Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winieta on-line na Węgry!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2010 20:38

gordipi napisał(a):Winiety na Węgry możecie kupić całkiem normalnie na stronie pzmotu :D

i to po bardzo dobrym przeliczniku jak w reklamie MediaMarkt :lol:
tygodniowa 2250 HUF = 59,10 zł w PZMot
czterodniowa 1530 HUF = 39,30 zł w PZMot :wink:
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 21.06.2010 20:47

Omijam jednak wszelkie dywagacje, czy dojdzie płatność z prowizją, czy nie i wiem kogo ewentualnie "zabić" jesli winieta nie dojdzie :)
Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 21.06.2010 21:15

Lub kupić zaraz po wjeżdzie z Słowacji na Węgry za 7,5 Euro (2009), a wracając z Chorwacji po wjeździe na autostradę po 5 km skręcisz w prawo do zajazdu i tam 10 Euro. Płacisz za winete terminal do karty nie działa a za 1,5 minuty kupując kawe już działa :)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 21.06.2010 21:31

gordipi napisał(a):Winiety na Węgry możecie kupić całkiem normalnie na stronie pzmotu :D

napisał incognito prezes PZMotu aby zwiększyć sprzedaż z marżą 150%
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 21.06.2010 21:52

Klamer75 napisał(a):Lub kupić zaraz po wjeżdzie z Słowacji na Węgry za 7,5 Euro (2009), a wracając z Chorwacji po wjeździe na autostradę po 5 km skręcisz w prawo do zajazdu i tam 10 Euro. Płacisz za winete terminal do karty nie działa a za 1,5 minuty kupując kawe już działa :)

Nie wolno wjeżdżać na autostradę bez winety - można nieźle zapłacic za tę pare kilometrów. Winetę można było w 2009 kupić na przejściu granicznym.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 21.06.2010 21:54

Doctor Wu napisał(a):
gordipi napisał(a):Winiety na Węgry możecie kupić całkiem normalnie na stronie pzmotu :D

napisał incognito prezes PZMotu aby zwiększyć sprzedaż z marżą 150%

Coś nie tak z przeliczaniem kolego :oops:
Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 21.06.2010 21:59

Bubbu napisał(a):
Klamer75 napisał(a):Lub kupić zaraz po wjeżdzie z Słowacji na Węgry za 7,5 Euro (2009), a wracając z Chorwacji po wjeździe na autostradę po 5 km skręcisz w prawo do zajazdu i tam 10 Euro. Płacisz za winete terminal do karty nie działa a za 1,5 minuty kupując kawe już działa :)

Nie wolno wjeżdżać na autostradę bez winety - można nieźle zapłacic za tę pare kilometrów. Winetę można było w 2009 kupić na przejściu granicznym.

Jak mi wiadomo na Węgrzech można jechać bez winiety do pierwszego punktu zakupu. Nie wiem czy zakup nie był mozliwy na starym przejściu a nie na nowym.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2010 22:12

Klamer75 napisał(a):Jak mi wiadomo na Węgrzech można jechać bez winiety do pierwszego punktu zakupu....

Prawda ale nie do końca :lol:
Tak i owszem było ale dokąd były tradycyjne winiety.
Od momentu jak wprowadzono e-winiety to już nie obowiązuje.
Wcześniej po prostu nikt przy wjeździe nie kontrolował - przy e-winietach masz kontrole elektroniczną o czym informują tablice przy wjeździe na płatny odcinek - wjeżdzasz bez e-winiety i lądujesz w systemie jako "dłużnik"
Szembek
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szembek » 21.06.2010 22:23

A jeśli wjeżdżamy na autostradę na Węgrzech, gdzie na początku jakiś odcinek jest za free (np. M1 lub M15 od granicy do wysokości Mosonomagyarovar), a dopiero później zaczyna się płatny, to kiedy powinniśmy kupić winietę? Przed wjazdem na ten bezpłatny odcinek?

A poza tym w zeszłym roku odniosłem wrażenie, że nawet na wjeździe na ostatni fragment M15 przed granicą ze Słowacją, który jest bezpłatny i tak stał znak z ostrezżeniem, że trzeba płacić. Czyli jak to jest?
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 21.06.2010 22:23

gordipi napisał(a):Omijam jednak wszelkie dywagacje, czy dojdzie płatność z prowizją, czy nie i wiem kogo ewentualnie "zabić" jesli winieta nie dojdzie :)

winieta nie dojdzie ....
jest wirtualna ...
zabić trzeba nowoczesne technologie.
ryszard8
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard8 » 21.06.2010 23:07

Klamer75 napisał(a):
ryszard8 napisał(a):Kupiłem przez bezpieczną stronę www.virpay.hu. Jest po angielsku. Protokół https był. Żadnych dodatkowych kosztów się nie doczytałem. Na moment zapłaty ustawiłem limit karty dla transakcji internetowych na 100 zł. Zaraz potem na 0. Nie spodziewam się kłopotów. Winietki wydrukowałem z pdf i jest git :).

Masz juz rozliczenie transakcji na koncie za zapłatę?



Rozliczenie było w sekundę po zatwierdzeniu transakcji.
24,69 zł za 4 dniową i 40,15 zł za 10 dniową.
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 22.06.2010 06:02

[quote="Szembek"]A jeśli wjeżdżamy na autostradę na Węgrzech, gdzie na początku jakiś odcinek jest za free (np. M1 lub M15 od granicy do wysokości Mosonomagyarovar), a dopiero później zaczyna się płatny, to kiedy powinniśmy kupić winietę? Przed wjazdem na ten bezpłatny odcinek?

Na granicy słowacko-węgierskiej w miejscowości Rajka jadąc od Słowacji po prawej stronie parking i dość spory budynek,trudno nie zobaczyć i tam kupujesz e-winiete,chyba 7,5 e,wracając z Chorwacji na granicy węgierskiej po lewej stronie jest mała budka gdzie pani sprzedaje e-winiety chyba 10 e.
pumczyk
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 24.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumczyk » 23.06.2010 09:01

Doctor Wu napisał(a):Z tego co wyczytałem powyżej, następne obciążenie karty będzie w 2011 :mrgreen: . BTW ja też tam kupiłem, transakcja rozliczona, żadnych niespodzianek.



Wu a daj link-a do jakiegos punktu gdzie to znalazles :) bo teraz tez sie zastanawiam :) bo skoro moge to zalatwic z gory za 100 forintow...to zrobie to tez wczesniej niz mam sie zatrzymywac na stacji :)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 23.06.2010 18:26

pumczyk napisał(a):
Doctor Wu napisał(a):Z tego co wyczytałem powyżej, następne obciążenie karty będzie w 2011 :mrgreen: . BTW ja też tam kupiłem, transakcja rozliczona, żadnych niespodzianek.



Wu a daj link-a do jakiegos punktu gdzie to znalazles :) bo teraz tez sie zastanawiam :) bo skoro moge to zalatwic z gory za 100 forintow...to zrobie to tez wczesniej niz mam sie zatrzymywac na stacji :)


Oryginalny nie jestem
bezpieczną stronę www.virpay.hu.


A jak chcesz spróbować coś innego, to wybierz stąd
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 24.06.2010 14:37

Właśnie kupiłem winietke węgierską przez virpay.
Zero problemów,koszt 23.98zł za 4-dniową.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winieta on-line na Węgry!!!!! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone