Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

właściciele nie chcą zaliczki?!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007
właściciele nie chcą zaliczki?!

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 28.02.2012 11:40

Witam

Zarezerwowałam kwaterę u Miry w Fazanie... ale jakież jest moje zdziwienie, że właściciele nie chcą, by im przelać zaliczkę na poczet naszego pobytu. Nie spotkałam się jeszcze z takim podeściem a kilkukrotnie byłam już w tym pięknym kraju - jestem i w szoku i nieco niespokojna czy jak przyjadę kwatera na pewno będzie na mnie czekała :roll:
Czytałam, że niektórzy z forumowiczów znają tą kwaterę, więc chciałabym potwierdzić dla spokojności czy też jechali bez wstępnej zapłaty?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2012 12:37

Zdarzają się tacy właściciele. W zeszłym roku byłem w Slavonij i właścicielka tez nie chciała kasy. Tego apartmanu o którym piszesz, nie znam.
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 28.02.2012 21:05

Na wszelki wypadek rozejrzałbym się za opcją nr 2 :roll:
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 28.02.2012 21:30

Też mam zarezerwowany apartman u p. Miry w Fazanie. Zaliczki też nie płaciłem. W 2011 byłem za Dubrownikiem i też zaliczki nie płaciłem, a pobyt był więcej niż super udany. Właściciel mówił mi, że nie pobiera zaliczki ze względu na problemy w przypadku sytuacji losowych: bookujesz pobyt np. w lutym na lipiec - pół roku wcześniej, a wszystko może się zdarzyć i trudno o zwrot pieniędzy. Zresztą kilku "cwanych" przedstawicieli naszej nacji już go przekręciło i odwoływali przyjazd 2 , 3 dni przed terminem (byłem "naocznym" świadkiem) co powodowało niezłe zdenerwowanie gospodarza i zarzekanie się, że zacznie pobierać zaliczki tylko od Polaków. Jednak moi znajomi już u niego rezerwowali pobyt i nadal nie pobiera zaliczek.
Może to jest tez spowodowane innym obiegiem pieniądza jeżeli płacimy bez zaliczki? Nie wiem, tylko zgaduję.
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 28.02.2012 22:41

dąbrówka

Czytałam, że niektórzy z forumowiczów znają tą kwaterę, więc chciałabym potwierdzić dla spokojności czy też jechali bez wstępnej zapłaty?


Kilka lat temu byŁem u Miry, osobiśie zaliczki nie pŁaciŁem ale z innego powodu - znalazŁem ten apartament na 2 dni przed wyjazdem, więc nie byŁo nawet czasu na przedpŁaty.

Po moim pobycie tam stwierdzam że jeśli tak się umówiliście to możesz być pewna swojej rezerwacji. Pani Mira jest osobą niezwykle życzliwą i dbającą o swoich klientów. Co potwierdziŁo również kilka osób na tym forum w swoich relacjach.
sprynia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sprynia » 28.02.2012 23:24

Corocznie od ośmiu lat jeździmy do Chorwacji i ani raz nie wpłacaliśmy zaliczki i nigdy nie zostaliśmy wyrolowani. Nie ma się czego obawiać.
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 28.02.2012 23:41

Witam ,w zeszłym roku i w tym zapłacę dopiero po przyjeździe ,dwa różne adresy.
ven
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ven » 28.02.2012 23:44

ja wychodze z założenia że zaliczke biorą ci co mają problemy z wynajmem lub kiepska lokalizacje, a ci co maja dobre miejsce i sa dobrymi ludzmi nie biorą zaliczki - :D nie ma sie co przejmować napewno wszystko bedzie dobrze.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 29.02.2012 09:44

Ufff, uspokoiliście mnie. Naszukałam się apartamentu dla 6 osób i szukać opcji nr 2 to już nie na moje nerwy :wink:
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 02.03.2012 23:24

Ja zawsze korzystam z Interhome. Wpłacam całą należność przed wyjazdem. W umowie jest obowiązkowa kaucja opłacana na miejscu na wypadek szkody. Zawsze mam kaucję zwracaną w dniu wyjazdu. Zdarzyło mi się, że właściciel oddał nam kaucję po trzech dniach, a ostatnio w ogóle jej nie chciał. Nauczyłem się, że najlepiej przełamuje lody butelka dobrego trunku przywiezionego z Polski :)
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013
Rezerwacja bez zaliczki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 31.08.2016 23:25

Zrobiłam rezerwację dwóch apartmani dla 8 osób a właściciele nie chcą zaliczki. To będzie nasz trzeci pobyt w Chorwacji i jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam... Czy ktoś miał podobnie?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Rezerwacja bez zaliczki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.09.2016 07:11

Miałem, chociaż w większości przypadków wymagana była przedpłata i otrzymywałem np.voucher.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Rezerwacja bez zaliczki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 01.09.2016 11:05

Ja w tym roku nie musiałem wysyłać zaliczki i na przyszły lipiec gdzie mam zarezerwowane dwa apartamenty też nie muszę-no ale to będzie mój trzeci wypad do tych samych właścicieli.Gdy jechałem tam pierwszy raz to wysyłałem 100 euro.
TomekRZ
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekRZ » 17.11.2016 20:46

Ja także nie wpłacałem zaliczki. Specjalnie o to pytałem ale pani powiedziała, że nie trzeba. Ale miałem ze sobą wydrukowane maile z potwierdzeniem rezerwacji hehe, tak ze strachu :D To był pierwszy raz w Chorwacji.
Rozliczaliśmy się tuż przed wyjazdem i nawet dostaliśmy rabat 7 ojro :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.11.2016 10:01

Sądzę, że w takich sytuacjach przypomnienie o swojej rezerwacji raz na miesiąc, a przed wakacjami raz na 2 tygodnie wystarczy.
Przed wyjazdem jeszcze telefon czy wszystko na nas czeka i można jechać.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
właściciele nie chcą zaliczki?!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone