Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.05.2014 18:49

Janes napisał(a):A jak wygląda kwestia odcinka drogi w okolicach Żetale - jak w google maps sprawdzam to jest on oznaczony jako E59. Ale w Targeo ten sam odcinek (przy odpowiednim powiększeniu) oznaczony jest jako A4. No i pytanie - płatny ten odcinek czy nie. Chciałem wkleić link do mapki z targeo, ale niestety nie mam uprawnień. :(


Pomiędzy Ptuj a granicą niema żadnej autostrady!! :roll:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 28.05.2014 18:50

dids76 napisał(a):
Janes napisał(a):A jak wygląda kwestia odcinka drogi w okolicach Żetale - jak w google maps sprawdzam to jest on oznaczony jako E59. Ale w Targeo ten sam odcinek (przy odpowiednim powiększeniu) oznaczony jest jako A4. No i pytanie - płatny ten odcinek czy nie. Chciałem wkleić link do mapki z targeo, ale niestety nie mam uprawnień. :(


Pomiędzy Ptuj a granicą niema żadnej autostrady!! :roll:



tym bardziej płatnej
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.05.2014 18:55

Kiedyś jak jechałem przez Žetale to tam jeszcze asfaltu nie było :)
Janes
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janes » 28.05.2014 19:29

To mój pierwszy wyjazd do Cro. Stąd też moje pytanie, a wynika ono z tego, że jak przeglądałem trasę na targeo to pojawiło się nagle, w okolicach Żetale A4 i zwątpiłem, ponieważ wszyscy tutaj pisali właśnie że autostrada jest do Ptuj, ale wolałem się upewnić. Dziękuję za wyjaśnienie :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.05.2014 19:32

Przez Žetale to sobie objazd granicy opracuj :)
Janes
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janes » 28.05.2014 19:41

Chyba nie łapie .....:), ale sprawdziłem na DARS i faktycznie autostrada jest do Ptuj - ten objazd już opracowałem ;P a dalej na E59 i autostrada w Cro
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.05.2014 19:55

Janes napisał(a):Chyba nie łapie .....:), ale sprawdziłem na DARS i faktycznie autostrada jest do Ptuj - ten objazd już opracowałem ;P a dalej na E59 i autostrada w Cro

Jako, ze Macelj często stoi, to za Ptujem trzeba się bujnąć przez Rogatec i wyjechać już w Cro w Đurmanec.
HubertBiad
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) HubertBiad » 22.06.2014 17:26

Witam.

Po raz pierwszy wybieram się do Cro przez Słowenię. Czy objazd płatnej autostrady przez Mureck, Lenart i Ptuj jest nadal aktualny?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2014 17:45

HubertBiad napisał(a):Witam.

Po raz pierwszy wybieram się do Cro przez Słowenię. Czy objazd płatnej autostrady przez Mureck, Lenart i Ptuj jest nadal aktualny?

TAK :idea: :arrow: video-objazd-autostrady-slo-t29291.html
bercia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercia » 04.07.2014 12:43

Witam. W ubiegłym roku wybrałam się po raz pierwszy do Cro. Dzięki szczegółowym wskazówkom i cennych porad na tym forum moja droga i pobyt odbył się bezproblemowo i 30 Euro zostało na rakiję. Było cudnie 12 dni. Polecam Tucepi (koniec lipca bez rezerwacji) z jednodniowym pobytem na Plitwickich jeziorach. Objazd w Słowenii z wydrukowanymi mapami i obrazkami (nawet wydrukowana rzeźba motocyklisty :D ).
W tym roku nie mam tyle urlopu muszę się wyrobić w tydzień dlatego chcę pojechać blisko w okolice Rijeki i tu moja prośba czy ktoś może mi polecić jakiś objazd autostrady w Słowenii od zachodniej strony jadę os strony Szczecina więc przejazd przez Maribor odpada. Szukałam na forum, ale jakoś nie mogę znaleźć. :oops: Pozdrawiam cieplutko
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2014 12:54

Jeśli jedziesz w okolice Rijeki lub na Istrię to zapłać za słoweńską winietę i jedź autostradami w Słowenii zamiast w Chorwacji. Kosztowo wyjdzie Ci podobnie a możliwość trafienia na korki mniejsza.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 04.07.2014 13:05

Popieram:)
bercia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercia » 04.07.2014 13:10

Dziękuje :) za info
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 04.07.2014 14:29

Możesz wjechać przez Włochy, nadrobisz trochę km(100) ale wtedy przejedziesz Słowenię bez winietki. Myślę, że to dobra opcja, bez sensu kupować winietę na Słowenię. Myślę, że zaoszczędzisz trochę kasy ale nie dużo musisz sobie przeliczyć, to zależy jakie masz auto itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 14:36

vizila napisał(a):Możesz wjechać przez Włochy, nadrobisz trochę km(100) ale wtedy przejedziesz Słowenię bez winietki. Myślę, że to dobra opcja, bez sensu kupować winietę na Słowenię. Myślę, że zaoszczędzisz trochę kasy ale nie dużo musisz sobie przeliczyć, to zależy jakie masz auto itp.


Nabić 100 kilometrów więcej, żeby zaoszczędzić 15 euro :?: :roll:

Auto pali np. 7 litrów na 100, załóżmy, że benzyna kosztuje 1.5 euro za litr,
te nabite dodatkowo 100 kilosków to przeszło 10 euro więcej.

Czyli cała oszczędność to przeszło 4 euro, a strata czasowa wynosi całą godzinę.

To raczej dziwna propozycja 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone