Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winieta on-line na Węgry!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkel68
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel68 » 02.09.2015 23:05

Witam, chciałbym zaczerpnąć porady odnośnie winiet na Węgrzech. Pare lat temu, jechałem do Chorwacji trasa Chyżne-BB-Sahy-Budapeszt-Zagrzeb. Na granicy w Polsce kupilem sobie winiete na Węgry, w Slowacji omijałem płatny odcinek. I tak przejechalem sobie smialo, w jedna strone przez centrum Budapesztu a z powrotem mialem omijac obwodnica lecz pomylilem zjazdy i w efekcie rowniez przez centrum pojechalem.
Aczkolwiek weszły jakies zmiany od 2015r co do przejazdu przez Wegry (glownie chodzi o wieksze miasta jak np Budapeszt). Jakies dodatkowe oplaty... Potrafi mi to ktos wyjasnic? Tyle wyczytalem gdzies ze jadac w kierunku Zagrzeb'ia, a tam wlasnie bede jechal za kilka dni, obowiazuja oplaty za dane wojewodztwa a bylo by ich po drodze az 3 (3x 5000Ft).
Bardzo prosze o wyjasnienia jesli ktos to rozumie dokladnie badz przejezdzal w tym roku i wie z doswiadczenia o co chodzi :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2015 07:14

jak już kupisz winietę to możesz jechać gdzie chcesz.
majkel68
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel68 » 03.09.2015 14:28

dabecja napisał(a):jak już kupisz winietę to możesz jechać gdzie chcesz.


Rozumiem, że to pewna informacja?:)

Wobec tego po co te tzw. wojewodzkie oplaty? Dla osob ktore nie poruszaja sie autostradami, a zalozmy dojezdzaja do pracy ktoras z obwodnic?
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 03.09.2015 15:32

Są winiety na cały kraj i tak jak piszesz na województwa. Kupujesz na cały kraj i jeździsz gdzie chcesz.
majkel68
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel68 » 03.09.2015 15:56

Super, dziękuję wobec tego za szybkie odpowiedzi -wyjazd za tydzień więc czasu co raz mniej :))
matgor23
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2016
E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) matgor23 » 11.08.2016 08:04

Witam

Mam pytanie otoz przy rejestracji do kupienia winiet na Węgry z krajowej strony autostrad prosza aby podac tax number i nie jestem pewny czy to chodzi o polski NIP? Czy nie musze tego uzupelniac i to cos typu jak w UK tax, ktory sie oplaca? Ponizej link do strony z winietami jakby ktos potrzebowal
https://ematrica.nemzetiutdij.hu
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 11.08.2016 08:17

matgor23 napisał(a):Witam

Mam pytanie otoz przy rejestracji do kupienia winiet na Węgry z krajowej strony autostrad prosza aby podac tax number i nie jestem pewny czy to chodzi o polski NIP? Czy nie musze tego uzupelniac i to cos typu jak w UK tax, ktory sie oplaca? Ponizej link do strony z winietami jakby ktos potrzebowal
https://ematrica.nemzetiutdij.hu


Ja kupuję z tej strony:

http://www.hungary-vignette.eu/

Niepotrzebna rejestracja, ani żadne dodatkowe dane, poza numerem rejestracyjnym i adresem e-mail, na który przychodzi potwierdzenie.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.08.2016 08:38

Ja tu:

https://www.virpay.hu/index.html

i również żadne inne dane niepotrzebne :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.08.2016 09:02

matgor23 napisał(a):Mam pytanie otoz przy rejestracji do kupienia winiet na Węgry z krajowej strony autostrad prosza aby podac tax number i nie jestem pewny czy to chodzi o polski NIP?

Tax Identification Number jest chyba bliższy numerowi REGON. Może wybrałeś podmiot osoba prawna, zamiast osoba fizyczna.
Kupowałem winiety na różnych stronach, ale nigdzie ten numer nie był potrzebny.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 11.08.2016 09:35

walp napisał(a):
matgor23 napisał(a):Mam pytanie otoz przy rejestracji do kupienia winiet na Węgry z krajowej strony autostrad prosza aby podac tax number i nie jestem pewny czy to chodzi o polski NIP?

Tax Identification Number jest chyba bliższy numerowi REGON. Może wybrałeś podmiot osoba prawna, zamiast osoba fizyczna.
Kupowałem winiety na różnych stronach, ale nigdzie ten numer nie był potrzebny.


Nie, tu chodzi o NIP, przerabiałem to przy innej okazji.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.08.2016 09:46

Tak, czy inaczej nigdy żadnego tax number nie musiałem podawać, a kupowałem już winiety na różnych stronach, na różne kraje.
matgor23
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2016
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) matgor23 » 11.08.2016 10:01

Dzieki wielkie za pomoc!
matgor23
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2016
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) matgor23 » 11.08.2016 18:28

Niestety na obu z tych stron po wprowadzeniu danych nie działają płatności. Jakaś niby chwilowa przerwa ale tak jest od rana. Jeszcze mam 3 dni do wyjazdu ale wolałbym to załatwić w miarę wcześniej, żeby później nie było na ostatnią chwilę. Macie jeszcze jakieś sprawdzone strony?

Dzięki z góry
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014
Re: E-winieta wegry. Pytanie o tax number

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 11.08.2016 19:15

matgor23 napisał(a):Niestety na obu z tych stron po wprowadzeniu danych nie działają płatności. Jakaś niby chwilowa przerwa ale tak jest od rana. Jeszcze mam 3 dni do wyjazdu ale wolałbym to załatwić w miarę wcześniej, żeby później nie było na ostatnią chwilę. Macie jeszcze jakieś sprawdzone strony?

Dzięki z góry

Spróbuj na tej stronie: http://www.autopalyamatrica.hu/
matgor23
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matgor23 » 11.08.2016 19:16

Zadziałało, ale na innej karcie. Dziwne
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winieta on-line na Węgry!!!!! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone