Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy Liguria

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.01.2015 12:31

5 ziem.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.01.2015 12:41

5T to skrót od Cinque Terre :)
W lipcu, tylko dokładnie nie pamiętam którego dnia, jest fiesta ku czci patrona miasta. Impreza jest rewelacyjna - pochód cechów rzemieślniczych przez miasto (każdy cech niesie olbrzymią, ciężką figurę Chrystusa), orkiestra dęta, żonglowanie flagami, a na koniec, już w nocy, sztuczne ognie na plaży.
Namiary już wysłałem.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.01.2015 16:16

Pomyśl o Lerici.... ale jednak tam jest sporo luda
:boss: :papa:

Wiem: PORTOVENERE!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2015 16:50

A czy w tym okresie potrzeba jest w app. a/c?
W Cro miałam i była wygoda, ale może na zachodnim wybrzeżu Włoch nie jest tak duszo...
Szukam, szukam i nie mogę nic rozsądnego znaleźć....

A znajdę w okolicy plaże bez leżaków? Bo to mnie odraża... i doskonale wiem, że Włochy to plaże leżakowców, ale liczę, że znajdę miejsce, gdzie będzie tego mniej....
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.01.2015 19:51

Myśmy nie mieli klimy i było jak najbardziej OK. A plaża w Levanto była bezleżakowa :)
kraqsek
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 19.02.2005
Liguria-Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) kraqsek » 08.12.2016 23:15

Witam

Po dziewięciu wyjazdach do Chorwacji przyszedł czas na Ligurie. Planuje wyjazd z początkiem lipca. Poczytałem trochę o tym regionie Włoch i trochę mnie zaniepokoiły tłumy na plażach. Ja wolę raczej ciszę.

Mam do Was cromaniacy pytanie. Czy znacie ciche miejscowości w tym rejonie Włoch?

Pozdrawiam
Marcin
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Liguria-Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.12.2016 08:25

kraqsek napisał(a):Witam

Po dziewięciu wyjazdach do Chorwacji przyszedł czas na Ligurie. Planuje wyjazd z początkiem lipca. Poczytałem trochę o tym regionie Włoch i trochę mnie zaniepokoiły tłumy na plażach. Ja wolę raczej ciszę.

Mam do Was cromaniacy pytanie. Czy znacie ciche miejscowości w tym rejonie Włoch?

Pozdrawiam
Marcin


Niestety o ciche będzie w sezonie w Ligurii dość trudno, wyjściem jest mieszkanie w interiorze i dojeżdżanie codziennie na plażę/do atrakcji

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Liguria-Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2016 10:13

kraqsek napisał(a):.. przyszedł czas na Ligurie. Planuje wyjazd z początkiem lipca. Poczytałem trochę o tym regionie Włoch i trochę mnie zaniepokoiły tłumy na plażach. Ja wolę raczej ciszę.

tony montana napisał(a):Niestety o ciche będzie w sezonie w Ligurii dość trudno, wyjściem jest mieszkanie w interiorze i dojeżdżanie codziennie na plażę/do atrakcji


A w takiej sytuacji licz się z opłatami za parkowanie, wszędzie. W IT bardzo ciężko zaparkować free. Ceny za parkowanie to od 1,5 eur/h w górę....
My też planowaliśmy Ligurię, ale właśnie plaże i tłumy spowodowały, że zmieniliśmy kierunek...
Może pomyśl o nadmorskiej Toskanii. Nam się udało być na plaży (może nie pustej), ale z akceptowalną przestrzenią dla siebie. Tu moja relacja, może zmienisz kierunek... tak mieliśmy w połowie lipca w Marina di Bibbona...oczywiscie to fragment plaży już poza miejską strefą, spory kawałek poza nią...
Obrazek
kraqsek
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 19.02.2005
Re: Liguria-Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) kraqsek » 09.12.2016 22:01

piekara114 napisał(a):
kraqsek napisał(a):.. przyszedł czas na Ligurie. Planuje wyjazd z początkiem lipca. Poczytałem trochę o tym regionie Włoch i trochę mnie zaniepokoiły tłumy na plażach. Ja wolę raczej ciszę.

tony montana napisał(a):Niestety o ciche będzie w sezonie w Ligurii dość trudno, wyjściem jest mieszkanie w interiorze i dojeżdżanie codziennie na plażę/do atrakcji


A w takiej sytuacji licz się z opłatami za parkowanie, wszędzie. W IT bardzo ciężko zaparkować free. Ceny za parkowanie to od 1,5 eur/h w górę....
My też planowaliśmy Ligurię, ale właśnie plaże i tłumy spowodowały, że zmieniliśmy kierunek...
Może pomyśl o nadmorskiej Toskanii. Nam się udało być na plaży (może nie pustej), ale z akceptowalną przestrzenią dla siebie. Tu moja relacja, może zmienisz kierunek... tak mieliśmy w połowie lipca w Marina di Bibbona...oczywiscie to fragment plaży już poza miejską strefą, spory kawałek poza nią...
Obrazek


No nie musi być aż tak pusto :) Zadowolę się plaża gdzie będę mógł bez problemu dojść do morza nie chodząc po czyimś ręczniku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Liguria-Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2016 22:52

kraqsek napisał(a):No nie musi być aż tak pusto :) Zadowolę się plaża gdzie będę mógł bez problemu dojść do morza nie chodząc po czyimś ręczniku.


Tak było przy samym wejściu (ostatnim południowym), raczej nie trzeba slalomem przemieszczać się ku morzu i wciągać brzuch nad ręcznikami :mrgreen:
Obrazek
Z każdym metrem na południe było mniej ludzi. My szliśmy ok 500-800 metrów. 2km od ostatniego wejście (od miejsca widocznego na tym zdjęciu) zaczynała się podobno plaża nudystów... Przeszłam się raz na spacer (w czasie plażowania), ale jakoś nie stwierdziłam obecności nudystów, ale więcej toples można było zauważyć :D
kraqsek
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 19.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kraqsek » 09.12.2016 22:57

A jak wyglądają kempingi w Ligurii? Jest szansa że znajdę miejsce w sezonie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.12.2016 14:48

Ja pisałam Ci o nadmorskiej Toskani... Jak szukaliśmy w Ligurii nadmorskich campów z bungalowami to niewiele ich znalazłam w Ligurii i odwróciliśmy się na Toskanię...
Pamiętam, że ceny za namiot dla 2+1 + samochód w sezonie były ok 50 eur... Czytałam, że campy w IT są drogie...
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 18.07.2023 11:37

W tym roku Włochy i Liguria zachodnia, więc dam komentarz by świeciło mi się na "zielono" w moich wątkach...
Chyba, że jest jakiś inny sposób by oznaczyć sobie wątek "do przeczytania"... :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy Liguria - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone