Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 11.07.2017 12:14

jacek73 napisał(a):44°27'57.4"N 15°00'54.0"E


Powiem krótko - mam w takim razie z mojej kwatery 3 kilometry do konoby.
Zakładam, że nieraz tam zawitamy.


agata26061 napisał(a):My też w tym roku będziemy 5-ty raz w Chorwacji, ale w Tucepi koło Makarskiej. Na Pagu jeszcze nie byłam, ale myślę, że wszystko przede mną :D
Więc z chęcią popatrzę na Twoją relację online lub prawie online :D


My byliśmy poprzednie 4 razy między Brelą a Podgorą (mam super miejsce w Tucepi, jeśli byś potrzebowała). Dlatego postanowiliśmy tym razem zmienić otoczenie. Z waszych komentarzy dochodzę do wniosku, że chyba słusznie :)

Co do relacji postaram się na bieżąco o telegraficzny skrót, a później ew. rozwinę.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.07.2017 12:20

Jak Pag to zasiadam, ta wyspa ciągle w planach :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.07.2017 18:32

beatabm napisał(a):Jak Pag to zasiadam, ta wyspa ciągle w planach :D


Planuj Planuj Bo Warto Nie Będziesz Żałować.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.07.2017 19:19

A ja sobie z chęcią popatrzę na wyspę, której w naszych planach nie ma :lol: Ale każdy znajduje swoje raje na ziemi gdzie indziej :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2017 23:39

Pag jest wyspą szczególną . . . bardzo :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 12.07.2017 17:45

Pag 2010 to był nasz nasz pierwszy raz w Cro :)
Sentyment pozostał, chętnie poczytam i popatrzę :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.07.2017 18:49

Pag.... i długo nic. Jest jak wielosmakowy tort oblany białym ,pysznym lukrem. Każdy znajdzie tutaj swój mały raj. Moja rada ,to nie nastawiać się na zwiedzanie zabytków, szkoda czasu. Samo miasteczko Pag wystarczy. Natomiast eksplorowanie okolic Bosany jest tak wspaniałym przeżyciem, że rekompensuje najpiękniejsze zabytki. Drogowskazy pt. Rucica, Beretnica, Girenica itd. są niczym w porównaniu do urkliwych zatoczek Bosany, Sv Mariji i Sv Marko. Polecam znaleźć swój zakątek i napawać się widokami, ciepłą wodą, mega życiem morskim. Jestem świeżo po pięknym Braciu , ale Pag zachwyca.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2017 22:02

marosmaro napisał(a):
beatabm napisał(a):Jak Pag to zasiadam, ta wyspa ciągle w planach :D


Planuj Planuj Bo Warto Nie Będziesz Żałować.

po obejrzeniu kilku relacji z północnej Chorwacji nabrałam strasznej ochoty - Krk, Pag, Rab - może w 2018, tylko pozostałą część ekipy trzeba przekonać :D
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 13.07.2017 09:24

Habanero napisał(a):eksplorowanie okolic Bosany jest tak wspaniałym przeżyciem, że rekompensuje najpiękniejsze zabytki.


To co mówisz szczególnie cieszy, bo w Bosanie mamy pierwsze noclegi :)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 13.07.2017 09:32

Też w tym roku mój piąty raz w Cro - będzie.
Pag już był...
Chętnie tam wrócę ..... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2017 12:31

Bardzo chętnie zobaczę zdjęcia! :D
Jeszcze nigdy nie byliśmy na chorwackich wyspach
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 17.07.2017 15:45

Mój pierwszy raz w Chorwacji to właśnie Pag (dawno temu bo w 1998 roku-aż trudno uwierzyć, że tyle czasu minęło). Chętnie zobaczę co się zmieniło, tym bardziej, że już jakiś czas myślę o powrocie w te strony :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 17.07.2017 22:43

Retip napisał(a): :D
Jeszcze nigdy nie byliśmy na chorwackich wyspach


Piotr trzeba zaryzykować może się opłaci. My zaczęliśmy przygodę z Chorwacją od wyspy i nie żałuję.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 20.07.2017 10:05

No cóż, moi mili.

Ciężko jest jednak pisać live, jeśli dookoła jest tyle pięknych widoków.
Będzie więc to dziennik z lekkim opóźnieniem - przespaliśmy już dwie noce, a ja zacznę od początku.

Nasza wyprawa trwała z przystankami prawie 18 godzin, ale jako że mieliśmy 6 osób w aucie i box na dachu, to nie szarżowaliśmy. Trasa minęła spokojnie, bez większego ruchu. W Słowenii byliśmy już około 7-8 rano, więc aby uniknąć ewentualnych korków pojechaliśmy przez przejście Rogatec. I warto było, bo droga z Ptuj'a jest bardzo malownicza i widoki świetne.
Problem był jedynie w Austrii ze znalezieniem LPG - więc 100 km zrobiliśmy na benzynie. Ale to tylko mały szczegół.
Około 12 dojechaliśmy do Sv. Marko, a moi kompani byli mocno zaniepokojeni, kiedy droga asfaltowa się skończyła, a zaczęła się szutrówka. Ale po chwili dojechaliśmy do naszej kwatery - gospodyni powitała nas domową śliwkową rakiją (zamówiłem kilka butelek - 50 kn / litr).
Jedynym minusem tutaj jest zejście na plażę - idzie się wąską ścieżką, a później bardzo stromymi schodami, więc niosąc moją 3-latkę mam dodatkowe emocje. Ale za to na plaży jest max 30 osób, więc jest tym luz. Plaża kamyczkowa, fajne miejsca do nurkowania, dodatkowo na plaży wypływa źródełko Sv. Marko z zimną wodą. Ja za to uwielbiam skałę oddaloną jakieś 50 metrów od brzegu, z której można skakać do wody.
Cóż, pierwsze dni spędziliśmy tam, dzisiaj wybieramy się na kilka innych plaż, i wieczorem postaram się znowu napisać.
Na osłodę kilka zdjęć z wczoraj:
01 - widok na zatokę z knajpki w Pag-u
Obrazek

02 - most w Pag - widok południowy
Obrazek

03 - most w Pag - widok północny
Obrazek

04 - Sv. Marko - próba złapania gwiazd nocą...
Obrazek



c.d.n.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2017 10:38

new1984 napisał(a):Ciężko jest jednak pisać live, jeśli dookoła jest tyle pięknych widoków.

Doprawdy, podziwiam. :D

Relację dodam do zakładek. Może to będzie ta, która przekona mnie w końcu do odwiedzenia tej wyjątkowej wyspy.
W końcu zobaczę te unikalne krajobrazy i poznam lokalne dobra, jak paški sir, czy paška čipka. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone