Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety w PZM

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aksel
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2013
Winiety w PZM

Nieprzeczytany postnapisał(a) aksel » 28.07.2013 20:28

Witam
Chielibyśmy sie dowiedziec o sprawe winiet Czechy,Austria,Słowenia wiem ze w PZM jest troszke drozej ale o ile,raczej mi chodzi tu o komfort tzn.przed wyjazdem kupuje naklejam i mam spoko w dwie strony i nie martwie sie ze musze zatrzymac sie na tej stacji a nie innej zeby kupic winietki,proszę o opinie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2013 20:31

aksel napisał(a):Witam
Chielibyśmy sie dowiedziec o sprawe winiet Czechy,Austria,Słowenia wiem ze w PZM jest troszke drozej ale o ile,raczej mi chodzi tu o komfort tzn.przed wyjazdem kupuje naklejam i mam spoko w dwie strony i nie martwie sie ze musze zatrzymac sie na tej stacji a nie innej zeby kupic winietki,proszę o opinie.

Jeśli chcesz przepłacić to spoko. Nema problema. Oprócz jednej sprawy. Naklejona winieta ma opiewać na aktualny okres. Czyli przestarzała i zbyt wczesna jest niedopuszczalna.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 28.07.2013 20:33

aksel napisał(a):Witam
Chielibyśmy sie dowiedziec o sprawe winiet Czechy,Austria,Słowenia wiem ze w PZM jest troszke drozej ale o ile,raczej mi chodzi tu o komfort tzn.przed wyjazdem kupuje naklejam i mam spoko w dwie strony i nie martwie sie ze musze zatrzymac sie na tej stacji a nie innej zeby kupic winietki,proszę o opinie.

Było o tym, ale jak Tobie się nie chce szukać to mnie tym bardziej. Moja opinia jest taka. Pieniądze się wydaje, a nie traci.

Zerknij tu:

czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684.html?hilit=winiety%20w%20pzm
aksel
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aksel » 28.07.2013 20:40

Oczywiscie ze rozumiem ze ma byc winiety na taki okres w ktorym ja jade,ale czy nie jest tak z tym dziurkowaniem winiet jak u nas kiedy było z winietami na ciezarówki tzn.kupowalem winiete i mowiłem kobiecie na poczcie od ktorego ma obowiązywac winieta,ale czy ktos wie ile sie przepłaca 10,20 czy moze 48 procent drożej??
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.07.2013 20:41

Ja kupiłem w PZM. Dopłaciłem ale mam komfort i nie martwię się po drodze i czasu nie tracę. A czytając wątki to niekiedy i godzinę można stracić na stacji w kolejce.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2013 20:42

To ja jeszcze tylko dopowiem że wystarczy się dwa razy zatrzymać, raz w Czechach i kupić winietę na Czechy. Drugi raz w Austrii i kupić sobie dwie Austriackie i jeśli się nie objeżdża autostrady w Słowenii to i Słoweńską :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2013 20:43

aksel napisał(a):Oczywiscie ze rozumiem ze ma byc winiety na taki okres w ktorym ja jade,ale czy nie jest tak z tym dziurkowaniem winiet jak u nas kiedy było z winietami na ciezarówki tzn.kupowalem winiete i mowiłem kobiecie na poczcie od ktorego ma obowiązywac winieta,ale czy ktos wie ile sie przepłaca 10,20 czy moze 48 procent drożej??

Tak jest z winietami, że dostajesz podziurkowane ale przyklejasz dopiero jak obowiązują. Stare zrywasz. Z tego co pamietam to w PZMot jest drożej, ale o ile procent to sam sobie oblicz.
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... ty,23.html
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2013 20:46

aksel napisał(a): czy ktos wie ile sie przepłaca 10,20 czy moze 48 procent drożej??


No przecież liczyć chyba umiesz?
Sprawdź ile kosztują w PZM-ocie, w linku który Ci dał Jara masz ceny winiet w poszczególnych krajach wystarczy tylko pomnożyć przez aktualnie obowiązujący kurs :wink: :mrgreen:

Edit: Tak na szybko to kupując na trasie winiety na Czechy, Austrię i Słowenię oszczędzasz ok 55zł :wink:
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 28.07.2013 21:02

Winiety sa droższe o Vat doliczany za usługę PZM-ot.
Ale ja wolę osobiście kupić przed czasem i nakleić sobie na spoko ,niż czatować na vinietę na granicy /czasami nie ma w sprzedaży i masz STRESA!!!
A co do ceny ,którą przeżywacie to wydając np. 5 - 6 kPLN za wczasy ;50 pln drożej nie stanowi o powodzeniu urlopu.
Aczkolwiek też nie lubię wydawć ,jeżeli nie muszę.
Ale każdy ma SWÓJ punkt widzenia.
Wybór należy do CIEBIE!!!
Pozdrawiam.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.07.2013 10:42

Dr.Watson napisał(a):Aczkolwiek też nie lubię wydawć ,jeżeli nie muszę.
Ale każdy ma SWÓJ punkt widzenia.
Wybór należy do CIEBIE!!!
Pozdrawiam.


No właśnie, ja też tak mam. Dlatego też zawsze kupuje na granicy czy stacji bez zbędnej prowizji a za niezmarnowane nawet 50zł wolę kupić 10 lodów swojej córce czyli na jakieś 2-3 dni mam lody z głowy :)
adamo1980
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 29.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo1980 » 29.07.2013 10:49

krótko i treściwie :
pzm winiety = nigdy !!
5 minut poza PL z czego 3 na papieroska i płacę za winietę tyle ile wynosi jej cena nominalna
zawsze kupuję na starym przejściu CZ/SLO Svrcinovec ( 24h/ dobe ) i pewnie wiele innych takich miejsc jest w rejonie innych granic
mówi się pani na jaki termin i taki się dostaje - więc post kogoś o terminowości naklejki jakoś mało sensowny
tyle w temacie
Ostatnio edytowano 29.07.2013 10:56 przez adamo1980, łącznie edytowano 2 razy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.07.2013 10:52

adamo1980 napisał(a):krótko i treściwie :
pzm winiety = nigdy !!
5 minut poza PL z czego 3 na papieroska i płacę za winietę tyle ile wynosi jej cena nominalna

tyle w temacie

Chyba, że nie ma takich jak potrzeba...
adamo1980
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 29.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo1980 » 29.07.2013 10:53

od 2009 roku jeszcze takiej sytuacji nie miałem
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.07.2013 10:55

adamo1980 napisał(a):od 2009 roku jeszcze takiej sytuacji nie miałem

Ja od 1998 nie miałem, co nie oznacza, że tak się nie stanie. Użytkownicy pisali o takich sytuacjach na forum.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.07.2013 10:55

Bocian napisał(a):
adamo1980 napisał(a):krótko i treściwie :
pzm winiety = nigdy !!
5 minut poza PL z czego 3 na papieroska i płacę za winietę tyle ile wynosi jej cena nominalna

tyle w temacie

Chyba, że nie ma takich jak potrzeba...


Nie jestem jakimś wielkim globtroterem więc i winiet w swoim życiu wiele nie kupowałem

Pewnie z 30, 40, nie więcej

Nie przytrafiło się abym nie dostał takiej jaka była mi potrzebna ale i owszem słyszałem a w autobusie, , że kolega kolegi słyszał jak kuzynka brata ciotki kiedyś czytała, że znajoma ...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone