Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tuszynski
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuszynski » 11.08.2011 18:45

Z PZMOT ? :lol:

Winiety zamówione w niedziele, wysłane w 1.08 doszły ostatniego dnia 10.08 (data dziurki na winiecie) więc wyjazd opóźniony. Winieta szła 10 dni.

Generalnie dupy dała Poczta Polska bo poczty niemieckiej nie podejrzewam. Na kopercie nie ma żadnej pieczątki więc trudno namierzyć kiedy przekroczyła granicę.

Tak jak powiedział Bahama - wada kupowania online. Czasem takie przypadki po prostu się zdarzają i trzeba kalkulować w taką transakcję stres związany z takimi przypadkami.

Firma tolltickets zachowała się ostatecznie ok i zwracam część honoru, chociaż do końca nie mogłem sprawdzić jakby rozwiązali ten problem w przypadku zaginięcia przesyłki. Nie poważne jest tylko wysyłanie w kopercie bez numeru nadania przesyłki o wartości powyżej 100 EURO ale rozumiem że sam powinienem kalkulować to ryzyko.

Zaoferowali, że jak wrócę z wakacji i znajdę w skrzynce list z winietami to mam odesłać nienaruszone i zwrócą kasę - chociaż tyle. W przypadku braku/zaginięcia przesyłki nie mieli pomysłu na rozwiązanie problemu.

W PZMOT kopiuję tylko z musu (Czechy), bo ceny są z kosmosu - złodziejska marża.

Podsumowując po 10 dniach oczekiwania (Poczta Polska Rulez) wszystko zakończyło się Happy End'em. Dobra idę się pakować i w drogę.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.08.2011 19:32

No i super, kiedyś kupowałem płytkę na dvd.co.uk i już nadzieję straciłem (zawsze dochodzi w 3-4 dni), jakież było moje zdumienie jak po około 3 tygodniach znalazłem w skrzynce rozrytą paczkę z olbrzymim stemplem "Dopuszczono do obrotu w Polsce" :) Może koledze też "trzepali" ten list na granicy ? :)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 22.01.2012 20:06

W poniedziałek kupowałem niemiecką plakietkę Umweltzone, wystarczy przesłać skan ( ja wysłałem foto swojego dowodu rejestracyjnego) i w czwartek plakietka u mnie za 9,80 euro z przesyłką. W Polsce tę plakietkę można kupić za ponad 70 zł, więc szybko i opłacalnie.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 22.01.2012 20:37

Ale w czym problem ??? wjezdzam do danego kraju i na pierwszej stacji paliw kupuje winiete na tyle ile potrzebuje 4,7,10 dni albo 30 dni...a nie place wiele wiecej w PZM lub gdzie indziej...za leniwosc sie placi...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2012 15:30

Haweł napisał(a):na pierwszej stacji paliw kupuje winiete na tyle ile potrzebuje 4,7,10 dni albo 30 dni


A jak nie ma takiej jak potrzebujesz :roll:
Ja w Czechach parę lat wstecz musiałem kupić półroczną (jak się nie mylę) bo nie było miesięcznych, a dalej bałem się jechać, byłem już na drodze szybkiego ruchu (płatnej), żeby nie dostać "pokuty".
Coś za coś, kasa za święty spokój :wink:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 30.01.2012 17:49

szaki17 napisał(a):
Haweł napisał(a):na pierwszej stacji paliw kupuje winiete na tyle ile potrzebuje 4,7,10 dni albo 30 dni


A jak nie ma takiej jak potrzebujesz :roll:
Ja w Czechach parę lat wstecz musiałem kupić półroczną (jak się nie mylę) bo nie było miesięcznych, a dalej bałem się jechać, byłem już na drodze szybkiego ruchu (płatnej), żeby nie dostać "pokuty".
Coś za coś, kasa za święty spokój :wink:

Tak jest jak sie chce kupić w ostatniej stacji benzynowej przed autostradą.
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 01.02.2012 23:22

Gonzo, w ubiegłym roku na trasie z Boboszwa w kierunku Brna, dopiero w Zabreh dostaliśmy winiety. Na wcześniejszych stacjach albo nie było wcale, albo za krótkie. Na dawnym przejściu granicznym wszystkie sklepy, w których można było kupić do tej pory karty na głucho zamknięte mimo dość wczesnej pory ( święto, albo urodziny sołtysa ;-) ). W tym roku poważnie zastanawiamy się nad internetowym zakupem.
tkapica@o2.pl
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkapica@o2.pl » 10.05.2013 00:05

Witam, forumowiczów
wyjeżdżam do Chorwacji pierwszy raz, więc chciałem się zapytać jak to jest z winietkami na Węgrzech. Tutaj podajecie strony:
https://www.virpay.hu/en/autopalya-matr ... n=ODk1Mzg=
http://www.autopalyamatrica.ws/
http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c
- zastanawiam się, z której strony skorzystać, która lepsza, skłaniam się do trzeciej gdyż polecacie ją w tym temacie
- jak to jest z winietami z każdej z tych stron niedostane nalepki tylko mam wydrukować potwierdzenie przelewu?
Pozdrawiam TK
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2013 00:17

tkapica@o2.pl napisał(a):Witam, forumowiczów
wyjeżdżam do Chorwacji pierwszy raz, więc chciałem się zapytać jak to jest z winietkami na Węgrzech. Tutaj podajecie strony:
https://www.virpay.hu/en/autopalya-matr ... n=ODk1Mzg=
http://www.autopalyamatrica.ws/
http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c
- zastanawiam się, z której strony skorzystać, która lepsza, skłaniam się do trzeciej gdyż polecacie ją w tym temacie
- jak to jest z winietami z każdej z tych stron niedostane nalepki tylko mam wydrukować potwierdzenie przelewu?
Pozdrawiam TK

Na Węgrzech od kilku lat obowiązuje e-matrica. Nic na szybę nie przyklejasz. :idea:
http://poradniktransportowy.pl/02/oplat ... -wegrzech/
tkapica@o2.pl
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkapica@o2.pl » 11.05.2013 10:58

dziękuje za odpowiedz :)
wskalski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.09.2009
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wskalski » 15.05.2013 10:53

Super, takiego wątku szukałem... jadę na początku czerwca z Rzeszowa na Istrię przez Węgry... myślę że zdążę zamówić i mieć z głowy

do tej pory kupowałem na pierwszej stacji benzynowej na Węgrzech niedaleko Encs, gościowi pokazywałem palcem na symbol samochodu i spisywał numer rejestracyjny, po polsku nie kumaty....;-)) i razem z benzyną można płacić kartą, jest to wydruk czyli nie może zabraknąć winiet jak ktoś pisał wcześniej ...(....a ponieważ jechałem na noc to na granicy punkt sprzedaży nieczynny)

ale zdecydowanie w tym roku testuję opcję wcześniejszego zakupu...
tolap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.06.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolap » 09.06.2015 13:30

Kupował ktoś miesięczną winietę na Słowenię z Tolltickets? Jak jest z dziurkowaniem? Sam sobie dziurkuję? bo nie ma możliwości podania daty przy tej winiecie (a przy tygodniowych jest).
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.06.2015 13:36

tolap napisał(a):Kupował ktoś miesięczną winietę na Słowenię z Tolltickets? Jak jest z dziurkowaniem? Sam sobie dziurkuję? bo nie ma możliwości podania daty przy tej winiecie (a przy tygodniowych jest).

będzie data jak data wysyłki, możesz kupić 2x po 7 dni w tej samej cenie i tam możesz zaznaczyć datę swoją
tolap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.06.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolap » 09.06.2015 13:47

Dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc.
KOBIAL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 10.06.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOBIAL » 09.06.2015 18:17

Witam,
właśnie zamówienie w tolltickets :) zobaczymy ile trzeba poczekać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone