Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy - przełęcz Stelvio

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.07.2016 15:24

Drut napisał(a):Byle sprzęgło i hamulce wytrzymały!!

Pamiętaj, aby zjeżdżając z przełęczy, maksymalnie wykorzystywać hamowanie silnikiem, bo można spalić najlepsze klocki i tarcze.
Drut napisał(a):Jaki czas przejazdu trzeba liczyć na Stelvio?

Z dziennika podróży:
11:10 Edolo (przerwa ok. 45 min. na kawę, wc)
13:10 Bormio (ulewa)
13:50 przełęcz (przejazd w deszczu i mgle)
15:30 granica włosko-austriacka
trasa
Ostatnio edytowano 07.11.2016 11:18 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Drut
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drut » 07.11.2016 10:36

Witam szanownych Cromaniaków

W tym roku udało sie zaliczyć wszystkie zakładane plany wakacyjne między innymi przełęcz Stelvio, w drodze powrotnej wyjazd z Vodic ok 15 i o 7 rano byliśmy w San Giacomo czyli jakieś 850 km z dwoma postojami na drzemkę we Włoszech.Około 11 stałem przy znaku Passo del Stelvio. Przejazd niesmowity, widoki cudne, trasa super , i maszyna dała radę bez problemów. Jeśli ktoś się zastanawia jeszcze nad przejazdem przez Stelvio to naprawdę polecam, nam się udało z pogodą bo i na dole i na szczycie słońce dawało czadu mimo tego że temp w górach była 7 stopni. Polecam śniadanie w hotelu Belveder w San Giacomo ( 5 euro od osoby - wszyscy się najedli ) - wiem że troche nie podrodze ale taki mały błąd w nawigacji ale opłacało sie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.07.2017 09:52

Cześć,

czy ktoś jechał w tym roku przez przełęcz Stelvio? Czy jest pobierana opłata?

Na różnych stronach, np. tutaj http://www.altoadigeinnovazione.it/stelvio-un-ticket-per-entrare/ piszą o jej wprowadzeniu.
Kiedy jechałem w 2014 roku, było bez opłat. Na oficjalnej stronie http://www.stelvio.net/ nie znajduję informacji na ten temat.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.11.2017 09:46

Odświeżę wątek, ponieważ zaczynam zbierać (który to już raz!) informacje o Passo dello Stelvio, inaczej Stilfser Joch. Wygląda na to, że jest pobierana opłata - tak wynika przynajmniej z informacji dostarczanych przez ViaMichelin. Cena za przejazd ma wynosić 16 euro.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.11.2017 10:14

maxredaktor napisał(a):Odświeżę wątek, ponieważ zaczynam zbierać (który to już raz!) informacje o Passo dello Stelvio, inaczej Stilfser Joch. Wygląda na to, że jest pobierana opłata - tak wynika przynajmniej z informacji dostarczanych przez ViaMichelin. Cena za przejazd ma wynosić 16 euro.

Nie mam najświeższych info, bo jechaliśmy 3 lata temu ...
Od strony Bormio nie było żadnych opłat.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.11.2017 19:00

Ja wrzuciłem sobie na viamichelin punkty od-do, właśnie przez tę przełęcz. I oprócz ceny benzyny doliczyło też 16 ojro.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.11.2017 19:12

No i wyguglałem :wink:
http://www.timmelsjoch.com/en/rates/
Opłata za przejazd w jedną stronę w tym roku rzeczywiście wynosi 16 euro.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 27.11.2017 19:16

Timmelsjoch to Passo Rombo, a Passo Stelvio to dwie różne przełęcze
Ostatnio edytowano 27.11.2017 19:18 przez _Piotrek_, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.11.2017 19:18

maxredaktor napisał(a):No i wyguglałem :wink:
http://www.timmelsjoch.com/en/rates/
Opłata za przejazd w jedną stronę w tym roku rzeczywiście wynosi 16 euro.

Ale ta strona dotyczy Timmelsjoch High Alpine Road , czyli Passo del Rombo.

Sam jestem zainteresowany, bo może zrobię drugie podejście do Stelvio. Podczas pierwszego przejazdu mieliśmy kiepską pogodę.

Kwestia opłaty nie jest dla mnie jasna na dzień dzisiejszy, ponieważ nie znajduję informacji o opłacie za przejazd ani na stronach poświęconych miejscowości, czy też gminie Bormio, ani na stronach poświęconych przełęczy.

Jest natomiast wiele artykułów jak np. ten Stelvio, in arrivo il pedaggio da 20 euro

Artykuł jest z 2016 roku. W ostatnim zdaniu jest napisane, że wprowadzenie opłaty to tylko kwestia czasu. Jedni uważają, że zostanie ona wprowadzona od stycznia 2018 roku, inni, że trzeba będzie to przesunąć do roku 2019.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.11.2017 19:37

Rzeczywiście, mea culpa.

Ale poguglałem nieco bardziej, aby wyjaśnić to zamieszanie, które spowodowałem. Tak jak wcześniej pisał walp, na oficjalnej stronie nie ma żadnych informacji co do opłat. Ponadto, na tripadvisorze jedna dziewczyna z Bormio napisała w 2016 r., że żadnych opłat za przejazd przez Stelvio nie ma. Może to się rzeczywiście w przyszłym roku, bądź za dwa lata zmieni. Na razie chyba jest nadal za friko.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Włochy - przełęcz Stelvio - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone