Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety watpliwosc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 29.03.2012 00:20

Kilka moich spostrzeżeń na temat zakupu winiet - jeżeli to kogoś zainteresuje:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=898 ... ety#898402
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 29.03.2012 10:36

PETERENZO napisał(a):Kilka moich spostrzeżeń na temat zakupu winiet - jeżeli to kogoś zainteresuje:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=898 ... ety#898402

Pewnie,że interesuje i całkowicie się z tobą zgadzam.Pozdrawiam :D
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 30.03.2012 23:26

kit napisał(a):taka szybka dygresja: czy w Austrii po północy nie ma problemów z kupnem winiet?


No, czasem bywa, ale zależy którędy jedziesz. Jadąc przez Mikulov problemu nie mieliśmy, z kolei na trasie przez Znojmo po 22 można było kupić winiety albo przy samej granicy, albo dopiero przed samą autostradą, w Stockerau, i to na takiej stacji, o której wiedzieliśmy gdzie jest, a nie jest przy głównej drodze (choć z głównej drogi ją widać). Pomiędzy granicą a Stockerau wszystko pozamykane. Bo po 22 się śpi a nie jeździ:) Porządek musi być:)
Ostatnio edytowano 30.03.2012 23:36 przez ania77, łącznie edytowano 1 raz
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 30.03.2012 23:30

FUX napisał(a):Człowieku!
Stacji z winietami do dwupasmówki masz kilka, więc nie kombinuj, tylko posłuchaj tych, którzy już to przerobili.
W Austrii jest podobnie.

Jeżeli robisz problem z durnych winiet, to jak Ty się na drodze i w życiu odnajdujesz?
Ożeniłeś się, dzieci masz, stać Cię na wakacje w Cro?
Jeżeli tak, to jest to troszkę trudniejsze, nich kupno winiet... :roll:


Fux i psie Sabo! (o ile takowego posiadacie) Idźcie tą drogą:) Macie rację. Podzielam Wasze stanowisko.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 30.03.2012 23:38

ania77 napisał(a):Fux i psie Sabo! (o ile takowego posiadacie) Idźcie tą drogą:) Macie rację. Podzielam Wasze stanowisko.


:roll: Ania - o co chodzi z tym psem Saba??? 8O
W czym się z nim zgadzasz????? :lol:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 31.03.2012 00:53

PETERENZO napisał(a):
ania77 napisał(a):Fux i psie Sabo! (o ile takowego posiadacie) Idźcie tą drogą:) Macie rację. Podzielam Wasze stanowisko.


:roll: Ania - o co chodzi z tym psem Saba??? 8O
W czym się z nim zgadzasz????? :lol:


Naprawdę nie wiesz o czym chodzi z Sabą???

Podpowiem Ci: próbowałam przez youtube, ale jest tylko w wersji okrojonej (filmiki na youtube zaczynają się zbyt późno w zakresie tej wypowiedzi), więc to jest jakaś podpowiedź:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... Y/71009029


Dla mnie "Ludwiku Dorn i psie Sabo" funkcjonuje już jako oczywista oczywistość :wink:

Czy Ludwik Dorn może być postrzegany bez swojego psa Saby?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 01:17

Więc po cholerę ta polityka tutaj???????

Masz jakiś problem czy urazę to wywal ją uczciwie i dosadnie, a nie przez jakieś półsłówka i polityczne wybiegi...

To idiotyczne - przyznaj sama.

PS.
Daj spokój wszystkim kudłatym - sam się na nich ostatnio przejechałem... :wink:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 31.03.2012 11:47

PETERENZO napisał(a):Więc po cholerę ta polityka tutaj???????

Masz jakiś problem czy urazę to wywal ją uczciwie i dosadnie, a nie przez jakieś półsłówka i polityczne wybiegi...

To idiotyczne - przyznaj sama.

PS.
Daj spokój wszystkim kudłatym - sam się na nich ostatnio przejechałem... :wink:


Szanowna teściowo:
nawiązanie do polityki nie zaczęło się ode mnie, jako, że fragment tej konkretnej wypowiedzi o psie i jego właścicielu, nie pojawił się jako pierwszy w moim poście, tylko kogoś wcześniej, kto polemizował z Fuxem, a na dodatek został wykrzyczany.

"Nie idźcie tą drogą" funkcjonuje w codziennym języku właśnie w kontekście tej medialnej wypowiedzi i jest z tej samej bajki co "małpa w czerwonym" czy "w Hongkongu". To, że nie wyczuwasz kontekstu, nie oznacza, że inni tego nie czują. A to, że masz duży problem z półsłówkami i podtekstami to nic nowego.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.03.2012 11:51

Ty się już tak zapętliłaś, że nie wiem, czy się z moim stanowiskiem zgadzasz, czy jest wręcz odwrotnie...

Sezon za pasem i podobnych pytań o gaz, winiety, trasy, objazd autostrady w Słowenii, nocleg po drodze, etc. będzie pierdylion... :lol:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 31.03.2012 11:54

FUX napisał(a):Ty się już tak zapętliłaś, że nie wiem, czy się z moim stanowiskiem zgadzasz, czy jest wręcz odwrotnie...

Sezon za pasem i podobnych pytań o gaz, winiety, trasy, objazd autostrady w Słowenii, nocleg po drodze, etc. będzie pierdylion... :lol:


No oczywiście, że się zgadzam. Jeżeli ktoś (Michałek_101) krytykując Cię pisze, żebyś nie szedł tą drogą, to ja - żebyś szedł. Masz rację co prostoty kupna winiet, nie ma co tego demonizować...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.03.2012 11:58

Uff. Ulżyło mi, bo już myślałem, że błądzę... :wink:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 31.03.2012 12:03

FUX napisał(a):Uff. Ulżyło mi, bo już myślałem, że błądzę... :wink:


Po prostu bardzo mi się spodobała Twoja argumentacja prostoty zakupu winiety :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 12:03

ania77 napisał(a):"Nie idźcie tą drogą" funkcjonuje w codziennym języku właśnie w kontekście tej medialnej wypowiedzi i jest z tej samej bajki co "małpa w czerwonym" czy "w Hongkongu". To, że nie wyczuwasz kontekstu, nie oznacza, że inni tego nie czują. A to, że masz duży problem z półsłówkami i podtekstami to nic nowego.


Jeżeli ktoś nie umie wyrażać się jasno i treściwie i korzysta z takich "wzorców" to trudno go zrozumieć. Jeżeli coś takiego funkcjonuje w Twoim codziennym języku to może podaruję sobie wszelkie dyskusje, bo troszkę inny poziom... 8)

Nawet FUX prosił o wyjaśnienie. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS.
Ileż można się nagadać w temacie kupna winiet. :lool: :lool: :lool: :lool:
A to ponoć takie proste :lool: :lool: :lool: :lool:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 31.03.2012 12:05

PETERENZO napisał(a):
ania77 napisał(a):"Nie idźcie tą drogą" funkcjonuje w codziennym języku właśnie w kontekście tej medialnej wypowiedzi i jest z tej samej bajki co "małpa w czerwonym" czy "w Hongkongu". To, że nie wyczuwasz kontekstu, nie oznacza, że inni tego nie czują. A to, że masz duży problem z półsłówkami i podtekstami to nic nowego.


Jeżeli ktoś nie umie wyrażać się jasno i treściwie i korzysta z takich "wzorców" to trudno go zrozumieć. Jeżeli coś takiego funkcjonuje w Twoim codziennym języku to może podaruję sobie wszelkie dyskusje, bo troszkę inny poziom... 8)

Nawet FUX prosił o wyjaśnienie. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS.
Ileż można się nagadać w temacie kupna winiet. :lool: :lool: :lool: :lool:
A to ponoć takie proste :lool: :lool: :lool: :lool:


Troszkę inny poziom. Masz rację.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 31.03.2012 12:09

ania77 napisał(a):Troszkę inny poziom. Masz rację.


Oj mam. Pogadaj o tym z Sabą :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone