Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.02.2018 13:57

No, już myślałem, że zarzuciłeś relację, a tak ciekawie się zapowiadała :!:

Ładne jezioro - ale widzę, że nikt się nie kąpie, co, woda brudna? :oczko_usmiech:
waldemar1973 napisał(a):Camping osobliwy – w budynku sanitarnym czyli toalety, prysznice , pralnia – z głośników gra sobie muzyka.


Spotkałem się z takim rozwiązaniem - wg mnie tak powinno być w każdym publicznym sanitariacie. ZAGŁUSZANIE :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.02.2018 14:42

Dołączam jako, że z karawaningiem jestem na ty ;) Obrazek

Na razie zaciekawił mnie przejazd koleją? czy zestawem też można? wymiarowo się mieścimy ... wys. 2,45m i szer. 2,30m
Jeziorko przecudnej urody :hearts: Ciekawe jak z temp. wody? pewnie marszczy się wszystko :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.02.2018 15:43

Piękne widoki :hearts:

Już nawet patrzyłam, czy jeziorko byłoby po drodze wracając z Murteru, ale niestety - słabo :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.02.2018 19:50

Ja też kiedyś marzyłam o kamperze, ale jeździmy póki co tylko raz w roku na dłuższe wczasy, raz pod namiot na pobliskie jezioro i czasem jakiś spontan w Zakopcu, czy w Bieszczadach, więc u nas niestety auto marnowałoby się cały rok. Kiedyś może jak finanse pozwolą na więcej podróży, to kamper, albo jakaś przyczepa się u nas znajdzie :D
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 13.02.2018 20:44

Marsallah napisał(a):No, już myślałem, że zarzuciłeś relację, a tak ciekawie się zapowiadała :!:

Ładne jezioro - ale widzę, że nikt się nie kąpie, co, woda brudna? :oczko_usmiech:
waldemar1973 napisał(a):Camping osobliwy – w budynku sanitarnym czyli toalety, prysznice , pralnia – z głośników gra sobie muzyka.


Spotkałem się z takim rozwiązaniem - wg mnie tak powinno być w każdym publicznym sanitariacie. ZAGŁUSZANIE :)


woda czyściutka, tylko lodowato zimna :)
gusia-s napisał(a):Dołączam jako, że z karawaningiem jestem na ty ;) Obrazek

Na razie zaciekawił mnie przejazd koleją? czy zestawem też można? wymiarowo się mieścimy ... wys. 2,45m i szer. 2,30m
Jeziorko przecudnej urody :hearts: Ciekawe jak z temp. wody? pewnie marszczy się wszystko :oczko_usmiech:


zestaw też jeden wjeżdżał, ale mały raczej, nie wiem jak taki duży, czy dał by radę ;) a woda tak - mróz ;)
Ale mniamniuśny gif z tym autkiem i przyczepką, są takie kamperki też? :)

agata26061 napisał(a):Ja też kiedyś marzyłam o kamperze, ale jeździmy póki co tylko raz w roku na dłuższe wczasy, raz pod namiot na pobliskie jezioro i czasem jakiś spontan w Zakopcu, czy w Bieszczadach, więc u nas niestety auto marnowałoby się cały rok. Kiedyś może jak finanse pozwolą na więcej podróży, to kamper, albo jakaś przyczepa się u nas znajdzie :D


my za często też nie jeździmy, dlatego nie inwestowałem w drogiego kampera, a każde dłuższe weekendy jeździmy sobie na dzikusa do lasu, albo np nad Wartę

CROnikiCROpka napisał(a):Piękne widoki :hearts:

Już nawet patrzyłam, czy jeziorko byłoby po drodze wracając z Murteru, ale niestety - słabo :roll:


no z Murteru tam trochę na około ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.02.2018 21:36

waldemar1973 napisał(a):... zestaw też jeden wjeżdżał, ale mały raczej, nie wiem jak taki duży, czy dał by radę ;) ...
Wymiarowo jesteśmy dłużsi od Was, ale szerokość podobna a wysokość niższa więc nie powinno być problemu ;)
waldemar1973 napisał(a):...Ale mniamniuśny gif z tym autkiem i przyczepką, są takie kamperki też? :)...

:)
Obrazek Obrazek

Czekam na cd ... :)
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 13.02.2018 22:09

gusia-s napisał(a):
waldemar1973 napisał(a):... zestaw też jeden wjeżdżał, ale mały raczej, nie wiem jak taki duży, czy dał by radę ;) ...
Wymiarowo jesteśmy dłużsi od Was, ale szerokość podobna a wysokość niższa więc nie powinno być problemu ;)
waldemar1973 napisał(a):...Ale mniamniuśny gif z tym autkiem i przyczepką, są takie kamperki też? :)...

:)
Obrazek Obrazek

Czekam na cd ... :)


ooo dzienks :)))
a c.d. będzie, będzie :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.02.2018 09:13

waldemar1973 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ładne jezioro - ale widzę, że nikt się nie kąpie, co, woda brudna? :oczko_usmiech:

woda czyściutka, tylko lodowato zimna :)

szablon-malarski-thank-you-cpt-obvious-19sm14_18938.jpg


Nigdy nie zapomnę jak, jako nastolatek, na widok krystalicznie czystej wody w jeziorze gdzieś wysoko w górach pod Innsbruckiem, spontanicznie zrzuciłem z siebie ciuchy i wskoczyłem do lodowatej wody. Tyrolczycy patrzyli na mnie z rozbawieniem, a moja kąpiel trwała jakieś pół minuty. :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.02.2018 09:49

waldemar1973 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja też kiedyś marzyłam o kamperze, ale jeździmy póki co tylko raz w roku na dłuższe wczasy, raz pod namiot na pobliskie jezioro i czasem jakiś spontan w Zakopcu, czy w Bieszczadach, więc u nas niestety auto marnowałoby się cały rok. Kiedyś może jak finanse pozwolą na więcej podróży, to kamper, albo jakaś przyczepa się u nas znajdzie :D


my za często też nie jeździmy, dlatego nie inwestowałem w drogiego kampera, a każde dłuższe weekendy jeździmy sobie na dzikusa do lasu, albo np nad Wartę

Ciekawy pomysł z tym mieszkaniem w lesie. Np. w sezonie "grzybowym" tak mieszkać w środku lasu ;) i parę razy na grzyby wychodzić dziennie ;) :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Jak będę mieć tzw. "wolne środki", to pomyślę o takim cudeńku ;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.02.2018 11:07

Marzę o lecie w Dolomitach :hearts: odkąd przejeżdżaliśmy w ich pobliżu w drodze do Wenecji w sierpniu jakieś 3,5 roku temu...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.02.2018 14:08

waldemar1973 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Piękne widoki :hearts:

Już nawet patrzyłam, czy jeziorko byłoby po drodze wracając z Murteru, ale niestety - słabo :roll:


no z Murteru tam trochę na około ;)


Nie ma niemożliwego. Jednak wracamy tamtędy. Właśnie ogarniam nocleg :D

Dodatkowo chcemy iść tu, jak pogoda pozwoli: https://www.google.pl/maps/@46.5221408,12.222165,15.58z :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.02.2018 14:34

CROnikiCROpka napisał(a):... Dodatkowo chcemy iść tu, jak pogoda pozwoli: https://www.google.pl/maps/@46.5221408,12.222165,15.58z :mrgreen:
Do tego jeziorka Lago Sorapis?
Tam i powrót to 10 km. Początek jest w miarę łagodny widać, potem zejście w dół i ponownie pod górę. Na całej trasie 200 m przewyższenia. Google pokazują, że do pokonania w 1 h 23 minuty ale widokowo zaje... :hearts: w związku z czym trzeba dorzucić czas na focenie :mrgreen: Na fotkach widać ludzi z dziećmi więc szlak nie powinien być trudny.
Chyba spowrotem by mnie musieli zabrać siłą bo zapewne nie chciałabym szybko opuścić tego miejsca :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.02.2018 14:51

gusia-s napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):... Dodatkowo chcemy iść tu, jak pogoda pozwoli: https://www.google.pl/maps/@46.5221408,12.222165,15.58z :mrgreen:
Do tego jeziorka Lago Sorapis?
Tam i powrót to 10 km. Początek jest w miarę łagodny widać, potem zejście w dół i ponownie pod górę. Na całej trasie 200 m przewyższenia. Google pokazują, że do pokonania w 1 h 23 minuty ale widokowo zaje... :hearts: w związku z czym trzeba dorzucić czas na focenie :mrgreen: Na fotkach widać ludzi z dziećmi więc szlak nie powinien być trudny.
Chyba spowrotem by mnie musieli zabrać siłą bo zapewne nie chciałabym szybko opuścić tego miejsca :mrgreen:


Tak, do tego. Widzę właśnie, że trasa nienajgorsza, bo ludzikiem googla gdzieniegdzie można się przejść tą ścieżką. Patrząc jednak na jeziorko, widać że warto :hearts: Chociaż 1,5h - jakoś mi trudno w to uwierzyć, lekko z 1h więcej uważam, że to zajmie. Dużo jednak będzie zależało do pogody, a o to w górach najtrudniej :roll:
justin_case
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.02.2018
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) justin_case » 23.02.2018 16:45

Przepraszam, jeżeli offtop. Podzielisz się może informacjami na temat swojego sprzętu fotograficznego (aparat, obiektyw)?
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
Re: Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 25.02.2018 20:58

CROnikiCROpka napisał(a):
waldemar1973 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Piękne widoki :hearts:

Już nawet patrzyłam, czy jeziorko byłoby po drodze wracając z Murteru, ale niestety - słabo :roll:


no z Murteru tam trochę na około ;)


Nie ma niemożliwego. Jednak wracamy tamtędy. Właśnie ogarniam nocleg :D

Dodatkowo chcemy iść tu, jak pogoda pozwoli: https://www.google.pl/maps/@46.5221408,12.222165,15.58z :mrgreen:


No i pięknie!!! Warto, nie będziecie żałować :)

justin_case napisał(a):Przepraszam, jeżeli offtop. Podzielisz się może informacjami na temat swojego sprzętu fotograficznego (aparat, obiektyw)?


Oj kolego... dużo i długo by wymieniać :)
ale ok, ograniczę się do tego co miałem na tych wakacjach a więc tego czym fociłem zdjęcia m.in. tu zaprezentowane :)

* Huawei P9
* Sony dsc-HX9V
* Nikon D750 + Nikkor 24-85 + Nikkor 70-200 2.8 VRII
Inne zabawki zostały w domu, a planuję kupić kiedyś jeden hiperzoom właśnie na potrzeby wakacji czyli 28-300 Nikkora, żeby nie taszczyć ze sobą kilku szkiełek :)

Jeśli zdjęcia się spodobały, wkleję jeszcze parę, choć widzę, że forum je trochę kompresuje na ich niekorzyść :(
Dla chętnych więcej zdjęć, w większym rozmiarze, bez kompresji, a więc też lepszej jakości tutaj:

http://onnnn.flog.pl/

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Włochy? Chorwacja? Jedno i drugie, przecież jest kamper :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone