Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

windsurfing

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Froxin
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Froxin » 30.08.2014 14:51

Bardzo polecam www windsurfing-kitesurfing-viganj com
Byłem dwa lata temu, za dwa tygodnie znowu wyruszam w to samo miejsce.
Z wiatrami różnie, aczkolwiek sprzęt najnowszy a do tego ceny najniższe. (wg cen z 2012 - objeździłem kawał wybrzeża)
Melanie
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2013
Windsurfing - co, gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melanie » 05.01.2016 23:38

Witam!
Wybieram się po raz kolejny do Chorwacji, tym razem w czerwcu. Chciałabym trochę urlopu spędzić z deską, początki w Pl już były :D Jaki region polecacie ? Jak wygląda cenowo wynajęcie sprzętu?

Pozdrawiam!
PiotrekBorewicz
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 25.03.2016
Windsurfing Bibinje

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekBorewicz » 12.05.2016 21:40

Witam,
Wybieram się na początku sierpnia do miejscowości Bibinje obok Zadaru, w necie znalazłem bazę windsurfingową w Ninie czyli 24km od mojej miejscowości. Moje pytanie brzmi czy był ktoś w Bibinje (camping Matea polecany na tym forum) i może powiedzieć czy spokojnie mogę brać sprzęt i pływać na miejscu, czy raczej będę skazany na codzienny kurs do Ninu?? Prognozy przykładowo na ten tydzień dla Bibinje wyglądają bardzo windsurfingowo :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2016 22:47

Majowa prognoza na sierpień to wróżenie z fusów :wink:
Nie trzeba jechać do Nin >>> http://www.wsurf.net/galerija/thumbnails.php?album=66
PiotrekBorewicz
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekBorewicz » 13.05.2016 00:01

chodziło mi raczej o przykładowe warunki z tego tygodnia dobrze rokujące na możliwość pływania, a nie o prognozę z 3 miesięcznym wyprzedzeniem...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2016 00:13

PiotrekBorewicz napisał(a):chodziło mi raczej o przykładowe warunki z tego tygodnia dobrze rokujące na możliwość pływania, a nie o prognozę z 3 miesięcznym wyprzedzeniem...

Napisałeś, że jedziesz w sierpniu ....
Jak będą dobre warunki, to w kanale zadarskim popływasz.
http://www.tzo-bibinje.hr/index.php?opt ... 98&lang=hr
Ja nie pływam, ale widziałem pływających na deskach np. w Sveti Petar kilka kilometrów od Zadaru.
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 25.07.2016 18:13

nie martw się nie musisz codziennie jechać. Ja pływalem raz. Wyczytałem, że tam wieje od rana góra do 10.00 i tak było. wiało od 4 rano. Ja majac żagiel 6,8 najmniejszy i tak bym rano nie popływał, bo pływali na 4,7, ale jak zaczeli pływać na 5,7 to ja na 6,7 już śmigałem i o 9 koniec :(
ta plaża jest tutaj https://www.google.pl/maps/place/Aparth ... !1e1?hl=pl
po 9,00 wjazd płatny, ale rano wjedziesz normalnie na sam brzeg.
prognowa pogody http://www.windguru.cz/pl/index.php?sc= ... sty=m_spot
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012
Windsurfinf OMIŚ czy Wiganj

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 25.07.2016 18:38

wyczytałem kiedyś, że w Omiś są dobre warunki do pływania i to 200 km bliżej niż Korcula. Była tam jakaś polska szkółka nawet, ale chyba jej nie ma już.
jeżeli ktoś był może to proszę o informację gdzie pływać i gdzie się rozbić namiotem i czy w ogóle warto, czy lepiej jechać 200 km dalej do Viganji ???
A może gdzie indziej ?????
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 26.07.2016 08:46

Trochę zależy chyba od stopnia Twojego zaawansowania. Między Brac a lądem wieje dość kokretnie, zafalowanie spore no i odległości większe. W Viganj do Korczuli jest ok 2 km i woda bardziej płaska.
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 28.07.2016 13:05

trasę Chały - Puck co roku zaliczam wiec jak to odniesiesz do OMIS ?
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012
Windsurfinf OMIŚ czy Wiganj

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 28.07.2016 13:11

wyczytałem kiedyś, że w Omiś są dobre warunki do pływania i to 200 km bliżej niż Korcula. Była tam jakaś polska szkółka nawet, ale chyba jej nie ma już.
jeżeli ktoś był może to proszę o informację gdzie pływać i gdzie się rozbić namiotem i czy w ogóle warto, czy lepiej jechać 200 km dalej do Viganji ???
A może gdzie indziej ?????
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Windsurfinf OMIŚ czy Wiganj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 13:53

krzkrz napisał(a):wyczytałem kiedyś, że w Omiś są dobre warunki do pływania i to 200 km bliżej niż Korcula. Była tam jakaś polska szkółka nawet, ale chyba jej nie ma już.
jeżeli ktoś był może to proszę o informację gdzie pływać i gdzie się rozbić namiotem i czy w ogóle warto,


Chyba jest >>> http://tramontana.com.pl/pl/o-nas/baza-omis/

Kempingi >>> https://www.google.pl/search?q=omi%C5%9 ... Gv8weKo5IQ
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 29.07.2016 09:32

Omis jest jednak przy Jadrance co nie jest IMHO miłe, więc ewakuowaliśmy się stamtąd parę lat temu. Ale może Tobie będzie pasować. Viganj leży jednak w lepszych okolicznościach przyrody, dość cicho, spokojnie i swojsko. Dzisiaj właśnie tam jadę, co prawda bez deski, bo zdrowotnie nie mogę ale moja młodzież wymiata. Instruktorzy WS syn i córka. Ja osobiście pojechałbym te 200 km dalej.
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 29.07.2016 12:09

Zostawcie trochę wiatru w Viganj :) Ja melduję się 15.08. z latawcem.
Nigdzie nie ma 100% pewności wiatru, ale w Kanale Peljeskim jest najpewniejszy.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 29.07.2016 12:28

W tym roku widziałem windsurferów śmigających w okolicach Ravni w pobliżu Labina (Istria). Byłem tam przez 2 tygodnie lipca i warunki wg mnie były dobre, a przez kilka dni nawet tylko dla zaawansowanych. Tam też tworzy się "tunel" pomiędzy wniesieniem nad Ravni (około 530 m n.p.m.) i wyspą Cres.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone