Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej_bialy
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej_bialy » 24.07.2006 17:22

a ja poradze zeby wziac sobie maske i rurke do nurkowania...jest fajnie...
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 24.07.2006 18:02

Pieniadze :twisted:
Bergamotka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bergamotka » 27.07.2006 19:56

Ja mam pytanie do tej dlugiej listy. Czy zakladajac nocleg w apartamentach (bedizemy sie przemieszczac i na caly pobyt zmienic 2-3 razy nocleg) potrzebne sa sztuce plyny do mycia naczyn ipt oraz np czajnik bezprzewodowy? Gdzies czytalam ze zwykle to na wyposazeniu jest ale czy zawszse??
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 28.07.2006 12:16

Zawsze .przed wykupieniem apartamentu mozecie Panstwo sprawdzić.

ja jestem przeważnie na campie, w przyczepie,czy namiocie stacjonalnym, tez maja takie urzadzeia łącznie z lodowką
KasiaW
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 30.07.2006 15:42

Witaj!
Po pierwsze gratuluję dobrego wyboru na wypoczynek. Do listy ważnych rzeczy dorzucę od siebie wodę mineralną-naprawdę warto zabrać z Polski. Moim zdaniem woda jest droga, zwłaszcza na wyspach. Warto pomyśleć też o fajce i masce do nurkowania, pływanie będzie jeszcze przyjemniejsze :) Pozdrawiam i miłego wypoczynku!!!
..::BARTEK::..
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ..::BARTEK::.. » 31.07.2006 12:55

Nie zapominajcie, że w Chorwacji też zdarzają się deszcze, wichury itp. więc radzę wziąść ze sobą cieplejsze ubrania, kurtki, parasole. :D :D
Monique
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2006
Dziekuje za wspaniale porady - jutro wyjazd do CHORWACJI :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monique » 01.08.2006 13:21

Witam wszystkich serdecznie,
W tym roku mielismy do wyboru kilka miejsc - z tematu - co chcielibysmy odwiedzic :) Po dokladnym zapoznaniu sie z Waszymi opiniami i radami, jutro wyruszamy do CHORWACJI. Jestesmy nurkami, wiec wybralismy miejsce nurkowe. Bardzo chetnie podeiele sie moim zdaniem po naszym powrocie, a wszystkim zycze udanego wypoczynku i slonecznej Chorwacji :lol:

Monique
maalena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maalena » 01.08.2006 13:59

KasiaW napisał(a):Witaj!
Po pierwsze gratuluję dobrego wyboru na wypoczynek. Do listy ważnych rzeczy dorzucę od siebie wodę mineralną-naprawdę warto zabrać z Polski. Moim zdaniem woda jest droga, zwłaszcza na wyspach. Warto pomyśleć też o fajce i masce do nurkowania, pływanie będzie jeszcze przyjemniejsze :) Pozdrawiam i miłego wypoczynku!!!


Ja raczej nie obciążałabym się transportem wody skoro na miejscu woda jest pitna. Chorwacja ma jedną z najlepszej jakości wód (mówię o wodzie z kranu dla ścisłości)a przepisy sanitarne dotyczące jej czystości są ostrzejsze niż w EU. Fakt, w mniejszych nadmorskich miejscowościach spotkałam się z tym że kranówka była słonawa ale to były wyjątki. Druga sprawa że Polak przyzwyczajony do tego jaka w Polsce jest woda może mieć opory przed piciem kranówki...u nas może się to naprawdę nieciekawie skończyć :wink:
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 05.08.2006 16:08

Maska do nurkowania.. koniecznie.. Własnie wróciłem z dalekiej podróży nad ciepłe czyste morze i oprocz wielu wielu przyjemnosci o których nie wspomne polecam sprawdzone i opatentowane <<łowienie >> rybek pod wodą. poł metra kijka do tego 4m żyłki ciężarek przypon chaczyk (nie mały) na chaczyk miejscowy ślimak lub małż ,,maska z rurką, nurkujemy, i podsawiamy sniadanko rybką pływającym poniżej nas,,widac jak na dłoni jak biorą jak w akwarium,,uwaga niektóre osobniki nieżle szarpią a niektóre wcale nie są głodne. Musze przyznać emocje niesamowite
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 08.08.2006 16:09

ja zabłałem wszystko to o czym piszecie i dodatkowo kobitke
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.09.2006 14:29

Przeczytawszy cały wątek jestem zasmucon że nikt nie pomyślał o......

PAMPERSACH DLA MALUSZKA !!!!

No .... chyba że już nie potrzebuje... a może na wyjeździe już nie będzie potrzebował, ale cóż, to już rada po wakacjach, :P więc mogłem się ugryźć w język ;)

Pozdrawiam ;)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 24.09.2006 14:46

buehehe z tymi Pampersami to racja - trudno u nich dostać podobnie jak np Bebiko itp a śmieję się dlatego że ruszając do Cro w 2004 mała Pampersy używała jeszcze więc zdarzyło się tak:
co zabieramy :?: Bebiko 4 pudełka, Kubusie itp - zgrzewka, wózek, łóżeczko turystyczne, woda Żywiec z aprobatą dla dzieci - zgrzewka no i wiadomo posiadany przezemnie wtedy Peugeot 206 nie miał szans tego pomieścić pomimo ułożenia lekkich i nie zagrażających życiu i zdrowiu pasażerów pakunków w kabinie. Więc - wio - firma Taurus http://www.taurus.info.pl/default.asp i po negocjacjach stałem się posiadaczem bagażnika dachowego i boxu Fapa (za około 700 pln). Udało nam się tym sposobem spakować na 1 wyjazd z maluszkiem do Cro. Jak się później okazało ostatni zużyty Pampers był ten, który małej założyliśmy na podróż tak więc do dziś zostały 2 duże paki Pampersów, z przebiegiem około 2,5 tyś kilometrów. Teraz córa już prawie czteroletnia ubiera je lalkom przy zabawie. Box używany był raz wtedy i w ubiegłym roku na nartach (na nie moim autku) jak jechaliśmy do Italii na narty. W międzyczasie dorobiłem się kombika i box leży i zawadza mi w garażu. No ale jeść i piś na szczęście nie woła :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.01.2007 01:30

Czy już czas kompletować rzeczy na wyjazd do Chorwacji? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2007 08:43

krakuscity napisał(a):Czy już czas kompletować rzeczy na wyjazd do Chorwacji? :D


Ja już rozglądam się za dobrą maską do nurkowania. Kupiona na miejscu rozszczelniła sie po dwóch dniach tak, że po każdym wynurzeniu miałem akwarium w okularach :) .
No i siatkę do podbierania różnych żyjątek - nie raz uciekł nam obiad lub conajmniej przystawka :wink: :D
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 04.01.2007 09:18

Interseal napisał(a):
krakuscity napisał(a):Czy już czas kompletować rzeczy na wyjazd do Chorwacji? :D


Ja już rozglądam się za dobrą maską do nurkowania. Kupiona na miejscu rozszczelniła sie po dwóch dniach tak, że po każdym wynurzeniu miałem akwarium w okularach :) .
No i siatkę do podbierania różnych żyjątek - nie raz uciekł nam obiad lub conajmniej przystawka :wink: :D


z okularów Wam uciekł :?: :wink:

Ps. Każdy czas jest dobry by kompletować - zawsze to mniej wydatków przed samym wyjazdem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone