Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety watpliwosc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
roz1989
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 26.06.2011
Winiety watpliwosc.

Nieprzeczytany postnapisał(a) roz1989 » 25.08.2011 17:32

Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia? Czy tylko czeskie?
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.08.2011 17:54

roz1989 napisał(a):Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia? Czy tylko czeskie?
Na Austrię na pewno kupisz ale czy w pierwszej napotkanej to nie wiem bliżej granicy to kupisz,
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 25.08.2011 20:05

roz1989 napisał(a):Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia?


Słoweńskich raczej nie kupisz, austriackie na stacjach bliżej austriackiej granicy. Jak chcesz w komplecie to pytaj na przejściach PL/CZ (większych, nie w Lesznej Górnej).
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 25.08.2011 21:15

Wjeżdżając do Austrii i Słowenii warto mieć przy sobie gotówkę - punkty sprzedaży winiet przy granicy nie akceptują kart płatniczych, a bankomatów brak. Bez problemu zapłaciłem za winietę kartą dopiero na stacji benzynowej, a to było kilka kilometrów dalej.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 25.08.2011 21:40

A czy wie ktos dlaczego zazwyczaj nie przyjmuje sie płatności za winietę kartą? Zawsze słyszę (np. w Zwardoniu, na przejściu CZ/SK na drodze Cieszyn - Cadca, na stacji paliw za Bratysławą przed Jarovcami) - tylko gotówka.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 25.08.2011 23:09

ruwado napisał(a):A czy wie ktos dlaczego zazwyczaj nie przyjmuje sie płatności za winietę kartą? Zawsze słyszę (np. w Zwardoniu, na przejściu CZ/SK na drodze Cieszyn - Cadca, na stacji paliw za Bratysławą przed Jarovcami) - tylko gotówka.


Pewnie prowizja za transakcję kartową przekracza marżę od sprzedaży winiety.
BTW - Dawniej było jeszcze ciekawiej - na stacjach w Radoli i innych stacjach panowie przy każdej płatności usilnie domagali się złotówek a na SKK patrzyli krzywo ;)
pimael
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimael » 30.08.2011 13:49

roz1989 napisał(a):Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia? Czy tylko czeskie?

Ja miałem problem z kupnem czeskiej winiety. Od Boboszowa w Karlikach i Czerwonej Wodzie stacje zamknięte w pierwszej otwartej tylko roczne, w drugiej i trzeciej brak.... kupiłem już na dwupasmówce za Mohelnicami.
Wrażenia z powodu braku winietki - "niezapomniane."
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2011 14:01

pimael napisał(a):
roz1989 napisał(a):Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia? Czy tylko czeskie?

Ja miałem problem z kupnem czeskiej winiety. Od Boboszowa w Karlikach i Czerwonej Wodzie stacje zamknięte w pierwszej otwartej tylko roczne, w drugiej i trzeciej brak.... kupiłem już na dwupasmówce za Mohelnicami.
Wrażenia z powodu braku winietki - "niezapomniane."


Na tej trasie winiety kupuję w miejscowości Zabreh na Shellu (całodobowa). Przez ostatnie lata nigdy nie brakowało winiet. Można płacić za nie kartą.
menadzer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) menadzer » 30.08.2011 14:16

Kupując w Czechach dwie austriackie 10.dniowe winiety zapłaciłem 24 zamiast niecałych 16 EUR w Austrii. Mój błąd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2011 14:28

menadzer napisał(a):Kupując w Czechach dwie austriackie 10.dniowe winiety zapłaciłem 24 zamiast niecałych 16 EUR w Austrii. Mój błąd.

Niestety Czesi dowalają swoją marżę do winiet "A", nie ma tego problemu w Słowenii - kosztuje tam 7,90 eur i kasowano także "cenę austriacką", gdy Słowenia nie była jeszcze w strefie euro.
pimael
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimael » 30.08.2011 16:29

slapol napisał(a):
pimael napisał(a):
roz1989 napisał(a):Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia? Czy tylko czeskie?

Ja miałem problem z kupnem czeskiej winiety. Od Boboszowa w Karlikach i Czerwonej Wodzie stacje zamknięte w pierwszej otwartej tylko roczne, w drugiej i trzeciej brak.... kupiłem już na dwupasmówce za Mohelnicami.
Wrażenia z powodu braku winietki - "niezapomniane."


Na tej trasie winiety kupuję w miejscowości Zabreh na Shellu (całodobowa). Przez ostatnie lata nigdy nie brakowało winiet. Można płacić za nie kartą.


Właśnie na tej stacji 16.08 były tylko roczne winiety.
Podejrzewam że to efekt długiego weekendu. Mój pech. :oops:
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 30.08.2011 19:33

slapol napisał(a):
pimael napisał(a):
roz1989 napisał(a):Drodzy Panstwo mam pytanie czy w Czechach na 1 napotkanej stacji kupie winiety tez na inne panstwa takie jak Austria czy slowenia? Czy tylko czeskie?

Ja miałem problem z kupnem czeskiej winiety. Od Boboszowa w Karlikach i Czerwonej Wodzie stacje zamknięte w pierwszej otwartej tylko roczne, w drugiej i trzeciej brak.... kupiłem już na dwupasmówce za Mohelnicami.
Wrażenia z powodu braku winietki - "niezapomniane."


Na tej trasie winiety kupuję w miejscowości Zabreh na Shellu (całodobowa). Przez ostatnie lata nigdy nie brakowało winiet. Można płacić za nie kartą.


No właśnie.Do tej pory nie brakowało a w tym roku ani na jednej,ani na drugiej nie mieli miesięcznej.I trzeba było kupić dwie dziesięciodniowe.
A za słoweńską w wolnocłowym tylko gotówka.I kasjerka warczy jak doberman :wink:
A tak na marginesie...w Zabrehu tuż przed tą pierwszą stacją (po lewej) jest takie malowidło na elewacji :) Też Wam się kojarzy? :)
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 31.08.2011 08:24

a ja winiety kupuje w Warsawie na Madalińskiego w siedzibie PZMOT.
Ceny jak na przejściach, a na spokojnie mogę auto przygotować do trasy i winiety podkleić foilażeby później łątwo zdjąć winietkę po wakacjach
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 31.08.2011 08:30

bezelek_89 napisał(a):a ja winiety kupuje w Warsawie na Madalińskiego w siedzibie PZMOT.
Ceny jak na przejściach, a na spokojnie mogę auto przygotować do trasy i winiety podkleić foilażeby później łątwo zdjąć winietkę po wakacjach


Zawsze mi się wydawało, że zakup w kraju wychodzi drożej niż na przejściach...
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 31.08.2011 08:48

My chcieliśmy kupić w kraju, ale nie mieli Słoweńskiej i Czeskiej ...Mamy tylko Austię- reszta po drodze.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone