Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winieta - Chałupki, Bohumin, Ostrawa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mostotom
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mostotom » 23.08.2011 22:27

Tankowałem w lipcu olej napędowy bez problemowo, a także wielu Czechów korzystało z tej stacji.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 23.08.2011 23:01

Jadąc przez Breclav i miasto Postorna mijamy również stację OMV - wiecie, czy są tam winiety?
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 24.08.2011 14:23

Także tankowałem na tej stacji Orlenu w czerwcu do pełna diesla i żadnych problemów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.08.2011 14:34

cappek napisał(a):Jadąc przez Breclav i miasto Postorna mijamy również stację OMV - wiecie, czy są tam winiety?


Tak, jet to ta sama stacja OMV o której pisałem na poprzedniej stronie
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 24.08.2011 16:19

Pisałeś o Wilfersdorf, a to trochę dalej od Postorny :) ale dziękuję za uściślenie! :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.08.2011 22:04

W Wilfersdorf, OMV, nabędziecie winiety austriackie i słoweńskie, a także czeskie.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 24.08.2011 22:52

dids76 napisał(a):Też zawsze kupuję na Shellu, policję spotykałem przeważnie na wyjeździe z tej stacji paliw. Można też kupować w Chałupkach, na skrzyżowaniu w prawo (jak opisał FUX) lub w lewo, w strone "starego" przejścia. Przed samym przejściem (na przeciw hotelu "Zameczek") jest kantor.


heh, gdy jechałem o 2 w nocy (13 lipca) to oooostorżnie na autostradę, patrzę czy stoją, nie stoją, no to srru do stacji. a tu zonk. dziewczynka przez okienko mi mówi że ma tylko 7-dniowe. ja chcę miesięczną. co mi po tygodniowej. ni ma. i mówi mi że będzie druga stacja, "benzina" i tam kupię.
no jak to tak, a jak złapią? to niech się pan przejdzie i zobaczy czy policja stoi, widać ich na parkingu. idę, patrzę, wracam, mówię: nikogo nie ma. A ona na to: a to widocznie pojechali spać :)
no to pojechałem na tę drugą stację, tylko mi nie powiedziała że to hen za Ostravą... I tak zrobiłem kilkadziesiąt km bez winiety. Na szczęście cisza spokój, nikt mnie nie ściągnął z drogi.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 25.08.2011 08:20

Dziękuję za odpowiedź
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 16.09.2011 10:09

Za jakiś czas zapewne bez obaw będziemy mogli kupić winietę na Shellu - przynajmniej tak wieszczą na tym forum.


Reszta strony z wiadomością tutaj

Pozdrav
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 17.09.2011 09:03

tylko na shellu, gonienie po wsi po winietę to tylko my, Polacy.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 02.11.2011 14:53

cooleczka napisał(a):tylko na shellu, gonienie po wsi po winietę to tylko my, Polacy.


Nie tylko na Shellu! Chodzi o to ,że od Shella będzie autostrada płatna( w kier.Ostrawy).PZDR
praulinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) praulinka » 26.05.2012 16:11

wos71 napisał(a):
cooleczka napisał(a):tylko na shellu, gonienie po wsi po winietę to tylko my, Polacy.


Nie tylko na Shellu! Chodzi o to ,że od Shella będzie autostrada płatna( w kier.Ostrawy).PZDR

Potwierdzam. Wyjeżdżając na odcinek autostrady za granicą PL w kierunku Ostravy, jest tam znak oznaczajacy autostradę a pod nim przekreslony znak winietki. Dopiero ładny kawałek za Shellem, chyba już zresztą za kolejnym zjazdem pojawia się słynny znak "z poplatkiem":)
A nie wiedząc o tym pojechałem na ta stacje za rondem. Wszystko ok, ale na moje pytanie o winietki, usłyszałem, ze tak, ale tylko korony.
Dobrze, ze z poprzedniego roku miałem, to mogłem zapłacić, bo inaczej byłoby dziwnie.
I nie wiem co jest dziwnego w tym, ze ktoś nie chce łamać przepisów i narażać się na nocne przygody z cała rodzina, znając "sympatie" czeskiej Policji do Polaków. I co ma do tego jakakolwiek narodowość.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.05.2012 17:46

Zawsze można do Chałupek do kantoru koło kościoła wrócić.
Niestety ceny wyższe.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2012 21:46

praulinka napisał(a):
wos71 napisał(a):
cooleczka napisał(a):tylko na shellu, gonienie po wsi po winietę to tylko my, Polacy.


Nie tylko na Shellu! Chodzi o to ,że od Shella będzie autostrada płatna( w kier.Ostrawy).PZDR

Potwierdzam. Wyjeżdżając na odcinek autostrady za granicą PL w kierunku Ostravy, jest tam znak oznaczajacy autostradę a pod nim przekreslony znak winietki. Dopiero ładny kawałek za Shellem, chyba już zresztą za kolejnym zjazdem pojawia się słynny znak "z poplatkiem":)
A nie wiedząc o tym pojechałem na ta stacje za rondem. Wszystko ok, ale na moje pytanie o winietki, usłyszałem, ze tak, ale tylko korony.
Dobrze, ze z poprzedniego roku miałem, to mogłem zapłacić, bo inaczej byłoby dziwnie.
I nie wiem co jest dziwnego w tym, ze ktoś nie chce łamać przepisów i narażać się na nocne przygody z cała rodzina, znając "sympatie" czeskiej Policji do Polaków. I co ma do tego jakakolwiek narodowość.



No i widzisz, trzeba czytać forum ;) Już dawno pisałem że od 2012 roku w Czechach D1 od granicy z Polską (naiwniacy liczyli że my naszą A1 oddamy w terminie) do zjazdu Ostrava Rudna jest bezpłatny. Czyli na Shellu można spokojnie winietę kupować
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.05.2012 11:54

To ta stacja z tym bunkrem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Winieta - Chałupki, Bohumin, Ostrawa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone