Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiosenna Istria (1-5 maja 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Wiosenna Istria (1-5 maja 2013)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2013 22:16

Jest wieczór 6 maja 2013. Wczoraj mniej więcej o tej porze byłem gdzieś na autostradzie A4 między Gliwicami a Krakowem i niestety już w czasie przeszłym myślałem o moim ostatnim pobycie w Chorwacji, krótszym od pozostałych, bo trwającym tylko 5 dni.

Mimo tak niewielu chwil spędzonych na Istrii - 5 razy 24 daje raptem 120 godzin, a trzeba jeszcze uwzględnić czas spędzony w samochodzie (tam i z powrotem pokonałem w sumie grubo ponad 2000 km) - było warto.

Umag, Groznjan, Porec, Pula, Rovinj, Roc, Hum... Istria o tej porze roku jest przepiękna, co - mam nadzieję - uda mi się opisać i przede wszystkim pokazać na zdjęciach.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.05.2013 22:24

My z dużym prawdopodobieństwem, w tym roku m.in. na Istrię, więc chętnie poczytam, obejrzę ... :wink:
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 06.05.2013 22:31

to i ja zasiadam ,spragniony świeżych relacji :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 01:43

walp, robert39, fajnie, że chcecie dotrzymać mi towarzystwa :-)
Ostatnio edytowano 07.05.2013 02:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 02:06

Zanim dotarłem na Istrię i dane mi było zobaczyć takie obrazki...


Umag
Obrazek


Okolice Groznjan
Obrazek


Umag
Obrazek


Motovun
Obrazek


Umag
Obrazek


Pula
Obrazek

...musiałem pokonać prawie 1000 km znaną prawie wszystkim trasą przez CZ, A i SLO, poruszając się głównie autostradami, bo czasu, jak wspomniałem na wstępie, miałem niewiele.

Pierwszy dłuższy, bo z noclegiem, przystanek zrobiłem w słoweńskim Mariborze.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.05.2013 04:57

też zasiadam, na Istrii byłem tylko przejazdem....
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 07.05.2013 07:16

Czekam na c.d.
Pzdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 07:58

GREG_G, franko, witajcie :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 08:34

Po przejechaniu nieco ponad 700 km zatrzymałem się na nocleg w Mariborze, drugim co do wielkości mieście Słowenii, siedzibie uniwersytetu, europejskiej stolicy kultury 2012 i w końcu miejscowości, gdzie rośnie najstarsza, owocująca winorośl na świecie.

Hotel Merano, oddalony o ok. 6 km od centrum, oferuje poprawną jakość za rozsądną cenę, a do tego jest ładnie położony.

Obrazek

Po niespiesznym śniadaniu wybrałem się na krótki spacer po Mariborze. Był 1 maja przed południem. Zapowiadał się słoneczny, upalny dzień. Mieszkańcy albo siedzieli w domu, albo wybrali się... na Istrię, jak się potem okazało (w Chorwacji spotkałem sporo samochodów z mariborską rejestracją).

Nieczynne w tym dniu centrum handlowe Europark z czynnym, darmowym i chłodnym parkingiem skojarzyło mi się z początkiem filmu "Jestem legendą" ;-)

Obrazek

cdn.
Ostatnio edytowano 07.05.2013 12:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.05.2013 09:12

Majówka rok temu to właśnie Istria i Rovinj. Pozostały tylko zdjęcia i przepiękne wspomnienia.
Teraz poczytam Twoją relację i z chęcią wrócę na te wyślizgane uliczki ;)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 07.05.2013 10:45

Siadam również i śledzę świeżą relację. :)
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 07.05.2013 11:33

Siadam i ja :D Istrię wspominam z sentymentem :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 15:38

Roxi napisał(a):Majówka rok temu to właśnie Istria i Rovinj. Pozostały tylko zdjęcia i przepiękne wspomnienia.
Teraz poczytam Twoją relację i z chęcią wrócę na te wyślizgane uliczki ;)


Hej Roxi, fajnie, że mnie odwiedziłaś. Jest mi tym bardziej miło, że przed wyjazdem czytałem Twoją relację z nurkowego pobytu w Rovinju :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 15:39

razpol, Arooo, witajcie :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2013 16:39

Dotarcie do sławnej winorośli nie trwało długo: wystarczyło przejść przez jeden z pobliskich mostów, następnie kilkaset metrów brzegiem Drawy i już mogłem podziwiać, jak wygląda roślina, którą zgodnie z oficjalnym prospektem Mariborskiej Izby Turystyki pt. Stara trta zasadzono ponad 400 lat temu, co potwierdzono również w 2004 roku stosownym wpisem w Księdze Rekordów Guinnessa. Winorośl daje rocznie ok. 100 butelek wina, którym Miasto Maribor obdarza co znamienitsze postacie współczesnego świata. Obdarowani zostali np. papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI, prezydent USA Bill Clinton, cesarz Japonii Akihito, prezydent Czech Vaclav Havel oraz niejaki Arnold Schwarzenegger (pewnie z racji swojego pochodzenia, bo urodził się niedaleko Grazu, a Graz jest partnerskim miastem Mariboru), a nawet Brad Pitt i Michel Platini.

Maribor, Stara winorośl
Obrazek

Maribor, Stara winorośl
Obrazek
Ostatnio edytowano 07.05.2013 18:30 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wiosenna Istria (1-5 maja 2013)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone