Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 01.07.2011 21:30

Coś po opalaniu,krem, balsam.Żona zabrała szampon :lol: zamiast w/w
monik_sa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monik_sa » 01.07.2011 21:48

krakuscity napisał(a):
monik_sa napisał(a):Witam ,

Za dwa tygodnie wybieram się na PAG . Możecie podrzucic kilka cennych informacji , moze ktoś z Was tam wypoczywał?


A co nie wiesz co masz tam zabrać? :D


Co zabrac to wiem po przeczytaniu mam aż przesyt informacji , chodzi mi raczej czego sie tam spodziewac. Głownie chodzi mi o wyspe Pag....
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.07.2011 21:52

No to nie w tym temacie bo tytuł jest :

.....co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć


forum/viewtopic.php?t=33030&postdays=0&postorder=asc&start=0
monik_sa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monik_sa » 01.07.2011 21:57

krakuscity napisał(a):No to nie w tym temacie bo tytuł jest :

.....co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć


Tak wiem , juz przenioslam się do właściwego tematu .

Pozdrawiam
macroa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2011
Jesteśmy pierwszaki

Nieprzeczytany postnapisał(a) macroa » 27.07.2011 16:33

I od niowa Polska ludowa :) Witam Was. Wraz z żonką wybieramy się do Cro i to już w środę 3 sierpnia. Jedziemy wycieczka autokarową z Katowic. Będziemy pod oieką rezydenta, pilota itd więc mamy lepiej albo gorzej :) Ale chciałbym zapytać jak to jest z dojazdem. O ile autostrady mnie raczej nie niepokoją to jazda drogami z których autobus może spaść to już ....brrrrrrr. Jak to jest w drodze do Chorwacji a konkretnie do Makarskiej? Potem planujemy wycieczki do Dubrownika Miedziugorie Splitu i coś tam jeszcze :) Strach się bać czy bać się bo strach? :) JAk w tym roku w Makarskiej jest z jeżowcami? plastiki już mam za 15 zeta :) A poza tym, słyszałem że dmuchane materace to mogą pękać na kamienistej plaży - jaka praweda? Co w zamian? A może ktoś z Was jest teraz w Makarskiej i live może napisać jak tam teraz jest? Ceny nas też interesują. Pozdrawiamy i dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i życzliwosć w odpowiadaniu. Jak wiecie gdzie na forum lub w necie są odpowiedzi na moje pytanka to podajcie linka. Dzięki.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011
Re: Jesteśmy pierwszaki

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 27.07.2011 17:03

macroa napisał(a):I od niowa Polska ludowa :) Witam Was. Wraz z żonką wybieramy się do Cro i to już w środę 3 sierpnia. Jedziemy wycieczka autokarową z Katowic. Będziemy pod oieką rezydenta, pilota itd więc mamy lepiej albo gorzej :) Ale chciałbym zapytać jak to jest z dojazdem. O ile autostrady mnie raczej nie niepokoją to jazda drogami z których autobus może spaść to już ....brrrrrrr. Jak to jest w drodze do Chorwacji a konkretnie do Makarskiej? Potem planujemy wycieczki do Dubrownika Miedziugorie Splitu i coś tam jeszcze :) Strach się bać czy bać się bo strach? :) JAk w tym roku w Makarskiej jest z jeżowcami? plastiki już mam za 15 zeta :) A poza tym, słyszałem że dmuchane materace to mogą pękać na kamienistej plaży - jaka praweda? Co w zamian? A może ktoś z Was jest teraz w Makarskiej i live może napisać jak tam teraz jest? Ceny nas też interesują. Pozdrawiamy i dziękujemy serdecznie za wyrozumiałość i życzliwosć w odpowiadaniu. Jak wiecie gdzie na forum lub w necie są odpowiedzi na moje pytanka to podajcie linka. Dzięki.


Najniebezpieczniejszy odcinek moim zdaniem na tej trasie to Katowice-granica
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Jesteśmy pierwszaki

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.07.2011 17:16

[quote="macroa"][/quote]

W Chorwacji służby drogowe działają sprawnie, więc jak autokar czy samochód spadnie,
to podjeżdża natychmiast spychacz i zasypuje, żeby nie zakłócać wakacyjnej atmosfery turystom jadącym nad Jadran.
Tak więc nie wierz w te opowiadania o palących się, czy spalonych wraków, leżących na dnie wąwozu, bo ich, niemal natychmiast po upadku, już nie widać.

U nas robią podobnie,

Na przykład na krętych i niebezpiecznych mazurskich drogach wrzucają szczątki do jeziora.

Jeżeli tylko nie jesteś kierowcą tego autokaru, to zawsze możesz się znieczulić ;)


:lol:

Reszty nie ma co linkować - trafiłeś na crople, to już sobie doczytasz o pozostałych wątpliwościach
- do wyjazdu dasz radę znaleźć.


:D

Pozdrav
Jacek Cieślewicz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Jesteśmy pierwszaki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Cieślewicz » 27.07.2011 22:26

weldon napisał.....

W Chorwacji służby drogowe działają sprawnie, więc jak autokar czy samochód spadnie,
to podjeżdża natychmiast spychacz i zasypuje, żeby nie zakłócać wakacyjnej atmosfery turystom jadącym nad Jadran.
....

Dobre weldon dobre !! :D :D :D
Jacek Cieślewicz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Cieślewicz » 27.07.2011 22:29

.....na przykład na krętych i niebezpiecznych mazurskich drogach wrzucają szczątki do jeziora.

Jeżeli tylko nie jesteś kierowcą tego autokaru, to zawsze możesz się znieczulić


I to także :D Zwłaszcza znieczulić :D :D
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 27.07.2011 23:25

Materace mogą pękac ... i nie tylko materace , uważaj co robisz i gdzie robisz :lol:
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 28.07.2011 09:28

waldi-ia - przecież tam ma być opieka rezydenta, pilota itd... To kiedy tam co pęknie? Toż to sposobności nie będzie :D
Dosiek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dosiek » 28.07.2011 12:08

Pęknąć :D to może flaszeczka co najwyżej.
Ada Es
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ada Es » 30.07.2011 01:22

Albo dwie! :D :roll:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 05.07.2012 14:44

podnoszę listę bo się jej sporo naszukałem
a w ogóle to aktualna ta lista sprzed 6 lat?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.07.2012 15:46

Dżejan napisał(a):podnoszę listę bo się jej sporo naszukałem
a w ogóle to aktualna ta lista sprzed 6 lat?

A co się mogło zmienić?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone