Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielki spontan małych ludzi, czyli Kanada, Kuba i Usa.

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 19.04.2012 10:15

MRK napisał(a):To zapytam o jedną rzecz osoby jeżdżące... Ostra jest kontrola na granicach USA? Pytam, bo jestem epalaczem i boję się, że mi sprzęt zarekwirują, bo pomyślą, że nie wiadomo jaki to sprzęt terrorystyczny, tudzież jakieś trucizny/narkotyki przewoże:)


Truno powiedzieć... Leciałam kilka razy i przesady, ostrości w tym nie widziałam. Normalna kontrola, chociaż wcześniej też mnie straszono masakrą :lol:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 19.04.2012 10:28

No właśnie ja dostałem wytyczne: żadnych żartów, dziwnych ruchów, rozbieganych oczu itd:). Podobno teraz na granicach znowu zrobiło się cieplej :lol: . Znowu się czegoś boją... Ech... :lol: .
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 19.04.2012 10:42

MRK napisał(a):No właśnie ja dostałem wytyczne: żadnych żartów, dziwnych ruchów, rozbieganych oczu itd:). Podobno teraz na granicach znowu zrobiło się cieplej :lol: . Znowu się czegoś boją... Ech... :lol: .


Rzeczywiście...są strasznymi formalistami...Nas nieraz te zasady trochę wręcz śmieszyły.

Ale oni do swoi obowiązków podchodzą bardzo poważnie i trzeba robić tak jak ci mówią, stać przy odprawie tak jak mówią...

Robią fotki...skan WSZYSTKICH palców, krótka rozmowa nt. celu podróży i

welcome :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 19.04.2012 10:45

No właśnie o tym też pisałem wcześniej. Ubieganie się o wizę to Orwell jak nic. Nie wiem, co robią na lotniskach w Kanadzie, bo tam lecimy, a granicę z USA będziemy przekraczać już samochodem, więc zakładam, że może być troszkę lżej.

W Toronto trzeba będzie tylko uważać na paralizatory:).
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 19.04.2012 10:47

MRK napisał(a):No właśnie o tym też pisałem wcześniej. Ubieganie się o wizę to Orwell jak nic. Nie wiem, co robią na lotniskach w Kanadzie, bo tam lecimy, a granicę z USA będziemy przekraczać już samochodem, więc zakładam, że może być troszkę lżej.

W Toronto trzeba będzie tylko uważać na paralizatory:).


Spokojnie...dacie radę...nawet jak przez część lotniska będziecie doginać w skarpetkach :lol: :lol: :lol:

Buty obowiązkowo na taśmę :lol: :lol: :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.04.2012 10:51

- Wybieram się do Ameryki.
- Co powiedział? Kolumb się znalazł.
- Jadę do Ameryki!
- Chyba na swojej furmance.


kozulka napisał(a):krótka rozmowa nt. celu podróży i

welcome :)






:wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 19.04.2012 11:13

Hahaha :lol: :lol: :lol:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 28.04.2012 14:19

No to sie nam podróż rozregulowala:).

Pozdrowionka z cholernie zimnej i wietrznej Kanady.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 28.04.2012 17:23

MRK napisał(a):Pozdrowionka z cholernie zimnej i wietrznej Kanady.


No i po co Ci to było :lol:

W Gdańsku dzisiaj 28 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.04.2012 11:22

MRK napisał(a):No to sie nam podróż rozregulowala:).


Życzę szybkiego naprawienia ;) podróży i wspaniałej zabawy :D


MRK napisał(a):Pozdrowionka z cholernie zimnej i wietrznej Kanady.


U nas również wietrznie , ale bez tego wiatru ciężko by było oddychać - 28 stopni na plusie . . .


Pozdrawiam
Piotr
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 29.04.2012 12:32

Rozumiem, że z papieroskiem :wink: przepuścili :lol: :lol: :lol:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 30.04.2012 01:37

Rozregulowana, ale nie ma potrzeby naprawiac:). W odpowiednim czasie napisze, w czym rzecz, ale nawet w snach nie przypuszczałem, ze taki obrót sprawy przybiera.

Z e-petkiem na lotnisku ok, ale w innym miejscu były jaja:).

ps. Wyjeżdżając z Montrealu przedwczoraj termometr w samochodzie wskazywał 1,5 stopnia:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 30.04.2012 01:37

Rozregulowana, ale nie ma potrzeby naprawiac:). W odpowiednim czasie napisze, w czym rzecz, ale nawet w snach nie przypuszczałem, ze taki obrót sprawy przybiera.

Z e-petkiem na lotnisku ok, ale w innym miejscu były jaja:).

ps. Wyjeżdżając z Montrealu przedwczoraj termometr w samochodzie wskazywał 1,5 stopnia:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 08.05.2012 14:20

Pozdrowionka z NY. Miasto-morderca...mój, moich nóg, mojego aparatu i mojego portfela:). Będzie co pisać po powrocie:).
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 08.05.2012 15:27

MRK napisał(a):Pozdrowionka z NY. Miasto-morderca...mój, moich nóg, mojego aparatu i mojego portfela:). Będzie co pisać po powrocie:).



Czekam na wrażenia 8O 8O 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Wielki spontan małych ludzi, czyli Kanada, Kuba i Usa. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone