Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy - przez Neapol w stronę Kalabrii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Iwcia77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwcia77 » 22.10.2017 23:37

maxredaktor napisał(a):Ja również włoskich kierunków staram się nie odpuszczać.
Iwa, możesz napisać jaki to właściciel hotelu tak się zachował? Wygląda na to, że lepiej ten przybytek omijać szerokim łukiem.


https://www.booking.com/hotel/it/italia ... 413c178209

Hotelik ładny, cena fajna, ale zamawiasz na własne ryzyko... niestety nie dane było nam się tam znaleźć. Jak zadzwoniłam do Włoch to właściciel był bardzo nieprzyjemny. Mówił tylko, "nie przyjeżdżajcie, mam kogoś innego". A na bookingu rezerwacji nie odwołał. Chyba liczył, że sami ją ściągniemy. Wtedy jednak byłoby już po fakcie i nic nie można było zrobić. A tak chociaż część kosztów musiał pokryć. :twisted:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.10.2017 08:16

Iwcia77 napisał(a):Jak zadzwoniłam do Włoch to właściciel był bardzo nieprzyjemny. Mówił tylko, "nie przyjeżdżajcie, mam kogoś innego".


Kulturą nie grzeszy, to fakt. Zmysł biznesowy też ma raczej średni.

Iwcia77 napisał(a):A na bookingu rezerwacji nie odwołał. Chyba liczył, że sami ją ściągniemy. Wtedy jednak byłoby już po fakcie i nic nie można było zrobić. A tak chociaż część kosztów musiał pokryć. :twisted:


I bardzo dobrze.

A teraz - mam nadzieję - będą już same przyjemności :)
Iwcia77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwcia77 » 07.02.2018 01:00

Witam po małej przerwie :wink:

Neapol ledwie liznęliśmy. Z ambitnych planów jedynie kilka udało się zrealizować. Co się nie udało?
Po pierwsze Vesuvio. Nie udało się nam na niego wejść, bo płonął. Co więcej nawet zbyt dobrych zdjęć nie mamy, bo wszystko w dymach. Po drugie miasto, w tym upale ciało odmawia posłuszeństwa i niestety w pewnym momencie po prostu masz dość.

W pierwszym dniu postanowiliśmy zwiedzić Neapol. Ruszyliśmy po śniadaniu. Kupiliśmy bilet (Ticket Integrato Campania) całodniowy na komunikację miejską w cenie 4,50 euro w najbliższym sklepie z papierosami. Hotel mieliśmy w dzielnicy Fuorigrotta, więc musieliśmy dostać się linią 2 do centrum. Skasowaliśmy bilet w maszynie na dworcu.. skorzystaliśmy z pomocy miłej pani :oops: i ruszyliśmy. Dojechaliśmy do Montessanto, tam wysiedliśmy, by przesiąść się na funicolari. Chcieliśmy nią dojechać do stacji Morghen, skąd już rzut beretem do zamku Sant Elmo.

funikolare.jpg


2.jpg


Kupiliśmy bilety na zamek i w górę. Niestety zdjęcia niezbyt udane. Niestety. Jak już wspomniałam Wezuwiusz płonął.
4.jpg


5.jpg


6.jpg


Po zwiedzeniu zamku chcieliśmy drogę powrotną pokonać ponownie funikolare, ale inną nitką. Jednak okazało się, że ta linia została zlikwidowana (fuga-cimarosaa-augusteo). Ok. No to mała zmiana planów. Poczłapaliśmy do najbliższej stacji metra, by dojechać do najbardziej rozsławionej - Toledo.

7.jpg


8.jpg


Po sesji zdjęciowej i kilkukrotnym jeżdżeniu schodami wyruszyliśmy w miasto. Kolejne nasze cele: Galeria Umberto, Dzielnica Hiszpańska, Castel dell'Ovo, Cento Antico z ulicą słynącą z szopek bożonarodzeniowych.

9.jpg


10.jpg


12.jpg


11.jpg


Po południu wreszcie zdecydowaliśmy się na busa- SightSeeing, i tak przez dwie godziny krążyliśmy po mieście. Ciesząc się, że mamy wiatr we włosach i nogi odpoczywają.

3.jpg


bus.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy - przez Neapol w stronę Kalabrii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone