Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam Wszystkich

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006
Witam Wszystkich

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 14.03.2006 20:41

Witam Wszystkich Cromaniaków. Jestem po raz pierwszy na tym forum. Trafilem tu przypadkiem ze 2 m-ce temu i tak sobie podsłuchuję. Planuje w najblizsze wakacje wypad na Istrie. Bylem tam w 89 tzn 1989 roku w Porecu. Mam ochote tam wrocic. Wiele sie zmienilo. Gdzie warto sie zatrzymac na 10 - 14 dni. Jede w dwie osoby. Lubie raczej spokojne miejsca i blisko plazy. Raczej nastawiam sie na bierny wypoczynek. Czasem jakis wypad np. Pula. No i nie zadrogo ale i nie po harcersku.
Pozdrowienia
Berni
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.03.2006 22:34

Polecam Vrsar
http://www.istra.com/vrsar/index2.asp?j=cro
lub tuż obok Funtanę
http://www.funtana.com/cro/smjestaj.asp
Jest to środek zachodniego wybrzeża Istrii, a więć stąd można zwiedzać
Porec, Rovinj, Pulę, ciekawy jest Limski Fiord (wycieczka statkiem, tam kręcono część zdjęć do filmu Skarb w Srebrnym Jeziorze),można pojechać na wschodnią część Istrii np. do Rabac, można też popłynąc katamaranem
na jeden dzień do Wenecji. Ja na Istrii byłem w 1997, 1998 i 2000 r. i mam
ochotę i nadzieję, że jeszcze tam będę.
Pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.03.2006 00:22

Cześć Berni.Ja polecam Premanturę.Spędziłem tam piękne 2 tygodnie.Jak poszukasz znajdziesz na forum wiele informacji o tej miejscowości.
Pozdrawiam.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.03.2006 10:35

Byłem w Premanturze 3 razy, polecam. Spokojna, trochę na uboczu miejscowość, niestety rozbudowująca się. Wspaniałe miejsce na spacery (Kameniak) i wycieczki rowerowe (np do Medulina). Na półwyspie sporo ustronnych miejsc, groty, dobre miejsce do nurkowania, sporo surfingowców. Z Premantury tylko parę km do Puli, tutaj robimy zakupy na miejscowym bazarze. Dobre miejsce wypadowe do zwiedzenia całej Istrii. Pozdrawiam
Ps wrócę tam, może w tym roku
T.o.m.a.s.z.
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) T.o.m.a.s.z. » 15.03.2006 11:28

Skoro już tam byłeś, to może teraz gdzieś bardziej na południe - osobiście polecam okolice makarskiej - pozdrawiam
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 19.03.2006 18:44

Janusz Bajcer napisał(a):Polecam Vrsar
http://www.istra.com/vrsar/index2.asp?j=cro
lub tuż obok Funtanę
http://www.funtana.com/cro/smjestaj.asp
Jest to środek zachodniego wybrzeża Istrii, a więć stąd można zwiedzać
Porec, Rovinj, Pulę, ciekawy jest Limski Fiord (wycieczka statkiem, tam kręcono część zdjęć do filmu Skarb w Srebrnym Jeziorze),można pojechać na wschodnią część Istrii np. do Rabac, można też popłynąc katamaranem
na jeden dzień do Wenecji. Ja na Istrii byłem w 1997, 1998 i 2000 r. i mam
ochotę i nadzieję, że jeszcze tam będę.
Pozdrawiam


Pooglądałem i faktycznie wygląda fajnie. A masz może jakiś sprawdzone namiary na kwatery? Byłbym wdzięczny
Berni
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.03.2006 23:42

Ponieważ wszystkie moje wyjazdy do pięknej Chorwacji i pobyt w niej był na kempingach, nie mogę podać Ci sprawdzonych namiarów na apartamenty.
Ale mając wiedzę m.in. z tego forum, apartamenty można rezerwować lub jechać " w ciemno", szukać i negocjować cenę zakwaterowania na miejscu.
A porównując na stronach internetowych ceny apartamentów na Istrii i na Dalmacji-wynika niezbicie, że Istria jest droższa - ale też warto na niej spędzić wakacje :lol:
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 23.03.2006 18:38

Janusz Bajcer napisał(a):Ponieważ wszystkie moje wyjazdy do pięknej Chorwacji i pobyt w niej był na kempingach, nie mogę podać Ci sprawdzonych namiarów na apartamenty.
Ale mając wiedzę m.in. z tego forum, apartamenty można rezerwować lub jechać " w ciemno", szukać i negocjować cenę zakwaterowania na miejscu.
A porównując na stronach internetowych ceny apartamentów na Istrii i na Dalmacji-wynika niezbicie, że Istria jest droższa - ale też warto na niej spędzić wakacje :lol:


Hmm. Rozważam również kempingi. Chętnie wysłucham jakichkolwiek rad. Który kamp. podobał Ci się najbardziej?
PZDR
Berni
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2006 00:18

Na Istrii byłem 3 razy, zawsze na kempigu Valkanela w 1997,1998 i 2000r. To b.duży kamp i do kameralnych nie należy, na Istrii najwięcej jest dużych kempingów, ten kamp spełniał na tamten okres moje wymagania i dlatego byłem tam 3 razy
http://www.anita.hr/
:hut:
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 25.03.2006 18:56

Witam jeszcze raz. Spodobał mi sie kamp Valkanela. Próbuję skalkulować cenę ale za nic nie mogę zrozumieć tych wszystkich skrótów. Które pozycje mam brać pod uwagę. Jadziemy w dwie osoby namiot i samochód. Prośba o podpowiedzi.
Pozdrawiam
Berni
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 25.03.2006 19:52

Zakładam że jedziesz w najdroższym zezonie
2 osoby to 2 x 6.60E P/N=Person per night

S/N A/N B/N to chyba strefy na kempie gdzie są place i cena obejmuje
namiot+ samochód i wyniesie od 11.9 do 15.5 Euro

Do tego opłata rejestracyjna 1.2E ( tylko za pierwszą noc) + opłata klimatyczna 0.9E
Jak zostjecie krócej niż 3 dni to jest zwyżka o 20%
jak masz kartę CCI to 10procent mniej

Drogi ten kemp a do tego cowidać ze zdjęcia niemiłosierna patelnia
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 25.03.2006 20:10

Dzieki. Teraz wszystko stało sie prostsze. Patelnia mówisz? O tym nie pomyślałem. Szukam dalej.
PZDR
Berni
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2006 22:41

Kamping Valkanela ma ok. 80 ha, to jedno zdjęcie na stronce kampingu
to tylko jego kawałeczek, rzeczywiścia nasłonieczniony, ale z tego co pamiętam w tym miejscu parcele są tam zajęte na cały sezon przez Włochów, Niemców, Austriaków - może też i przez Polaków, i tam namiotu
nie rozbijesz, a jak widać poniżej jest tam też dużo miejsca zacienionego.
Valkanela to mała wioska , tam przebywa ok 5-6 tys. bo tak wielki kamp.
http://www.istra.com/vrsar/hotel_kamp.a ... i=smjestaj
Kampingi na Istrii są ogólnie najdroższe w Chorwacji ale też i najlepiej wyposażone w sanitariaty, gastronomię, sklepy, rozrywki (np.darmowe dyskoteki) wszystko na miejscu.
barbra
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra » 27.03.2006 13:53

Witam Na Istrii jest fajny kemping Veli Joze w miejscowości Savudrija. Jest to koło miejscowości Umag / miasteczko ok/.Fajny kamping, sanitariaty czyste, sporo boisk do grania w piłkę oraz w tenisa, zejście do plaży dobre, plaża kamienista i trochę betonowa, woda ekstra, za dwie osoby plus namiot i samochód oraz prąd w 2005r. płaciliśmy za dzień ok. 70 zł. Fakt na Istrii kempingi są drogie ale za to czyste. Jest to również kamping dla dzieci i młodzieży / dla nich są osobne domki/ ale to naprawdę nie przeszkadzac. Stąd blisko do Wenecji. :D

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Witam Wszystkich
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone