedyś dałem się skusić w Cro na taką objazdową wycieczkę stateczkiem. Tak się złożyło, że byo nas kilka narodowości i w sumie można yło popatrzeć i porównać temperamenty.
Skandynawowie - milcznie i zapatrzeni w wodę czy krajobrazy, minimum rozmowy baczni obserwatorzy.
Francuzi - tych się dało poznać z daleka, ubrani 'rodzinnie' wszyscy od ojca prze matkę do córki i syna ubrani w jednakowy poziomo pasiasty kostium (taki jak koszulki marynarskie z Bułgarii), co to nie oni figo-fago, dużo mówili, tak trochę kiczowato-rodzinnie się zachowywali. Były ich dwie rodziny i chyba na wzajem chcieli sobie zaimponowa która to familia jest bardziej kochająca się.
Niemcy - facet wyglądał jak pruski junkers z dużym wąsem. Oczywiście nienagannie ubrani, koszulka w spodnie, sandały i skarpetki. Gorąco, upalnie, a oni ubrani 'do kościoła'.
Włosi - zero reguł :) śpiewali, kłócili się, głośni i rozbawieni, typowy południowy temperament.
i my Polacy - znajomi niewiele pamiętają bo byli pijani ;) /to żart/ ;)

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Włosi i Niemcy, ....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone