Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

windsurfing

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kobe74
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 01.04.2006
windsurfing

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobe74 » 29.08.2007 12:22

szukam informacji na temat mozliwosci wyporzyczenia na Korculi desek windsurfingowych . Jezeli ktos był i wie coś na ten temat to bardzo prosze o pomoc .
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 29.08.2007 19:25

z drugiej strony Korczuli-czyli po drugiej stronie kanalu ,w Pernie k.Orebica jest pare szkolek w tym polska Surf Club.mozesz tam odbyc kurs i wypozyczyc deske wraz -jesli chcesz-z instruktorem.pzdr.Ps.o wypozyczalniach na wyspie nic niestety nie wiem..
kobe74
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobe74 » 30.08.2007 09:02

KumoterSzyszkownik napisał(a):z drugiej strony Korczuli-czyli po drugiej stronie kanalu ,w Pernie k.Orebica jest pare szkolek w tym polska Surf Club.mozesz tam odbyc kurs i wypozyczyc deske wraz -jesli chcesz-z instruktorem.pzdr.Ps.o wypozyczalniach na wyspie nic niestety nie wiem..


dzięki za odpowiedz :) o szkółkach na Peljesacu juz wiedziałam . Szkoda że nie moge znalezć nic konkretnego o wypożyczalniach na samej Korculi. Ale i tak wielkie dzięki może jak podrąże temat na forum to jeszcze uzyskam troche wiadomości :)
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 30.08.2007 09:35

Z moich kilkuletnich obserwacji wynika, że 99% surferów wypływa z wybrzeży Peljesaca (z Kuciste i Viganij). Od strony Korculi naprawdę rzadko i nieliczne osoby - sądząc po żaglach to raczej prywaty sprzęt.
Wygląda na to, że tam nie ma wypożyczalni. Ale zawsze możesz przepłynąć promem z Korculi do Kuciste (Perna) - ok. 15 min., bilet 10 kun.
Micek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.08.2003
windsurfing

Nieprzeczytany postnapisał(a) Micek » 24.08.2008 02:58

Szukam miejsca gdzie będę mógł popływać na windsurfingu i przechować kilka desek i żagli. Proszę o podpowiedź. Pozdrowienia Micek
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 24.08.2008 21:50

Orebić - Kuciste - camping Perna, siedziba szkółki www.surfclub.pl. Można popływać i zostawić sprzęt.

A może wie ktoś czy da się pływać (wiatr, plaża) przy wyspie Krk, od strony lądu?
Micek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Micek » 25.08.2008 22:45

Dziękuję za pomoc. Pozdrowienia Micek
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 08.09.2008 10:20

Trochę późno, ale może jeszcze przyda się.
W Kuciste, poza Perną, jest jeszcze szkółka i przechowalnia POL 33 (www.pol33.com), jeszcze bardziej windsurfigowa jest następna (po Kuciste) miejscowość Viganji - tam mieszkają głównie windsurferzy i "kajciarze", no i jest kilka szkółek.
Prawdę mówiąc - przechowalnia to zbędny wydatek. Wszyscy trzymają sprzęt przy domach lub namiotach, zabezpieczony jedynie przed słońcem - tam nic nie ginie! Sprzęt czasem leży "bez opieki" na plaży cały dzień.

Do Grafa: pływać, jak najbardziej, da się (spotykałam tu trenujące kadry naradowe) - pomiędzy półwyspem, a wyspą Korcula jest dysza, która wzmaga wiatr. Plaże kamieniste, więc trzeba uważać, żeby zanadto nie poobijać sprzętu.
Micek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Micek » 08.09.2008 22:06

Dzięki holm!!!!!!!! Przyda, się przyda. Miałem nadzieję, ze na początku września u nas powieje - a tu nic. Będę się zbierał do Chorwacji.

Pozdrowienia Micek
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 08.09.2008 22:13

witam
Polecam Viganij i apartament Matić nr 107 domu, a co do sprzętu pływającego to tam NIC NIE GINIE.
Pozdr.
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 16.09.2008 10:05

Chodziło mi o wyspę Krk, bo bliżej, a z mapy wynika podobny tunel. Między Korculą a Kuciste to pływałem.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Wyspa Krk windsurfing Baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 21.05.2009 12:33

Na Krk pływa się głównie w Baśka. Jest tam tez wypożyczalnia.
Ze swoim sprzętem polecam camping Bunculuka - sprzęt leży w korycie rzeki ale nawet jak leje, to woda tam nie płynie :) Nic nie ginie.
Zatoczka koło Punat-płaska woda.
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 23.05.2009 23:07

Wybadałem dalej online ( a raczej bliżej) - Premantura i Porec.

Premantura, Medulin - szkółki i wypożyczalnie są, ale z wiatrem kiepsko, czasem wieje lekko z rana (1-2), potem przestaje. Teren za bardzo jednak osłonięty.
Powerglide
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Powerglide » 29.08.2011 23:04

Temat trochę zakurzony, ale może jakiś użytkownik będzie kiedyś przeglądał dawne wątki w poszukiwaniu tej informacji, więc uzupełniam. Do wymienionych wcześniej przez inne osoby centrów windsurfingowych należy dodać jeszcze "Surfmanię" (tak nazywam od adresu strony - surfmania.hr) w Zadarskiej Żupaniji. Mieści się ona dokładnie na północ od miasteczka Nin (takie chorwackie Gniezno). Jeśli chodzi o przechowanie kilku desek i pędników to w sezonie mógłby być jednak problem z ich pomieszczeniem, bo miejsca mają mało.
youza
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) youza » 16.08.2014 18:13

Moja opinia na temat Surf Club w Chorwacji.
Co do samej szkółki to nie wiele powiem bo nie byłem ich klientem, ale mogę coś powiedzieć o tym jakimi zasadami kierują sie jako ludzie.
Pewnego słonecznego i wietrzenego dnia płynąłem sobie w ślizgu, poczym mniej więcej w połowie odległości między półwyspem a Korculą złamał mi się maszt - bardzo nie przyjemne wrażenie. Szybko wyskrobałem się na deskę i po ocenie sytuacji - 4-5 w skali Bft, silny skośny dryf w kierunku Orebica - zacząłem wołać i machać o pomoc. Po chwili podpłynął do mnie windsurfer, powiedziałem mu o co chodzi i poprosiłem żeby wezwał jakaś motorówkę. Następnie poprosiłem o to samo jeszcze jedną osobę żeby zwiększyć prawdopodobieństwo pomocy. Nie wiem ile min. czekałem ale napewno na tyle że ktoś już by mógł do mnie przypłynąć motorówką. Biorąc pod uwagę że coraz bardziej oddalałem się od bazy wziąłem sprawy w swoje ręce i zacząłem płynąć ze sprzętem do brzegu ale jak podejrzewacie przy takich warunkach było to bardzo trudne i szybko zacząłem tracici siły. Gdy byłem już ok. 1 km od bazy pomógł mi windsurfer i docholował mnie (trzymałem się jego strapów)do ok. 100 m przed brzegiem, dalej już z trudem dopłynąłem sam.
Gdy wróciłem totalnie wycieńczony podszedłem do Pana Piotra szefa Surf Clubu i zapytałem czy ktoś wzywał o pomoc dla mnie. Odpowiedział że tak i że wypłynął ale motorówka sie zepsuła i nie mógł płynąć dalej. Zapytany o to czy mają jeszcze jedną motorówkę odpowiedział że tak ale nie wypływał bo widzał że ktoś mi już pomaga. Nie wiem jak wy to odbierzecie ale z mojego punktu widzenia to zabrzmiało tak - mam Cię w dupie bo nie jesteś moim klientem więc radź sobie sam.
Gdyby po mnie przypłynął nie byłoby problemem za to zapłacić nawet podwójnie - oczekiwałem jedynie zwyczajnej pomocy, której nie otrzymałem. Jak widać czasami to zbyt wiele......

Co do spotu jako windsurfingowego to:
Zalety: dobre i stabilne wiatry, bardzo ładne otoczenie, świetna pogoda
Wady: kamieniste plaże i brzegi utrudniające poruszanie się ze sprzętem (koniecznie tzreba mieć pożądne dobrze dopasowane buty windsurfingowe), przy silnych wiatrach niewygodny start z brzegu z powodu kamieni i zatłoczenia szkółkowiczów, na brzegu nie ma żadnych ratowników ani osób które kontrolują sytuacje na wodzie - jak dla mnie podstawa. Namawiam do zabrania lornetki żeby ktoś z naszych bliskich miał na nas oko.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone